15
new stories - click to show

TechFocus.cz

Description:

TechFocus.cz - vědecko-technický magazín. Každý den novinky ze světa techniky, vědy a výzkumu, dobývání vesmíru.

URL:

http://techfocus.cz/rss/

Catalog:

Tech

Publishes:

13.3 items/week

Elegantní hodinky Watch GS 3 s měřením srdečního tepu vydrží bez nabíjení až 14 dní

11:37
Tento týden startuje v Česku prodej zajímavé novinky v kategorii chytrých hodinek. Jde o elegantní a stylové HONOR Watch GS 3 s 8kanálovým procesorem za podpory umělé inteligence (AI) s pokročilým měřením srdečního tepu.

Vědci objevují, jak probíhala historie Evropy, díky českým středověkým mečům

22:34
Meče se ve středověku využívaly nejen k praktickým účelům, ale vyjadřovaly i důležitou symboliku. Přesto se toho o nich ví poměrně málo na to, jak velký informační potenciál skrývají.

Projekt prvního českého vesmírného dalekohledu odstartoval v Brně

5.July
Vědci z Přírodovědecké fakulty MU odstartovali přípravu projektu na konstrukci prvního českého vesmírného dalekohledu optimalizovaného na ultrafialovou část spektra..

Čeští vědci se snaží inovativně vyrábět vodík pomocí solárního rozkladu vody

4.July
Maximalizovat efektivitu a minimalizovat náklady při výrobě vodíku pomocí solárního rozkladu vody – právě o to se snaží tým vědců pod vedením Zdeňka Hubičky z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR. .

Nový 34palcový monitor Philips 34E1C5600HE s ultrawide quad HD rozlišením

4.July
Model Philips 34E1C5600HE má funkce pro všechny profese, od oborů zaměřených na grafiku, jako je fotografie a CAD-CAM, až po obory orientované na čísla, jako je účetnictví a finance..

Speciální robopes s rukou vyrazil na svou první misi do pražského podzemního labyrintu

3.July
Ojedinělou sestavu kolových, pásových, létajících a kráčejících robotických systémů na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze rozšířili dva roboti SPOT s robotickou rukou. .

Český nanosatelit již oběhl Zemi za pět let více než 28 000krát

2.July
Nanosatelit VZLUSAT-1 je na oběžné dráze Země už pět let. Jeho životnost přitom byla původně odhadována na jeden rok.

Celosvětové dodávky PC v roce 2022 podle analytiků klesnou o 9,5 %

1.July
Nejnovější prognóza sestavená analytiky společnosti Gartner uvádí, že globální trh s osobními počítači v tomto roce zaznamená nejprudší pokles ze všech typů výpočetních zařízení, dodávky chytrých telefonů v oblasti velké Číny pak klesnou dokonce o 18 %..

Jogger je rodinné auto, jak má být, navíc dobře vybavené

1.July
Pokud máte dvě a více dětí a přemýšlíte, jaký vůz si pořídit, tak si na svůj seznam možných modelů určitě připište novou Dacii Jogger. Novinka totiž nejenom velmi solidně vypadá z hlediska designu, ale hodně toho uveze a ve verzi Extreme má i zajímavou výbavu.

Vědecká družice vyrobená v Česku bude zkoumat okolí Měsíce

1.July
Ambiciózní vesmírná mise LVICE2 s vědeckými přístroji Akademie věd ČR, ČVUT a MFF UK přinese hlubší poznání vesmírného prostředí v okolí Měsíce a pomůže při plánování budoucích misí do Sluneční soustavy..

Nové biosenzory českých vědců mají vysokou citlivost a jsou účinnější

30.June
Vědci z Akademie věd vyvinuli nový typ ultracitlivého senzoru, který dokáže změřit a identifikovat velmi malé množství molekul. Při jeho konstrukci použili grafen, což otevírá novou cestu pro vývoj vysoce účinných a biologicky šetrných biosenzorů.

Citroën C4 X představuje elegantní alternativu k hatchbackům a SUV střední velikosti

30.June
Nový Citroën C4 X a Citroën ë-C4 X v sobě spojují eleganci siluety fastbacku, moderní přístup SUV a s délkou 460 centimetrů nadčasový charakter prostorného čtyřdveřového vozu..

Malý fotoaparát mirrorless Z 30 od Nikonu má otočný a dotykový displej

29.June
Nový Nikon Z 30 představuje malý, dobře vybavený a snadno použitelný fotoaparát. Model Z 30 je vhodným řešením pro každého, kdo chce získat více než poskytuje chytrý telefon a vytvářet lépe vypadající videology s kvalitnějším zvukem.

Polovina dobíjecích stanic v EU je jen na 10 % jejího území, Česko nemá ani procento

29.June
Polovina dobíječek v celé EU je rozmístěna jen ve dvou zemích. Ty navíc zabírají jen 10 % území Unie.

Archeologové zkoumají domy z doby ledové na dně Dalešické přehrady

29.June
Před 23 000 lety zasahoval severský ledovec až do poloviny území dnešního Polska. Lidské komunity byly tak ze střední Evropy téměř úplně vytlačeny do klimaticky vhodnějších útočišť v okolí Černého moře.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes