Svět hardware

Popis:

denní pohledy do světa pod kapotou počítače

URL:

http://www.svethardware.cz

Katalog:

Tech → HW

Publikuje:

8,6 položek/den

Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu

22:17
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.

V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování

16:46
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.

Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?

14:17
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.

Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců

14:17
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.

Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše

18.ledna
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?

G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD

18.ledna
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.

USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile

18.ledna
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.

ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen

18.ledna
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen

Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety

18.ledna
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii.

Japonský hotel propustil půlku robotů, byli neschopní

18.ledna
Automatizace procesů nemusí vždy dopadnout tak krásně, jak to vypadá v hlavách tvůrců. Japonský Henn na Hotel se totiž rozhodl propustit polovinu svých robotů, vytvářeli více problémů, než vyřešili.

Prstence Saturnu jsou neočekávaně mladé

18.ledna
Cassini už dávno neexistuje, ale její data budou zkoumána ještě dlouho. Dříve na nich NASA založila své tvrzení, že Saturn v krátké době s ohledem na život planety přijde o své prstence a nyní se dozvídáme, že rovněž existují jen krátce.

Jak funguje G-Sync na nepodporovaném monitoru LG s Adaptive-Sync?

18.ledna
NVIDIA nedávno přišla s ovladači, které už na kartách Pascal a Turing nabídnou možnost zapnout G-Sync i na monitorech s Adaptive-Sync. Na techPowerUp si tuto funkci už vyzkoušeli, a to přitom na monitoru značky LG, která mezi podporovanými není.

Odstartuje rok 2019 dobu streamovací? Testuje se Google Project Stream

18.ledna
Redaktor serveru techPowerUp si vyzkoušel Project Stream firmy Google, který představuje službu pro streamování počítačových her. Připraveny budou i AAA tituly pro rozlišení 1080p a 60 FPS. Jak to funguje?

7nm proces už vynáší TSMC největší podíl na tržbách

18.ledna
Nový 7nm proces má ve firmě TSMC podobně raketový nástup z hlediska podílu na tržbách jako 10nm. Ovšem s tím rozdílem, že 10nm technologie bude mít jen krátký život, zatímco 7nm proces bude důležitý ještě dlouho.

Nike uvedlo chytré boty Adapt BB, které se samy zavazují

18.ledna
Společnost Nike po dlouhé době uvedla slíbené chytré boty Adapt BB. Ty jsou určené pro basketbalisty a jejich hlavní zajímavostí je to, že jsou schopné se samy zavázat a toto lze ovládat pomocí mobilního telefonu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes