15
new stories - click to show

Studenta.cz

Description:

Největší portál pro studenty v ČR. Denně nové články z vlastní redakce a komunita tisíců studentů všech škol.

URL:

http://www.studenta.cz/

Catalog:

Z domova → Student

Publishes:

4.9 items/week

15 nejdivnějších vánočních tradic ve světě

27.November
Asi většina z nás si někdy stěžovala na štědrovečerního kapra nebo na to, že jsou české vánoční tradice otravné a nudné. Až se dozvíte, jak slaví svátky klidu a míru v některých částech světa, možná se k „trapnému“ lití olova ještě rádi vrátíte.

Korona přináší depresi. Jak poznáte člověka, kterému leze na mozek?

27.November
Podle Světové zdravotnické organizace trpí depresí více než 300 milionů lidí na celém světě. A toto číslo neustále roste, obzvláště nyní. Velký počet lidí, kteří se s tímto problémem potýkají, se neléčí. Deprese má spoustu příznaků. Jednou z možností, jak poznat, že se s ní člověk potýká, je porozumět jeho vyjadřování.

Co dělat, když se nedostanete na vysokou školu? 6 tipů, jak využít rok volna

27.November
Co dělat, když se nedostanete na vysokou školu? Jak nejlépe zúročit rok života před dalšími zkouškami?

#komentář: Zůstat po škole doma v Česku je taky cesta

27.November
Děsivá je budoucnost, je mi třiadvacet, píše Allen Ginsberg v jedné z jeho básní. Mně je dvacet tři, budoucnost se zdá šílená a zatímco ostatní demonstrují na Letné, já dělám, že se mě nic z toho netýká a současně podnikám kroky, abych nezakrněla.

Ústecko, kraj za těžebními limity

23.November
Ústecký kraj nebyl dlouhá desetiletí ničím jiným než prostorem pro získávání hnědého uhlí. Platí to tak i dnes? Proměňuje se region?

Je pro práci vhodnější open space, či samota? Výzkumy dávají jasnou odpověď

23.April
Pracovat o samotě, v malém kolektivu či obklopen spolupracovníky? Možná máte v období koronaviru jasno. Ale co je pro pracovníky skutečně optimální v normální situaci? Odpověď je překvapivě jednoznačná.

Jak postihl covid-19 práci malíře, lihovarníka a zpěvačku a čím se teď motivují?

21.April
Je to víc než měsíc, co vláda vyhlásila stav nouze a zavedla drakonická opatření proti šíření nové nákazy covid-19. Omezení běžného života se ekonomicky dotkla většiny společnosti. Opatření dopadají tvrdě hlavně na gastronomický průmysl a umělce. Jak se k aktuální situaci staví zástupci těchto odvětví?

Mladí Češi opouštějí "mamahotel" čím dál později. Proč a jak jsou na tom jinde?

17.April
Všude dobře, doma u maminky nejlíp. Odstěhování se od rodičů do vlastního bydlení je jedna ze zlomových událostí v životě každého člověka. Podle nedávného průzkumu Eurostatu je průměrný věk, kdy Češi odcházejí z domova, 26,4 let. Dřív se osamostatňují dívky než chlapci. Proč? A jaké společenské faktory vůbec ovlivňují, kdy opustíme naše rodné hnízdo?

10 otázek, které jsme za vás položili studentce medicíny na krizové lince

15.April
Krizové linky jsou přetížené a zdravotníci na 24hodinových směnách stejně tak. Zeptali jsme se jedné z operátorek linky Státního zdravotního ústavu, a zároveň studentky medicíny Karin Cieslarové, na to, jak zvládá panické ataky volajících, nekonečné směny i absenci spánku.

Kinovýhled na březen: nápadité horory, dotek léta i kouzelné bylinky

4.March
Takhle našlapaný měsíc jsme tu už dlouho neměli. Dokonce za to nemůžou ani oscaroví pohrobci, kteří se po sledovaném ceremoniálu obvykle objeví. Ne, tituly aktuálního měsíce zaujmou i bez ověnčení cenami.

Nuda v Japonsku #6: problémy japonské univerzity

2.March
Po delší odmlce způsobené psaním několika esejů jsem zpět. Před pár dny tady skončil semestr, takže ve škole přebývají jenom extrémní studenti, členové nejrůznějších klubů a společností a hloupej Evropan, který si za čtyři měsíce nebyl schopný vyřídit na koleji internet.

Páteční bizár: Žena, která vylučuje alkohol, aniž by ho vypila

28.February
Pro mnoho lidí je vylučování alkoholu místo moči idylickým snem, který by znamenal garanci finančních úspor jinak utracených za hektolitry piva, vína, případně whisky. V případě ženy z Pittsburghu se ale jedná o souhru několika podivuhodných faktorů...

Páteční bizár: Pohřby zatím nejsou ekologické, proto přichází kompostování lidí

21.February
Přiznejme si to, kremace i rakev prostě nejsou úplně ekologické. Spousta dýmu, spousta dřeva a svou roli sehrává i fakt, že hřbitovy zabírají moc prostoru. Přesně s touto argumentací vyrukovola na americký trh firma Recompose, která v éře ekologické odpovědnosti přináší eco-friendly konec pro lidské ostatky, a to kompostování...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes