15
new stories - click to show

Techmagazín.cz

URL:

http://www.techmagazin.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

11.9 items/week

Změní si lidé po pandemii svůj obor?

14.May
Počet pracovníků, kteří za uplynulý rok změnili obor, i navzdory pandemii a nucenému pozastavení či utlumení činnosti firem z mnoha oblastí, klesá. Obor změnilo pouze 14 % ekonomicky aktivních lidí.

Udržitelné plasty se stávají skutečností

14.May
Skupina BASF, která na počátku 20. století stála u kolébky plastů, posouvá jejich produkci směrem k udržitelnosti. Díky unikátní technologii využití biomasy a termochemické recyklaci uvádí na trh produkty, které pomohou naplnit cíle Zelené dohody pro Evropu.

Možnost výkonu práce ze zahraničí by zvýšila konkurenceschopnost

14.May
V přepočtu na obyvatele zatím výše českých investic do výzkumu a vývoje nedosahují ani polovinu toho, co v Německu a zaostávají i za průměrem EU. Do značné míry inovační projekty brzdí i nedostatek českých IT expertů.

Trenéři NHL dostali vylepšený software k analýze hry

13.May
V nejlepší hokejové lize světa se před blížícím play off mohou trenéři při volbě taktiky opřít o ještě podrobnější data o hráčích a herních situacích. Společnost SAP ve spolupráci s NHL vylepšila mobilní aplikaci SAP NHL Coaching Insights pro iPad.

Rozšířené lineární polohovací systémy pro balení

13.May
Výrobci potravin a nápojů jsou neustále pod tlakem vyšší výkonnosti. Potřebují nabízet balení většího sortimentu produktů ve větším počtu typů obalů, aniž by to narušilo jejich produktivitu. Pomůže jim kompaktní inteligentní dopravníkový systém iTRAK 5730.

Kultovní VW Bulli je také jako miniatura

13.May
VW Bulli je poprvé k dispozici také ve formátu modelů PLAYMOBIL (měřítko ca 1:18). Navzdory menším rozměrům jsou všechny jeho detaily zpracovány s mimořádnou pečlivostí. Model vznikl na základě reálné předlohy: kempovacího vozu T1 z roku 1962 ze sbírky oddělení Volkswagen Nutzfahrzeuge Oldtimer (VWNO) v Hannoveru.

Cupra přenáší svou výkonnou DNA na moře

12.May
Značka Cupra pokračuje v úsilí o vytvoření světa zážitků spojeného s výjimečnými automobily této značky. Po oznámení partnerství se společností De Antonio Yachts představuje první výsledek této spolupráce, jehož prodej bude zahájen na konci roku 2021.

Program testování nového elektrického Transitu

12.May
Ford zahájí v létě první zákaznické zkoušku nového E-Transitu. Prototypy těchto vozů se začlení do reálného provozu vozových parků supermarketů, doručovacích služeb a energetických společností z Německa, Norska a Velké Británie.

Vznikla nová asociace pro výzkum v IT

12.May
Pod záštitou skupiny několika známých českých společností vznikla Asociace pro aplikovaný výzkum v IT (AAVIT). Chce mj. podporovat tvorbu a udržení pracovních míst v IT sektoru nebo digitalizaci státní správy.

Flexibilní řešení připravené na budoucnost

11.May
Firmy naráží u mobilní techniky neustále na stejný problém, který se týká kabelů a jejich zapojení, kdy jediné řešení, které mají k dispozici, využívá stávající výrobky – konečný výsledek pak nemůže být ideální.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes