15
new stories - click to show

Tchibo

Description:

Tchibo blog

URL:

http://www.tchiboblog.cz/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

3 items/month

Vytiskněte dětem vánoční pohádku na 24 částí a zabalte ji do adventního kalendáře

28.November
Letos pro vás máme návod na domácí výrobu adventního kalendáře, který je snad nejlevnější ze všech a navíc nekazí zuby.

Recept na domácí cappuccino. Dá se připravit i bez trysky na šlehání mléka?

24.November
Cappuccino určitě nemusím představovat. Tahle italská klasika s našlehaným mlékem je mým nejoblíbenějším kávovým nápojem. Už snad milionkrát jsem se pokoušela udělat si doma stejně dobré cappuccino, jako mívají v kavárnách, ale většinou se mi moc nepovedlo. Je to vůbec reálné? Zeptala jsem se baristy.

Termosku ranní kávy v Kolumbii nejde vynechat. Co znamená Fairtrade pro pěstitele kávy z pohoří Sierra Nevada?

21.November
Organizace Fairtrade sdružuje po celém světě bezmála dva miliony pěstitelů, z toho přes 830 000 pěstitelů kávy. Nabízí jim férové výkupní ceny a příplatky, které pro ně často znamenají důstojnější život. Jedním z pěstitelů je i Bladimir Pacheco z kolumbijského družstva Seynekun, který začátkem listopadu přijel na Národní fairtradovou konferenci. S ním a s výkonným ředitelem Fairtrade Česko a Slov…

Recept na domácí marshmallows: Mlsáme je jen tak nebo s horkou čokoládou

20.November
Marshmallows, to je měkoučká dobrota, kterou u nás milují hlavně děti. Musím se ale přiznat, že i já sem tam pár kousků uzobnu. A obzvlášť v předvánočním čase jimi zdobím kávové nápoje nebo horkou čokoládu se šlehačkou.

Do práce i na večeři: Jak jsem si zamilovala nadčasové roláky

17.November
Jako dítě jsem je odmítala vzít na sebe, teď v mojí skříni hrají prim. Roláky nosím od podzimu do jara, kombinuju je úplně se vším a nedám na ně dopustit. Tak se pojďte se mnou mrknout, jak tuhle nestárnoucí klasiku kombinovat a zužitkovat všechny její předosti.

Podle čeho vybírám povlečení a proč ho neperu v aviváži

15.November
Když vybírám povlečení, samozřejmě velkou roli hraje jeho design – je pro mě důležité, aby hezky ladilo se zbytkem ložnice. To ale není všechno. Obzvlášť u ložního prádla je totiž potřeba koukat hlavně na to, z čeho bylo vyrobeno. A pak je tu i otázka velikosti a způsobu zapínání.

Co dělám, abych měla krásné řasy? Manuál od líčení po péči, na kterou se často zapomíná

14.November
Co se týká péče o pleť, většina z nás ví, že k ní patří hlavně pečlivé čištění a hydratace. Staráte se ale zrovna tak i o své řasy? U těch se nejčastěji mluví o nalíčení a odlíčení, ale péče se už tak často neřeší. Přečtěte si, co všechno pro ně můžete dělat.

Můj vylepšený recept na perníčkové latte: Karamelová šlehačka a koření s chutí adventu

13.November
Receptů na perníčkové latte najdete nespočet, jenže je to všechno trošku na jedno brdo. Proto jsem přemýšlela, jestli ještě jde kombinaci kávy, našlehaného mléka a hřejivého koření nějak vyšperkovat. Voilà, jde! Heslo zní: karamelová šlehačka.

6 snídaní, které připravíte ve formě na muffiny

10.November
Jedna forma na muffiny a tolik možností, jak ji využít. Na prvním místě je samozřejmě pečení sladkých báboviček. Dále ji ale ráda využívám i k přípravě snídaní. Mám pro vás mých 6 nejoblíbenějších receptů.

Recept na nejlepší svařák, který můžete věnovat i jako jedlý dárek

8.November
Když chci mít v průběhu zimy po ruce výborné svařené víno kdykoliv, chystám si kořeněný základ předem. S mojí mámou máme už recept tak vychytaný, že se nepouštíme do žádných experimentů a každoročně si vychutnáváme tenhle náš nejoblíbenější.

Návod na perníkovou chaloupku a recept na domácí směs koření

6.November
Byl jeden chudobný otec, který měl dvě děti, Marušku a Honzíčka. Přesně takto začíná všem známá pohádka O perníkové chaloupce. My ale dnes nebudeme s dětmi loupat perníček, zkusíme si připravit vlastní perníkovou chaloupku.

Naše dítě se bojí prosadit a nezapadá do kolektivu. Psycholožka radí, jak mu pomoci

4.November
Když se děti straní kolektivu, protože se do něj neumí nebo bojí zapojit, je to náročné. Především pro ně, ale i pro rodiče, kteří by jim rádi nějak pomohli. Dá se s tím něco dělat, nebo je to věc povahy? Zeptala jsem se psycholožky.

Sezóna orosených oken je tu. Zbavte se vlhkosti v bytě!

2.November
Rčení „jako vrata vod chlíva“ v nás evokuje mnohé. Mně se vedle obrazu zpoceného spolužáka v zatuchlé šatně v hlavě objeví ještě jeden. A možná děsivější. Orosená okna. Plíseň na zdech. Bacily ve vzduchu. A letos už říkám dost. Zatočme s vlhkostí v našich domovech!

Dětská rýma pohledem lékařky ORL: Co (ne)dělat a jak se jí nejlépe zbavit?

29.October
S podzimem a zimou každoročně nastupuje to období, na které se jako mámy vždy tak „těšíme“ – období rýmiček, kašlíků a soplíků. Já jako lékařka ORL ho navíc znám i z druhé strany, protože pak máme v ambulanci po pohodových letních měsících zase rušno.

Podzimní snídaňový francouzský toast s vanilkovou omáčkou, který snídáme o víkendech

25.October
Z klasického toastového chlebu nejčastěji chystám zapékané toasty se sýrem a šunkou nebo sendviče, ale když je na programu pomalé víkendové ráno, u kterého si chceme s rodinou trošku dopřát, vykouzlím z něj opravdovou pochoutku. Barevnou, plnou chutí a vlastně i připravenou během chvíle. Francouzský toast.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes