Tchibo

Description:

Tchibo blog

URL:

http://www.tchiboblog.cz/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

4.2 items/week

Sezení může probíhat i a dálku: Mám svého terapeuta a nestydím se za to!

9:27
Člověk se někdy cítí pod psa a potřeboval by trošku pomoci vybruslit ven. V dnešní době už naštěstí vůbec není tabu vužít službu psychoterapeuta, ale první krok bývá pro většinu z nás těžký. Jak se k tomu odhodlat a jaké jsou vůbec „moderní možnosti“?

Marlenka s kávovým krémem. Osvědčená klasika, kterou milujeme

2.June
Marlenky jsou pracnější dezert, ale odměnou vám bude fantastická chuť. Tohle má většina medových dezertů společné. Vyzkoušejte klasiku s krémem vylepšeným kávou.

Prázdniny v obytňáku ‒ při dovolené na kolech vzpomínáme na dětství

30.May
Snad každý druhý jezdil jako dítě s rodiči na prázdniny s karavanem. Možná i proto se dnes z dovolené na kolech zase stává trend. Pomyslně se vracíme do dětství a bereme s sebou další generaci.

Fermentované limonády z vodního kefíru miluje celá naše rodina

29.May
Vodní kefír neboli fermentovaná limonáda, která je prospěšná pro naše zdraví. Přípravu zvládnete snadno i doma a navíc může mít nepřeberné množství příchutí.

Moje oblíbené tipy, jak připravit kuskus. Dělám ho naslano i nasladko!

27.May
Kouzlu rychlé přípravy kuskusu jsem úplně propadla a stejně tak jeho variabilitě, protože bez nadsázky se dá říct, že kuskus lze připravit na tisíc způsobů. A to klidně i do deseti minut!

Prázdniny s mámou? Vyrážíme na pirátský týden!

26.May
Pořádné letní dobrodružství nemusí být jen výsadou tatínků, zažít se dá totiž i s mámou. Zejména, když se maminka promění v neohroženou pirátskou kapitánku Niam, dobrodružné plavbě nestojí nic v cestě.

Rostlinná mléka si vyrábím doma z ořechů a semínek. Snadno a rychle!

24.May
Rostlinná mléka v posledních letech zažívají boom a už dávno neplatí, že jedinou náhradou kravského mléka je to sójové. Ať už máte intoleranci na laktózu, nebo se snažíte omezit živočišné produkty z jiných důvodů, oříšková a semínková mléka jsou skvělou náhradou plnou vitaminů, minerálů či zdravých tuků a v neposlední řadě také výborně chutnají.

7 tipů, jak být za dámu i pod stanem (v karavanu, na chalupě…)

23.May
Samozřejmě nikdo nečeká, že bych na čundr vyrazila s dokonalými očními linkami a loknami ve vlasech – a tím spíš, že bych ho v podobném stavu i dokončila. :-) Ale taky není nutné na základní údržbu rezignovat, i když trávím dovolenou jinde než v hotelu. Následujících 7 tipů je nenáročných na čas i na místo v tašce, a udělají velkou parádu.

Připravte dětem pirátskou stezku odvahy! Máme pro vás návod krok za krokem

21.May
Stezka odvahy nemusí být jen zábavou letních táborů. Můžete ji pro své děti připravit i vy a dopřát jim tak noční dobrodružství, plné úkolů a odvahy. Zároveň můžete dohlédnout na to, aby malí dobrodruzi nebyli jen vyděšení, ale naopak si to užili.

I na hořáku v přírodě si vaříme kvalitní jídla. Tohle jsou naše tipy!

20.May
Opravdu se dá na hořáku u stanu, v karavanu nebo na malé plotýnce na chatě uvařit kvalitní jídlo? No jasně! A někdy to dokonce nedá ani o moc více práce, než vařit z kupovaných polotovarů.

Pomoc! Naše dítě skoro nespí! Jak i přesto zvládnu fungovat?

16.May
Cítím se jako na konci horkého dne. Chce se mi vlézt do vlažné sprchy a všechno ze sebe smýt, chce se mi dát si vinný střik v zapadajícím slunci. Jenže je dopoledne, leden a mé první miminko slaví tři měsíce. Jsem unavená, tak piju aspoň kafe a užívám si, že pláč začne až za 10 minut. Uf. Takhle jsem si to nepředstavovala. Když je miminko nespavec, je každá chvilka klidu drahá.

Kdy bylinky v květináči vydrží? Když si je vypěstujete od semínka

15.May
Nikdy jsem nebyla žádný zahradník a bylinky, ty jsem kupovala nařezané na jedno použití. Když jsem pak začala víc vařit a chtěla je mít doma pro použití kdykoli, květináče ze supermarketu mě vždycky zklamaly. A tak jsem je začala pěstovat od semínka. Není to vůbec náročné!

Menstruace bez odpadu: Vyzkoušely jsme pomůcky, které se používají pořád dokola

13.May
Začíná se o nich mluvit čím dál častěji - ekologické varianty menstruačních pomůcek. Opravdu fungují a hodí se pro běžné používání?

Svěží pohár plný křehkých pusinek k odpolední kávě

11.May
Když máme chuť na něco sladkého, ale zároveň opravdu svěžího, ráda připravuji nadýchané poháry. Ať už do nich přidám nakyslé ovoce, čerstvé bylinky nebo třeba kapku kávy, doslova se rozplývají na jazyku.

Piknik i v dešti a bez mravenců? My si ho děláme v obýváku!

9.May
Domácí pikniky jsme vymysleli v zimě. Můj dvouletý syn Tonda měl angínu a doma už nás to pěkně nudilo. A tak jsme udělali plán na domácí piknik. Nakonec se nám to tak zalíbilo, že je teď pořádáme snad každý týden.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes