15
new stories - click to show

Seznam Zprávy

Description:

Všechny články ze sekce Zahraniční

URL:

https://www.seznamzpravy.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

12.6 items/week

Pokus o invazi i katastrofální stav nemocnic. Co se děje ve Venezuele?

5.May
Skupina „žoldnéřů“, včetně Američanů, se pokusila vpadnout do Venezuely a svrhnout režim Nicoláse Madura. Tak alespoň popsal aktuální víkendové dění sám Maduro. Co se ale v zemi vlastně děje?

Neudržitelná situace v Británii. Vláda teď platí polovinu dospělých

5.May
53 procent dospělých Britů dostává během pandemie koronaviru přímé finanční platby od státu. Ten na ně vydává víc peněz, než kolik stojí provoz státního systému zdravotní péče NHS. Ministr financí to považuje za neudržitelné.

Čelíme nejhorší kritice za 30 let, píše se v čínské vládní zprávě

5.May
Peking čelí kvůli pandemii koronaviru vzrůstající vlně nepřátelství, která tu nebyla od roku 1989, píše se ve zprávě ministerstva státní bezpečnosti. Vyostření vztahů mezi Čínou a USA by mohlo podle ní vést až ke konfliktu.

Tak to vypadalo, když Italové po čtyřech měsících vyšli ven

5.May
Přísná karanténní opatření, která v jihoevropské zemi začala platit na začátku března, tamní vláda v pondělí uvolnila. Italové si tak za stále přísných podmínek mohou dojít nakoupit na trh či se sejít s rodinou.

Zatykač na hackera kvůli útoku na Bundestag. Pracoval pro ruskou rozvědku

5.May
Německo vypátralo hackera, který stál za kybernetickým útokem na parlamentní IT systém v roce 2015. Úterní Středoevropský deník se věnuje i omezení přístupu k informacím v Maďarsku nebo dalšímu vývoji kolem voleb v Polsku.

Brazílie je nejzasaženější zemí kontinentu. Má přes 100 tisíc nakažených

5.May
V Brazílii přibývají nakažení novým typem koronaviru denně po několika tisícovkách. V zemi už je přes 100 tisíc potvrzených případů, což je nejvíc z celé Latinské Ameriky, na světě je, co se týče počtu nakažených, Brazílie devátá.

Časová osa pandemie: hlavní události, výroky osobností i kroky států

5.May
USA obviňují Čínu, že zamlčovala informace o epidemii koronaviru, Čína tvrdí, že varovala včas. Ve světě začíná bitva o výklad toho, co se vlastně od konce roku 2019 stalo. Vraťte se na začátek a projděte si pandemii den za dnem.

Putin vyznamenal Kima. Cení si památky sovětských vojáků v KLDR

5.May
Ruský prezident Vladimir Putin vyznamenal severokorejského vůdce Kim Čong-una za „jeho velký osobní příspěvek k zachování památky sovětských občanů, kteří zemřeli na území KLDR“.

V USA zemřelo za den nejméně lidí za poslední měsíc

5.May
Nemocí covid-19 se ve světě nakazilo přes 3,5 milionu lidí, více než 250 tisíc jich nákaze podlehlo. Nejhůře zasaženou zemí ve světě zůstávají Spojené státy, kde evidují více než milion nakažených. Dění ve světě sledujeme online.

Americké lodě poprvé od studené války vpluly do Barentsova moře

5.May
Čtyři americké vojenské lodě a jedna britská v pondělí křižovaly vlny Barentsova moře poblíž ruských teritoriálních vod ve jménu svobodné plavby v Severním ledovém oceánu, uvedla agentura AFP.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes