TechFocus.cz

Description:

TechFocus.cz - vědecko-technický magazín. Každý den novinky ze světa techniky, vědy a výzkumu, dobývání vesmíru.

URL:

http://techfocus.cz/rss/

Catalog:

Tech

Publishes:

2.5 items/day

Odolný chytrý telefon Cat S42 s dlouhou výdrží baterie

16:05
Nový model Cat S42 – odolný chytrý telefon je vysoce spolehlivý i v extrémních podmínkách, zároveň je cenově velmi dostupný..

Nové 360stupňové liniové lasery pro kutily umožňují přesné vyrovnání v prostoru

13:07
Bosch přichází na tuzemský trh se dvěma 360° liniovými lasery pro kutily se zelenými diodami – AdvancedLevel 360 a UniversalLevel 360. .

Jižní pól se podle nové studie ohřívá třikrát rychleji než zbytek planety

10:21
Jižní pól se v posledních 30 letech zahřívá třikrát rychleji než zbytek modré planety. Mezi hlavní příčiny nová studie řadí vzrůstající teploty v Pacifiku.

Fanoušci apokalyptických filmů jsou podle studie lépe připraveni zvládnout pandemii koronaviru

6.July
Zobrazení konce světa nebo postapokalyptických scénářů pomáhají divákům vypořádat se s pandemií koronaviru. Psychologové zjistili, že lidé, kteří sledovali filmy zobrazující sociální chaos a kolaps globálního řádu, jsou na virus lépe připraveni.

Vědci objasnili, proč savčí vajíčka obsahují zdánlivě nepotřebné řetězce mikroRNA

5.July
Tým vědců z Ústavu molekulární genetiky popsal, jak zvětšování objemu vajíčka při jeho růstu ovlivňuje jeho molekulární mechanismy. Během výzkumu se podařilo vyřešit deset let starou otázku, proč ve vajíčku nefungují takzvané mikroRNA.

Ryby kolonizují nová odlehlá jezera díky ptákům, kteří roznášejí jejich jikry v trávícím traktu

3.July
Jak ryby mohou kolonizovat vodní plochy, které jsou odříznuté od světa a obklopuje je pouze nehostinná a vyprahlá půda? Procházejí se snad mezi jezery? To asi ne, ovšem skutečné vysvětlení je podobně bizarní. Podle maďarských biologů jikry přenášejí vodní ptáci ve svých střevech.

V loňském roce vzniklo na celém světě šokujících 52,7 milionu tun elektronického odpadu

3.July
Šokujících 52,7 milionu tun elektronického odpadu bylo celosvětově vyrobeno v roce 2019. Podle zprávy OSN byla recyklována méně než pětina tohoto množství.

Astronomové řeší kosmickou záhadu zmizelé hmotné hvězdy

3.July
Astronomové zjistili, že v drobné trpasličí galaxii se ztratila nestabilní hmotná hvězda. Vědci se domnívají, že by se mohlo jednat o známku výrazného slábnutí spojeného s částečným stíněním světla prachem v okolí hvězdy.

Vědci vyvinuli prototyp fotovoltaických článků s vysokou účinností

3.July
Projekt s podporou programu Horizon 2020 inovoval fotovoltaické články s heteropřechody, ve kterých jsou kladné a záporné elektrody připraveny na desce křemíkového krystalu nanesením proužků amorfního křemíku tenkých jen několik nanometrů. .

Nejvýkonnější zakřivený herní monitor na světě s rozlišením Dual QHD

3.July
Hráči potřebují především bleskurychlou odezvu, pokud možno žádné rušivé vlivy a dokonalou spolehlivost. A právě to jim nový monitor G9 díky nejnovějším funkcím a parametrům nabízí.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes