Techmagazín.cz

URL:

http://www.techmagazin.cz/

Katalog:

Tech

Publikuje:

11,2 položek/týden

První „vodíková“ dobíječka v ČR funguje v Řeži u Prahy

18:51
Unikátní dobíjecí stanice, kterou 10. prosince otevřela u areálu ve středočeské Řeži společnost ČEZ, propojená prostřednictvím lokální distribuční sítě ÚJV Řež s vodíkovým hospodářstvím, je prvním veřejným zařízením svého druhu v celé republice. Hlavními uživateli budou zaměstnanci a dodavatelé dojíždějící do ÚJV Řež.

Začalo energetické spouštění plovoucí jaderné lektrárny

18:51
V Murmansku zahájila společnost Atomflot (součást ruské korporace Rosatom) energetické spouštění prvního z dvojice reaktorů plovoucí jaderné elektrárny Akademik Lomonosov. Reaktor č. 1 dosáhl 10% výkonu a před dalším navýšením výkonu projde řadou testů.

Celkový optimismus na trhu práce pokračuje

18:51
Začátek roku bývá ve znamení nejvyšší nezaměstnanosti, výsledky průzkumu „ManpowerGroup Index trhu práce“ pro 1. čtvrtletí ale ukazují stále nadprůměrný optimismus zaměstnavatelů, nicméně poptávka velkých firem již není tak extrémní.

Belgické fanoušky fotbalu čekají (biometrické) změny

7.prosince
Majitelé permanentek na zápasy belgického fotbalového klubu RWD Molenbeek budou mít zakrátko snadnější vstup na stadion díky technologii rozpoznávání obličeje, která bude instalována na turnikety.

Nový laserový čip přispívá k autonomnímu řízení

7.prosince
Systémy LiDAR tvoří nedílnou součást asistenčních systémů řízení, jako jsou systém udržování vozidla v jízdním pruhu a systém nouzového brzdění u autonomních nebo poloautonomních vozidel. K určení vzdálenosti mezi vozidlem a předměty v jeho blízkosti slouží doba šíření velmi krátkých světelných pulzů.

V Německu už jezdí vodíkové vlaky

7.prosince
V německém městě Bremervörde zahájila oficiální provoz vlaková souprava poháněná vodíkovými palivovými články. Šlo o světovou premiéru technologie tohoto typu na železnici. Souprava Coradia iLint firmy Alstom dokáže převádět vodík a kyslík na elektřinu pohánějící vlak, čímž lze snížit emise škodlivin v běžném provozu na nulu.

Koncern bude přemísťovat výroby modelů

5.prosince
Automobilový koncern Volkswagen přesune od roku 2023 výrobu vozů rodiny Passat z Německého Emdenu do závodu Škody v Kvasinách na Rychnovsku. Budou se vyrábět spolu s modely Škoda Superb a Škoda Kodiaq.

První vysokorychlostní trať v Africe brázdí Saharu

5.prosince
Zatímco v ČR se studie na možnost zřízení vysokorychlostních tratí teprve připravují (podle odhadů ministerstva dopravy a SŽDC u nás nebudou rychlovlaky jezdit před rokem 2030), v Africe již takovou železnici mají.

Ostravská huť zahájila výrobu ušlechtilé oceli

5.prosince
Nová ocel s vysokou přidanou hodnotou, kterou zařadila do výrobního programu společnost ArcelorMittal, by měla huti zvýšit konkurenceschopnost na mezinárodním trhu.

Koncept létající taxislužby

4.prosince
Společnosti Audi, Airbus a Italdesign představili létající a jezdící prototyp dopravního prostředku Pop.Up Next na akci Drone Week v Amsterdamu. Nový koncept pro leteckou taxislužbu kombinuje autonomní elektromobil s dronem pro přepravu osob.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes