15
new stories - click to show

Sousedé.cz

Description:

Magazín sousedé.cz – vše co potřebujete vědět o SVJ, BD a správě domu.

URL:

https://www.sousede.cz/magazin

Catalog:

Lifestyle → Bydlení

Publishes:

3 items/month

Chcete stavět plot a soused vás nechce pustit na pozemek?

11.July
Co dělat, když potřebujete udělat nový plot, který je už v dezolátním stavu, ale soused vám nechce umožnit vstup na svůj pozemek. Můžete se proti tomu nějak bránit?

Jak mají vypadat a co mají obsahovat zápisy ze schůzí SVJ a BD

11.July
Máte na starosti důležitou funkci ve vašem společenství vlastníků jednotek nebo bytovém družstvu? Nebo potřebujete z nějakého důvodu nahlédnout do zápisu ze schůzí, či jednání orgánu SVJ, ať už výboru, kontrolní komise nebo představenstva SVJ? Následující řádky vám prozradí, co vše musí obsahovat tyto zápisy a jak do nich nahlédnout.

Může SVJ/BD pronajímat volné prostory a jak na to? Co s černou nabíjecí stanicí pro elektromobily ve společných částech domu?

11.July
Dnes se opět vracíme k našemu setkání s právníkem, odborníkem na problematiku SVJ a BD. Tentokrát se blíže zaměříme na otázky kolem problematiky pronájmů společných částí domu.

Kamerový systém v domě SVJ/BD

11.July
Kamerový systém, resp. monitoring osob v domě i v přilehlých místech, je prostředek, který povětšinou zasahuje do základních lidských práv, a to konkrétně na soukromý a rodinný život. Provozování kamerového systému z hlediska zákona o ochraně osobních údajů se v aplikační praxi Úřadu pro ochranu osobních údajů neustále vyvíjí i s ohledem na judikaturu Nejvyššího správního soudu. Úřad dosud vyža...

Nástěnná klimatizace bez venkovní jednotky? Jde to!

30.June
Jakmile nastane léto, lidé balí kufry a vyrážejí k moři, na koupaliště a v podstatě kamkoliv, kde si mohou užít chladné vody, která je před vysokými teplotami spolehlivě ochrání. Není divu, v některých bytech a domech je při vyšších teplotách doslova nedýchatelno, a tak se může zdát lepší, když odjedete někam pryč. Pravdou však je, že kvůli horku nemusíte utíkat nikam daleko, chládek si totiž m...

Vyzkoušeli jsme online hlasování a z výsledku jsme byli překvapeni!

25.June
Hlasování per rollam online stále ještě pro mnohé představuje strach z neznáma. Proto jsme oslovili profesionálního předsedu SVJ, který s online hlasováním zkušenosti má, aby nám je popsal. Nejlepší na tom všem prý je, že všichni zjistili, že to jde i jinak – uvědomili si, kolik vlastně ušetří peněz a hlavně času. Navíc ani nemusí řešit usnášeníschopnost – protože pohodlně odhlasuje každý.

Rozšíření povinností SVJ aneb co pro vás znamená směrnice EED? | 1. díl

25.June
Připravili jsme pro vás první díl informační série o nové směrnici Evropské unie o energetické účinnosti. Co přesně znamená nová směrnice EED pro SVJ, bytová družstva a jejich správce? Jak nám ušetří čas a peníze a na co si máme dát pozor?

Jak na peněžní sankce za porušování stanov SVJ?

25.June
Do poradny Sousedé.cz nám přišel dotaz, jak na peněžní sankce za porušování stanov SVJ. Poprosili jsme o právní pomoc našeho partnera a přinášíme vám řešení.

Typy potížistů v bytových domech | Jak řešit rušení nočního klidu nebo nepořádek ve společných prostorách?

25.June
Činnost spjatá s údržbou bytu a problematickými sousedy je věčné téma nejen v rámci SVJ. V některých případech stačí neohleduplné sousedy na rušivé jednání upozornit, v jiných je potřeba razantnějšího jednání. Jak postupovat v případě, kdy sousedské soužití je již na hranici slušného chování anebo porušování zákona?

Tapety v koupelně nemusí být žádná kovbojka! | Rekonstrukce koupelny

25.June
Na zdech koupelny nemusíte mít jen kachličky nebo stěrku. Zrenovovat ji můžete díky tapetám. Jsou levné, odolné a vypadají skvěle. Navíc jejich aplikaci zvládnete i sami. Vše potřebné najdete u nás v sekci Nábytek.

Jaké povolení je potřeba k montáži klimatizace na fasádu?

22.June
Nemůžeme se ve výboru SVJ shodnout na povolení montáže klimatizační jednotky na fasádu domu. Jeden názor je, že je potřeba svolení stavebního úřadu a všech členů sdružení vlastníků, druhý, že montáž už zasahuje do cizího pozemku. Jak máme postupovat? Dotaz: Jan Ježíšek.

Mám povinnost SVJ oznámit stavební úpravy?

21.June
Rekonstruujete byt? A víte, že s tím přichází oznamovací povinnost? Svému SVJ musíte nejen sdělit, že si budete zvelebovat bydlení, ale na požádání ukázat potřebnou dokumentaci a případně umožnit osobní návštěvu bytu ostatním členům sdružení vlastníků jednotek.

Vyúčtování služeb pro SVJ už je tady! Jak na to?

20.June
Opět se blíží nejzazší termín pro vyúčtování služeb společenství vlastníků jednotek poskytnutých za předchozí kalendářní rok. Jak má správné vyúčtování SVJ vypadat a jakých chyb se vyvarovat?
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes