Publishes:

2 items/day

Jsem domácí mazlíček, říká česká kometa. Zazáří znovu?

18:50
Minulou zimu vrátila české běžecké lyžování mezi elitu. Kateřina Razýmová hned pětkrát ve Světovém poháru skončila v elitní desítce a na místě svého největšího úspěchu ve finské Ruce vystartuje v pátek vstříc předolympijské zimě. I když ani jí se koronavirové trable nevyhnuly.

Rakouský slalomář Schwarz kvůli covidu přijde o domácí závod SP

15:11
Rakouský lyžař Marco Schwarz přijde kvůli nákaze koronavirem o páteční domácí závod Světového poháru Lech-Zürsu, kde se pojede paralelní slalom. Bronzový medailista z mistrovství světa ve slalomu a kombinaci má podle národního svazu lehké příznaky nemoci a je v karanténě.

Česká lyžařská senzace! První pochvala od táty a díky hvězdné parťačce ze sídliště

23.November
Nejen závody Ester Ledecké zásobují české lyžařské fanoušky radostí. Při slalomech ve finském Levi vynesla českou vlaječku hodně vysoko ve výsledcích Martina Dubovská. Rodačka z Třince se slovenskými kořeny po otci zapsala parádní dvanácté a desáté místo mezi elitou.

Smutná zpráva: Lyžařská šampionka po krátké těžké nemoci zemřela

23.November
Lyžařský svět zasáhla smutná zpráva. Bývalá švýcarská reprezentantka Doris De Agostiniová zemřela v 62 letech po krátké těžké nemoci. O smutné události informoval švýcarský lyžařský svaz.

První skokanský závod sezony vyhrál ve Wisle Němec Eisenbichler

22.November
Úvodní individuální závod sezony Světového poháru skokanů na lyžích vyhrál ve Wisle Němec Markus Eisenbichler. Úřadujícího mistra světa na velkém můstku doprovodili v Polsku na stupně vítězů krajan Karl Geiger a Rakušan Daniel Huber.

Skvělá Dubovská zářila ve Finsku. Další vítězství pro Vlhovou

22.November
Lyžařka Martina Dubovská skončila v dalším slalomu Světového poháru v Levi desátá a druhým nejlepším výsledkem v kariéře o dvě místa vylepšila sobotní dvanáctou pozici. Také druhý závod ve finském středisku vyhrála Slovenka Petra Vlhová a zvýšila své vedení v průběžném pořadí seriálu.

Druhý ze Söldenu Odermatt a další dva švýcarští lyžaři mají covid

22.November
Trojice elitních švýcarských lyžařů nebude moci kvůli pozitivnímu testu na covid-19 startovat v pátečním paralelním obřím slalomu Světového poháru v rakouském středisku Lech/Zürs. Mezi triem nakažených je i Marco Odermatt, jenž se v říjnu blýskl druhým místem v zahajovacím obřím slalomu v Söldenu.

Čeští skokané na lyžích zahájili novou sezonu Světového poháru posledním místem

21.November
Čeští skokané na lyžích zahájili nový ročník Světového poháru posledním devátým místem v závodě družstev v polské Wisle. Vyhráli Rakušané v sestavě s úřadujícím vítězem seriálu Stefanem Kraftem.

Dubovská byla dvanáctá ve slalomu v Levi, vyhrála Vlhová

21.November
Česká lyžařka Martina Dubovská skončila dvanáctá ve slalomu Světového poháru ve finském Levi, kde si před rokem vyjela životní deváté místo. Očekávaný první souboj nové zimy mezi Petrou Vlhovou a čtyřnásobnou mistryní světa Mikaelou Shiffrinovou z USA vyhrála o 18 setin sekundy Slovenka. V neděli se v Levi představí slalomářky znovu.

Totální český propadák! Bídné skoky a ještě diskvalifikace

20.November
V nedělním úvodním závodu sezony Světového poháru skokanů na lyžích ve Wisle nebude startovat ani jeden z kvarteta českých reprezentantů. Nejblíže byl postupové padesátce Viktor Polášek, jenž skončil v dnešní kvalifikaci třetí pod čarou.

Samková má smůlu, těšila se marně. Na vině je covid i málo peněz

20.November
Vyhrála olympiádu, mistrovství světa i Světový pohár, ale domácím fanouškům se Eva Samková při velkém závodě dosud nepředstavila. A nedočká se ani v následující zimě, byť už Světový pohár ve snowboardkrosu měl v areálu Dolní Morava svůj únorový termín…

Slalomová hvězda Shiffrinová se v Levi vrací do Světového poháru

20.November
Slalomová hvězda Mikaela Shiffrinová se po 300 dnech vrací do Světového poháru. Americká lyžařka se po pauze představí o víkendu ve finském Levi, kde bude na startu slalomů i trojice českých závodnic - devátá Martina Dubovská, která byla loni v Levi devátá, Gabriela Capová a Elese Sommerová.

Koronavirus připravil sdruženáře také o závody v Otepää

20.November
Světový pohár v severské kombinaci v Otepää se na začátku ledna neuskuteční. Z kalendáře tak vypadla po Lillehammeru další zastávka. Pořadatelé dnes oznámili, že rostoucí náklady i počet nakažených lidí nemocí covid-19 v Estonsku je přiměly k rozhodnutí závody zrušit.

Švédské lyžařky přijdou kvůli covidu o slalomy v Levi

19.November
Švédské lyžařky přijdou kvůli covidu-19 o víkendové slalomy Světového poháru v Levi. Po příjezdu do Finska měl pozitivní test na koronavirus hlavní trenér Christian Thoma a dnes tamní úřady poslaly do karantény celou výpravu. Úřadující vicemistryně světa Anna Swennová-Larssonová přitom měla patřit k favoritkám.

Skokani startují SP ve Wisle, v zimě je čekají tři vrcholy

19.November
Na můstku ve Wisle odstartuje páteční kvalifikací a víkendovými závody Světový pohár skokanů na lyžích. Češi jdou do sezony s třemi vrcholy v úvodu bez jedničky Romana Koudelky. V Polsku se představí kvarteto Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek, Filip Sakala a Vojtěch Štursa.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes