TechFocus.cz

Description:

TechFocus.cz - vědecko-technický magazín. Každý den novinky ze světa techniky, vědy a výzkumu, dobývání vesmíru.

URL:

http://techfocus.cz/rss/

Catalog:

Tech

Publishes:

2.5 items/day

Pro příznivce vyváženého zvuku: Miniaturní špunty Byrd s personalizací zvuku

15:58
Na novém modelu sluchátek Blue Byrd je asi nejzajímavěhší možnost personalizace zvuku podle individuálních sluchových vlastností posluchače. Tato nová řada sluchátek do uší toho však nabízí daleko více.

Mise Plato: První přímá česká účast na výzkumu exoplanet

18.May
Povede se českým vědcům objevit život ve vesmíru? Skupina výzkumu exoplanet Stelárního oddělení Astronomického ústavu AV ČR pod vedením Dr. Petra Kabátha se stala oficiálním členem vesmírné mise PLATO.

První herní notebook s dvěma displeji na světě, jenž ochlazuje tekutý kov

17.May
Podle statistik si 82 % lidí při hře komunikuje po zprávách na mobilním telefonu, 61 % poslouchá hudbu a 49 % sleduje herní živé streamy, videa a navštěvuje webové stránky. Proto vás nový herní notebook od HP pravděpodobně také zaujme.

Světovým centrem umělé inteligence se má do pěti let stát Praha

17.May
Praha jako centrum světové vědy? ČVUT v Praze, Univerzita Karlova a Akademie věd ČR nyní spojily síly s hlavním městem v iniciativě prg.ai, která podpoří špičkovou vědu a výzkum v oblasti umělé inteligence (AI).

Nejzáhadnější text světa rozluštil akademik z Bristolu: Našel v něm i astrologická čtení o sexu

17.May
Akademik uspěl tam, kde selhala spousta kryptografů, lingvistů i počítačových programů. Jeden z nejzáhadnějších světových textů, Voynichův rukopis, dekódoval doktor Gerard Cheshire.

Lenovo představilo první skládací notebook s 13palcovým ohebným displejem

16.May
Lenovo se nenechává starostmi, jež má Samsung se svým skládacím smartphonem, odradit a přináší svoji variaci na toto téma. Tento čínský technický gigant přináší ohebný displej do zcela nové oblasti, jakou sami tvůrci nazývají „první skládací PC na světě".

Nová technologie vyrobí ze sta kilogramů použitých plastů během hodiny až sto litrů ropy

16.May
Zajímavý příspěvek pro zlepšení našeho životního přostředí přináší nová recyklační jednotka ReOil, která vyrábí syntetickou ropu z použitých plastů. .

Základ kvantovému internetu může položit světově unikátní experiment českých vědců

16.May
Základní buňkou rychlého kvantového internetu by se v budoucnu mohla stát kontrolovaná teleportace kvantových bitů. Díky kontrolovanému přenosu kvantového stavu lze výrazně zrychlit tok informací v komunikační síti, a to i na velké vzdálenosti.

První plně elektrické letadlo bude mít NASA: Model neprodukuje žádné emise skleníkových plynů

15.May
Místo využívání fosilních paliv bude nové letadlo mít palivové články s kapalným vodíkem. Chemická energie se bude přeměňovat na elektrickou.

Hodnota oxidu uhličitého v zemské atmosféře dosáhla podle měření nejvyšší úrovně v historii

15.May
Poprvé v lidské historii dosáhl uhlík v atmosféře hranici 415 částic na jeden milion (ppm). Jeho hladina překročila předchozí vrchol, který byl dosažen před 3 biliony let v pilocénu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes