15
new stories - click to show

Seznam Zprávy

Description:

Všechny články ze sekce Zahraniční

URL:

https://www.seznamzpravy.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

6.3 items/day

Djokovič nemá v Austrálii stále jistou účast, soupeře už ale zná

13.January
Světová tenisová jednička Novak Djokovič stále nemá jistou účast na Australian Open. Součástí losování však zůstává a dnes mu byl přiřazen soupeř pro první kolo.

Tající permafrost v Arktidě může ohrozit celý svět, ukázala studie

13.January
Studie, zveřejněná v časopise Nature, ukazuje na rizika, která plynou z tání arktického permafrostu. Kromě uvolňování velkého množství skleníkových plynů je v ohrožení také místní infrastruktura.

Koronavirus ve vzduchu rychle téměř ztrácí infekčnost, tvrdí studie

13.January
Virus SARS-CoV-2 podle nové britské studie ztratí drtivou část schopnosti infikovat buňky do 20 minut poté, co se dostane do vzduchu, informuje The Guardian. Podle vědců to podtrhává důležitost dodržovat opatření.

Významný ukazatel změny klimatu: teploty oceánů rostly i v roce 2021

13.January
Světové oceány se oteplovaly i v roce 2021. Tvrdí to mezinárodní studie vědců z Itálie, USA a Číny, kterou zveřejnil časopis Advances in Atmospheric Sciences.

Francouzská policie má podezřelého z jedné z nejznámějších nevyřešených vražd

12.January
Francouzská policie ve středu zatkla muže v souvislosti se záhadnou čtyřnásobnou vraždou, která před téměř deseti lety otřásla zemí. Ve francouzských Alpách tehdy někdo zastřelil tři členy britské rodiny a francouzského cyklistu.

Nejhorší zdroj znečištění ovzduší mikroplasty? Sušičky na prádlo

12.January
Sušičky na prádlo jsou jedním z hlavních zdrojů šíření vláken mikroplastů na světě, tvrdí nejnovější vědecká studie.

„Český Djokovič“ bude chtít odškodné. Voráčovou Austrálie dohnala k slzám

12.January
Česká tenistka Renata Voráčová zvažuje, že bude požadovat od australské tenisové organizace odškodné. Zastala se jí WTA i asociace založená Novakem Djokovičem. Voráčová se vrátila do Česka, když přišla o australské vízum.

USA jednají s Ruskem, jejich diplomaté přitom zažívají „Černobyl“

12.January
V Evropě probíhají tento týden vrcholně důležitá jednání s Ruskem o Ukrajině, Američané jednají i s Íránem o návratu k dohodě o kontrole jeho jaderného programu. Na ministerstvu ve Washingtonu přitom řádí covid.

U sousedů padají covidové rekordy. Z Bundestagu vyloučili neočkované

12.January
Neočkovaní němečtí poslanci se nově nedostanou do jednacího sálu parlamentu. Důvodem jsou přísná opatření, která si vyžádala nakažlivější varianta omikron, jež v Německu i Rakousku stojí za novými pandemickými rekordy.

NATO odmítlo ruské požadavky. Chce dál jednat

12.January
Ve středu poprvé od roku 2019 jednala Rada NATO–Rusko. Tématem byly mimo jiné ruské bezpečností požadavky ve vztahu k Ukrajině.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes