Seznam Zprávy

Description:

Všechny články ze sekce Zahraniční

URL:

https://www.seznamzpravy.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

10.5 items/week

Nová vláda polského premiéra Morawieckého dostala důvěru

19.November
Nová polská vláda konzervativní strany Právo a spravedlnost a dvou menších pravicových stran získala důvěru Sejmu. Druhý kabinet Mateusze Morawieckého podpořilo 237 poslanců (včetně dvou poslanců opoziční Občanské koalice), 214 bylo proti a 3 se zdrželi.

Z vyšetřování smrti Epsteina vzešla první obvinění. Dozorci podle něj falšovali záznamy

19.November
Dva vězeňští dozorci, kteří měli službu v noci, kdy zemřel Jeffrey Epstein, byli obviněni z falšování záznamů. Podle obvinění pracovali přesčas a během noci nedodrželi pokyn, že mají vězně kontrolovat každou půlhodinu, přestože do protokolu zaznamenávali, že ano.

Babiš v Kyjevě hovořil o novém začátku vztahů, odmítl anexi Krymu

19.November
Za nový začátek česko-ukrajinských vztahů označil dnes český premiér Andrej Babiš svou návštěvu v Kyjevě, kde ho provází početná delegace českých podnikatelů. Při zahájení česko-ukrajinského podnikatelského fóra a následně po jednání s ukrajinským premiérem Oleksijem Hončarukem znovu podpořil územní celistvost a svrchovanost Ukrajiny a reformní kurz nového vedení země. Hončaruk český přístup ocenil a rozhovor s Babišem označil za „jedno z nejproduktivnějších setkání za poslední měsíce".

Švédsko zastavilo stíhání zakladatele Wikileaks. Kdo je Julian Assange a co mu stále hrozí?

19.November
Pro stoupence bojovník za pravdu, pro kritiky anarchista toužící po pozornosti, který ohrožuje životy zveřejňováním citlivých informací. Švédská prokuratura zastavila předběžné vyšetřování zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange, který v zemi čelil obvinění ze znásilnění. Podle prokurátorky Perssonové pro další stíhání Assange neexistuje dostatek důkazů. Ten si kvůli porušení podmínek kauce odpykává 50týdenní trest v britském vězení. Ale kdo je Julian Assange a z čeho je stále ještě obv...

Lidé tu mizí beze stopy, násilí vyprovokovala policie, řekl Seznamu aktivista z Hongkongu

19.November
Týden intenzivních bojů v Hongkongu vyvrcholil bitvou o Polytechnickou univerzitu. Tu v noci z neděle na pondělí policie obklíčila a podle informací hongkongských úřadů se v ní teď ukrývá už jen asi stovka nejradikálnějších prodemokratických protestujících.

Výhra pro Izrael, rána pod pás pro Palestince. USA uznaly židovské osady na Západním břehu Jordánu

19.November
Spojené státy už nadále nebudou považovat židovské osady na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu za nelegální. Postavení těchto území musí podle amerického ministerstva zahraničí společně vyjednat Izraelci a Palestinci. Američané tak po 40 letech mění svůj pohled na tuto klíčovou otázku izraelsko-palestinského konfliktu.

Vánoční trable v královské rodině. Harry a Meghan letos oslavy vynechají a odletí do USA

19.November
Příběh o americké herečce afroamerického původu Meghan Markle, která se pro svou lásku k princi Harrymu přivdala do britské královské rodiny, je celosvětově známý. Co se ale zdálo jako pohádka, se pro pár změnilo v nálety bulváru šťourajícího do soukromí dvojice. Manželé se tak postupně začali stahovat z veřejnosti. A před pár dny se vyhranili ještě více – Vánoce letos neoslaví tradičně s královskou rodinou.

Další rána pro polskou vládu, evropský soud otevřel cestu ke zpochybnění reforem soudnictví

19.November
Soudný den pro polské soudy. Tak píšou polská média o úterním rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie. To přikazuje posoudit jednu ze zásadních částí reforem justice, které prosadila konzervativní vláda strany Právo a spravedlnost. Existují totiž obavy o nezávislost polského soudnictví.

Neúprosná pandí diplomacie. Zoo ve Washingtonu musí do Číny vrátit čtyřleté mládě

19.November
V rámci velmi výdělečného systému – finančně i mocensky – rozpůjčovala Čína pandy do 27 zoologických zahrad po celém světě. Někdy je ale chce zpátky. Jako právě teď…
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes