15
new stories - click to show

stars24.cz

Description:

Kultura, film, seriály, hudba, divadlo

URL:

https://stars24.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

2.1 items/week

Televize Šlágr opět v problémech! Proč se o ni zajímá soud?

29.November
Karlu Peterkovi letos dění kolem televize Šlágr nedělá moc velkou radost. Musel se vypořádat s náhlou smrtí oblíbeného moderátora, stanice se navíc ocitla v problémech. Teď se o ni dokonce zajímá soud.

První Emmy pro Česko! Uspěl seriál #martyisdead!

23.November
Český internetový seriál #martyisdead získal mezinárodní cenu Emmy v kategorii krátkých seriálů a stal se tak prvním českým seriálem, který tuto televizní cenu dostal. Galavečer s předáváním cen se letos kvůli pandemii covidu-19 uskutečnil on-line. Mezinárodní ceny Emmy se udílejí v 11 kategoriích.

Naprosto nečekané oznámení! Ordinace v růžové zahradě KONČÍ!

23.November
Televizní diváci přijdou o jednu z největších stálic programů tuzemských stanic. Nova dnes oznámila, že Ordinace v růžové zahradě se dočká už jen několika posledních premiérových dílů.

Vláda dala zelenou divadlům a koncertům! Ale bez diváků!

21.November
S přechodem do nižšího stupně platných opatření proti šíření koronaviru, jak je stanoví protiepidemický systém PES, zůstanou pro veřejnost stále uzavřená divadla, koncertní sály, muzea i galerie. Kulturní produkce, jichž se běžně účastní diváci, už nebudou ve čtvrtém stupni zakázané, bude ale platit zákaz přítomnosti publika.

Vyšehrad dokončen! Do kin se ale jen tak nedostane!

19.November
Přestože jsou kina od 12. října uzavřená, oproti první vlně pandemie, kdy se v Česku zastavilo i filmové natáčení, se při současných opatřeních točit může. Za dodržování bezpečnostních pravidel pro tvůrce i mimo štáb tak tuzemští filmaři pokračuji v práci.

V Česku startuje nová televize! Bude vysílat 24 hodin denně!

19.November
Nový televizní kanál zaměřený na uvádění divadelních představení nebo koncertů bude vysílat od pátku 24 hodin denně. Všechno se bude vysílat živě, ale možné bude i odložené sledování. Zakladatelé uvádějí, že díky pozemnímu digitálnímu vysílání se program kanálu Televize Naživo dostane zdarma do tří milionů domácností a propojí živou kulturu s diváky. Televizi Naživo daly dohromady soubory Cirk ...

Josef Abrhám se dočkal: Ocenili ho za celoživotní mistrovství!

14.November
Netradičním způsobem jsou letos udělovány Ceny Thálie, tradiční ceremoniál byl kvůli koronaviru přesunut na internet. Mezi oceněnými vyčnívalo jméno legendárního herce Josefa Abrháma.

Tři oříšky pro Popelku stále táhnou: Neuvěříte, kolikrát je budou v Německu dávat!

12.November
Období Vánoc je v Německu podobně jako v Česku neoddělitelně spojeno s filmem Tři oříšky pro Popelku. Snímek, který vznikl v československé a východoněmecké koprodukci, odvysílají letos německé televize ve vánočním čase i kolem svátků nejméně devatenáctkrát. Portál t-online poznamenal, že výčet ještě nemusí být konečný, protože zařadit pohádku na program mohou ještě další televize.

Ceny Thálie čeká netradiční vyhlášení! Přímý přenos bude možné sledovat online!

11.November
Netradiční vyhlášení Cen Thálie 2020 proběhne v letošním roce v sobotu 14. listopadu od 20 hodin v přímém online přenosu, který bude možné sledovat na internetu.

Vycházejí nová alba Dagmar Voňkové, Radůzy a Kataríny Knechtové!

5.November
V listopadu vycházejí nová hudební alba výrazných ženských interpretek Dagmar Voňkové (Archa), Radůzy (Kupředu plout) a Kataríny Knechtové (Svety). Nahrávka Voňkové nabízí dva roky starý koncert pro festival Struny podzimu konaný u příležitosti zpěvaččiných 70. narozenin.

Olympic do toho praštil! Vydává provokativní album!

4.November
Nové album skupiny Olympic s názvem Kaťata, které provokuje obalem i texty o dívkách a ženách, zásadně obrátilo kapelu směrem k rockovému zvuku. Lídr kapely Petr Janda napsal sedmnáct písní, z nichž jeho spoluhráči vybrali jedenáct. Vesměs neprošly ty, které směřovaly k popu. Změnou oproti předchozí nahrávce Trilobit je aranžmá skladeb do metalu a rokenrolu. Janda to uvedl v rozhovoru s ČTK.

Na Štědrý den letos ČT uvede novou pohádku O vánoční hvězdě

4.November
Na Štědrý den letos Česká televize (ČT) uvede novou pohádku O vánoční hvězdě režiséra Karla Janáka. V hlavních rolích se objeví Tereza Ramba, Vojtěch Kotek a Anna Geislerová, princeznu si zahraje německá herečka Leonie Brillová.

Česká televize o Vánocích uvede čtyři nové pohádky

3.November
Česká televize (ČT) o Vánocích uvede čtyři nové pohádky. Vedle štědrovečerní pohádky O vánoční hvězdě to bude výpravný film Hodinářův učeň, který ČT uvede premiérově na první svátek vánoční. Ve třetí vánoční pohádce, příběhu Jána Sebechlebského O léčivé vodě, se Linda Rybová představí v roli Paní vod a pramenů. ČT připravila i pohádku pro neslyšící diváky Loupežnická balada. Vánoční program dne...

Česká televize potěšila starší diváky: Tenhle projekt bude pokračovat!

24.October
V souvislosti s druhou vlnou pandemie koronaviru prodlužuje Česká televize (ČT) vysílání programu ČT3, jenž od března pomáhá starším lidem, kteří jsou nuceni zůstávat doma. Stanice navíc od 12. prosince rozšíří své vysílání. Nyní ji mohou diváci sledovat denně od devíti do 17:25, nově bude po 12. prosinci vysílat až do 22:00. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ČT Karolína Blinková.

Škwor v nové sestavě: První projekt hotov!

22.October
Rocková kapela Škwor natočila své jubilejní desáté album v nové sestavě. Původního kytaristu Leoše Holana na tomto postu nahradil Martin Volák. Nahrávka s názvem Tváře smutnejch hrdinů vznikala v novém studiu a navazuje na tři roky staré album Uzavřenej kruh oceněné Zlatou desku Supraphonu. Od něho se však částečně liší. V rozhovoru s ČTK to řekl baskytarista Tomáš Kmec.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes