15
new stories - click to show

Technet.cz

Description:

Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás

URL:

http://technet.idnes.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

2.8 items/day

Moderní letoun včasné výstrahy střeží vzdálené přístupy k Austrálii

0:23
Letouny včasné výstrahy byly poměrně dlouho doménou pouze Spojených států, Sovětského svazu a Velké Británie. Postupně se však potvrdilo, že informační převaha napomáhá efektivnímu nasazení vlastních leteckých a námořních sil natolik, že je možné výrazně omezit počty aktivních jednotek. Počet typů letounů včasné výstrahy se rozšířil a s tím i jejich možnosti.

Krematorium ze slavného filmu Spalovač mrtvol slouží už celé století

28.September
Slavné a architektonicky mimořádné krematorium v Pardubicích začalo sloužit přesně před 100 lety, 28. září 1923.

VIDEO: Obojživelné vozidlo Amphibie M3 používá NATO na zdolávání řek

28.September
Německé obojživelné mostní vozidlo Amphibie M3 se vyznačuje vysokou mobilitou a ve své kategorii patří k nejlepším na světě. Netvoří pouze mosty, už z principu samozřejmě může techniku přepravovat přes řeku i na způsob přívozu. A neslouží jen silám NATO, svou cestu si našlo i do některých asijských zemí.

Usnadní práci všem. Balík nástrojů od Microsoftu vám provětrá počítače s Windows

28.September
Balík aplikací PowerToys se skládá ze škály užitečných nástrojů a funkcí. Lze je využít k usnadnění a optimalizaci různých aspektů práce s Windows, ať už chcete vylepšit rychlost, personalizaci nebo efektivitu.

Zastřešit Alpy, opice do práce místo lidí. Fantasmagorie plodil Východ i Západ

27.September
Ti starší možná četli dětské sci-fi o Neználkovi ve Slunečním městě. O návštěvě maličkého mužíčka ve městě, kde je vše automatizované, krásné a dokonalé. Příběhy sovětského spisovatele Nosova se zrodily v 50. letech. Svou vírou v krásný technicistní svět skvěle kopírovaly dobu.

V Kazachstánu přistáli kosmonauti po třetí nejdelší vesmírné výpravě

27.September
Ve středu skončil pro tříčlennou smíšenou posádku víc než roční kosmický let, když ve 13:17 dosedla loď Sojuz MS-23 v kazašské stepi.

Poučili jsme se z chyb u Němců, říká šéf Správy úložišť radioaktivních odpadů

27.September
„Při hledání optimálního úložiště potřebujeme nejen vědět události staré stovky let, ale řešíme i budoucnost v řádu milionů let dopředu,“ říká v Rozstřelu Lukáš Vondrovic, ředitel Správy úložišť radioaktivních odpadů. „Severské země musí zkoumat i vliv možného budoucího zalednění.“

Síť X ruší tlačítko na hlášení dezinformací o volbách. V EU zůstává

27.September
Sociální síť zavedla v roce 2022 funkci, která uživatelům umožňovala hlásit dezinformace o volbách. Nyní, podle zjištění jedné výzkumné organizace, toto tlačítko mizí. Výjimkou jsou země Evropské unie.

POZOR VLAK: Ukážeme vám kompletní demontáž lokomotivy

27.September
Nové vydání video magazínu POZOR VLAK vás provede fascinujícím procesem demontáže vysloužilé lokomotivy. Proč se musela rozebrat? Aby se mohla za pár měsíců vrátit na koleje jako znovuzrozená.

Slavná britská pára obrazem. Divoká kachna ukázala Němcům, zač je toho loket

27.September
Sláva britských proudnicových parních lokomotiv LNER třídy A4 vystoupala div ne ke hvězdám. Na svém kontě si jedna z nich nese i záznam v Guinnessově knize rekordů, tak byla rychlá.

Bezplatný český nástroj vás upozorní, že čtete nedůvěryhodný článek

26.September
Ostrý provoz v pondělí zahájila služba Verifee, za kterou stojí trojice českých studentů. Pomocí modelu umělé inteligence vytrénovaného na obrovském množství článků dokáže rozpoznat texty, jež vykazují znaky nedůvěryhodnosti a manipulativnosti.

Spusťte funkce, které vám ve Windows 11 chybí. Zakážou například sledování

26.September
Ukážeme si, jak se vrátit k pokročilé kontextové nabídce a jak do ní přidat vlastní položky. Nabídneme tip, jak otevřít oblíbenou webovou stránku klávesovou zkratkou. Koukneme se na možnost, jak se nenechat ve Windows sledovat. A závěrem ukážeme, jak vykopírovat text z obrázku.

Šance na přežití se blíží nule. Sedm nejtragičtějších leteckých havárií

25.September
Letecká technika způsobila v dopravě ještě větší revoluci než železnice o století dříve. Letadla jí sice nemohla konkurovat kapacitou, ale rychlost vzrostla o řád a úměrně tomu „se zmenšil svět“. Letecká doprava je nejbezpečnější ze všech a počet nehod stále klesá. Na druhou stranu jsou každé letecké nehody plná média, protože pravděpodobnost přežití zřícení letadla je mizivě nízká.

I v Čechách existují anomálie, co se nedají snadno vysvětlit, popisuje ufolog

24.September
Jednou z nejhezčích věcí na ufologii je, že se člověk pořád vzdělává, říká ufolog skeptik Vladimír Šiška. „Jednou musíte nastudovat něco z meteorologie, jindy z astronomie, letectví či historie,“ vysvětluje. Kolik neidentifikovaných létajících objektů čeští ufologové napočítali? A proč se jim říká talíře, i když obvykle připomínají doutník, trojúhelník nebo srp?

Jupiterův měsíc Europa nejspíš ukrývá oceán, možný zdroj života, míní vědci

24.September
Přítomnost oxidu uhličitého na jednom z měsíců planety Jupiter zřejmě dokazuje, že se pod jeho ledovým povrchem ukrývá oceán, možný zdroj života. Zjistili to američtí vědci za pomoci výkonného teleskopu Jamese Webba. Jejich výzkum téměř vylučuje, že by CO2 mohl pocházet z jiného zdroje, než je voda. Zda jsou v oceánu přítomné další prvky potřebné pro vznik života, není jasné.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes