Sputnik Česká republika

Description:

Sputnik je novou média značkou, která disponuje moderními multimediálními centry v desítkách zemí. Sputnik má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa...

URL:

http://cz.sputniknews.com/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

38 items/day

Penze v ohrožení? Mladí se musí připravit na nejhorší

19:59
Odchod do důchodu by se mohl zvýšit? Navrhuje to expertní zpráva, která má podporu ministerstva financí. Bude to další impulz k protivládním demonstracím? Nebo jde pouze o plané strašení ve prospěch finanční lobby?

Svět je na hraně

19:59
Předseda Evropské rady Donald Tusk před zahájením summitu G20 varoval, že jeho účastníci mohou ztratit kontrolu nad světovými procesy a vyzval k řešení světových krizí.

Pražská kavárna má smůlu: Útok na Ovčáčkův Twitter má nečekaný účinek

19:18
O tom, že twitterový účet Jiřího Ovčáčka čelí neobvyklému „útoku“, jsme informovali již před několika dny. Pod jeho příspěvky se začaly ve velkém hromadit různé komentáře, které však nijak nesouvisí s tím, o čem mluvčí Hradu ve svých postech hovoří. Tento „útok“ by však mohl mít dle Daniela Dočekala naprosto opačný efekt, než jeho odpůrci požadují.

Máme skutečně pít 2 až 3l vody denně? Český nutriční specialista promluvil o pitném režimu. A to nejen během tropů

19:17
Jak se stanoví denní dávka vody a co byste měli dělat, pokud dodržení pitného režimu zanedbáváte? O významu vody pro jednotlivé populace a její vlivu na zdrávi Sputniku odpověděl vedoucí nutriční specialista české fotbalové reprezentace a aktivní sportovec, RNDr. Pavel Suchánek.

PACE vrátila pravomoci Rusku. Ukrajinská delegace se bouří

18:35
PACE přijalo usnesení, v němž potvrdilo pravomoc ruské delegace v plném rozsahu. Hned poté ukrajinská delegace opustila parlamentní shromáždění.

„To je slast pro oči.“ Pánové mohou na Puhajkové, která pózovala na pláži v tangách, doslova nechat oči (FOTO)

17:52
Sportovní moderátorka TV Nova Inna Puhajková pokračuje v přidávání fotografií z dovolené, kterými dráždí své fanoušky na Instragramu. Jde tak vidět, že tato kráska zbytečně během odpočinku na jednom z Kapverdských ostrovů nemarnila čas. A poslední den svého pobytu na ostrově zveřejnila provokující fotografie.

Češi stále nejsou na uprchlíky zvědaví. Dle průzkumu by je přijalo jen 31 % lidí a více než polovina je stále odmítá

17:52
Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) realizovalo průzkum, který se zabýval postojem Čechů vůči uprchlíkům. Podobný průzkum byl realizován již na podzim a výsledky se od té doby poněkud změnily, píše portál Lidovky.cz.

Ministerstvo financí USA: Obchodní dohoda mezi USA a Čínou je z 90 % připravena

17:10
Americký ministr financí Steven Mnuchin oznámil, že obchodní dohoda mezi Washingtonem a Pekingem je z 90 % připravena. Poznamenal také, že možnost jejího uzavření stále existuje. Informuje o tom televizní stanice CNBC.

Ultimátum ČSSD: Pokud Zeman nejmenuje Šmardu ministrem, bude na něj podána kompetenční žaloba. Hamáček to ale popírá

16:25
Uvádí se, že kauza kolem odvolání českého ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) se začíná vyhrocovat. Místopředseda ČSSD Ondřej Veselý totiž uvedl, že pokud prezident Miloš Zeman do konce června neodvolá stávajícího ministra kultury a nejmenuje novým ministrem Michala Šmardu, bude na něj nespíše podána žaloba. Jan Hamáček to však popřel.

Astronomové odhalili tajemství vzniku Země a dalších planet

15:41
Pozorování na okraji sluneční soustavy pomohlo astronomům pochopit, jak se malé kosmické „oblázky“ spojují a přeměňují v relativně velké zárodky planet. Tento objev tak vědcům pomůže odhalit historii vzniku Země, stejně jako jim to umožní najít její „příbuzné“ a další hvězdy. Astronomové o svém objevu píší v časopise Nature Astronomy.

Spojení sil. V Srbsku probíhají společná vojenská cvičení Ruska, Běloruska a Srbska Slovanské bratrství 2019 (VIDEO)

15:41
Nedaleko Pančeva na severu Srbska skončila třetí část společných vojenských cvičení Slovanské bratrství 2019, které se účastnily Rusko, Bělorusko a Srbsko.

USA mohou nastolit otázku „dohody století“ na schůzce s Putinem, domnívá se mluvčí ruského prezidenta

14:58
Budou-li USA chtít projednat „dohodu století“ o Palestině na schůzce prezidenta RF Vladimira Putina s prezidentem USA Donaldem Trumpem, tak tuto otázku nastolí, řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Česko sužují tropy. Podle meteoroložky budou padat teplotní rekordy. My víme, jak se chránit proti horku!

14:17
Česká meteoroložka Jana Hujslová z ČHMÚ poskytla portálu iDNES.cz rozhovor, v němž probírá současnou situaci v České republice, co se počasí týče. Prozradila například, čím je letošní vlna veder specifická a uvedla, že se domnívá, že budou padat i teplotní rekordy.

Experiment se ztracenou peněženkou ukázal, jak moc jsou Češi poctiví

13:36
Češi se nezáměrně zúčastnili celosvětového měření lidské poctivosti. Experiment provedli vědci z Michiganské univerzity ve Spojených státech. Asistenti výzkumníků záměrně ve 40 státech světa ztráceli peněženky s různým obsahem a čekali, jaká část se jim vrátí zpátky. O povzbudivých výsledcích pro lidstvo informoval odborný časopis Science.

Zpověď stoletého srbského zkušebního pilota o válce, USA a velikém Putinovi: „Prožíváme temné časy.“

13:36
Za dva měsíce oslaví jediný žijící pilot Jugoslávského královského vojenského letectva (Království Jugoslávie existovalo v letech 1929 až 1941) Zlatko Rendulič své 99. narozeniny.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes