Slovácké divadlo

URL:

http://www.slovackedivadlo.cz/

Catalog:

Kultura → Divadlo

Publishes:

4.2 items/week

Třičtvrtě století: Dokument Slovácké divadlo 1945-2020

9:06
Při příležitosti 75. narozenin, které Slovácké divadlo slavilo v sobotu 10. října 2020, mohli diváci přímo v hledišti divadla premiérově zhlédnout dokument mapující třičtvrtě století uherskohradišťské scény.

Medailonky výročních cen za rok 2019

16.October
Pavlína Hejcmanová, Tomáš Šulaj, Igor Stránský a Přelet nad kukaččím hnízdem. To jsou jednoznační vítězové cen Slovácký Oskar a Největší z pierotů za rok 2019. Jejich výkony, role a inscenaci si mohou diváci připomenout v medailoncích, které vznikly při příležitosti předávání cen 10. října.

Sám si napíšu, sám si zahraju. Robert Bellan zaskakoval v Šípech téměř za všechny

15.October
Když onemocní herec nebo z nějakých závažných důvodů nemůže hrát, hledá se za něj, často velmi narychlo, takzvaný záskok. Tedy někdo, kdo by roli mohl odehrát místo něj. V případě Rychlých šípů byla první volba záskoku vždy jasná – vždyť kdo by mohl znát všechny role lépe než autor a režisér inscenace?

Vladimír Doskočil: Mikrofon je potvora

14.October
Doyen hereckého souboru Slováckého divadla, kterému je věrný už 29 let, převezme Cenu města Uherské Hradiště. Milovník poezie, mluveného slova a držitel několika hereckých ocenění Vladimír Doskočil vzpomíná na své začátky, nebo jak neudělal zkoušky na JAMU a přesto se celý život věnuje herectví.

Komedianti udělili cenu za Toma na farmě

13.October
V sobotu došlo ve Slováckém divadle nejen k předání Slováckých Oskarů a Největších z pierotů. Každoročně udělují sami divadelníci Cenu komediantů některému ze svých kolegů.

Aktuální informace k provozu divadla a náhradním termínům

2.October
Milí diváci, právě zde přehledně a na jednom místě najdete veškeré potřebné informace o náhradních termínech představení a další důležité aktuality. Průběžně je tady budeme doplňovat.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes