15
new stories - click to show

stars24.cz

Description:

Lifestyle

URL:

https://stars24.cz/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

2.1 items/week

Vánoční cukroví? To jsou rohlíčky či perníčky. Máme pro vás recepty!

21:45
Dvě adventní neděle jsou za námi, přesto je na pečení cukroví stále relativně hodně času. Na stůl přitom o Vánocích neodmyslitelně patří perníčky či rohlíčky. Víte, jak na ně?

Covid: Kolik Čechů ho už prodělalo? Nová čísla

3.December
Za celou epidemii covidu-19 bylo v Česku zaznamenáno téměř 4,6 milionu případů nemoci, z nichž 8,1 procenta tvořily opakované nákazy. Případy, kdy se lidé nakazili opakovaně, nově ministerstvo zdravotnictví na svém webu zahrnuje do celkových statistik potvrzených případů.

Recept na vánoční perníčky: Je nejvyšší čas začít péct cukroví

30.November
Vánoce se nezadržitelně blíží, o uplynulém víkendu již začal advent. Je tedy nejvyšší čas začít s pečením cukroví. Pokud chcete jako první připravit perníčky, poradíme vám.

Z dýní není jen skvělá polévka. Vyzkoušejte recept na pečenou dýni se slaninou

20.November
Zbyly vám po podzimu ještě nějaké dýně a nevíte, co s nimi. Snad nejpopulárnější mezi Čechy jsou různé polévky či placky, nejde ale o jediné recepty, kde se dýně uplatní. Vyzkoušejte tento zajímavý recept na pečenou dýni se slaninou.

Recept: Máte dýně a nevíte, co s nimi? Dýňová polévka jako od babičky!

6.November
Podzim je sezónou dýní a nápadů na jejich zpracování je přehršle. Mezi Čechy ale hraje prim dýňová polévka. Vyzkoušejte s námi recept, který je doslova jako od babičky.

O výhodný předčasný důchod mají zájem desítky tisíc lidí. Úřady nestíhají

2.November
Česká správa sociálního zabezpečení čelí náporu lidí kvůli předčasným důchodům. Podle ředitele správy Františka Boháčka by se měli vyhnout osobní návštěvě a formulář pro uplatnění nároku by měli posílat poštou nebo elektronicky.

Dýňová polévka: Recept na pokrm stvořený pro sychravý podzim

1.November
Halloween je sice minulostí, ale začal listopad a s ním - zdá se - přichází sychravý podzim. Lidé tak možná budou více času trávit doma a třeba i v kuchyni. Jak se v ní dají využít všudypřítomné dýně? Poradíme vám, stačí si pozorně přečíst následující recept.

Dýňová polévka: Ten správný recept na halloween

27.October
Blíží se halloween, což je svátek, se kterým se neodmyslitelně spjaté dýně. Víte tedy, jak si z ní připravit lahodnou polévku, která je v Česku stále populárnější?

Holandský řízek: Proč se mu tak říká a co má společného s Holandskem?

24.October
V uplynulých dnech jsme přinesli recept na holandský řízek, což je na přípravu poměrně jednoduchý pokrm. Složitější je to s tím, odkud se vzal jeho název.

Recept na dýňový koláč, který vám zaručeně zachutná!

23.October
Sezóna dýní je v plném proudu a i dnes pro vás máme recept, který byste rozhodně měli vyzkoušet. Podívejte se, jak připravuje dýňový koláč slavný kuchař Roman Paulus.

Proč na nás sedne kde jaká nemoc? Vědci možná našli odpověď v nedávné historii!

22.October
Naši středověcí předci nám zanechali biologický odkaz: Geny, které jim mohly pomoci přežít mor, nás v současnosti činí náchylnějšími k některým chorobám. Jde o názorný příklad toho, jak nás choroboplodné zárodky v průběhu času formují, uvádějí vědci v nové studii, kterou zveřejnil časopis Nature.

Recept, který musíte ochutnat: Dýňová polévka s kokosovým mlékem

22.October
Podzim je tady a spolu s ním nastal i čas dýní. Že nevíte, co z nich v kuchyni připravit? Vyzkoušejte například vynikající dýňovou polévku!

Holandský řízek: Jednoduchý recept na výborné jídlo

21.October
Blíží se čas pátečního oběda, třeba ještě nemáte vymyšleno, co si dnes uděláte. Co takhle holandský řízek? Jde totiž o poměrně jednoduchý recept.

Důchody v roce 2023: Kolik za ně stát zaplatí?

20.October
Systém důchodového pojištění skončil letos po třech čtvrtletích s deficitem téměř 18,5 miliardy korun. Příjmy z odvodů jsou sice zhruba o 26 miliard vyšší než za první tři loňské kvartály, výdaje se ale zvedly asi o 36,7 miliardy korun. Na kolik stát letos a příští rok penze vyjdou?

Plánujete odchod do důchodu? Předčasný důchod je lepší než klasický, upozornilo ministerstvo!

18.October
Lidé, kteří se chystají příští rok do důchodu a požádají o něj už letos předčasně, mohou získat vyšší částku. Kvůli inflaci, mimořádným valorizacím a propadu reálných výdělků bude totiž teď vypočítaná dřívější penze výhodnější než důchod, který se stanoví příští rok. Lišit se může o několik stokorun až pár tisícikorun.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes