stars24.cz

Description:

Lifestyle

URL:

https://stars24.cz/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

3.5 items/week

Nošení roušek v Česku: Může se vrátit?

14:16
Ačkoliv Češi plošně sundali roušky, není vyloučeno, že se povinnost je opět nosit v nějaké formě nevrátí. Své zkušenosti s tím mají například ve Větrném Jeníkově, kde je povinnost ochrany obličeje opět platná. Nelze vyloučit, že se časem nevrátí i do jiných okrsků a krajů.

Vědci našli "ultimátní potravinu"? Důchodcům by mohla zachraňovat životy!

5.July
Pravidelná konzumace pálivých papriček přispívá podle studie italských vědců ke snížení rizika těžkých kardiovaskulárních chorob. To však nesmí sloužit jako alibi pro nevhodné stravování, píše italský deník Corriere della Sera.

Koronavirus jako viagra? Nakaženému muži "stál" neuvěřitelně dlouho, museli zasáhnout lékaři!

3.July
Onemocnění covid-19 může podle všeho způsobovat vyjma řady komplikací i problémy "tam dole". Své o tom ví nakažený muž, kterému nemoc způsobila několikahodinovou bolestivou erekci.

Lékaři naléhají na důchodce. Tohle by rozhodně neměli podceňovat!

1.July
V České republice žijí více než 2 miliony osob starších 65 let. Všichni mají nárok na očkování proti chřipce zdarma, což je aktuální zejména v souvislosti s aktuální pandemií koronaviru podstatnější než kdy dříve. Senioři totiž patří do tzv. rizikové skupiny obyvatel, neboť jim hrozí vážný průběh nemoci a další komplikace. Lidé nad 65 let mají navíc až 60x vyšší riziko úmrtí a obecně tvoří kate...

Nezapáchat v létě je věda! Jak se vyznat na trhu a kdy jaký přípravek použít!

29.June
Pot je přirozenou součástí lidského těla, každý ale ví, že zpocený člověk svému okolí ani sám sobě příliš nevoní. Většina lidí tento problém řeší deodorantem či antiperspirantem, víte ale jak je správně používat a jaký v nich je rozdíl?

Důchodci, zbystřete! Vědci sestavili návod, jak se vyhnout stařeckým chorobám!

26.June
Alzheimerova choroba nebo demence je čím dál větším strašákem pro seniory. Podle odborníků ale lze i těmto nemocem předcházet. A pomoci by vám mohly podobné věci, které činíte pro zdraví vašeho těla jakožto celku. Vědecká příručka nabízí sedm kroků, jak udržet váš mozek zdravý a bystrý a jak se vyvarovat kognitivním poruchám ve stáří.

Koronavirus a roušky? Vědci apelují na veřejnost: Tohle si uvědomte!

25.June
Počet lidí, kteří se nakazili novým typem koronaviru, bude pravděpodobně podstatně vyšší. Nové studie, které se zaměřily na takzvané bezpříznakové pacienty, totiž zjistily, že infikovaných jedinců s nemocí covid-19 nevykazujících symptomy jsou v různých skupinách až desítky procent. Podle vědců je potřeba, aby to lidem došlo a poctivě nosili roušky.

Proč covid-19 nejvíc ohrožuje důchodce? Vědci na to přišli!

24.June
Ještě donedávna platilo, že nový koronavirus je rizikový zejména pro seniory. Nové poznatky vědců vysvětlily proč. Experti totiž zjistili, že úmrtnost na covid-19 je nejvyšší u pacientů s chronickými chorobami. Vyplývá to ze studie amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Jak si v létě nenechat vykrást byt? Zloděje odradí i zařízení za pár stokorun!

23.June
Každý rok se vyrojí nesčetné množství varování, která odrazují uživatele sociálních sítí od zveřejňování termínů dovolených na svých profilech. Je to ale dostatečné? Nebo existuje více možností, jak si domů pozvat nechtěnou návštěvu?

Vaginismus: Problém, který je ve společnosti tabu, může ničit vztah i psychiku!

19.June
Sexuální problémy a dysfunkce jsou ve společnosti stále podceňované a veřejně se o nich příliš nehovoří. Mnohdy však mohou mít negativní dopady jak na partnerské vztahy, tak i na psychiku lidí.

Lékař varuje Čechy: Léky si můžete zničit tělo! Nepřehánějte to!

15.June
Časté užívání volně prodejných léků může podle lékařů poškodit ledviny. V některých případech mohou lidé kvůli braní léků na bolest skončit i na dialýze. V dnešní tiskové zprávě zaslané ČTK o tom informoval primář dialyzačního střediska Fresenius NephroCare Petr Táborský.

Šílené důchody v Česku! Neuvěříte, s čím musí někteří důchodci vyžít!

12.June
Průměrná výše důchodu v Česku se od nového roku zvýšila na 14 400. Existují ale lidé, kteří berou podstatně menší částky. Minimální výše důchodů je totiž výrazně nižší.

VŠE BYLO JINAK?! Vědci prozradili velké tajemství koronaviru!

12.June
Počátek pandemie nového typu koronaviru je přisuzován na přelom roku. Nová zjištění vědců ale odhalují, že se vše mohlo odehrát úplně jinak. Virus se mezi lidmi mohl šířit už od loňského léta!

Vitální i v důchodu? Vědci sestavili návod, jak se dožít vysokého věku!

10.June
Často se dovídáme o látkách proti stárnutí, pokud jde o péči o naši pokožku. Jak uvádí server news.com.au diety mohou být také proti stárnutí. Několik vědeckých studií ukázalo, že krysy a primáti žijí déle při dodržení určitých diet. Životní styl se zaměřením na čerstvé produkty, správný mix tuků, minimálně zpracované potraviny a období půstu jsou spojeny s dlouhým životem.

S důchodci a koronavirem je to úplně jinak? Vědci mají nové zjištění!

9.June
V řadě zemí doporučují epidemiologové, aby se děti vyhýbaly prarodičům i ostatním důchodcům kvůli hrozbě nákazy novým koronavirem. Ve Švýcarsku ale s odvoláním na zjištění vědců mění názor. Experti se však zcela neshodnou.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes