Tchibo

Popis:

Tchibo blog

URL:

http://www.tchiboblog.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

3,5 položek/týden

Znáte z reklamy Tchiba: recept na cibulové sněhuláky

10.prosince
Taky jste zvědaví, co to kuchtila maminka se synem v reklamě na zimní kolekci Tchibo? Jsou to masové a vegetariánské koule v cibuli! Máme pro vás recept na tuto perfektní zimní večeři pro zahřátí.

15 vánočních zlepšováků do kuchyně

8.prosince
Během svátků trávím v kuchyni více času než obvykle, a taky mi na tom trochu víc záleží. A asi stejně jako já znáte tvrdé linecké, tuhý řízek nebo kašovitý salát. Tady je mých 15 fíglů, které mi každoročně pomáhají.

Jak z 20 dnů zákonné dovolené vytěžit v roce 2019 co nejvíce volna

7.prosince
Otevřít prázdný diář na nadcházející rok a napsat svoje plány a cíle na papír je pro mě jako napsat si notovou osnovu, podle které budu v dalších měsících tančit. A víte, na co se vždycky dívám jako první? Na dny volna a státní svátky! A neříkejte, že to neděláte taky. :-)

Filet s citronem nebo řízek s chilli? Vyzkoušejte ochucené strouhanky

5.prosince
Vaření jsem si začala užívat, když jsem si uvědomila, že v kuchyni můžu neomezeně experimentovat – vždyť co se stane horšího, než že k večeři bude nakonec jenom chleba s máslem? Skládat chutě a dávat nový šmrnc klasickým receptům, to mě baví úplně nejvíc.

Panebože, jdu poprvé na běžky. Jak se připravit?

3.prosince
„Panebože, já jdu na běžky,“ blesklo mi hlavou, když mě přítel-sportovec přemluvil, abych to šla po deseti letech zkusit. Je fakt, že běžkování je v posledních letech trendy a zvládají to i babičky a dědové. Tak jsem si řekla, proč ne. Mám pro vás pár tipů, jak běžkování zdárně zvládnout a užít si ho.

Šťastné a neurotické? Jak si letos zařídit Vánoce bez stresu

30.listopadu
Každý rok je to stále stejný příběh: těším se na Vánoce jako malá, ale s úderem adventu je po nadšení. Dojde mi totiž, že je třeba nakoupit dárky, napéct, uklidit, navštívit rodinu… Kdo to má všechno v plném pracovním zápřahu stíhat? A dá se ten stres vůbec nějak obejít, aniž se na nějaké svátky úplně vykašlu?

Jak i do tmy vstávat s úsměvem

28.listopadu
Nezastírám, že patřím spíše mezi skřivany. Rána a rozbřesky miluju – když se do nich probudím přirozeně. Ale podupávat na autobusové zastávce už před pátou ranní, to není nic snadného ani pro mě. Co se mi osvědčilo, když povinnosti žádaly, abych vylezla z postele dříve, než by se mi chtělo?

Dokonalá bábovka. Recept, který se povede pokaždé

26.listopadu
Bábovka je v naší rodině skoro posvátná. Babička dělala tu svoji s ořechy, moje maminka vždycky olejovou mramorovou… a můj tatínek má svoji tvarohovou. A když bábovku nezkazí ani on, který jinak nepeče, jak je rok dlouhý, tak ji nezkazí nikdo.

Jak nosit šperky, aby vynikly a nepůsobily lacině?

23.listopadu
I když mám šperkovnici plnou až po okraj, všimla jsem si, že ne každý šperk se hodí ke každému výstřihu. Taky vám někdy přijde, že k jednomu vršku oblíbený náhrdelník dokonale sedí, a s druhým to nějak není ono? Existují jednoduchá pravidla, která mi pomůžou rychle se rozhodnout, co k čemu vybrat – a taky jaký náhrdelník si koupit, když ho chci nosit s tím nebo tamtím.

Miláčku, byla bys tak hodná a převlékla se do tepláků?

21.listopadu
Moje žena se rozhodně umí vyfiknout. Dokonce i když vyrazí přes ulici do večerky, umí být kočka. Jestli mě ale na ní něco spolehlivě dostane do kolen, tak když si oblékne tepláky.

5 her pro děti, když je venku ošklivo

19.listopadu
Déšť, sychravo nebo dokonce teploty pod nulou – na to si nestěžuju. Takový čas se dá strávit moc příjemně na gauči, s dekou, čajem a dobrým filmem. Krásná idyla, dokud ji nepřeruší věta: „Mamííí, já se nudím!“

5 možností, jak nosit třpytky, aby nevypadaly cirkusově

19.listopadu
Kdo mě zná, ten ví, že jsem tělem i duší minimalista. Mám ráda jednoduché věci a jinak tomu není ani v líčení. Existuje ale jedna výjimka, kdy se ráda trochu „utrhnu ze řetězu“ – vánoční období. Ta sváteční atmosféra, večírky, všude samá světýlka, to zkrátka vybízí k menším experimentům. A co se k následujícím dnům hodí ze všeho nejvíc? Třpytky! Jak jimi decentně ozvláštnit make-up a blýsknout ...

Pomoc, moje dítě se řeže. Co s tím?

18.listopadu
Sebepoškozování rozhodně není tak ojedinělý problém, jak by se mohlo zdát, a objevuje se jak u dívek, tak u chlapců. Prvotní reakcí většiny rodičů je zděšení, pocit, že něco zanedbali, a strach, co bude dál. To všechno je naprosto přirozené, důležité však je, jak k tomu přistoupíte dále.

Čtení otvírá dveře do života. Naučme to děti

17.listopadu
Jak nejlépe poznám druhého člověka? Pokud čte, začnu si s ním povídat o nějaké knížce, kterou jsme oba četli v dětství, říká Ondřej Müller, programový ředitel nakladatelství Albatros. Jak naučit děti číst? A jaké knihy pro ty nejmenší sám doporučuje?

Jak spolu randit i po svatbě? Zkuste taneční

15.listopadu
Když jsme se k sobě před pár lety stěhovali, báli jsme se s mým mužem snad jenom jedné věci: nepokazí se teď celé to romantické kouzlo? Tak jsme to totiž znali z dřívějška, jako asi většina lidí – po nějaké době soužití přece nastupuje zevšednění. Proto jsme na to vymysleli protitah. I když spolu bydlíme a teď už jsme i manželé, nezapomněli jsme randit.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes