15
new stories - click to show

stars24.cz

Description:

Kultura, film, seriály, hudba, divadlo

URL:

https://stars24.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

4.2 items/week

Český lev 2023: Kolik filmů usiluje o prestižní cenu?

22:47
Členové České filmové a televizní akademie (ČFTA) budou letos posuzovat při udílení cen Český lev rekordní počet 129 snímků i televizních děl. Jubilejní 30. ročník předávání cen se uskuteční 4. března 2023 v pražském Rudolfinu v přímém přenosu České televize. Akademici začínají hlasovat o nominacích, které vyhlásí 16. ledna, právě dnes. V tiskové zprávě to za pořadatele uvedla Silvie Marková.

Český lev letos trhne rekord! Víme, kdo bude slavnostní večer moderovat!

1.December
Členové České filmové a televizní akademie (ČFTA) budou letos posuzovat při udílení cen Český lev rekordní počet 129 snímků i televizních děl. Jubilejní 30. ročník předávání cen se uskuteční 4. března 2023 v pražském Rudolfinu v přímém přenosu České televize.

Případy 1. oddělení: Jak se České televize povedla definitivní tečka za seriálem?

30.November
Definitivně poslední díl kriminálního seriálu Případy 1. oddělení odvysílala v pondělí Česká televize. Detektivové v čele s Ondřejem Vetchým se letos vrátili na obrazovky, i když jejich příběhy měly skončit již předchozí druhou řadou.

Vánoční příběh u Čechů boduje! Odsunul Black Panthera, Kozuba i pohádky

28.November
Film režisérky Ireny Pavláskové Vánoční příběh ovládl při svém vstupu do tuzemských kin žebříček návštěvnosti. Dařilo se i dalším českým snímkům, mezi deseti nejnavštěvovanějšími filmy jich je polovina.

Princezna zakletá v čase 2: Pohádka s Křenkovou či Lamborou už je v kinech!

24.November
Nejlepší čas pro pohádky nastane až za pár týdnů s příchodem Vánoc, v kinech je ale třeba film nasadit už s předstihem. Takový je případ filmu Princezna zakletá v čase 2.

Ewa Farna, Olympic, Jelen nebo Mig 21! Holešovská Regata představila hlavní hvězdy

23.November
Mezi hlavní hvězdy 11. ročníku rodinného a hudebního festivalu Holešovská Regata budou patřit zpěvačka Ewa Farna či kapely Olympic, Jelen nebo Mig 21.

Kaiser s Lábusem po devíti letech v jednom filmu! Do kin míří Vánoční příběh

23.November
Nový film Vánoční příběh režisérky a scenáristky Ireny Pavláskové se odehrává během Štědrého dne. V kinech bude mít premiéru 24. listopadu. V komedii se představuje mnoho českých herců včetně Jiřího Lábuse a Oldřicha Kaisera, kteří se spolu v komediální poloze objevili po devíti letech od snímku Klauni.

Michael Kocáb - Rocker versus politik. O čem je dokument mapující část života hudebníka?

20.November
Do českých kin vstoupil minulý týden dokumentární film Olgy Sommerové o muzikantovi a bývalém politikovi Michaelu Kocábovi. V napjaté době ovlivněné nejen válečným konfliktem na Ukrajině a volbou příštího českého prezidenta připomíná období přechodu českých zemí od totality ke svobodě.

Legendární Čechomor vyrazí na vánoční turné!

20.November
Kapela Čechomor z turné se slovenskými Kandráčovci vydala nahrávku pořízenou v prostředí zámecké zahrady v Telči a v prosinci chystá sérii vánočních koncertů. Čechomor a Kandráčovci letos podnikli společné turné se zastávkami v Českém Krumlově, Dolní Lomné, Starém Hrozenkově a Telči, které navštívilo téměř 20.000 lidí.

Noc divadel 2022: Co letos v Liberci nabídne?

19.November
Při sobotním činoherním představení v Malém divadle v Liberci bude mimořádně otáčivé hlediště. Vytvořené bylo speciálně jen pro Noc divadel. Do ní se zapojí v sobotu i druhá liberecká scéna, Naivní divadlo, které chystá program pro děti i dospělé. Vyplývá to z informací od zástupců obou libereckých divadel.

Olympic rozbrečel Prahu! Zahájil oslavy svého 60. výročí

19.November
Ve vyprodané pražské Lucerně se večer uskutečnil úvodní koncert turné s názvem Respect Tour Vlak, co nikde nestaví, na kterém skupina Olympic zahájila oslavy svého 60. výročí. Kapela v nostalgicky laděném programu rozjásala fanoušky, kteří si refrény známých písní zazpívali spolu s ní.

ĆESKÝ SLAVÍK 2022: Tohle jsem vážně nečekala, po vzoru Karla Gota prohlásila Lucie Bílá

13.November
Českého slavíka letos získali Marek Ztracený, Lucie Bílá a kapela Kabát. Do síně slávy vstoupil zpěvák a divadelník Jiří Suchý. Vítězové jubilejního 60. ročníku hudební ankety si dnes ocenění převzali v pražském Foru Karlín. Do hlasování o nejoblíbenější interprety přišlo podle pořadatelů rekordních 2,110.364 hlasů. Nejvíce jich obdržela Bílá, která se tak stala i Absolutním slavíkem.

Black Panther je tady. Filmoví diváci mohou vyrazit i na další snímky

10.November
Čtvrtek je tradičně dnem filmových premiér, přičemž tou nejočekávanější je komiksový Černý panter. Do kina ale můžete vyrazit i na zajímavý český dokument.

Film Přání k narozeninám má oficiální trailer, do kin vstoupí v lednu

8.November
Rodinná komedie Přání k narozeninám nepřipomíná loňský snímek Přání Ježíškovi náhodou. Stojí za ním stejní tvůrci i část herců. Příběh se tentokrát točí kolem jedné narozeninové oslavy, představí v hlavních rolích Veroniku Khek Kubařovou, Matěje Hádka, Evu Holubovou nebo Jaroslava Duška, a do kin vstoupí 19. ledna 2023.

Ruce v záruce: Polívková zářila, jinak jsou ohlasy různorodé

8.November
Česká televize v neděli uvedla poslední z cyklu filmových komedií, v nichž se hlavní postavy potýkaly s určitými zdravotními patáliemi. Jak lidé reagovali na závěrečnou epizodu televizní minisérie?
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes