Student.HW.cz

URL:

https://student.hw.cz/

Katalog:

Z domova → Student

Publikuje:

3 položek/měsíc

Diametral předával plakety na galavečeru Českých ručiček

22.června
V průběhu slavnostního galavečera, který se konal v Brněnské hale Rotunda na brněnském výstavišti, proběhlo slavnostní vyhlášení X. ročníku soutěže České ručičky.

Kity, které učí mladé lidi programovat

7.června
Farnell element14 pomáhá připravovat novou generaci digitálních inženýrů, kterým poskytuje soupravy a podporu, aby se mladí lidé mohli naučit základy programování. CodeBug, BBC micro:bit, Raspberry PI a nově uvedené soupravy pro učebny Arduino CTC101 představují jednu z nejširších řad výukových pomůcek určených programátorům budoucnosti a vývojářům aplikací.

Robotický den Praha

6.června
Datum: Neděle, 10. Červen 2018 Největší soutěžní přehlídka robotů v ČR s mezinárodní účastí má před sebou už 15. ročník. Rekordní účast 207 robotů z 9 zemí zaručuje, že jednotlivá robotická klání budou opravdu barvitá a zajímavá. Hlavními hesly Robotického dne jsou však i nadále bezpečnost a fair play.

FELFEST 2018 přinese techniku i zábavu

6.června
Hudebně-vědecký festival FELFEST pořádá Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze. Návštěvníci si prohlédnou projekty s populární platformou Arduino, měření biologických signálů, letecký simulátor, bezpilotní prostředky, magnetický vláček, elektromontážní trenažér a mnoho dalšího.

Odborník z VUT vyvíjí baterie budoucnosti na bázi lithia a síry

24.května
Budoucnost baterií tkví v kombinaci lithium-síra, tvrdí Tomáš Kazda z FEKT VUT. Lithium-sirné baterie disponují zhruba trojnásobnou kapacitou než stávající běžně užívané lithno-iontové akumulátory, i když teoretický potenciál této technologie je až pětinásobný.

CEBIT 2018: digitální zítřek, spousta zábavy a 350 startupů

24.května
Nový veletrh CEBIT je připraven. V polovině června začne v Hannoveru evropský festival obchodu s radikálně změněnou koncepcí věnovaný inovacím a digitalizaci.

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze zve na Letní biomedicínský den 2018

23.května
Ve středu 30. května se od 16.00 do 23.00 hodin v prostorách FELCafé Fakulty elektrotechnické ČVUT v pražských Dejvicích (Technická 2, Praha 6) uskuteční Letní biomedicínský den 2018. Jeho součástí bude také vyhlášení vítězů soutěže BIOSIGNAL CHALLENGE 2018.

CRA IoT Hackathon Praha

17.května
Datum: Pátek, 25. Květen 2018 CRA IoT Summit & Expo a hackathon se konají současně v pátek 25. května 2018 od 9:00 h v prostorách Národní technické knihovny v Praze.

CRA IoT Summit & Expo

17.května
Datum: Pátek, 25. Květen 2018 O IoT se mluví téměř nepřetržitě, méně se na něm zatím vydělává. Proč to tak je a jak to změnit? I to bude tématem třetího ročníku unikátní odborné konference CRA IoT Summit & Expo

Prestižní soutěž IT SPY startuje: Devátý ročník opět hledá nejlepší diplomky

15.května
Autoři diplomových prací z českých i slovenských univerzit se mohou hlásit do devátého ročníku prestižní soutěže IT SPY. Ta každoročně vybírá ty nejlepší IT projekty v oboru IT, které na akademické půdě vznikly.

Výsledky IQRF Wireless Challenge IV

4.května
Finálového kola, které proběhlo na IQRF Summitu 2018, se zúčastnili řešitelé dvou nejlepších projektů, které byly z přihlášených projektů do finále vybrány. Oba projekty vzešly z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Výuka a projekty využívající IQRF zde mají již mnohaletou tradici a podporu.

Už se odpočítávají dny do začátku veletrhu: nový CEBIT bude jako nikdy předtím

4.května
Nováý termín, nový formát - CeBIT 2018 chce přinést formát obchodního festivalu, takže bude radikálně nový. Přinese nova témata, nové formáty, optimalizované rozvržení hal a uskuteční se v novém termínu na začátku léta. I když se CeBIT soustředí na obchod, bude emociálnější, svěžejší a intenzívnější.

Informatici, strojaři a chemici – absolventi VUT jsou v kurzu

5.dubna
Situace na trhu práce nahrává dobrému uplatnění absolventů brněnské techniky. Podle nejnovějšího absolventského průzkumu si 92 % absolventů Vysoké učení technického v Brně našlo práci do čtvrt roku po promocích, nebo pracovali už rovnou při studiu.

Soutěž ČVUT: výzkum Parkinsonovy choroby v MATLAB

16.března
Až do 20. května mohou studenti všech středních a vysokých škol v České republice a na Slovensku zaslat svá řešení do nové soutěže Biosignal Challenge 2018. Účastníci soutěže budou detekovat Parkinsonovu chorobu pomocí řečových promluv.

CRA IoT Hackathon Liberec

16.března
Datum: Pátek, 13. Duben 2018 Nápady jsou motorem IoT: České Radiokomunikace (CRA) ve spolupráci s Libereckým podnikatelským inkubátorem ( Lipo.ink ) pořádají další CRA IoT Hackathon.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes