15
new stories - click to show

Technet.cz

Description:

Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás

URL:

http://technet.idnes.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

2.8 items/day

Z čínské pouště odstartovala loď Šen-čou 12, zamířila k nedokončené stanici

7:04
Čína vyslala do vesmíru první pilotovaný kosmický let za téměř posledních pět let. Tříčlenná posádka lodi Šen-čou 12 míří k nedokončené čínské vesmírné stanici. Start se uskutečnil z kosmodromu Ťiou-čchüan v poušti Gobi na severozápadě země.

Každý počítačový disk jednou odejde. Podívejte se, jak předejít škodám

0:32
Osobní data na vašem počítači nemusí ohrožovat jen útočníci. Lidé o ně mohou přijít i kvůli havárii úložiště. Jste si jisti, že je máte jako v bavlnce? Pokud na disku pozorujete určité problémy, může být pozdě. Připravte se na to předem.

Potopila se během 18 minut. Zkáza Lusitanie postrčila USA do války

0:32
V tomto týdnu před 117 lety započala stavba parníku Lusitania. Měl to být výkvět moderního lodního stavitelství, rychlá, ale přitom luxusní loď zkracující vzdálenost mezi Evropou a Amerikou na necelých pět dní plavby. Ale historie si ji pamatuje především kvůli jejímu tragickému konci.

Nainstalovali jsme uniklé Windows 11. Podívejte se, jak novinka vypadá

16.June
Měli jsme je vidět až 24. června, jenže Microsoftu unikl instalační soubor na internet. Neveřejné sestavení 21996.1 si tak každý mohl nainstalovat a prohlédnout. Podívejte se, jak nový systém vypadá.

Nástupce Windows 10 unikl na internet. Bude mít označení 11

16.June
Jak se blíží speciální akce Microsoftu, na níž má odhalit budoucnost Windows, objevují se úniky, které ukazují, jak by mohl nový operační systém Microsoftu vypadat. Nakonec se objevilo i sestavení nových Windows, které si lze nainstalovat.

Před 100 lety se vytyčovala hranice mezi ČSR a Polskem. A střílelo se

16.June
Při vytyčování československo-polské hranice na Těšínsku se na Čechoslováky střílelo. Situace nebyla kvůli vyhrocenému hornoslezskému povstání na hraniční čáře bezpečná.

Před 100 lety začal vznikat zárodek budoucího Beneluxu

16.June
Lucembursko před 100 lety souhlasilo s ochranou ze strany Belgie. Vazba mezi Belgií a jedním z nejmenších států Evropy se stala zárodkem budoucího Beneluxu.

Americký těžký bitevník měl tři motory. Letectvo ho nakonec nechtělo

16.June
V historii letectví najdeme řadu zajímavých prototypů, na které si dnes už téměř nikdo nevzpomene. Mezi ně patří i těžký bitevník XB-51 vyznačující se netradičním řešením motorové instalace a pumovnice.

Nové reprosoustavy Ikea pověsíte jako obrazy. Hodí se do maličkých bytů

15.June
Spolupráce společností Ikea a Sonos přináší další plody, tentokrát hrající obrazy. Pověsíte je na stěnu, připojíte do zásuvky a vše ostatní zajistí připojení k wifi a aplikace v chytrém telefonu.

Windows 10 asi skončí. Co přijde po nich, není jisté

15.June
Již za devět dní bychom se mohli dozvědět, zda se společnost Microsoft rozhodla porušit své pravidlo a pokročit v označování Windows z čísla 10 na 11, nebo přejde na zeměpisné pojmenování. Náznaků, že by se tak mohlo stát, je již několik.

Šest tipů pro lepší plánování v Google kalendáři

15.June
Jste-li fanoušci Googlu, potom nejen pro organizaci svých událostí se nabízí využít jejich službu kalendář. Umožňuje správu času, plánování setkání, událostí, výročí a úkolů, a dokonce je sdílet s vybranými uživateli. Využijte tohoto pomocníka na plno a vylaďte si ho díky těmto trikům.

Tajuplné monstrum, které bylo k ničemu. Odpočívá v tankovém muzeu u Moskvy

14.June
V muzeu tankových sil v podmoskevské Kubince je jedno německé vozidlo, které na první pohled upoutá svými rozměry a neobvyklostí konstrukce. Zajímavé je i to, že dochovaných informací o tomto monstru je pramálo a ani Rusové sami pořádně nevědí, kde k němu přišli.

STO OBJEVŮ: Zázračný aspirin se užívá po tunách, stal se lékem na vše

14.June
Setkal se s ním snad každý, aspirin je častým pomocníkem lékařů. Ačkoli se zrodil v 19. století, seznam zdravotních problémů, při kterých lidem pomáhá, se rozrůstá dodnes. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend.

Chceme otevírat své školy, volali před stoletím Čechoslováci v Jugoslávii

14.June
Čechoslováci v Jugoslávii chtějí vlastní školy. Bělehrad to před 100 lety odmítal a bagatelizoval. Nakonec ale všechno dobře dopadlo.

Muvka: legendární drezína ČSD. O co menší byla, o to větší význam měla

13.June
Na jedné straně spektra hnacích drážních vozidel najdeme rychlíkové i těžké nákladní lokomotivy, na té druhé straně se potom krčí malé drezíny. Nejznámější československou drezínou se stal motorový univerzální vozík MUV 69.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes