Sputnik Česká republika

Description:

Sputnik je novou média značkou, která disponuje moderními multimediálními centry v desítkách zemí. Sputnik má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa...

URL:

http://cz.sputniknews.com/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

38.8 items/day

Rusko se chystá zahájit dodávky tanků Armata do zahraničí

18:56
Ruská federace připravuje nejnovější tank T-14 na základě platformy Armata k exportu. Informoval o tom ředitel Federální služby vojensko-technické spolupráce RF Dmitrij Šugajev.

WHO projevila zájem o ruskou vakcínu proti koronaviru

18:56
Světová zdravotnická organizace (WHO) projevila zájem o ruskou vakcínu proti covidu-19, sdělila Sputniku její hlavní vědecká představitelka Soumya Swaminathan.

Konvička o prohlášení německého ministra zahraničí: Čím víc se na Čecha tlačí, tím ostřeji Čech nakonec švihne

18:17
Pobouření vzbudilo prohlášení německého ministra zahraničí Heiko Maase o tom, že Berlín bude během německého předsednictví v EU vyžadovat od členů solidaritu, a to i v otázce přijímání uprchlíků. Politický aktivista Martin Konvička varoval, že tato politika rozdmýchá protiněmecké nálady v Česku.

Námořnictvo USA „ztratilo“ stealth raketu, informují média

17:38
Americké vojenské námořnictvo dodnes nedoplnilo zásobu raket na pobřežní bitevní lodi třídy Independence Gabrielle Giffords. Informuje o tom portál The Drive.

Aktivisté jdou do boje proti Rosatomu. Ale je to výstřel slepými

17:38
Nedávno aktivista Michal Majzner pro FORUM 24 uvedl, že probíhá shromažďování podpisů na dvě petice Bez diktátorů a NE tunelu Moskva-Dukovany. Petice budou odeslány (pokud získají 10 tisíc podpisů) Senátu a ministrovi průmyslu a obchodu.

„Takhle paranoidní nebyli ani komunisti.“ Člen Trikolóry čelí obviněním z rasismu kvůli skandálnímu gestu

17:00
Komunální politik Aleš Karásek se objevil na agitačním plakátu s gestem, které je někdy označováno za projev podpory bělošskému rasismu. Jedná se totiž o gesto OK či potápěčské gesto, které je rovněž využíváno rasistickými skupinami či jednotlivci. Následně Karásek informoval o tom, že se stal terčem útoků na sociálních sítích.

Dara Rolins a její drsný vzkaz mužům: Pokud jakýkoli chlap řeší vaši vrásku nebo pár kil navíc, problém má on, nikoli vy

16:22
Známá slovenská zpěvačka Dara Rolins se s fanoušky na Instagramu podělila o jednu svou úvahu. V ní se zaměřila na myšlení mužů a žen, a také na to, co obě pohlaví vidí jinak. Svým příznivcům pak prozradila svůj pohled na věc a podělila se o několik rad.

Zřekl se Babiš odpovědnosti za krizová opatření? Je to podlý a zbabělý alibista, vzkazuje Kalousek

15:43
Na českého premiéra se nyní svalila vlna kritiky a negativních komentářů. Důvodem se stalo to, že se měl Andrej Babiš distancovat od odpovědnosti za šíření koronaviru na Karvinsku. Tak totiž vyzněla jeho slova, která uvedl v nedělním hlášení na svém Facebooku. Právě tam totiž Babiš odmítá podíl vlády na zhoršující se situaci v OKD.

Fanoušci bratislavského Slovanu vyvěsili transparent s nápisem White Lives Matter. Média to označila za rasismus. Foto

15:43
Na sobotním zápase 4. kola nadstavby Fortuna ligy proti MFK Zemplín Michalovce vyvěsili fanoušci bratislavského fotbalového Slovanu kontroverzní nápis White Lives Matter (Na životech bílých záleží). Mnoho médií akci fanoušků odsoudilo.

Ondřej Hejma u Xavera: V Česku vzniká nová vysoce výnosná profese. Milion chvilek ukázal příklad

15:06
Luboš Xaver Veselý si do pořadu pozval zpěváka Ondřeje Hejmu, ve kterém si to zúčtovali s mladým aktivistou Radoslavem Sturmem. S ním Xaver pořídil rozhovor v jednom ze svých minulých pořadů, ve kterém aktivista kritizoval premiéra Andreje Babiše (ANO) za to, že usiluje o moc.

Strana Spolu podezírá Borise Kollára z praní špinavých peněz

14:28
Na internetu se objevil záznam z dnešní tiskové konference strany Spolu na téma nových zjištění o podnikání předsedy Národní rady Borise Kollára. Na dané konferenci vystoupil předseda strany Spolu Juraj Hybš a expertka strany na daně, odvody a podnikatelské prostředí Jaroslava Lukačovičová, kteří se k tomuto tématu vyjadřovali.

V Rusku byla zahájena výstavba nejvýkonnějšího jaderného ledoborce na světě

13:51
V loděnicích na Dálném východě RF byla zahájena výstavba ledoborce Rossija projektu Lídr, nejvýkonnějšího na světě, informovala společnost Atomflot (Rosatomflot, jednotka státní korporace Rosatom).

Dánsko povolilo dostavbu plynovodu Nord Stream 2 novými loděmi

13:13
Dánská energetická agentura (DEA) povolila společnosti Nord Stream 2 AG dostavbu plynovodu Nord Stream 2 ve svých vodách s použitím zakotvených lodí na kladení potrubí, praví se ve zprávě.

Zástupce Talibánu vyvrátil zprávy o spiknutí s Ruskem

13:13
Afghánská radikální fronta Talibán podnikla vyšetřování zpráv v médiích o údajném spiknutí s Ruskem a označila tato obvinění za vymyšlené rozvědkou a mající za cíl zkomplikování dosažení míru, řekl v pondělí zástupce politické kanceláře Talibánu v Kataru Suchel Šahín.

Média zveřejnila desetileté náklady Německa na rozmístění armády USA

12:37
Za posledních deset let vydalo Německo na rozmístění americké armády téměř jednu miliardu eur, píše časopis Der Spiegel a uvádí, že roční výdaje ve výši 100 milionů eur zveřejněné německou vládou byly poněkud snížené a „jsou pouze částí reálných výdajů“.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes