Sputnik Česká republika

Popis:

Sputnik je novou média značkou, která disponuje moderními multimediálními centry v desítkách zemí. Sputnik má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa...

URL:

http://cz.sputniknews.com/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

50,5 položek/den

Podívejte se na záběry děsivých opuštěných sovětských zbraní (VIDEO)

7:24
Dron zachytil záběry děsivých opuštěných sovětských zbraní v Kaspickém moři. V Kaspickém moři byly dronem zachyceny záběry, které odhalí impozantní mohutný železný ostrov, kde byla kdysi testována torpéda.

Narkotická závislost na uranu. Jak Rosatom zničil atomový průmysl USA. Názor

6:50
Miliardář Bill Gates vyzval Bílý dům, aby se soustředil na rozvoj atomové energetiky, nejlepšího prostředku proti globálnímu oteplování. Zakladatel Microsoftu je přesvědčen, že se USA díky vědcům, podnikatelům a investičnímu kapitálu mohou stát v této oblasti lídrem. Proč je na omylu?

Na ruském ministerstvu zahraničí hrozili odpovědí na sankce EU kvůli Skripalovým

1:09
Na ruském ministerstvu zahraničních věcí okomentovali zavedení nových sankcí ze strany Evropské unie proti ruským občanům kvůli údajné účasti na incidentu se Skripalovými. Prohlásili, že Moskva si ponechává právo na reakci.

Telepolis: Americký břidlicový boom dovede svět ke klimatické katastrofě

0:36
Spojené státy předehnaly Rusko a Saúdskou Arábii z hlediska objemu těžby ropy, píše Telepolis. Američtí vědci však varují, že „břidlicový boom" ve Spojených státech dovede nejen k největším emisím oxidu uhličitého, ale také přiblíží svět ke klimatické katastrofě.

Miniatury míří do výzbroje: ruské námořnictvo dostane kompaktní hypersonické střely

0:36
Ruské ministerstvo obrany obdrží miniaturní verzi hypersonické rakety Cirkon. Především by touto raketou měly být vyzbrojeny malé raketové čluny z projektů Karakurt a Bujan-M. Navíc bude raketa přizpůsobena pro starty ze speciálního kontejneru.

Polsko a Ukrajina staví sovětské vojenské technologie do služby NATO

0:03
Polsko a Ukrajina plánují vytvořit nový společný systém protivzdušné a protiletadlové obrany středního dosahu. Informuje portál Defence-Blog s odvoláním na prohlášení zástupce polské společnosti WB Electronics Romana Mushala. Je sděleno, že rakety R-27 jsou plánovány jako základ pro realizaci tohoto projektu.

Politický analytik: Vláda USA udělala za Kreml jeho práci

0:03
Pozastavení vlády ve Spojených státech je „dobrá zpráva“ pro Rusko, píše v The Atlantic ředitel analytického centra CNAS Richard Fontaine. Koneckonců, orgány Spojených států „prakticky udělaly za Kreml jeho práci“, uvádí americký politický analytik.

Miliardy korun pro Česko od Německa? Okamura nepovažuje válečné reparace za promlčené

23:28
Předseda SPD Tomio Okamura na svém Facebooku prohlásil, že otázka válečných reparací není promlčená. Vláda je pouze nechce vymáhat, řekl. Získané prostředky je potřeba nasměrovat na strategické investice a kumulování bohatství národa.

Šipulin se rozhodl jít do politiky

23:28
Olympijský šampión v biatlonu z roku 2014 Anton Šipulin, který v prosinci oznámil ukončení své kariéry, prohlásil, že se rozhodl zúčastnit předběžného hlasování pro stranu Jednotné Rusko.

Ruské námořnictvo začalo sledování amerických torpédoborců v Baltském moři

23:28
Lodě ruské Baltské flotily doprovázejí americké torpédoborce Gravely a Porter, které vpluly do jižní části Baltského moře, informovalo Národní řídící středisko obrany Ruska.

Mluvčí Kremlu o rusko-japonské mírové smlouvě: Konkrétní varianty zatím nejsou

22:54
Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov uvedl, že konkrétní varianty mírové smlouvy Ruska a Japonska dnes zatím neexistují, oficiálně nikdo nic nenavrhoval. Nepochybný je ale záměr obou zemí se nevzdávat národních zájmů, dodal.

Německo vyslalo do EU rekordní počet migrantů. Maďarsko nepřijalo ani jednoho

22:20
Německé úřady vyslaly od ledna do listopadu roku 2018 více než 8,6 tisíc žadatelů o azyl do jiných zemí EU. O tom informují noviny Süddeutsche Zeitung s odvoláním na odpověď Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) na odpovídající žádost poslankyně sněmu z politické strany Die Linke Ully Jelpke.

Ruské ministerstvo zahraničí má jasno: USA už se rozhodly opustit INF

22:20
Moskva nemá pochyby ohledně toho, že Washington už se rozhodl vystoupit ze Smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF), prohlásil náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

Z Česka do Ruska sám na Harleyi: „Chceš se vrátit v černém pytli a bez motorky, tak vyraž“

21:47
Jet sám na svém Harleyi přes několik zemí až do své konečné destinace – Moskvy a Petrohradu – o tom, jaké to je, se Sputnikem hovořil motorkář Tomáš Dvořák. Označovali mě za dobrodruha a sebevraha, řekl. Podle některých názorů mu hrozilo, že se domů vrátí bez motorky, nebo dokonce v černém pytli.

Disident o Hřebejkovi: S kým chce demonstrovat? S těmi pár procenty, kteří volí TOP 09?

21:47
Publicista Václav Vlk pro Parlamentní listy okomentoval atmosféru v Evropě a Česku. Podle něj je ve většině západních zemích společnost rozdělená. Uvedl také názor, že lidi jako Babiš a Orbán přivedla k moci liberální demokracie a neziskovky s obrovskou mocí.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes