Technet.cz

Description:

Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás

URL:

http://technet.idnes.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

2.6 items/day

Obrněnou drezínu vyvinula Tatra pro Polsko, v naší armádě sloužila jediná

0:45
Mezi zajímavé bojové prostředky vyráběné v prvorepublikovém Československu patří obrněná drezína Tatra T 18. O co však byla zajímavější, o to méně byla užitečná, dá-li se tedy takto nějaká zbraň klasifikovat.

Obří výpadek služeb T-Mobile způsobily dvě chyby v diskovém poli

13:55
Přesně před týdnem se T-Mobile potýkal s velkým výpadkem služeb. Nefungovala samoobsluha, aplikace, web, infolinka, autorizační SMS. Mnoho čtenářů se nás v diskuzích i pod jinými články ptalo na důvod a technické podrobnosti. Zde jsou.

Ve Spa se před 100 lety rozhodovalo i o hranicích Československa

11:43
V belgických lázních Spa před 100 lety poprvé jednali Spojenci s německou Výmarskou republikou na nejvyšší úrovni. Summit ovlivnil i československou hranici.

Novinky PC firem: dezinfekční notebook, laptop bez 3,5mm jacku a židle

9:23
Velké veletrhy s IT a spotřební elektronikou mají v koronavirové době zavřené brány, a tak se se většina novinek objevuje v rámci online konferencí. Místo největšího asijského veletrhu Computex jsme mohli novinky většiny firem z Číny a Tchaj-wanu vidět nejdříve online.

Delší než z Prahy do Košic. Nový rekordní blesk nemusel být výjimečný

7.July
Extrémní přírodní jevy vždy přitahovaly pozornost, už jen proto, že se odehrávají mimo naši kontrolu a navíc ve velikostech, které jsou zcela mimo lidské schopnosti. Informace o sedmisetkilometrovém blesku, které vzbudily pozornost médií, má však kontext ještě zajímavější, než samotné číslo. Je totiž možné, že ani takový obr nemusel být ten největší.

Pořídí si Česko „neviditelné“ stíhačky? Problém je cena za hodinu letu

6.July
V roce 2027 končí pronájem stíhacích strojů Gripen. Jaká je možnost, že místo nich pořídíme „neviditelné“ stroje F-35?

Ruská kosmická stíhačka. První raketoplán vyvíjel „Generál hvězdných válek“

6.July
Gleb Jevgenijevič Lozino-Lozinskij měl velký podíl na projektech, které měly přinést mnohonásobně použitelný letoun, který by byl schopen pohybu v kosmu. O životě tohoto konstruktéra píše Karel Pacner.

Lidovým novinám dominovaly před 100 lety zprávy o zločinu

5.July
V této epizodě seriálu Před 100 lety opět nahlížíme do stoletých lidovek. Ty v rubrice denní zprávy tentokrát nabízely zejména zprávy o zločinu. Ovšem podané v typickém tehdejším narativu.

KOMENTÁŘ: Proč v Česku vázne výzkum vesmíru? Brzdou je ministerstvo dopravy

5.July
Do vesmíru se díky Evropské kosmické agentuře (ESA) podívají další astronauti. Čech mezi nimi však nebude, brzdou je Ministerstvo dopravy. Je to přirozené, doprava nemůže řídit výzkum vesmíru, píše publicista Karel Pacner.

Co nahradí gripeny? Ve hře jsou všichni kromě Číny a Ruska

5.July
Páteří české protivzdušné obrany jsou dnes letouny JAS 39 Gripen. Jejich pronájem končí v roce 2027, což vzhledem k rozhodovacím lhůtám znamená, že je čas přemýšlet, co bude dál. Které stroje by mohly gripeny nahradit?

České letectvo došlo od migů ke gripenům. Co bude po nich?

4.July
České letectvo se musí začít chystat na dobu „po gripenech“. O tom, jak by mohla vypadat, naznačuje něco i dohoda o nákupu amerických bitevních vrtulníků.

STO OBJEVŮ: Kolumba poslal do Ameriky otec kartografie Ptolemaios

4.July
Koncem 15. století měl mořeplavec Kryštof Kolumbus k ruce údaje, které zanesli už ve 2. století antičtí učenci Klaudius Ptolemaios a Marinos z Tyru. Mapy to byly dost nepřesné. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend.

Studie měřila, jak se šíří koronavirus v posilovnách. Ovšem v Norsku

3.July
Během května udělal tým norských specialistů studii rizika přenosu viru SARS-CoV-2 u návštěvníků posiloven. Žádný přenos neobjevila, ale vzhledem k podmínkám, ve kterých studie probíhala, to není velké překvapení.

Stáhněte si zdarma: pořizování screenshotů s uchováním a sdílením

3.July
Snadno pořídit, jednodušeji nasdílet, tak se pracuje se screenshoty v rámci aplikace CloudShot. Bezpečnou odinstalaci má zajistit HiBit Uninstaller. Nalezení a monitorování zařízení v síti je úkol pro cStatus. A Rename Master se specializuje na hromadná přejmenování většího množství souborů.

Varování: probíhá útok na RDP protokol pro vzdálený přístup k počítači

2.July
O probíhajícím útoku na protokol RDP, který je používán některými programy pro vzdálený přístup k ploše, informovala bezpečnostní společnost Bitdefender.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes