Publikuje:

3,6 položek/den

Suverénní Shiffrinová vyhrála obří slalom v Kronplatzu

15.ledna
Vedoucí žena Světového poháru lyžařek Mikaela Shiffrinová vyhrála s více než sekundovým náskokem obří slalom v Kronplatzu. Americká hvězda oslavila jubilejní desáté vítězství v sezoně a celkově 53. v kariéře.

Ledecká se po dvou letech rozešla s výjimečným partnerem. Brzy však představí nového

14.ledna
Dvě zlaté olympijské medaile, spousta vítězství v dalších závodech. Nyní však po dvou letech končí spolupráce Ester Ledecké s nadnárodním partnerem, jímž byla společnost Coca-Cola.

Koudelka pokazil druhý skok a byl ve Val di Fiemme čtrnáctý

13.ledna
Skokan Roman Koudelka tentokrát na elitní desítku nedosáhl. V závodu Světového poháru ve Val di Fiemme český reprezentant pokazil druhý skok a skončil čtrnáctý. Vyhrál Polák Dawid Kubacki, který po šesti závodech ukončil vítěznou sérii Japonce Rjojua Kobajašiho. Lídr SP dnes skončil až sedmý. Koudelka byl znovu jediným českým zástupcem ve druhém kole. Viktor Polášek ani Čestmír Kožíšek nepostou...

Portyk a Vytrval bodovali v SP sdruženářů ve Val di Fiemme

13.ledna
Sdruženář Tomáš Portyk obsadil 24. místo v závodě Světového poháru ve Val di Fiemme, na závěr bojů v italském středisku bodoval i 29. Jan Vytrval. Poprvé v kariéře zvítězil jednadvacetiletý Vinzenz Geiger, německý triumf umocnil druhý Johannes Rydzek. Třetí skončil s odstupem Japonec Akito Watabe. Závod vynechal vedoucí muž pořadí SP Jarl Magnus Riiber z Norska, který dal přednost odpočinku.

Hirscher nedal v Adelbodenu šanci ani slalomářům

13.ledna
Marcel Hirscher oslavil v Adelbodenu zlatý double a celkově 67. triumf ve Světovém poháru. Po sobotním obřím slalomu vyhrál rakouský lyžař i slalom a suverénně míří za dalšími glóby.

Janatová s Hynčicovou byly osmé v městském sprintu v Drážďanech

13.ledna
Běžkyně na lyžích Kateřina Janatová s Petrou Hynčicovou obsadily osmé místo ve sprintu dvojic na Světovém poháru v Drážďanech. Pro obě to znamená životní výsledek.

Koudelka byl ve Val di Fiemme šestý, Kobajaši všechny deklasoval

12.ledna
Český skokan na lyžích Roman Koudelka skončil šestý v sobotním závodě Světového poháru ve Val di Fiemme a popáté v sezoně se umístil v první desítce. Viktor Polášek a Čestmír Kožíšek nepostoupili do druhého kola. Všechny soupeře v Itálii deklasoval lídr seriálu Rjoju Kobajaši, který zvítězil s náskokem 26,5 bodu a šestým triumfem za sebou vyrovnal rekord SP.

Sjezdařce Veithové další zranění kolena ukončilo sezonu

12.ledna
Bývalá královna sjezdového lyžování Anna Veithová má potřetí vážně poraněné koleno a přijde o zbytek sezony s vrcholem na mistrovství světa v Aare. Devětadvacetiletá Rakušanka, která sbírala medaile pod dívčím jménem Fenningerová, se podrobila další operaci přetrženého zkříženého vazu.

Hirscher oslavil v Adelbodenu osmé vítězství v obřím slalomu SP

12.ledna
Rakušan Marcel Hirscher vyhrál obří slalom v Adelbodenu a ve Světovém poháru si připsal 66. vítězství. Ve finále předvedl nejrychlejší jízdu a Nora Henrika Kristoffersena, který vedl po prvním kole, porazil o 71 setin sekundy.

Sdruženáři Portyk s Pažoutem byli v SP dvanáctí ve sprintu dvojic

12.ledna
Norští sdruženáři Jan Schmid a Jörgen Graabak vyhráli sprint dvojic ve Val di Fiemme. Tomáš Portyk s Ondřejem Pažoutem doběhli v závodu Světového poháru v severské kombinaci dvanáctí, Jan Vytrval s Lukášem Daňkem skončili na 14. místě.

Běžkyně Smutná byla v dálkovém závodu Kaiser Maximilian pátá

12.ledna
Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná obsadila páté místo v tradičním závodu Kaiser Maximilian Lauf, který se jel jako další díl seriálu Ski Classics v dálkovém lyžování. Na čtyřicetikilometrové trati v Seefeldu, která musela být kvůli přívalům sněhu pozměněna, zaostala o 1:48,9 minuty za dosud neporaženou obhájkyní celkového prvenství Brittou Johanssonovou Norgrenovou ze Švédska.

Kristoffersen vede po prvním kole obří slalom v Adelbodenu

12.ledna
Henrik Kristoffersen vede po prvním kole obří slalom Světového poháru v Adelbodenu. Norský lyžař, jenž se na trať spustil jako první, byl mezi brankami o 12 setin sekundy rychlejší než jeho velký rival Marcel Hirscher. O dalších šest setin za rakouským lídrem seriálu i disciplíny je třetí Alexis Pinturault z Francie.

Koudelka byl v kvalifikaci šestý, postoupili i oba další Češi

11.ledna
Všichni tři čeští skokani na lyžích postoupili ve Val di Fiemme do sobotního závodu Světového poháru. Roman Koudelka si udržel formu z Turné čtyř můstků a v kvalifikaci obsadil šesté místo, Čestmír Kožíšek byl 41. a Viktor Polášek prošel do závodu jako předposlední, devětačtyřicátý.

Rydzek vyhrál první závod SP v sezoně, Portyk bodoval

11.ledna
Německý sdruženář Johannes Rydzek vybojoval na Světovém poháru ve Val di Fiemme první vítězství v sezoně a celkově 17. v kariéře. Nora Jörgena Graabaka porazil ve finiši o 5,9 sekundy, nejlepší z českých reprezentantů Tomáš Portyk doběhl v Itálii na bodovaném 29. místě.

Lyžař Luitz kvůli užití kyslíku přišel o výhru v Beaver Creeku

10.ledna
Německý lyžař Stefan Luitz přišel o výhru v prosincovém obřím slalomu Světového poháru v Beaver Creeku. Mezinárodní federace FIS jej dodatečně diskvalifikovala za užití kyslíkové masky mezi prvním a druhým kolem závodu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes