Seznam Zprávy Ekonomika

Description:

Všechny články ze sekce Ekonomika

URL:

https://www.seznamzpravy.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

5.8 items/day

Twitter zvýšil zisk i tržby, překvapivě vzrostl i počet uživatelů

15:38
Čistý zisk provozovatele Twitteru v prvním kvartále vzrostl na 4,4 miliardy Kč, meziročně jde o více než trojnásobný nárůst. Proti minulému čtvrtletí se pak podle firmy zvýšil i počet měsíčních aktivních uživatelů, a to o devět milionů na 330 milionů. Podle odborníků ze společnosti Refinitiv měla sociální síť naopak o 2,2 milionu uživatelů přijít.

Developeři mají silnou lobby, staví častěji a za větší peníze, obhajuje jejich podíl na vzniku stavebního zákona ministerstvo

15:38
„Nový stavební zákon bude revolucí ve stavebnictví,” slibuje v Duelu náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Marcela Pavlová. V současnosti trvá vyřídit všechna stavební povolení pět a půl roku. To má předloha radikálně změnit. Tento týden ji resort posílá na posouzení vládě. Opozice si ale chce na zásadní změny ve stavebnictví posvítit. „Ďábel je skryt v detailu,” obává se poslanec a místopředseda ODS Martin Kupka.

Výběr z mýta stále roste, ve čtvrtletí stát vybral 2,7 miliardy

15:03
Česko vybralo v letošním prvním čtvrtletí na mýtu 2,7 miliardy Kč, což je meziročně o čtyři procenta více. Nejsilnějším měsícem byl zatím březen, kdy se vybralo 963 milionů korun. Vyplývá to z informací správce mýtného systému, společnosti Kapsch. Celkové výběry mýta za uplynulých 12 a čtvrt roku překonaly 101 miliard korun.

Těžit doma bitcoin nemá smysl. Kupte ho a uložte do hardwarové peněženky, radí kryptoměnový expert

14:28
Virtuální platidlo bitcoin, které funguje nezávisle na finančních institucích, letos slaví desáté narozeniny. Bitcoinová síť je naprogramována tak, aby transakce byly neovlivnitelné a nevratné, a nejen čeští investoři bitcoin stále častěji vnímají jako alternativní investici, řekl host pořadu Byznys index, kryptoměnový expert a prezident krypto-bankovní asociace BACCA Karel Fillner.

Téměř každý, kdo má iPhone, využívá Apple Pay, ukazují čísla z bank

13:14
Češi jsou nadšenci do nových bankovních aplikací a jsou schopni kvůli této vášni i docela utrácet. Službu Apple Pay, tedy placení iPhonem, v němž je nahraná platební karta, používají několik týdnů po jejím startu statisíce lidí. Dokládají to přesná čísla z některých bank.

Dražba frekvencí pro 5G sítě v Německu vynesla skoro 140 miliard. Pětinu státu ale pokrytí možná nečeká

11:26
Dražba frekvencí pro komunikační síť páté generace (5G) zatím v Německu vynesla 5,4 miliardy eur (139 miliard korun). Výnosy jsou tak vyšší, než se očekávalo. Přesto ale stále častěji zaznívá kritika na zvolený postup. Podle mnohých by totiž bylo lepší získat méně peněz z aukce výměnou za přísnější pravidla pro telekomunikační společnosti.

Pardubické letiště kvůli problémům s boeingy bojuje o dopravce i cestující. Pomoci mohou Turci, Bulhaři i Praha

11:26
Po loňském otevření nového terminálu se letiště v Pardubicích těšilo na velkou budoucnost s novými linkami a spoustou cestujících. Ta se však kvůli problémům s letounem Boeing 737 Max zatím odkládá a letiště musí bojovat o existenci. Pomoct by mohli dovolenkoví dopravci z Turecka či Bulharska. Akcionáři by se nebránili ani přejmenování letiště kvůli zvýšení atraktivity pro zahraniční cestující.

Spor úřadů. Generální finanční ředitelství podle NKÚ porušilo rozpočtovou kázeň za 428 milionů, správa ale nesouhlasí

11:26
Generální finanční ředitelství (GFŘ) při provozu, podpoře i rozšiřování Automatizovaného daňového informačního systému (IS ADIS) porušilo rozpočtovou kázeň za 428 milionů korun. Zároveň podle prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) prohloubilo závislost na dodavateli systému a pořídilo technologie, které nepotřebovalo. Finanční ředitelství se závěry nesouhlasí.

Česká mincovna bude razit mince s hologramy pomocí nanotechnologií

10:49
Česká mincovna chystá nové mince s hologramem z nanotechnologií. První bude představena na světové výstavě Expo v Dubaji v roce 2020.

Finanční analytický úřad loni zajistil z podvodných transakcí rekordních 7,55 miliardy

9:35
Finanční analytický úřad (FAÚ) loni zajistil z podvodných transakcí rekordních 7,55 miliardy korun, meziročně to bylo o 5,4 miliardy více.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes