15
new stories - click to show

TechFocus.cz

Description:

TechFocus.cz - vědecko-technický magazín. Každý den novinky ze světa techniky, vědy a výzkumu, dobývání vesmíru.

URL:

http://techfocus.cz/rss/

Catalog:

Tech

Publishes:

9.8 items/week

Autosalony už nefrčí, nejnovější automobilové inovace dnes vystavují veletrhy technologií

25.May
Z předražených mezinárodních autosalonů evropské automobilky houfně odcházejí, možná i proto že jejich stánek by vedle opulentní expozice bohatého čínského konkurenta vypadal tak trochu jako chudý příbuzný. V současné době výrobci aut cílí spíše na technologické veletrhy, velké designové eventy či setkání start-upů.

Dnes začala dostavba Pražského okruhu, po novém úseku se motoristé projedou až v roce 2027

24.May
Na chybějící úsek Pražského okruhu D1 – Běchovice dnes zamířily bagry. ŘSD ČR v koordinaci se zhotovitelem zemních prací, společností Okrouhlický s.

Nový notebook Swift 14 AI podporuje praktické funkce umělé inteligence

24.May
Model Swift 14 AI poháněný platformou Snapdragon X Series zahajuje další éru umělé inteligence se zcela novými možnostmi. Novinka podporuje funkce AI nové generace v systému Windows 11: Recall, Cocreator, Live Captions, nový Windows Studio Effects a Auto Super Resolution, čímž se řadí mezi nejvýkonnější a energeticky nejúspornější notebooky ve své třídě (se systémem Windows).

Kapesní detektor odhalí odposlechy, skryté kamery, mobilní telefony i GPS lokátory

23.May
Nový kapesní business detektor iDet Raksa-121 LTE s dosahem 10 metrů spolehlivě detekuje a lokalizuje skryté GPS vysílače a další sledovací zařízení..

Vědci poprvé změřili rotaci supermasivní černé díry

23.May
Pomocí kolísání hvězdného materiálu změřili astronomové vůbec poprvé rotaci supermasivní černé díry. Výsledky, které přinesl mezinárodní tým vědců, nabízejí nový způsob zkoumání supermasivních černých děr a jejich vývoje ve vesmíru.

Smartphone Xperia 10 VI s předními stereofonními reproduktory a dvoudenní výdrží baterie

22.May
Novinka značky Sony má lehké tělo a je navržena pro pohodlné a snadné ovládání jednou rukou. Může se pochlubit voděodolným displejem s použitím skla Corning Gorilla Glass Victus, které umožňuje dlouhodobé bezproblémové používání a zajišťuje vysokou odolnost.

Budeme za internet platit? Konec cookies se dotkne všech

22.May
Na počátku roku se hovořilo o tom, že lišta cookies v prohlížeči Chrome bude zrušena. Tato změna byla původně plánována na rok 2022, pak posunuta na rok 2023.

Japonská automobilka umí rychle změnit barvu auta jen pomocí světla a tepla

21.May
Automobilka Toyota vyvinula technologii, která umožňuje změnit barvu automobilů, aniž by se vůz musel složitě přelakovávat. Nový patent umožňuje barvu měnit za kontrolovaných podmínek pomocí světla a tepla.

Na evropský trh přichází největší televizor QD-Mini LED na světě

20.May
Čínská společnost TCL, která představila technologii Mini LED jako první na světě, uvádí na trh již šestou generaci této technologie, a to s několika zásadními vylepšeními..

Pomocí nové technologie se podařilo zrealizovat dobití elektromobilu o výkonu 1 MW

20.May
Společnost Siemens Smart Infrastructure úspěšně zrealizovala první dobití nákladního elektromobilu výkonem 1 MW. V pilotním projektu byl použit prototyp MCS dobíječky Siemens a prototyp elektrického nákladního automobilu.

Kyberpodvodníci lákají oběti na napodobeniny zpráv od Microsoftu, v Česku bují triky s doručováním zásilek

19.May
Výzkumný tým Check Point Research zveřejnil pravidelnou zprávu „Brand Phishing Report“ zaměřenou na phishingové útoky v 1. čtvrtletí 2024.

Nový model ChatGPT-4o vede podle expertů nad konkurenčním Claudem

17.May
Nedávno představený model umělé inteligence ChatGPT-4o podle expertů poráží nový konkurenční model Claude 3 Opus o několik procentních bodů v celé řadě testů..

Archeologický nález desetiletí: Na Kutnohorsku se skrývalo více než 2000 denárů

17.May
Za jeden z největších nálezů posledního desetiletí považují odborníci středověký depot denárů z Kutnohorska. Více než 2000 stříbrných mincí představovalo ve své době obrovskou částku.

Herní počítač Cooler Master Sneaker-X má tvar sportovní boty

16.May
Kromě výkonu je pro mnoho hráčů jednou z nejhodnotnějších vlastností počítače jeho unikátnost. Proto se velké oblibě těší individuálně navržené počítače označované jako custom PC build, které se většinou vyznačují mimo jiné neobvyklou skříní.

Nová pravidla pro dobíjecí stanice elektroaut. Bezhotovostně to půjde všude

15.May
Od letošního dubna musí každá nová dobíječka elektroaut přijímat bezhotovostní platby. Již stojící dobíjecí stanice pak budou přijímat platby kartou či QR kódem nejpozději od roku 2027.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes