15
new stories - click to show

stars24.cz

Description:

Magazín, věda, technika, kutilství, záhady, tajemství, UFO

URL:

https://stars24.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

7 items/week

Nové otázky v autoškole: Podívejte se na ně!

19.January
Dalších 38 nových otázek bude od poloviny února součástí zkoušek autoškol. Poprvé mezi nimi budou zařazeny i video otázky. Nová sada testů se věnuje například jízdě za snížené viditelnosti či řešení situací na různých typech křižovatek.

Covid a Češi: Co si lidé myslí o aktuální situaci?

18.January
Jen zhruba čtvrtina Čechů věří, že se situace kolem šíření nemoci covid-19 v Česku v příštích měsících zlepší. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM) z loňského listopadu a prosince.

Reinfekce aneb opakované nakažení covidem má svá pravidla. Jak vypadají?

18.January
Počet lidí, kteří mají podruhé pozitivní test na covid-19, v posledních dnech roste. Jak přesně se ale opětovné nakažení vlastně počítá?

TÝDENNÍ HOROSKOP: Berany opustí láska, Blíženci si finančně přilepší

18.January
Čeká nás magický týden ve znamení úplňku. První letošní úplněk, který proběhne 18. ledna v 0:48 hodin nás bude ovlivňovat po celý pracovní týden. Kterému znamení zasáhne nenávratně do vztahu? A kdo bude mít problémy s financemi? To se dozvíte v našem Týdenním horoskopu.

První úplněk roku je tady! V čem bude mimořádný a na co si dát pozor?

17.January
Už za pár chvilek, přesněji 18. ledna v 0:48 hodin, nás čeká ledový úplněk ve znamení Raka. Tento úplněk je první, který nás v novém roce čeká. Co přinese? A jak nás energie Raka ovlivní?

Covid a školy: Co se od pondělí mění?

16.January
Školy budou od pondělí 17. ledna testovat žáky a zaměstnance na covid-19 jen jednou týdně. Záchyt antigenním testem má být potvrzován přesnějšími PCR testy.

Pravidla karantény: Jak to bude od pondělí, kdy začínají plošné testy v zaměstnání?

16.January
Karanténa i izolace došly v posledních dnech řady změn a spolu s možným zavedením pracovní karantény vyvolávají aktuální pravidla zmatek. Podívejte se, co platí v Česku od pondělí, kdy zároveň začíná povinné testování zaměstnanců.

Testování zaměstnanců: Jak bude probíhat a kam hlásit výsledky?

15.January
Firmy budou od pondělí hlásit pozitivní samotesty zaměstnanců na covid-19 přes stránku Samotestování na webu Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).Lze tam rovnou požádat pro zaměstnance i o neschopenku.

Výsledky sčítání lidu z roku 2021: Jak jsme na tom s náboženstvím?

13.January
V Česku ubývá lidí, kteří se hlásí k nějaké církvi či náboženskému směru. Naopak přibývá nevěřících či věřících bez konkrétní církve či společenství. Ukázaly to první výsledky loňského sčítání lidu, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Z údajů vyplývá, že římskokatolická církev za poslední desetiletí přišla téměř o třetinu věřících, tedy o více než 340.000. U dalších křesťanských ...

Paušální daň v roce 2022: Dnes je poslední den pro přihlášení

10.January
Dnes je poslední den, kdy se mohou podnikatelé přihlásit k placení paušální daně. Další možnost bude opět až za rok. Pro letošní rok paušální daň pro drobné podnikatele vychází na 5994 korun měsíčně.

Nová mutace koronaviru: Co o ní soudí vědci?

4.January
Nová varianta koronaviru B.1.640.2, která byla objevena ve Francii, by měla být sledována, ale zatím v ní nevidí velké nebezpečí. Vyplývá to podle agentury DPA z hodnocení expertů.

Zvonek zelený ptákem roku! Čím si vysloužil pozornost?

4.January
Ptákem roku 2022, který započal teprve před pár dny, je zvonek zelený. Informovala o tom dnes Česká společnost ornitologická (ČSO). Čím si právě tento druh vysloužil pozornost odborníků?

Horoskop 2022: Nový rok je tady! Na co je dobré být připravený?

3.January
Právě ukrajujeme již třetí den z nového kalendářního roku s letopočtem 2022, jeho naprostá většina nás ale teprve čeká. Co nás může podle horoskopu potkat?

Covid-19: Vědci odhalují, jak silný je omikron oproti deltě

2.January
Při nákaze koronavirovou variantou omikron je nižší riziko vážného průběhu onemocnění covid-19 i riziko hospitalizace než při nákaze variantou delta, vyplývá z nové jihoafrické studie.

Paušální daň v roce 2022: Co vše se mění?

2.January
Mezi nejdůležitější změny v oblasti daní od nového roku patří zvýšení daňové slevy na poplatníka, faktické zrušení maximálního limitu pro výplatu měsíčního daňového bonusu nebo nová výše paušální daně pro živnostníky.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes