15
new stories - click to show

Seznam Zprávy

Description:

Všechny články ze sekce Ekonomika

URL:

https://www.seznamzpravy.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3.2 items/day

Volal by vám váš pes, kdyby to uměl? Vědci otestovali „pejskofon“

22.November
Se stále horší covidovou situací a nastupující prací z domova to sice aspoň v Česku určitě není problém dneška. V Irsku ale přesto vědci řeší, co s mazlíčky, kteří si na páníčky doma víc zvykají a jsou bez nich osamocení.

Zdražování bydlení dál zrychluje. Růst cen pozemků překonal hranici 20 %

22.November
Růst cen rezidenčních nemovitostí ve třetím čtvrtletí letošního roku opět zrychlil, ukazuje HB Index. Poptávka po realitách je přesto stále vysoká. Pohánějí ji obavy z inflace.

Hlavlíček oznámí, jak stát zachrání hospody a spol.

22.November
Vláda obnoví některé podpůrné programy pro podnikatele, kterých se dotýkají nová opatření zavedená proti šíření epidemie. Po svém jednání oznámí, jaké kompenzace budou moci čerpat i podmínky pro pomoc.

Majetek Harvardu překročil 50 miliard dolarů, univerzita přesto čelí kritice

22.November
Jedna z nejprestižnějších světových škol, Harvardova univerzita, dlouhodobě úspěšně spravuje svůj majetek. Za loňský fiskální rok ho navýšila na více než 50 miliard dolarů. Podle některých studentů ale není důvod k oslavám.

ČEZ zelená. Kupuje německého výrobce solárních elektráren

22.November
Česká energetická společnost ČEZ požádala německý antimonopolní úřad o schválení kontroly nad velkým německým developerem solárních elektráren Belectric. Před pěti lety firma stála zhruba 2,5 miliardy korun.

Česko má v žebříčku 500 největších firem regionu 77 zástupců

22.November
Česko má v žebříčku 500 největších firem střední a východní Evropy podle obratu za rok 2020 celkem 77 společností, což je o jednu méně než o rok dříve. Ukazuje to aktuální studie CEE Top 500.

Firmy děsí opatření. Svaz průmysl řekl, co by vláda neměla dělat

22.November
Firmy se obávají nových rychle přijatých opatření. Ve vzduchu visí hrozba dalšího lockdownu. S firmami to přitom vláda neřeší, tripartita již několik dní nezasedla, stěžuje si viceprezident svazu průmyslu Jan Rafaj.

Den v byznysu: Vláda zaspala. Měla začít v říjnu, vzkazuje hlas průmyslu

22.November
Od pondělí podle bavorského modelu. Na pivo jen očkovaní, ti bez vakcíny povinně v práci jednou týdně test. Rychlý přehled nejdůležitějších událostí v byznysu ze dne 22. listopadu.

Cheeseburger za třicet korun je minulost. Fastfoody zdražily, některé dvakrát

22.November
Fastfoody v tuzemsku zvedají ceny „rychlého“ jídla. Síť restaurací se zlatými oblouky na některých pobočkách zdražila opakovaně. S cenami ale zahýbala i konkurence.

V krizi málem „vykrváceli“. Teď mají wellness chuť investovat stovky milionů

22.November
Řada provozovatelů léčebných lázní i wellness center hlásí velké investiční plány. Přestože jde o jeden z nejvíce zasažených oborů koronakrize a znovu s obavami vyhlížejí, zda je neomezí restrikce kvůli pandemii covidu.

Nejdražší vejce v dějinách. Běžní lidé si je nekoupí, Londýn jich má patnáct

22.November
Srdce Anglie se pyšní šperkařským unikátem. Tamní Viktoriino a Albertovo muzeum bude vystavovat nejvíc Fabergého císařských vajec, co kdy naráz někdo shromáždil. Kousky za stamiliony korun zapůjčili sběratelé z řad miliardářů.

Z letadel mizí první třída i drahý šampus. Místo toho je tu „super business“

22.November
Cestování bohatých našlo nový trend. Na palubách letadel se objevuje super business třída, která klade důraz na soukromí a komfort víc než na přehnaný luxus.

Přehled fondů: Dobré vyhlídky pro opatrné střadatele a kdo vydělal nejvíc

22.November
Chcete vědět, čemu investoři poslední roky věří? Které regiony a odvětví jsou teď „trendy“? Přinášíme přehled nejvýkonnějších korunových podílových fondů, jež se u nás nabízejí. Všechny se za poslední rok zhodnotily dvouciferně.

Další spolupráce není možná. Od Janečka se distancuje jím založený fond

22.November
Nadační fond na podporu vědy Neuron vydal prohlášení, ve kterém se distancuje od vyjádření Karla Janečka. Právě Janeček přitom fond založil a zpočátku byl jediným sponzorem cen pro vědce, které fond uděluje.

Chybná cesta i reálná budoucnost, píší čtenáři o možné energetické revoluci

22.November
Někdejší šéf jaderných elektráren Dukovany i Temelín a generální ředitel skupiny Tedom Vladimír Hlavinka předpověděl v rozhovoru pro Seznam Zprávy velké změny v energetice. O tom, jak se dotknou domácností, diskutují také čtenáři.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes