Sport.cz

Popis:

Sport.cz - sportovní zpravodajský server

URL:

https://www.sport.cz/

Katalog:

Sport → Zimní sporty

Publikuje:

2,8 položek/týden

Čech si z rozpálené Evropy dojel pro nejexotičtější lyžařský titul

16.srpna
Vypadl z rozpálené Evropy. Daleko na jih. Dočkal se mistrovského titulu a především nevšedních zážitků. Český lyžař František Přikryl se uprostřed našeho léta stal mistrem Jihoafrické republiky. Země, kde o lyžování většina obyvatel nemá ani páru. Ale z našich lyžařů je dozajista držitelem nejexotičtějšího titulu. „Závody v Jihoafrické republice jsou zážitkem na celý život,“ popisuje pro czech-...

V bikinách do divoké říčky. Sjezdařská kráska se ale nevyrazila jen tak zbůhdarma cachtat

15.srpna
Žádné cachtání a lenošení. Odpad v řece ji nenechal v klidu, odpočinek v letním víkendovém dnu si nedopřála, v bikinách lyžařka Lindsey Vonnová vyrazila tahat neúprosné připomínky civilizace z coloradské divoké říčky, která jí teče za domem. Opět jde v tomto směru příkladem.

Trenér sdruženářů si připadá jako organizační pracovník lékařského zařízení

14.srpna
České reprezentanty v severské kombinaci česká v nové sezóně první soutěžní prověrka. V sobotu 18. srpna startuje v Oberwiesenthalu letošní ročník Letní Grand Prix, na který zamíří také čtyřlístek Miroslav Dvořák, Tomáš Portyk, Jan Vytrval a David Zemek. V premiérovém závodu dvojic by měl dokonce pár Portyk, Dvořák obhajovat loňské senzační vítězství.

Blýskání na lepší časy? Koudelka skončil v letní Grand Prix v Courchevelu třetí

11.srpna
Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil třetí v letní Grand Prix v Courchevelu. Český reprezentant se probojoval na stupně vítězů ve druhém kole, před kterým figuroval na devátém místě.

Ledecká a pánský časopis? Jen kvůli bráchovi

31.července
Přece jen si dopřeje opravdový oddech, není to vždy jen ta zarputilá sportovkyně, pro kterou je žhavá každá výzva, když jde o pohyb. I vleže u vody lze zachytit Ester Ledeckou. Naposledy kterak prohlíží obsah Playboye.

Olympijská vítězka Skofterudová dle policie asi při nehodě doplatila na špatnou viditelnost

31.července
Jako jednu z možných hlavních příčin smrtelné nehody bývalé běžkyně na lyžích Vibeke Skofterudové na vodním skútru určila norská policie špatnou viditelnost. Přesná příčina úmrtí osmatřicetileté sportovkyně zatím není známá. Čeká se na výsledky pitvy a zprávu z technické prohlídky stroje.

Nezvěstná? Mrtvá! Olympijská vítězka zmizela, živou už ji nikdo neviděl

30.července
Obavy se naplnily. Živou už nikdo olympijskou vítězku a dvojnásobnou mistryni světa neviděl. Mrtvé tělo od soboty nezvěstné bývalé excelentní běžkyně na lyžích Vibeke Skofterudové objevili v neděli na jihovýchodě Norska. Informaci přinesla DPA.

Tragédie. Talentovaná snowboardistka zemřela v den svých 18. narozenin. Proč?

27.července
V okruhu přátel a svých nejbližších měla ve středu oslavit své osmnácté narozeniny nadějná britská snowboardistka Ellie Soutterová. Právě ten den se stal ale jejím vůbec posledním. Nečekanou smrt mladé dívky oznámila Britská olympijská asociace.

Totální extrém! Polák jako první sjel nejtěžší horu světa na lyžích

25.července
Polský horolezec a skialpinista Andrzej Bargiel jako vůbec první v historii sjel na lyžích z vrcholu druhé nejvyšší hory světa K2, která je považována za nejtěžší ke zdolání.

Skokan Koudelka zahájil letní Grand Prix 13. místem v Polsku

22.července
Roman Koudelka obsadil ve Wisle na úvod letní Grand Prix skokanů na lyžích 13. místo. Další čeští reprezentanti v Polsku do druhého kola nepostoupili: Lukáš Hlava skončil na 44. místě, Čestmír Kožíšek byl devětačtyřicátý. Zvítězil Polák Kamil Stoch o osm bodů před dalším domácím skokanem Piotrem Žylou.

Z mistrovství na svatbu! Lyžařská superhvězda si vzala fotbalistu

12.července
Švýcarsko má nový sportovní manželský pár. Hvězda sjezdového lyžování Lara Gutová si ve středu v Luganu vzala fotbalového reprezentanta Valona Behramiho, jenž ještě minulý týden hrál na mistrovství světa v Rusku.

Olympijská vítězka v běhu na lyžích Randallová má rakovinu prsu

11.července
Olympijská vítězka v běhu na lyžích Kikkan Randallová má rakovinu prsu. Pětatřicetiletá Američanka na sociálních sítích uvedla, že už v pondělí začala s chemoterapií.

Běžce na lyžích povede Husák

2.července
Běžci na lyžích mají nového trenéra. Koučem mužů se stal Vasil Husák a jeho asistentem je bývalý reprezentant Dušan Kožíšek. U žen zůstává jako v předešlém roce Jan Franc, stejně tak u juniorů Martin Koukal. Nadále bude u národních týmů působit Fin Ilkka Jarva, i když více v roli poradce a analytika.

Samková pomáhá juniorům se sháněním peněz na MS

19.června
Před osmi lety získala snowboardcrossařka Eva Samková v Cardroně první ze tří juniorských titulů mistryně světa a nyní olympijská vítězka ze Soči pomáhá svým následovníkům, aby mohli na stejném místě nastartovat kariéru podobně jako ona. Právě na Novém Zélandu se na přelomu srpna a září uskuteční mistrovství světa juniorů, desítka kvalifikovaných sportovců potřebuje na cestu přes milión korun a...

Ledecká za hranicemi všedních dnů. Dává hádanky a v plavkách brázdí vlnky

13.června
Sportuje ostošest, přitom je vlastně na dovolené. Ester Ledecká první testování na ledovci vyměnila za vodu a pláž, jak dokumentují obrázky, které nabízí na sociálních sítích. Nejde ale o exotiku. Alespoň tedy ne v té podobě, jak je mnohými vnímána.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes