Techmagazín.cz

URL:

http://www.techmagazin.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

10,5 položek/týden

Nový design dealerství Mitsubishi

13.července
Společnost Mitsubishi Motors Corporation se chystá představit nový design interiérů a exteriérů přibližně 5000 dealerství po celém světě. Tento krok vychází z nové strategie značky „Drive your Ambition“ oznámené v loňském roce, jejíž záměrem je poskytnout zákazníkům lepší zážitky ve vysoce kvalitním prostředí jednotlivých dealerství.

Hyundai učí auta komunikovat

13.července
Automobilka Hyundai Motor uzavřela partnerství s firmou Autotalks, která se specializuje na výrobu čipových sad pro komunikaci typu V2X (Vehicle-to-Everything) mezi vozidlem a účastníky silničního provozu a dopravní infrastrukturou. Spolupráce bude mít podobu přímé investice, zaměřené na vývoj a využití nové generace čipových sad pro síťově propojené automobily.

Chorvatsko - šance pro český byznys

13.července
Chorvatsko, které každoročně navštíví několik set tisíc českých turistů, je nejen nejoblíbenější zahraniční destinace Čechů, ale i příležitost pro podnikání. Úspěšně zde působí řada českých firem jak z pozice zahraničních investorů, tak dodavatelů.

Zkraťte cykly a zvyšte produktivitu

12.července
Možná si myslíte, že zkrácení měřicího cyklu na obráběcím stroji spočívá jednoduše ve zvýšení rychlosti posuvů, ale bohužel tomu tak není. Dlouholeté metrologické zkušenosti společnosti Renishaw v této oblasti dokazují, že chceme-li zkrátit měřicí cyklus a zároveň zachovat přesnost obrábění, je zapotřebí inteligentní optimalizace.

Praha testuje chytré lampy - měří emise a šetří za elektřinu

12.července
V pražské čtvrti Karlín odstartoval v létě pilotní projekt Chytré osvětlení plus, který testuje možnosti modernizace stávajících pouličních lamp a jejich vybavení moderními senzory. Ty měří kvalitu životního prostředí a intenzitu dopravy. Projekt vznikl v rámci konceptu Smart City, který zlepšovat život v Praze.

Na práci v Brně nelákají ani slušné peníze

12.července
Mzdy rostou (dle ČSU meziročně o 7 %, ale na celé řadě pracovních pozice šlo o dvojciferný nárůst), přesto v Brně a okolí chybí tisíce pracovníků. Vyplývá to z průzkumu mezd personální agentury Grafton. Největší poptávka panuje ve výrobě, IT a podnikových službách. Velké problémy mají i vinaři.

Kopulové kamery s rozlišením 4K pro náročné prostředí

11.července
Dvě nové pevné kopulové kamery společnosti Axis disponují mnohapixelovým rozlišením a jsou určené pro zajištění spolehlivého provozu i za nepříznivých světelných podmínek a v náročných prostředích. Proto jsou vhodné pro dohled v kritických infrastrukturách, letištích, nádraží apod.

Čeští strojaři vyrobí části reaktoru pro britskou elektrárnu

11.července
Na výstavbě britské jaderné elektrárny Hinkley Point C, budované v hrabství Somerset, se bude podílet i Škoda JS, která získala významnou zakázku na tomto projektu. Jako subdodavatel francouzského koncernu Framatome pro něj dodá klíčové zařízení - dvě sady vnitřních částí tlakové nádoby 1600MW jaderného reaktoru EPR.

JE v Bangladéši získala tavební povolení

11.července
Bangladéšský úřad pro jaderný dozor BAERA vydal 8. července 2018 povolení k projektování a výstavbě 2. bloku jaderné elektrárny Rooppur s reaktory VVER-1200, kterou staví Rosatom. Na 1. bloku, který toto povolení získal 4. listopadu 2017, nyní probíhají stavební práce na reaktorové budově.

Nejvýkonnější jeřábový zakladač ve své třídě

10.července
Krátce po světové premiéře systému Miniload STC 2B1A společnosti Jungheinrich, získal výrobce na toto zařízení první objednávku. Jde o nový jeřábový zakladač pro automatizovaný sklad drobného zboží pro společnost Vahle.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes