15
new stories - click to show

spotrebitele.dtest.cz

URL:

http://spotrebitele.dtest.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

5.6 items/week

Brexit změnil řadu podmínek pro online nákup i cestování

8:27
Brexitová dohoda o vztazích mezi Velkou Británií a Evropskou unií řeší také spotřebitelské otázky. Některé ź nich se zásadně mění, jiné částečně, případně mají omezenou časovou platnost. Shrnula je evropská spotřebitelská organizace BEUC.

Řada náhražek jídla ve formě tyčinek a nápojů je nezdravá

17:55
Řada náhražek plnohodnotných jídel má nízký obsah bílkovin a naopak příliš mnoho cukru. V Nizozemsku bylo testováno 23 náhražek pokrmů.

Test vývrtek: V jednoduchosti je síla

25.January
Švýcarský test dvanácti vývrtek a otvíráků na víno ukázal, že složitý mechanismus nemusí být nejlepší volbou.

Test odhalil šizené koření a pesticidy

22.January
Francouzské testy koření odhalily v mleté paprice a kari nežádoucí složky včetně zdraví škodlivých chemikálií.

Mnoho lidí stále potenciálně riskuje s nezabezpečenými Windows 7

20.January
13 % respondentů britského průzkumu stále používá operační systém Windows 7, jehož podpora a bezpečnostní aktualizace byly ukončeny v polovině ledna 2020. Mohou tak ohrozit bezpečnost svých dat i počítače, protože seznam bezpečnostních hrozeb, které Windows 7 sleduje, je zastaralý. Nepozná žádný z novějších virů a je čím dál zranitelnější.

Komunitní chladničky nabírají na popularitě

19.January
Komunitní chladničky jsou dobrým způsobem pomoci potřebným nejen v době koronavirové. Ohrožené skupiny obyvatel chrání před hladověním a omezují plýtvání jídlem. Jejich počet ve světě přibývá.

Část dětských chodítek je nebezpečná

18.January
Dětská chodítka na kolečkách, ve kterých dítě sedí a odstrkuje se nožkama, mohou být nebezpečná – pohybují se rychle, neumožňují všestranný pohyb, dítě v nich sedí a neučí se skutečně chodit. K nejvážnějším úrazům patří těžká poranění hlavy.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes