Tchibo

Description:

Tchibo blog

URL:

http://www.tchiboblog.cz/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

3.5 items/week

6 her pro děti na krátké i dlouhé cesty vlakem

9:35
Když se dítě během deseti minut cesty kamkoli desetkrát zeptá „Kdy už tam budem?“, můžete ho buď vysadit, nebo zabavit. Pokud jste se rozhodli si potomka ponechat, bude se vám hodit pár fíglů, kterými ho zaměstnáte.

13 tipů na levnější cestování

24.April
Letos jsme si předsevzali, že zase začneme cestovat. Už jsme si vyzkoušeli, že nás baví cestovat ve dvou, ale stejně tak je to super i s naším synem, který konečně dorůstá do věku, kdy nám dělá parťáka.

Podlehněte chřestu. Tři recepty beze zbytků, které si zamilujete

23.April
Tahle zelenina je podle mě přesně ten typ potraviny, do které musíte dospět. Je to podobné jako třeba s pivem, nebo hermelínem. Když jsem poprvé ochutnala chřest, rozhodně to nebyla láska – vlastně by se dalo mluvit spíš o odporu. Stačilo ale deset let a bez chřestu si svůj jídelníček nedokážu představit. Zásadní jsou dvě věci: jak ho vaříte a s čím si ho pak dáte.

Jak pracovat s tresty, aby fungovaly, ale nezničily vztah s dítětem?

20.April
Když jsem byla malá, bývaly fyzické tresty běžné. Nebylo nic výjimečného, když dítě dostalo pohlavek i ve škole. Vždycky mi to připadalo ponižující, jak pro trestaného, tak trestajícího, zařekla jsem se, že až jednou budu mít svoje děti, že žádné fyzické tresty nebudou. A jak to dopadlo?

Vyzkoušeli jsme několikero zdobení vajíček. Co stojí za tu práci?

17.April
Když se řekne kraslice, každý si představí krásně nazdobená vajíčka – ale málokomu se chce do tradičních a pracných technik, takže mnohem častěji najdete v kolednické nadílce vajíčka různě polepená nebo třeba „jenom“ jednobarevná.

Příkrmy: ví to dítě nejlíp?

16.April
Přechod dětí na „opravdové jídlo“, to je snad jedno z nejdiskutovanějších témat, co se mateřství týče. Začíná to odlišnými názory na čas, kdy je vhodné začít, pokračuje přes to, čím vlastně dítě krmit, a končí to u metody, jak vlastně takové příkrmy zavádět.

Vyzkoušeli jsme velikonoční pečení podle kuchařky z roku 1924

13.April
Vánoční a velikonoční recepty se v rodinách předávají po generace. Když se ale podíváte do sto let staré kuchařky, zjistíte, že pár věcí už se možná po cestě ztratilo. Zkusili jsme se vrátit k původním, sto let starým receptům.

Kávové muffiny s karamelovým krémem

11.April
Muffiny peču velmi často, Je to pro mě takový variabilní recept, který se dá snadnou obměnou připravit na mnoho způsobů.

5 nových způsobů, jak provonět celou domácnost

10.April
Vždycky mi přišlo zbytečné utrácet peníze za vůně do bytu z drogerie, a proto jsem hledala způsoby, jak ho provonět jiným, levnějším, a hlavně přírodním způsobem. Našla a vyzkoušela jsem jich hned pět.

Nový život, nové vlasy? Než se pustíte do změny, zvažte pár faktů

7.April
Po novém roce proběhla Instagramem výzva 10 years challenge – a já jsem po zveřejnění fotek dostala srdceryvné vzkazy od různých mladíků. Proč už nemáš ty krásné dlouhé vlasy?! Byla jsi tak krásná! Krásná? To nevíte, jak jsem se cítila uvnitř. Od chvíle, kdy jsem se těch vlasů definitivně zbavila, uplynuly dva roky a čtyři měsíce. Možná nejsem jako z reklamy, ale rozhodně se cítím úžasně. Jaký ...

Co s emocemi, které nechcete nebo nemůžete pouštět ven?

6.April
Typická situace? Jedeme v tramvaji – a dcera začne ječet. Pravidelně, příšerně vysoko a co nejvíc nahlas. Uklidňování někdy zabere, někdy ho spíš pochopí jako hru: čím víc máma mluví, tím hlasitěji to zkusím. Čím víc obličejů se na mě začne otáčet, co s tím jako hodlám udělat, tím jsem samozřejmě nervóznější. A dcera ječí a ječí a ječí. Snažím se zhluboka dýchat, ale stejně ze mě většinou nakon...

Jak na smoothie? A tři neobvyklé recepty k tomu

4.April
Před 3 lety jsem vydala knihu České smoothie, která se stala bestsellerem. Díky tomu dostávám dennodenně spoustu otázek týkajících se právě tohoto svěžího nápoje. A tak i vám o něm něco povím.

Moje děti se učí, co samy chtějí. Krkavčí matka o unschoolingu

3.April
Když se jí narodila první dcera, tak o domácím vzdělávání vůbec neuvažovala. Natož o vzdělávání formou unschoolingu, tedy metodě založené na tom, že si samo dítě určuje, co se kdy dozví. Pár let nato už je Veronika Hurdová matkou dětí tří, úspěšnou autorkou knih a blogu Krkavčí matka, a taky rodičem, který děti vzdělává sám a podle jejich potřeb a chutí.

Jak si poradit v kuchyni bez váhy a odměrky?

30.March
U nás v rodině se ženy dělí na dva tábory. Jeden bez kuchyňské váhy nedá ani ránu a druhý všechno dělá tzv. od oka. Já jsem někde uprostřed, váhu nepoužívám, ale jen tak do misky něco nasypat nebo nalít si taky netroufnu. Naštěstí mám svoje věrné pomocníky – lžíce a hrnek.

Jak vybrat jméno pro miminko?

29.March
Některé z nás to mají rozmyšlené od základní školy. Přiznám se, že i pro mě byla oblíbená zábava jen tak listovat kalendářem a hledat jména pro svoje budoucí děti – ale ta, která jsem nakonec opravdu zvolila, jsou od těch předvybraných na míle vzdálená. :-) Vkus i osobní kritéria se v průběhu let mění, důležitost výběru ale zůstává: jméno má dítě na celý život a faktorů, které bychom měli zváži...
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes