stars24.cz

Description:

Zprávy z domova

URL:

https://stars24.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

6.1 items/day

MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA: Od půlnoci se otevřou česko-slovenské hranice

13:52
Od dnešní půlnoci se plně obnoví volný pohyb osob mezi Českem a Slovenskem a vrátí se ke stavu v době před pandemií koronaviru. V Praze to dnes oznámili premiéři obou zemí Andrej Babiš (ANO) a Igor Matovič na úvod první oficiální Matovičovy návštěvy v Česku. Podrobnosti by měli sdělit po poledni na tiskové konferenci.

Covid-19 v ČR: V úterý nejvíce nově nakažených za 9 dní!

10:33
V úterý přibylo v České republice 62 nakažených koronavirem, což je nejvíce za posledních devět dní. Laboratoře provedly přes 6100 testů, poměr nakažených k celkovému počtu testů tak vzrostl zhruba na jedno procento. Od začátku epidemie bylo dosud v Česku zaznamenáno 9374 případů nákazy, z nemoci se vyléčilo 6693 lidí, obětí je 323. Aktuálně je tak v zemi 2358 nakažených.

Výsledky maturit: Vysoké školy k nim přihlíží! Dnes se končí matikou

9:27
Ve středních školách se dnes koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Do Česka míří ochlazení, déšť a bouřky! Kdy se vrátí teplé počasí?

6:10
V Česku se v příštích dnech citelně ochladí. Teploty spadnou z 26 stupňů až na 14. Oteplovat se začne až o víkendu.

Policie oznámila příčinu smrti ztraceného chlapce! Proč skončil ve vodě?

16:04
Mrtvý kojenec nalezený na Mělnicku zemřel podle předběžných výsledků pitvy kvůli syndromu náhlého úmrtí. Matka pak podle policie mohla tělo hodit do vody. Vyšetřování ale ještě není uzavřeno, řekl dnes novinářům náměstek krajského policejního ředitele Jan Krejčí.

Denní nárůst nakažených v ČR: V pondělí jako o víkendu!

2.June
Nakažených koronavirem v pondělí přibylo v Česku 34, tedy podobně jako o víkendu. Proti sobotě a neděli se ale výrazně více testovalo, laboratoře provedly 5091 testů. Celkem bylo v zemi od začátku epidemie zjištěno 9308 nemocných, více než dvě třetiny se už vyléčily.

Vlakem do Chorvatska? Regiojet chystá přímé spojení!

2.June
Soukromý dopravce RegioJet chystá od 30. června nejméně třikrát týdně přímý vlak z Prahy přes Brno do chorvatské Rijeky. V provozu má být do poloviny září a z Rijeky by navazovaly na příjezd vlaku autobusy, které by české turisty rozvážely do jednotlivých letovisek na pobřeží Jadranu, uvedl v pondělí v tiskové zprávě mluvčí Aleš Ondrůj.

Meteorologové nemají dobré zprávy! Letní počasí se jen tak neukáže?

2.June
Příští víkend si pravděpodobně neužijeme tak jako ten uplynulý. Dlouhodobá předpověď naopak ukazuje, že hrozí deště a dokonce i bouřky.

VELKÝ PŘEHLED: Kam mohou Češi vycestovat a co je k tomu potřeba?

1.June
Češi se mohou postupně začít vydávat na hranice. Podívejte se, jak ochranu území řeší okolní státy a oblíbené destinace.

Vláda mění pravidla pro bazény a zoo. Povolí akce pro 500 lidí

1.June
V další vlně uvolňování pravidel přijatých od března kvůli epidemii koronaviru dnes vláda rozhodla, že od 8. června se budou moci konat akce pro maximálně 500 osob. Divadla, kina či koncertní sály budou moci zrušit rozestupy v hledištích, kdy musela mimo jiné nechávat neobsazované celé řady, uvedl po jednání kabinetu ministr zdravotnictví Adama Vojtěch (za ANO).

Otevření hranic je tady. Kdy se Češi podívají po EU?

1.June
Češi se budou muset od 15. června prokazovat negativními testy na onemocnění covid-19 při návratu z Velké Británie a Švédska. Z dalších zemí Evropské unie budou moci přicestovat bez omezení, týká se to všech sousedních zemí včetně Polska i turistických destinací, jako jsou Řecko, Chorvatsko či Bulharsko. Vláda na dnešním zasedání schválila systém označující bezpečné země pro cestování, uvedl na...

Denní nárůst nakažených? V neděli zaujal jiný parametr, v ČR byl nejvyšší od dubna!

1.June
V neděli přibylo v ČR 38 případů koronaviru. Laboratoře provedly pouze 2105 testů, což je nejméně od druhé poloviny března. Poměr nakažených k počtu testovaných tak vzrostl na 1,81 procenta, vyšší byl naposledy 20. dubna. Celkem se od začátku epidemie v Česku nakazilo 9273 lidí, vyléčených je 6562 a obětí 320. Aktuálně je v zemi 2391 nakažených.

Otevření hranic s Německem a dalšími zeměmi? Dnes může být jasno!

1.June
Vláda v pondělí projedná systém, který stanoví bezpečné země, do nichž by mohli Češi cestovat bez omezení, či ze kterých by naopak do České republiky mohli přijíždět turisté. Návrh ve čtvrtek dokončila pracovní skupina, řekl dnes novinářům ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Mezi bezpečnými zeměmi by podle něj mohly být například Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko či Řecko.

Počasí může do Česka přinést BOUŘKY!

1.June
Příští týden bude v Česku o něco chladněji, než původně ukazovaly předpovědi. Teplot dosahujících 27 stupňů se nedočkáme, navíc hrozí bouřky

Tragická nehoda u Černožic: Tři mrtví a vážně zraněné dítě!

31.May
Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku dnes dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase. ČTK to řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes