TechFocus.cz

Popis:

TechFocus.cz - vědecko-technický magazín. Každý den novinky ze světa techniky, vědy a výzkumu, dobývání vesmíru.

URL:

http://techfocus.cz/rss/

Katalog:

Tech

Publikuje:

3,5 položek/den

Záhada tajemné exploze, zaznamenané 200 milionů světelných let daleko od Země, vědce rozhodila

13:26
Ve vzdálenosti 200 milionů světelných let od Země proběhl v těchto dnech podivný záblesk, jenž byl stokrát jasnější, nežli výbuch supernovy a navíc jaksi příliš rychle roste a mění se mu jas, což mate desítky vědců a expertů..

NASA zachraňuje Zemi před katastrofou, vybuduje při tom termální superelektrárnu budoucnosti

8:29
Mezi nejzajímavější a také samozřejmě nejděsivější spekulace odborníků a vědců patří otázka, co může (a kdy) zcela zničit planetu Zemi? Kromě desítek asteroidů s nebezpečně vypadající trajektorií průletů kolem naší zeměkoule a hrozby jaderného celoplanetárního konfliktu zůstávají už tisíce let relativně skrytým, o to však hrozivějším, nebezpečím “spící” supervulkány..

Mimozemšťany byste podle nové studie ani nepoznali: Budou prý totiž vypadat stejně jako my

24.června
Když se podíváte na nějaké to sci-fi, zjistíte, že většina návštěvníků z cizích planet tam vypadá jako monstra, kyborgové vyztužení implantáty nebo jako hyperinteligentní telepatická nádoba želatiny, prostě mají podobné, maximálně šokující a neuvěřitelné, tvary a schopnosti..

Nečekané souvislosti: Globální oteplování způsobí v budoucnu také častější útoky ledních medvědů

23.června
Problémy přímo či nepřímo se dotýkající globálního oteplování se pomalu začínají objevovat po celém světě a vypadá to, že nyní k nim můžeme přidat další – a to stále náročnější boj o život na pevnině..

Vyzkoušejte si speciální sluchátka, která ovšem nejsou určena k poslechu hudby

22.června
Sluchátek a špuntů najdete na našem trhu stovky různých druhů, ovšem nový model Sleepbuds představuje skutečně unikátní koncept, protože tuto novinku si budete nasazovat, aby se vám lépe usínalo..

Tajemná, chybějící, hmota ve vesmíru prý byla konečně objevena: Kde se skrývala již od velkého třesku?

22.června
Mezinárodní tým vědců patrně objevil něco z „chybějící hmoty", která se před námi ukrývá ve vesmíru, a to už od Velkého třesku. Astrofyzikové zatím totiž znají jen zhruba dvě třetiny normální hmoty, o níž se všeobecně předpokládá, že se objevila již při vzniku vesmíru.

Neumíte cizí jazyky a jedete na dovolenou do zahraničí? Domluvit se vám pomůže speciální zařízení

22.června
Svět se nám poslední dobou stává stále více kosmopolitním, což s sebou přináší jistý velký jazykový problém: na světě je až 7 tisíc dialektů a jazyků, často se navíc neustále vyvíjejících. .

Evropou se šíří nový škůdce, je sice krásný, ale velmi nebezpečný

21.června
Během posledních 50 let byli brouci vázaní na jalovec ve střední Evropě velice vzácní a ohrožení. S útlumem pastvy totiž přišli o svůj přirozený biotop, který tvořily keře jalovců na pastvinách.

Online gangy přeprodávají ukradená bankovní hesla přímo na běžných diskusních fórech

21.června
Jestli si u něčeho můžeme být opravdu jisti, že se vždy na vše co nejdříve adaptuje, pak jde dozajista o sféru zločinu..

Evropská unie jde po internetu: Skončí svobodné vyjadřování názorů v kyberprostoru?

21.června
Jak ukazuje přijetí zákona o copyrightu v EU, tak nejenom internetové memy asi budou brzy historií. Články 11.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes