Svět hardware

Popis:

denní pohledy do světa pod kapotou počítače

URL:

http://www.svethardware.cz

Katalog:

Tech → HW

Publikuje:

8,5 položek/den

Autonomní rozvážka zboží z Fry's v Arizoně už realitou

21:54
S autonomním rozvozem nákupů koketuje už nejeden prodejce. V Arizoně byl už dokonce spuštěn pilotní projekt řetězce Fry's, který ve spolupráci se společností Nuro vytvořil flotilu autonomních rozvážkových aut.

Maledivy zachraňují korálové útesy pomocí 3D tisku

17:15
Oteplování oceánů má vliv na to, že korálové útesy pomalu mizí ze scény a s nimi i okolní život. Na Maledivách se tak pokouší o jejich záchranu pomocí 3D tisku umělých útesů, které by měly podpořit tvorbu nových korálových útesů.

Úniky prozrazují takty i ceny GeForce RTX 2080 i 2080 Ti

12:41
Na internetu se objevily další úniky informací o připravovaných grafických kartách GeForce RTX 2080 i výkonnější verzi RTX 2080 Ti. Ty budou mít 2944 a 4352 CUDA jader a nyní už víme i frekvence a ceny.

LaCie d2 Professional, externí USB-C disk s až 10 TB

9:14
Společnost LaCie, luxusní odnož Seagatu, představila nové externí disky d2 Professional. Ty využívají rychlého rozhraní USB-C standardu 3.1 a novinka bude k dispozici až ve vysoké kapacitě 10 TB.

Diablo III: Eternal Collection přijde na Nintendo Switch

18.srpna
Blizzard potvrdil to, co se šuškalo. Diablo III: Eternal Collection skutečně přijde na herní konzoli Nintendo Switch a má se tak stát ještě v průběhu tohoto roku. Potěší také přítomností dvou rozšíření oblíbené hry.

Solid-state baterie zvyšují hustotu na 2násobek Li-Ion

18.srpna
V příštím desetiletí se očekává odklon od Li-Ion baterií k pevným, tzv. solid-state lithiovým bateriím, které jsou mnohem stabilnější. Je však potřeba vyřešit některé jejich problémy. A to se daří, zvyšuje se hustota i rychlost nabíjení.

16letý mladík hacknul Apple a ukradl 90 GB dat

18.srpna
Velký fanda společnosti Apple, teprve 16letý australský mladík z Melbourne, je zároveň úspěšným hackerem. Podařilo se mu nabourat servery společnosti Apple a stáhnout odtud zhruba 90 GB dat.

ARM zveřejnilo první roadmapu procesorů pro PC

18.srpna
Společnost ARM se odhodlala k nečekanému kroku a poodhalila více z toho, co připravuje do budoucnosti. Zveřejnila totiž oficiální roadmapu procesorů, které mají konkurovat čipům Intel. Chystá řadu Deimos a Hercules, navíc i 5nm proces.

Musk začíná mít dost, bere sedativa a byl předvolán

18.srpna
Elon Musk měl nedávno rozhovor v The New York Times a věru, nebyl moc pozitivní. Už příští týden musí před komisi SEC a přiznal také osobní problémy, braní Ambienu a práci v průměru 17 hodin každý den v týdnu.

Cooler Master uvedl vodníka MasterLiquid ML360R RGB

17.srpna
V nabídce vodních chladicích systémů značky Cooler Master se objevil dlouhý 360mm model MasterLiquid ML360R RGB. Už dle názvu je jasné, že má dnes tak módní RGB osvětlení, a to na pumpě i ventilátorech.

AR brýle HoloLens usnadní práci chirurgům v dětské nemocnici

17.srpna
Brýle pro rozšířenou realitu od Microsoftu pomůžou lékařům v dětské nemocnici ve Velké Británii efektivněji provádět operace důležitých orgánů, jako je například srdce. Kromě HoloLens do vybavení nemocnice přibude i Surface Hub.

Firmy vytvořily organizaci s cílem prosadit ve hrách konzistentní HDR

17.srpna
Řada herních společností a výrobců hardwaru či televizorů se spojila do organizace, která bude mít za úkol prosadit HDR ve hrách, což znamená vytvoření potřebného ekosystému včetně zajištění obsahu.

NVIDIA zveřejnila finanční výsledky, tržby šly dolů, ale kondice je dobrá

17.srpna
Ještě jednou se dnes budeme věnovat NVIDII, ale jen z hlediska finančních výsledků. Ty už konečně zveřejnila a ukázala se ta očekávaná věc, že se zastavil mezikvartální růst, ba co víc, nastal pokles. Důvod je ale jiný než opadnutí zájmu o výkonné karty.

GeForce RTX 2080 Ti: 4352 CUDA jader a 11 GB GDDR6, a to už brzy?

17.srpna
Pokud má grafická karta GeForce RTX 2080 využít přinejlepším 3072 jader a NVIDIA má připraveny Turingy s až 4608 jádry, je celkem jasné, že si připraví také kartu RTX 2080 Ti, či jak se bude jmenovat. A jaké budou její specifikace?

Měsíc jako jediný přirozený satelit Země? Nejspíše ne

17.srpna
Měsíc je jediný přirozený satelit Země a tečka. To je skutečně pravda, pokud bychom ovšem zapomněli na mnohé menší objekty, které si Země může přitahovat. Nicméně tak jednoduché to není a jde o další úkol pro nové zařízení LSST.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes