Techmagazín.cz

URL:

http://www.techmagazin.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

2,2 položek/den

Století se značkou Aero

22.března
Málokterá společnost nejen v Evropě, ale i na světě, se může chlubit nepřetržitou výrobou a vývojem letadel po dobu 100 let. V České republice k nim patří společnost Aero Vodochody Aerospace. A právě o tom bude výstavní expozice Národního technického muzea v Praze, která potrvá od 22. března do 17. listopadu 2019.

Generace Z přichází s novými prioritami

22.března
Na trh práce vstupuje generace Z a s ní i změny v požadavcích potencionálních zaměstnanců. Z průzkumu kandidátských preferencí personální agentury Grafton vyplývá, že finanční ohodnocení není u této generace na prvním místě. Důležitější je pro ně smysluplnost práce, flexibilita a příležitosti k osobnímu rozvoji.

Skladování elektřiny v plynové infrastruktuře

22.března
Navzdory obecnému předpokladu, že hlavní roli ve skladování elektrické energie bude hrát akumulace v bateriích, se německé firmy Amprion a Open Grid Europe rozhodli pro plynovou alternativu.

Virtuální simulátory pro výcvik armád

21.března
Společnost Saab a Velení logistiky Finských obranných sil uzavřely kontrakt na dodávku virtuálních simulátorů pro střelecký a základní bojový výcvik a jejich údržbu po dobu tří let. Hodnota kontraktu je zhruba 9 miliónů eur a první dodávky se uskuteční ještě letos.

Patentované řešení lopatek ventilátoru

21.března
Nová generace CPU chladičů Zalman je vybavena čtyřmi teplovodivými měděnými trubicemi pro přímý odvod tepla a 120mm ventilátorem s patentovaným designem „Dual Blade Fan“. Chladič poskytuje maximální chladicí efekt až do 200 W TDP. Je kompatibilní s většinou procesorů Intel a AMD.

Bezrámečkové videostěny

21.března
Dva profesionální high-end LCD displeje s nejtenčími rámečky na světě a pokročilou správou barev představila společnost Panasonic. Součet rámečků dvou vedle sebe stojících displejů je pouhých 0,88 mm a na trh se dostanou koncem letošního roku.

Zajištění servisu vozíků inteligentní cestou

20.března
Nová mobilní aplikace Linde Service Manager umožňuje zadání požadavku na servis vysokozdvižných vozíků pomocí chytrého telefonu naprosto kdykoliv. Linde Material Handling nabízí svým zákazníkům přímou komunikaci se servisní sítí a stálý přísun aktuálních informací o stavu objednávky.

Globální aliance pro eliminaci plastových odpadů

20.března
Společnost Total je mezi zakládajícími členy nově vytvořené aliance globálních firem produkujících plasty a spotřební zboží, která bude prosazovat eliminaci plastových odpadů, zejména těch, které znečišťují oceány.

Počet zjištěných zranitelností narostl o více než 12 %

20.března
GFI Software uvedla, že loni došlo k dalšímu nárůstu softwarových zranitelností, jak u operačních systémů, tak u aplikací. Celkem bylo loni zaznamenáno 16 555 zranitelností, což je o 12,5 % více, než v roce 2017. Do Top 10 nejohroženějšího softwaru patřily linuxové operační systémy, Android, Firefox a Acrobat Reader.

Ferrari Factory Tour pro výherce soutěže SKF

19.března
Vysokoškolští studenti mají možnost vyhrát velmi zajímavou cestu do továrny v Maranello, kde se vyrábí vozy Ferrari. Který technik by to nechtěl vidět na vlastní oči?
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes