15
new stories - click to show

Technet.cz

Description:

Vše co vás zajímá o internetu, digitální televizi, MP3, počítačích, fotografování a DVD. Recenze, návody, testy, reportáže z technicky zajímavých míst, katalog foťáků a další čtení o technice kolem nás

URL:

http://technet.idnes.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

2.6 items/day

NASA ruší projekt roveru, který měl hledat vodu na Měsíci

19:22
Už minulý rok měla na Měsíc vyrazit pojízdná laboratoř Viper, jejímž cílem mělo být hledání vody a ledu na naší přirozené oběžnici. Neustálé zdržování a růst nákladů vedly nakonec k tomu, že se celý projekt zrušil.

Mistr vedlejších rolí Krška hrál geniálně alkoholiky a muže zlomených osudů

0:34
Herec Vladimír Krška, který se narodil před 100 lety, byl téměř čtyři desítky let členem souboru pražského Divadla na Vinohradech. Na jeho scéně vytvořil na osmdesát rolí.

Barbone. To jsou extrémně výkonné počítače pro gamery i revoluční PC s nano nástřikem

0:34
Stolní počítače si na trhu udržely své místo i přes masivní nástup levných notebooků. Mezi přední značky stolních počítačů na českém trhu patří značka Barbone od společnosti T.S.BOHEMIA, která letos oslaví 30 let na trhu.

Sloužil bez ní 41 let. Poznámkový blok ve Windows se dočkal významné funkce

0:34
Je léta spojený s operačním systémem Windows. A možná jste si toho zatím nevšimli, ale Poznámkový blok nyní dostal další velkou aktualizaci včetně funkce, kterou dosud nedisponoval. Pojďme se na textový editor, jeho historii, současnost a budoucnost podívat blíž a prozkoumat, jakých vylepšení se během krátké doby dočkal.

CIA dostala varování, že Sověti misi překazí. Zákulisí prvního letu na Měsíc

21.July
Ve dnech 55. výročí prvního přistání člověka na Měsíci listujeme vzpomínkami a texty publicisty Karla Pacnera, které v minulosti o misi Apollo 11 pro Technet psal. Ve druhé části se zaměříme na okolnosti, které v záři obrovského úspěchu tohoto projektu zůstávají trochu ve stínu, nicméně z dnešního pohledu jsou cennými střípky celého příběhu.

Pigboaty ve velké válce bojovaly nejen s nepřítelem, ale i s přízrakem

21.July
Válečné loďstvo Spojených států se námořních bojů první světové války zúčastnilo jen okrajově a jen v posledních měsících konfliktu. Přesto se o amerických námořních důstojnících nedá říci, že by vysloveně lenošili, a totéž platí o posádkách amerických ponorek, takzvaných pigboatů, jak se říkalo člunům s autorským rukopisem Johna Hollanda nebo Simona Lakea.

Jak dlouho budou naše stopy na Měsíci ještě patrné? 55 let od Apolla 11

20.July
O tom, jak důležitý okamžik nastal v oblasti vesmírného výzkumu před 55 lety, když člověk poprvé přistál na Měsíci, máme možnost se opakovaně přesvědčovat i v současnosti, kdy se ukazuje, že i s dnešními technologiemi rozhodně nejde o žádnou rutinu. Připomeňme si známé i méně známé okolnosti projektu Apollo 11.

GLOSA: Nikdo nevěděl, jestli IT výpadek není jen začátek kolapsu více systémů

19.July
Páteční celosvětový výpadek IT systémů poléval horkem profesionály zejména v letectví. Z toho, co se nám podařilo zjistit od lidí z oboru, kteří si ovšem nepřáli být jmenováni, se v žádném případě nejednalo o jakékoli ohrožení bezpečnosti řízení letového provozu. Je ale potřeba dodat, že to zpočátku nikdo nevěděl jistě.

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

19.July
Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů s Windows 10 do „modré obrazovky smrti“ – po restartu se nespustí. Některé společnosti tak přišly o většinu počítačů.

Vyzkoušeli jsme 3D tiskárnu pro děti. Je to hračka, která tiskne hračky

19.July
Pod značkou Kidoodle míří na trh 3D tiskárna určená přímo pro děti. Spoustu hotových modelů připravených k tisku k ní výrobce přibalil, tisknout však můžete i vlastní výtvory. Má své mouchy, ale vlastně se nám celkem líbí.

Online pomocníci na cestách pomohou s PDF, QR i editací textu či zvuku

18.July
Jsou na internetu dostupné zdarma, navíc mohou v řadě případů vytrhnout trn z paty. Tedy pokud jste někdy potřebovali vytvořit nebo upravit textový dokument, tabulku či prezentaci, změnit něco v PDF, komprimovat obrázky, rozbalit soubory, vygenerovat QR kód, převést jednotky, přidat do obrázku vodoznak, extrahovat text či oříznout zvuk... A neměli po ruce vhodný nástroj.

Budeme je jednou nosit všichni? Svět chytrých brýlí je opravdu rozmanitý

18.July
Chytré brýle jsou poměrně široký pojem, který v tuto chvíli nemá úplně jasnou formu. Každý si totiž vykládá takovou věc po svém a podle toho i láká konkrétní zákazníky. Víte, jaké typy jsou aktuálně na trhu a co od nich čekat?

Z torpédometu se ozývalo volání o pomoc. Nehody prvních amerických ponorek

17.July
V minulé části seriálu o prvních amerických ponorkách jsme se věnovali technickým potížím, které první stroje tohoto druhu sužovaly. S nehodami tzv. prasečích člunů však souvisely i „přehmaty“ posádek. Některým vskutku kuriózním je věnován tento díl našeho letního seriálu.

OBRAZEM: Náš poslední meziválečný rychlý motorák doplatil na německou okupaci

16.July
Nový rychlý motorový vůz pro ČSD, jehož prototypový exemplář byl oficiálně představen 14. března 1939, dostal přezdívku Stříbrný šíp. Doba mu však nepřála, následujícího dne vpadla do okleštěné republiky německá vojska a vznikl Protektorát Čechy a Morava. To mělo neblahý dopad i na tento technický skvost, jeho další zamýšlené exempláře tak už vyrobeny nebyly.

Padouši dostali další balík ukradených hesel. Není tam náhodou i to vaše?

15.July
Aktualizovaná databáze deseti miliard ukradených hesel koluje po internetu a je k dispozici kyberpadouchům. Ověřte, zda tam není i vaše heslo. V textu vás naučíme používat jedinečná a silná hesla, která si budete pamatovat, případně je zamkněte do trezoru, kde budou v bezpečí.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes