Svět hardware

Popis:

denní pohledy do světa pod kapotou počítače

URL:

http://www.svethardware.cz

Katalog:

Tech → HW

Publikuje:

8,4 položek/den

Tesla už nenabízí plně autonomní řízení pro AutoPilot 2.0

16:15
Před několika měsíci Elon Musk slíbil, že vozy Tesla s AutoPilotem verze 2.0 nabídnou prvky úplného autonomního řízení, o čemž jsme mohli pochybovat. A jak se ukazuje, tyto pochyby byly namístě, protože daná nabídka zmizela.

Massive Attack vydávají album Mezzanine ve spreji s DNA

16:15
DNA je patrně úložiště budoucnosti. Při extrémně malém objemu dokáže pobrat neuvěřitelně mnoho dat. Právě na DNA vydala hudební skupina Massive Attack své legendární album. Navíc je tato DNA v plechovce s barevným sprejem.

SLI plus G-Sync způsobuje výkonnostní propad ve hrách

16:15
Už nějakou dobu si lidé stěžují na to, že zapnutím technologií SLI a G-Sync se připraví o část výkonu ve hrách. Na toto téma se nyní zaměřil server Extremetech, který provedl své vlastní testy. Jak dopadly?

Intel Core i9-9900K přetaktován nad 7,6 GHz

16:15
Procesory Core i9 pro LGA 1151 docela topí, to je pravda, ale s opravdu výkonným chlazením, které je dokáže dostat na teploty velice hluboko pod bod mrazu, je taková vlastnost bezpředmětná. Co s takovým chlazením dokážou?

AMD už prý má v laboratořích 7nm čipy Navi

15:04
Server Fudzilla, na jehož informace zase nelze zcela stoprocentně spoléhat, tvrdí, že AMD Labs už mají v prádle nové 7nm čipy Navi. Dá se ale říci, že to opravdu je možné, neboť daný proces už je k dispozici, a to nejen v TSMC, ale i v Samsungu.

Válka o právo na opravu HW pokračuje, zabavena byla dodávka baterií pro počítače Apple

13:54
Až absurdních rozměrů nabývá souboj mezi lidmi, kteří chtějí mít právo si opravovat a nechat opravovat vlastní hardware a společnostmi, které o to nestojí. Ve světě zemědělské techniky je jejich reprezentantem John Deere a ve světě hardwaru zase Apple.

Cooler Master uvádí výkonný CPU chladič Hyper 212 Black Edition

13:54
Cooler Master si připravil novou verzi chladiče Hyper 212, a sice model Black Edition, který přichází na trh ve dvou příchutích. Jedna je základní bez diod a ventilátor druhé je vybaven RGB podsvícením.

Core i9-9900K bez heatspreaderu, jak kvalitní je jeho pájka?

11:33
Procesory Intel Core i9-9900K dokáží být velice žravé, a tak i horké. A jak se dalo očekávat, Roman "Der8auer" Hartung se hned pokusil sundat heatspreader tohoto procesoru, aby vyzkoušel, o co lepší či horší to bude s tekutým kovem.

Samsung odhalil 256GB RDIMM i nové výrobní procesy

11:33
Příští rok nás konečně čekají i v PC sektoru nové produkty vyrobené 7nm procesy, a to možná vůbec poprvé i pomocí EUV. I o tom mluvil Samsung vedle dalších inovací, které se však týkaly především datových center, jako jsou například 256GB RDIMM.

Arménie otevřela farmu na těžbu Bitcoinu a Etherea

11:33
V hlavním městě Arménie, Jerevanu, byla otevřena nová farma pro těžbu kryptoměn Bitcoin a Ethereum. Stála 50 milionů dolarů a plánu bude její další rozšiřování, přestože se ceny kryptoměn poslední dobou nezvyšují.

Intel potvrzuje investice ve Vietnamu a Irsku pro navýšení produkce

10:24
Už dříve se mluvilo o tom, že Intel se rozhodl investovat do své výroby, aby dokázal na trh dostat více produktů. To bylo mylně interpretováno jako rozšíření samotné výrobní kapacity 14nm linek, ovšem pravda je jinde.

Doporučené PC sestavy: říjen 2018 - doplněno

0:12
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.

Další chyba ve Windows 10 ohrožuje soubory uživatelů

23:03
Na síti Reddit se objevují stížnosti některých uživatelů, že po říjnové aktualizaci Windows 10 se jich systém při rozbalování archivů nebo přesouvání souborů neptá, zda chtějí soubory ve složce nahradit. V některých případech tedy mohou přijít o svá data.

TP-Link Deco M9 Plus: meshový systém se snadným nastavením

21:56
Třípásmový meshový Wi-Fi systém Deco M9 Plus slibuje vyřešení problému se slabým signálem v některých částech domu. Funguje také jako hub pro chytrou domácnosti. V základní sadě se nachází dvě jednotky.

AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS

20.října
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes