15
new stories - click to show

Slovácký deník

Description:

Z regionu - Slovácký deník (slovacky.denik.cz)

URL:

http://slovacky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

2.8 items/week

Do Bečvy u Valmezu opět unikla chemikálie

24.November
Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí v úterý opět unikly neznámé chemické látky, na místě se začala tvořit pěna.

Manželé Spitzerovi oživují dávnou tradici, zachraňují staré valašské sušírny

24.November
FOTOGALERIE/ Sušení je tradiční cesta, jak na dlouhé měsíce uchovat poživatelné a chutné rozmanité druhy na podzim sklízeného ovoce. V dnešní době k tomu lze samozřejmě vyžít široké nabídky elektrických přístrojů. Zejména v případech, kdy jde o menší objemy.

Archeologové Muzea regionu Valašsko odkryli středověké poklady Kelče

24.November
Řadu cenných nálezů přinesl archeologický výzkum v centru města Kelč na Valašsku. Tým Samuela Španihela z Muzea regionu Valašsko mimo jiné objevil fragmenty středověké keramiky a kosterních ostatků, část přešívaného koženého opasku hanzovního původu nebo také stříbrnou minci uherského krále Matyáše Korvína z roku 1461.

Tip na výlet: Kravský trail v suchdolském Kletném už si mohou vyzkoušet amatéři

20.November
/FOTO, VIDEO/ Kamenné schody, klopenky a další věci, které náleží ke správné trailové trati pro nadšence horských kol a krosaře, nabízí Cow trail, který ve čtvrtek 19. listopadu jeho tvůrci otevřeli v Kletném, místní části Suchdolu nad Odrou.

Spor o odměny zdravotníkům v Kroměříži trvá, na tahu je nová krajská radní

12.November
Kauza sporných odměn pro zdravotnický personál Kroměřížské nemocnice, na kterou v minulých dnech upozornil jako první Deník, má pokračování. Na základě článku zveřejněného v našich novinách si totiž končící krajský hejtman Jiří Čunek vyžádal u ředitele Kroměřížské nemocnice Petra Liškáře zpracování přehledu vyplacených odměn pro zdravotnický i nezdravotnický personál během první vlny koronaviru.

ON-LINE rozhovor s diabetologem MUDr. Janem Brožem

10.November
Na datum 14. listopadu, na den, kdy se narodil objevitel inzulinu Frederick Banting, již tradičně připadá Světový den diabetu. Hostem ON-LINE rozhovoru Deníku byl proto diabetolog 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole MUDr. Jan Brož.

Nemocnost mírně zpomalila, Olomoucko není "nejnakaženější". Dodržujte opatření!

31.October
Za pátek přibylo v Olomouckém kraji 950 nově potvrzených případů Covid-19. I když denní přírůstky jsou vysoké, sedmidenní nárůst zpomalil.

Rozbory druhého úniku do Bečvy: kyanid tentokrát ne, zato nikl

30.October
Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí odebrali toto úterý inspektoři ČIŽP, prokázaly zvýšené množství niklu, nepotvrdily naopak tentokrát zvýšený obsah kyanidů.

VIDEO: Nevšední podívaná: nádrž na vodu stěhovali do zámku dírou ve střeše

22.October
Krásný vsetínský zámek, který se svou 55 metrů vysokou věží dominuje panoramatu města, stupňovitě rozloženému mezi krásnými horami valašskými, zničen byl požárem včera 10. srpna 1915.

Kroměříž zavedla jako první v Českých zemích psí známky, ukazuje nová výstava

18.October
Místo lidoopů figuríny císaře Františka Josefa I. a cara Alexandra III., místo pravěkého osídlení model synagogy a místo pazourku poslední kus plechového opláštění shořelé zámecké věže kroměřížského zámku.

Koronavirus pronikl do domova se zvláštním režimem Vážany v Kroměříži

30.September
Nákaza novým typem koronaviru se aktuálně objevila také v domově se zvláštním režimem Vážany v Kroměříži. Jedná se o uzavřené oddělení v budově domova pro seniory Vážany.

Záchranné práce ve Vrběticích po šesti letech končí

30.September
Od prvního výbuchu skladu číslo 16 s 50 tunami munice ve vrbětickém areálu uplyne 16. října šest let. Druhá detonace skladu číslo 12 se odehrála nedlouho na to, 3. prosince. Od té doby zahájily složky IZS záchranné práce an likvidaci následků těchto výbuchů. Akce nese název „Výbuch a v těchto dnech se již blíží ke svému konci.

Tisíce ryb v Bečvě otrávil kyanid, případ řeší kriminálka

24.September
Tuny ryb, které v minulých dnech uhynuly v řece Bečvě, otrávil kyanid. Potvrdila to Česká inspekce životního prostředí (ČŽIP) s tím, že případ řeší kriminalisté a po původci otravy se stále pátrá.

Nebezpečný jed zabil v Bečvě tuny ryb. Hledá se viník

22.September
Pstruzi, jelci, parmy, candáti… Tisíce mrtvých kusů tahají od neděle z Bečvy rybáři i hasiči. Dosud neznámá jedovatá látka způsobila masivní úhyn ryb v korytě řeky od úseku poblíž Choryně u Valašského Meziříčí. Otrávené ryby plavaly později až v Lipníku.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes