TechFocus.cz

Popis:

TechFocus.cz - vědecko-technický magazín. Každý den novinky ze světa techniky, vědy a výzkumu, dobývání vesmíru.

URL:

http://techfocus.cz/rss/

Katalog:

Tech

Publikuje:

3,8 položek/den

Vědci pravděpodobně zachytili první obraz černé díry v Mléčné dráze

14:07
Astronomové tvrdí, že dalekohledem pořídili první zaznamenaný snímek siluety černé díry. Pokud je to pravda, šlo by o obrovský průlom.

Nový velký hadronový urychlovač bude dlouhý 100 kilometrů a stát přes 10 miliard dolarů

11:35
Evropská organizace pro jaderný výzkum v minulých dnech odhalila, jak by měl vypadat nástupce současného LHC (Large Hadron Collider), tedy Velkého hadronového urychlovače. Ten by měl být dlouhý 100 kilometrů, vést opět pod zemí a do ostrého provozu by se mohl dostat již roku 2040.

Další sen vizionáře: Sportovní vůz Tesla Roadster na raketový pohon

9:03
Místo zadních sedadel bude mít sportovní vůz Tesla Roadster trysky SpaceX s raketovým pohonem. Řidiči vozu tak budou moci bez nadsázky plavat ve vzduchu nad zemí.

Čeští vědci jako první využili rotaci fotonů k posouvání mikroobjektu

16.ledna
Vědci z oddělení Mikrofotoniky Ústavu přístrojové techniky přispěli cennými poznatky k tématu, za které byla před měsícem udělena Nobelova cena za fyziku. O co ve studii o použití fotonů s vlastní rotací vlastně jde?.

Na odvrácené straně Měsíce již Čína pěstuje bavlnu a chystá se i na brambory

16.ledna
Čínská mise „Chang`e-4" si již připsala nejeden úspěšně splněný technologický úkol ve vesmíru. A vypadá to, že to byl jen malý závdavek dalších velkých plánů – Čína totiž začala právě na Měsíci i úspěšně pěstovat rostliny.

Skywell: Jak vytvořit pitnou vodu prakticky z ničeho, stačí pouze okolní vzduch

16.ledna
Teprve nedávno se objevil na našem trhu první atmosférický generátor vody. Jde o zajímavé zařízení, které je vybaveno technologií přeměňující okolní vzduch na čistou pitnou vodu bez potřeby vodovodního potrubí.

První OLED televize s technologiemi HDR10+, Dolby Vision HDR a formátem HLG Photo

16.ledna
Model Panasonic GZ2000 jako první televizor na světě podporuje kombinaci technologií HDR10+, Dolby Vision HDR a zároveň nový fotografický formát HLG Photo, který umožňuje fotografům využít naplno všechny výhody HDR..

Poradíme vám, jak se udělat před Googlem a Facebookem co nejvíce neviditelnými

15.ledna
Prakticky každá technologická či softwarová firma se ocitla v posledních letech pod tíhou nějakého odhalení týkajícího se bezpečnosti jejich produktů a služeb. A to se nám stále více množí služby, jež kvantifikují polohu uživatele.

Poslední úplné zatmění Měsíce tohoto desetiletí se blíží: Budou vidět odstíny pozemských červánků

15.ledna
Bude to další nádherná podívaná na noční obloze: již v pondělí 21. ledna před tři čtvrtě na šest ráno se Měsíc ponoří na minimálně hodinu celým svým diskem do zemského stínu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes