15
new stories - click to show

TechFocus.cz

Description:

TechFocus.cz - vědecko-technický magazín. Každý den novinky ze světa techniky, vědy a výzkumu, dobývání vesmíru.

URL:

http://techfocus.cz/rss/

Catalog:

Tech

Publishes:

3.2 items/day

Dosud nejvýkonnější mesh systém s Wi-Fi 6 u TP-Link

18:19
Nový mesh systém TP-Link Deco X90 disponuje umělou inteligencí, která zajišťuje inteligentní analýzu síťového prostředí pro ideální pokrytí Wi-Fi. .

Koncem roku 2021 bude aktivních již více než půl miliardy 5G připojení

12:34
Podle studie Ericsson Mobility Report zůstává přechod na 5G nejrychlejším nástupem nové generace mobilních sítí v historii, každý den přibude přibližně milion nových připojení..

Záhadný pokles jasnosti hvězdy Betelgeuse byl vědci konečně vysvětlen

11:06
Když na konci roku 2019 a na začátku roku 2020 viditelně zeslábla jasná oranžová hvězda Betelgeuse ze známého souhvězdí Orion, byli vědci v rozpacích. Astronomové nyní zveřejnili nové snímky této hvězdy pořízené dalekohledem ESO/VLT na Observatoři Paranal, které dokumentují, jak se její jasnost měnila.

Obezita urychluje stárnutí mozku, uvádí nová mezinárodní studie

9:36
Obezita nepříznivě ovlivňuje tělesné zdraví i průběh psychiatrických nemocí. Obézní pacienti s bipolární poruchou nebo schizofrenií mají častěji závažnější průběh duševního onemocnění, horší fungování, větší riziko sebevraždy a horší odpověď na psychiatrickou medikaci.

Astronomové vytvořili 3D mapu hranice mezi sluneční soustavou a mezihvězdným prostorem

9:36
Astronomové zrekonstruovali 3D mapu hranice sluneční soustavy a mezihvězdného prostoru, takzvané heliosféry, a poprvé určili její tvar. Mapa by nám mohla pomoci porozumět tomu, jak sluneční soustava integruje s mezihvězdným prostředím.

Mapy Země a atlasy budou nově obsahovat pátý oceán

16.June
Americká kartografická společnost National Geographic prohlásila na Světový den vody mrazivé moře okolo Antarktidy oficiálně za Jižní oceán. Rozsekla tak dlouhodobý spor týkající se toho, jak tyto vody kategorizovat.

Chladné počasí zpozdilo v přírodě nástup fenofází až o 12 dní

16.June
Letošní dlouhodobě chladné počasí posunulo nástupy tzv. fenologických fází (zkráceně fenofází) ve volné přírodě i na polích.

První modulární datové centrum na světě chlazené kapalinou

16.June
Nové modulární datové centrum EcoStruxure, od společnosti Schneider Electric, chlazené kapalinou, je tvořeno all-in-one moduly. .

Dvě třetiny zaměstnanců si v práci prosadí oddálení aktualizací a používají staré verze softwaru

15.June
Skoro čtvrtina zaměstnanců (23 %) připouští, že měla nedávno rozepře s IT oddělením firmy ohledně důležitosti nebo četnosti aktualizací softwaru na svých pracovních počítačích a dalších zařízeních. .

Vědkyně objevily dva nové nebezpečné arenaviry u zvířat v Angole

15.June
Dva nové arenaviry a nový kmen již známého objevily a popsaly vědkyně z Ústavu biologie obratlovců AV ČR u hlodavců v Angole. Jeden z virů našly u dvou populací krys, které přitom odděluje strmý Angolský sráz.

Nový iontový difuzér chrání před známými koronaviry, včetně SARS-CoV-2

15.June
Iontový difuzér Perenio Ionic Shield je přenosné zařízení, které emituje specifický komplex iontů, který chrání lidi před známými koronaviry, včetně SARS-CoV-2. Díky tomuto řešení získáte ochranu proti koronavirům doma, v kanceláři, v taxíku nebo i na veřejných místech.

Tenký 13palcový herní notebook s konvertibilním 360° kloubem

14.June
Herní notebook Flow X13 v tuto chvíli představuje nejvýkonnější 13palcový notebook s konvertibilním 360° kloubem. Až 8jádrový procesor AMD Ryzen 9 5980HS poskytuje dostatečný výkon pro hraní her a kreativní aktivity.

Archeologem na zkoušku, vyzkoušejte si v létě pravěk na vlastní kůži

14.June
Kdo vládl na stolové hoře Vladaři v době železné, co se asi tak odehrálo v tajemné Býčí skále, koho zobrazuje slavná opuková hlava ze Mšeckých Žehrovic, nebo jak vypadají nejstarší jeskynní malby v České republice? ..

Nový VW Multivan přijede v červnu na trh i jako plug-in hybrid

14.June
Projíždět s Multivanem městem s nulovými lokálními emisemi a současně bez problémů cestovat do vzdálených destinací díky dlouhému celkovému dojezdu? S novým MPV Multivan eHybrid to půjde..

Nejstarší trilobiti měli mláďata s velkou hlavou a dlouhými trny

14.June
Trilobiti jsou nejznámějšími obyvateli prvohorních moří. Tito členovci měli tvrdou vnější kostru, která byla zpevněna uhličitanem vápenatým krátce po vylíhnutí z vajíčka, a díky tomu se nám jejich vývojová stádia často zachovávají jako zkameněliny.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes