15
new stories - click to show

stars24.cz

Description:

Magazín, věda, technika, kutilství, záhady, tajemství, UFO

URL:

https://stars24.cz/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

6 items/month

Penzijní spoření: Změny, které se dotknou každého Čecha

28.November
Změna podpory penzijního spoření, kterou schválili poslanci, je krok správným směrem. Jeden z mnoha, které jsou nutné ke zdolání cesty k dlouhodobé udržitelnosti tuzemského důchodového systému. Přiměje totiž lidi, aby si na důchod spořili sami více.

Listopadový úplněk je před námi, nastane již zítra. V jakém bude znamení?

26.November
Měsíc má před sebou poslední hodiny dorůstání do listopadového úplňku. Pak ho bude na obloze opět ubývat. Víte, v jakém znamení nastane úplněk tentokrát?

Advent 2023: Proč ho slavíme a kdy začíná?

18.November
Advent je období čtyř týdnů před Vánoci, které začíná první nedělí po 30. listopadu a končí Štědrým dnem, tedy 24. prosince. Letos tedy připadá až na 3. prosince, víte ale proč se slaví?

Kvízy, které můžete hrát doma za chladných podzimních večerů

13.November
Podzim je tu a s ním přicházejí chladné večery, které mohou místy působit až depresivně. Pokud hledáte skvělý způsob, jak trávit čas v teple domova, přemýšlejte o pořádání kvízových večerů. Kvízy jsou nejen skvělým způsobem, jak posílit rodinné pouto, ale také nabízí intelektuální výzvy a zábavnou soutěžní atmosféru.

Nová Škoda Superb je tady. Automobilka představila čtvrtou generaci vlajkové lodi

2.November
Automobilka Škoda dnes večer představila čtvrtou generaci své vlajkové lodi. Superb. Bude dostupná v šesti variantách motoru včetně mild-hybrid a plug-in hybrid. Nová generace bude mít také novější podvozek založený na technologii DCC+. Na vývoji nového vozu se podle informací představených na tiskové konferenci podílela i umělá inteligence.

Co se stane, až bude Vladimír Putin po smrti?

31.October
Christopher Steele, bývalý agent britské rozvědky MI6, je přesvědčen, že ruský prezident Vladimir Putin bude odstaven od moci do jednoho roku. Steele, který v roce 2016 předal americké Demokratické straně informace o údajných vazbách kampaně tehdejšího republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa na Rusko, to sdělil během rozhovoru s televizní stanicí Sky News.

Zatmění Měsíce: Kdy dnes nastane a jaké budou podmínky?

28.October
Letošní 28. říjen není jen Dnem vzniku samostatného československého státu, ale také dnem, kdy bude možné v pozdních večerních hodinách pozorovat částečné zatmění Měsíce. Lidé vedle něj uvidí také jasnou planetu Jupiter.

Obchody 28. října 2023 otevřeno mít nebudou. Jak si zapamatovat, na které svátky se zavírá?

27.October
Jak už stars24.cz informoval, v Česku jsou sice běžně obchody o víkendu otevřené, zítra si ale kvůli státnímu svátku nenakoupíme. Jak si zapamatovat, kdy mají obchody zavřeno?

Štěnice domácí: Jak se jich zbavit bez pomoci profesionála?

21.October
Štěnice domácí se v poslední době množí a poptávka po jejich likvidace roste. Lze si s nimi ale poradit i svépomocí?

Změna času s námi ještě nějakou dobu zůstane. Češi o letní a zimní čas přitom nestojí

21.October
Změny času měly v EU skončit původně v roce 2019, členské státy se ale na jednotném čase nedohodly. Následující termín zrušení časového střídání byl v roce 2021. Dnes, o dva roky později, se čas stále střídá. A zrušení je v nedohlednu.

Recept na kysané zelí: Krok po kroku vám poradíme, jak si ho udělat doma

14.October
Na podzim se kazí počasí a z toho důvodu lidé hledají náplň volných dnů. Zkrátit si je mohou například přípravou kysaného zelí, které je následně možné servírovat k mnoha pokrmům. Poradíme vám, jak na to.

Velká pardubická se běží už dnes. Jaká je její historie?

8.October
Velká pardubická je jedním z nejslavnějších a nejtěžších dostihů na překážkách na světě. Tento prestižní dostih se koná každý říjen v českém městě Pardubice a je nejen sportovní událostí, ale také kulturním fenoménem. S více než 140 lety historie je Velká pardubická jedním z vrcholů českého dostihového kalendáře.

Podzimní horoskop na říjen: O víkendu to vypukne. Co čeká jednotlivá znamení?

8.October
Při pohledu z okna to tak možná leckdy nevypadá, ale podzim už je v plném proudu. Svatého Václava jsme nechali za sebou, zbývá ještě jeden celý den ze září a pak začne říjen. Co přinese desátý kalendářní měsíc roku s letopočtem 2023? Horoskop napoví!

Úplněk v září: Kdy a v jakém znamení nastane?

29.September
Mnozí z nás na konci letošního září obrací zraky k hvězdné obloze, kde poutá naši pozornost majestátní Měsíc. Aby také ne, když přichází čas úplňku. Kdy a v jakém znamení nastane?
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes