15
new stories - click to show

Střední Čechy - Regiony24.cz

Description:

Střední Čechy - Regiony24.cz - Internetové zpravodajství z Prahy

URL:

http://strednicechy.regiony24.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

7 items/week

O postcovidové pacienty budou pečovat plicní lékaři

10:56
Pandemie koronaviru stvořila zbrusu novou kategorii nemocných – tzv. postcovidových. Jsou to lidé, kteří po prodělání nemoci stále bojují s jejími následky, jsou dušní, unavení, nemají čich a chuť, nemohou spát a stále je bolí hlava, nesoustředí se. Právě tito lidé, jimž zdravotní trápení s covidem neskončilo, se nově dostanou do péče plicních lékařů.

Základní škola Tyršova se letos dočká nového sportovního hřiště

23.January
Město Nymburk vyhlásilo veřejnou zakázku malého rozsahu na stavební práce „Hřiště v ZŠ Tyršova“. Pokud bude výběrové řízení úspěšné, měli bychom v únoru znát vítězného zhotovitele, s nímž město uzavře smlouvu o dílo. V březnu mohou být zahájeny stavební práce.

Odpady, dopravu i pitnou vodu. Obce se spojují s Kladnem v řešení naléhavých otázek budoucnosti regionu

8.January
Důležité závazky spojené s životním prostředím chtějí Kladno a okolní obce řešit společně. Finišuje zakládací proces Dobrovolného svazku obcí Kladensko, jehož prvním úkolem je dostát požadavku evropské legislativy na zásadní snížení množství komunálního odpadu ukládaného na skládkách.

V roce 2021 už nemusíte v Nymburku na úřad pro známku na popelnice

4.January
Díky loni zavedeným evidenčním známkám s trvalou platností už občané nemusí chodit na městský úřad pro novou známku na popelnici. Roční poplatek za svoz odpadu mohou uhradit z pohodlí domova.

RegioJet vstoupí na polský trh vlakem Praha – Ostrava - Krakov - Przemysl

31.December
Největší středoevropský soukromý osobní železniční dopravce, RegioJet, spustí na jaře 2021 pravidelné spojení nočními vlaky na trase Praha – Ostrava - Krakow – Przemysl a zpět. Ke vstupu na polský trh získal veškerá povolení .

Otrav oxidem uhelnatým ubývá. Přispívá k tomu výměna kotlů i monitorování spalin u plynových spotřebičů

9.December
Otrava oxidem uhelnatým je nejčastější náhodnou intoxikací. V Česku však těchto případů v posledních letech ubývá, v loňském roce statistiky zaznamenaly v průměru méně než jeden denně.

FlixBus přes Vánoce navýší kapacity na vnitrostátních linkách o polovinu, obnoví některé mezinárodní spoje

8.December
S navyšováním kapacit a růstem poptávky po cestování v období Vánoc počítají dopravci na vnitrostátních linkách. FlixBus plánuje navýšit kapacity přepravy o více než 50 % v období mezi 17. prosincem a 3. lednem.

Svátek seniorů se v Příbrami odkládá

14.September
Aktuální epidemiologická situace, kdy každý den přibývá množství pozitivních případů, opět připravuje pro občany určitá omezení, jako nošení roušek, zpřísnění podmínek pro pořádání akcí…

Kruhák na Boleslavské zažil 13. kontrolní den

4.August
Přímo na stavbě, která blokuje hlavní dopravní tepnu města, se včera sešli zástupci investora Krajského úřadu Středočeského kraje, vedení města v čele se starostou Tomášem Machem, stavbyvedoucí i další pracovníci zhotovitele MaGe construction, s.r.o. a technický stavební dozor investora. Na místo dorazil také náměstek hejtmanky Ing. Miloš Petera. Po kontrole na stavbě se početná skupina sešla k...

Červenec byl díky dešti na požáry průměrný

3.August
Letošní červenec byl na požáry průměrný. Určitě za to mohly silné deště v průběhu celého měsíce. Pokud je půda podmáčená, k požárům v přírodním prostředí, které jsou pro letní měsíce tak typické, dochází mnohem méně.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes