15
new stories - click to show

Sputnik Česká republika

Description:

Sputnik je novou média značkou, která disponuje moderními multimediálními centry v desítkách zemí. Sputnik má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa...

URL:

http://cz.sputniknews.com/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

144.7 items/day

Vědci dokázali, že brambory jsou zdraví prospěšné

1:43
Američtí vědci zjistili, že konzumace vařených nebo pečených brambor snižuje krevní tlak a pomáhá zabránit hypertenzi. Výsledky výzkumu byly zveřejněny v časopise Nutrients.

Expert uvedl program, který byste si měli rychle smazat z telefonu

1:43
Podle novináře časopisu Forbes Zaka Doffmana musí uživatelé iPhonů okamžitě odstranit ze svých telefonů aplikaci Google Maps. Doffman je uznávaný odborník na sledování a kybernetické služby a také na bezpečnostní rizika, která jsou spojená s velkými technologickými a sociálními médii a platformami chytrých telefonů.

„Vedro bude všem, co tu fotku uvidí.“ Decastelo ukázala v horkém počasí prsa a už to jelo

1:11
Moderátorka a herečka Eva Decastelo se rozhodla rozžhavit fanoušky, a to i za nadprůměrných vysokých teplot venku. Lidé se z jejího statusu zbláznili.

Možný důvod umístění Stonehendge vysvětlen, tvrdí média

0:39
Zatímco rýhy v zemi nalezené poblíž Stonehenge jsou zřejmě náhodou zarovnány se Sluncem, lidé z doby kamenné to mohli považovat za znamení. Profesor Mike Parker Pearson z University College London (UCL) možná přišel na to, proč se Stonehenge nachází tam, kde se nachází, uvádí Daily Express.

V nové verzi systému Windows byla objevena jedinečná funkce

0:07
Nová funkce, kterou poskytne operační systém Windows 11, by mohla potěšit nejednoho počítačového nadšence. Bude totiž pracovat s více monitory odlišně než jeho předchůdce. O informaci napsal web Windowslatest.

Burešová okouzlila ve žlutých minišatech. Přesně takto jsem potřebovala dobít energii, vzkazuje

23:35
Herečka a zpěvačka Eva Burešová věnovala svým sledujícím příspěvek na sociální síti, ve kterém se jim svěřila se svými pocity. Vysvětlila, že potřebovala dobít energii a dodala, že si posledních několik dní náramně užila.

Kate a William nemluvili s Harrym po pohřbu Phillipa kvůli obavám, že by se detaily dozvěděla Meghan

23:02
Vazby mezi princem Harrym a Meghan Markleovou a zbytkem rodiny se údajně zhoršily po jejich kontroverzním rozhodnutí opustit královský život a údajně se ještě zhoršily poté, co dvojice poskytla rozhovor, ve kterém hovořili o svém životě uvnitř paláce a vznesli několik senzačních obvinění proti královské rodině.

Čeští fotbalisté s Angličany prohráli 0:1. Do osmifinále i přesto postupují

23:02
Čeští fotbalisté měli již před začátkem zápasu s Anglií jistý postup do osmifinále na mistrovství Evropy. Dnes je čekal poslední zápas skupiny D, který však skončil veseleji pro druhý tým. Češi totiž prohráli 0:1.

Hromadí vlastnictví místo jeho vytváření: Studie si posvítila na nejbohatší americké dynastie

23:02
Spojené státy americké mají největší počet dolarových miliardářů na světě. Množství lidí buduje své velké bohatství samostatně, například Jeff Bezos. Velké množství lidí se ale do pohádkového bohatství narodí, například do rodiny Waltonových či Mars.

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Požár je velkého rozsahu

22:30
V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala, zasažena je i část administrativní budovy. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu, požár je velkého rozsahu. Informuje o tom ČTK.

Na Slovensku se místním naskytl hrůzostrašný pohled. Louky jsou posety mrtvými krávami

22:30
Na Slovensku na loukách v obci Bolešov v Trenčínském kraji se vám naskytne opravdu hrůzostrašný pohled. Tamější louka je totiž posetá těly uhynutých krav. Celkově uhynulo 67 kusů hovězího dobytku. Krávy uhynuly poté, co se napily kontaminované vody. Zemědělskému družstvu tak vznikla škoda v hodnotě 90 tisíc eur.

Řidič prchající před policií způsobil v Praze dopravní nehodu, ve které bylo zraněno 6 osob

21:57
V Praze dnes narazilo vozidlo pronásledované policisty do dvou osobních aut a autobusu. V dopravní nehodě v Praze 4-Michli bylo zraněno šest osob. Dva z nich mají těžká zranění. Zranění utrpěly i tři děti. K nehodě došlo krátce po 19. hodině.Mezi zraněnými je i řidič pronásledovaného vozidla a jeho spolujezdkyně.

V polovině prázdnin dojde ke změně v systému očkování

21:25
V České televizi uvedla hlavní hygienička Pavla Svrčinová, že na přelomu července a srpna dojde v Česku ke změnám v systému očkování. Lidé se například do systému nebudou muset registrovat dopředu.

Německý ministr: Nové maďarské zákony o LGBT odporují evropským hodnotám

21:25
Nové maďarské zákony zakazující „ukazovaní či propagaci homosexuality“ mezi lidmi mladšími 18 let věku jasně narušují hodnoty Evropské unie, píše Reuters s odkazem na německé činitele.

OECD je znepokojena rezignací Pavla Zemana a bojí se vměšování politiků. Benešová nesouhlasí

20:53
Organizace pro hospodářskou spolupráci (OECD) dnes uvedla, že je znepokojena rezignací českého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Protikorupční pracovní skupina OECD poukázala na to, že v Česku nedošlo ke změnám, které by zajišťovaly nezávislost státních zástupců. Bojí se totiž vměšování politiků do pravomocí státních zástupců.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes