15
new stories - click to show

TechFocus.cz

Description:

TechFocus.cz - vědecko-technický magazín. Každý den novinky ze světa techniky, vědy a výzkumu, dobývání vesmíru.

URL:

http://techfocus.cz/rss/

Catalog:

Tech

Publishes:

8.4 items/week

Sedm příběhů z akrobatické historie letadel z Aero

11:40
Letouny z dílny českého výrobce Aero neposkytují spolehlivé služby jen vojenskému a civilnímu letectví, ale zanechávají již desítky let nesmazatelnou leteckou stopu i v akrobatickém světě..

Peugeot 408 vytváří novou kategorii elegantního sportovního SUV

9.June
Klíčovým slovem pro popis nového modelu 408 francouzské automobilky Peugeot je originalita. Skutečně podobný vůz na našich silnicích prostě nepotkáte a poznáte ho již na první pohled i z velké dálky.

Rychlá kapesní multinabíječka se třemi konektory

9.June
Energie není v dnešní době nikdy dostatek. Proto nepřehlédněte na trhu novou nabíječku VARTA High Speed Charger, která dokáže nabít prakticky jakékoliv elektronické zařízení.

O nový headset Apple Vision Pro je velký zájem, do prodeje půjde ovšem až příští rok

8.June
O nový headset Apple Vision Pro projevili zájem hned po jeho pondělním představení i zákazníci v Česku. A to i přes to, že ještě není dostupný ani na americkém trhu, na kterém bude k dispozici až v roce 2024.

V Česku byl dnes zahájen provoz již desátého jaderného reaktoru

6.June
V úterý 6. června 2023 zahájila Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze provoz svého druhého školního štěpného jaderného reaktoru VR-2.

V červnu pozorujte Venuši a Mars, budou dobře viditelné před pestrou otevřenou hvězdokupou M44

5.June
V první polovině června budeme moci vyhlížet velmi nezvyklou podívanou. Hned dvě jasné planety Sluneční soustavy, Venuše a Mars, budou viditelné před pestrou otevřenou hvězdokupou M44 (lidově zvanou „Jesličky“ nebo „Včelí úl“) v souhvězdí Raka.

Do Česka přichází nové zařízení na zahřívání tabáku, japonský Ploom X

3.June
Nabídku zařízení pro zahřívání tabáku namísto jeho spalování od začátku června 2023 rozšiřuje původem japonský Ploom X, ve své domovské zemi nejrychleji rostoucí zařízení pro zahřívání tabáku. .

Za posledních pět milionů let se podle vědců až sedmkrát změnil magnetismus Země

2.June
Čínsko-americko-český tým vědců popsal klimatické změny v historii naší planety. Umožnil to magnetický skener z laboratoře na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

Vědci v ČR získali nejpokročilejší systém pro AI a dva nové clustery pro náročné technické výpočty

2.June
Vědecká a výzkumná pracoviště z České republiky, která využívají národní e-infrastrukturu pro vědu a výzkum e-INFRA CZ, mají nově k dispozici nejpokročilejší systém současnosti pro výpočty na poli umělé inteligence NVIDIA DGX H100..

Čeští vědci mohou díky novému objevu přepsat učebnice fyzikální chemie

1.June
Pavel Hobza z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR se svým týmem poprvé přepsal učebnice před dvaceti lety, kdy objevil a popsal tzv. nepravou vodíkovou vazbu.

Budoucnost elektromobility přijíždí v podobě elektrického SUV s rychlou 800V dobíjecí technologií

31.May
Nová Kia EV9, první elektrické SUV značky se třemi řadami sedadel, se představuje jako robustní a technologicky pokrokový elektromobil. Řidiče zaujme tím, že jízdní dosah až 541 kilometrů doplňuje systém ultra rychlého dobíjení, který za pouhých 15 minut dokáže prodloužit dojezd až o 239 km.

CZ LOKO dodá italskému nákladnímu dopravci DB Cargo čtyři lokomotivy EffiShunter 1000

31.May
Další společností, která si vybrala lokomotivy EffiShunter 1000 české firmy CZ LOKO, se stal jeden z evropských lídrů nákladní železniční dopravy DB Cargo Italia. Ta si objednala čtyři nové dieselelektrické lokomotivy v Itálii klasifikováné jako D744.

Meopta se bude podílet na dodávce a provozu švédských bojových vozidel CV90

30.May
Meopta je tradičním dodavatelem Armády České republiky a mnoha dalších armád v rámci NATO. Vyrábí například optické zaměřovače, noční vidění, puškohledy, dalekohledy a pokročilé optické systémy pro obrněná vozidla, či letadla.

Nový Enyaq Laurin & Klement bude mít vyšší výkon a dojezd až 570 kilometrů

29.May
Automobilka Škoda uvádí na trh nový Enyaq L&K a doplňuje tak své čistě elektrické SUV o vrcholný model. Tato varianta pojmenovaná po zakladatelích Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi se vyznačuje specifickými designovými prvky karoserie i interiéru a přichází s bohatou standardní výbavou.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes