15
new stories - click to show

Techsvět.cz

Description:

Zprávy ze světa technologií

URL:

http://techsvet.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

13.1 items/day

VIDEO: Ruská "terminátorská" bojová vozidla byla vyslána na frontu v Donbasu. Co jsou zač?

12:06
Ruská armáda údajně nasadila svou jedinou operační rotu bojových obrněných vozidel BMP-T Terminator na frontovou linii Donbasu

Až 9 milionů obětí ročně. To vše kvůli znečištění životního prostředí

12:06
Nejnovější poznatky o vlivu znečištění ovzduší na úmrtnost lidí jsou velmi znepokojivé. Vědci se domnívají, že jen v roce 2019 zabilo znečištění na celém světě přibližně 9 milionů lidí.

Podmořský kabel jako seismograf? Neobvyklé senzory hluboko pod povrchem

12:06
V časopise Science byl zveřejněn článek popisující, jak lze podmořský kabel využít jako pokročilý senzor související se seismickou aktivitou.

Archeologové našli tajemný kamenný kruh. V minulosti se zde prováděly rituály

12:06
V Castilly Henge byl nalezen zvláštní kamenný kruh, v němž se před tisíci lety odehrávaly rituální praktiky. Co o něm víme?

AirYacht: Jachta, horská chata a vzducholoď v jednom

12:06
Plavba po světových oceánech na jachtě je velmi dobrá, ale co když chcete cestovat nejen po vodě, ale i po souši? AirYacht je navržen právě pro tento případ, protože kombinuje vzducholoď s jachtou. Luxusní letadlo/plavidlo vyvíjí švýcarská společnost AirYacht, kterou založili inženýři Guillaume Hoddé a Matthieu Ozanne, píše server New Atlas.

Roboti budou u operací častěji. Roboticky asistovaná operace urychluje hojení a dostává pacienty dříve domů

12:06
V tříleté studii, první svého druhu, odborníci z univerzity College London (UCL) a univerzity v Sheffieldu zjistili, že pacienti, kteří podstoupili roboticky asistovanou operaci rakoviny močového měchýře, se zotavili rychleji a vrátili se domů dříve než pacienti, kteří podstoupili otevřenou operaci, jak uvádí server The Guardian.

České raketomety RM-70 už bojují proti ruským útočníkům na Ukrajině. Jaké jsou ve srovnání s raketometem BM-21 Grad?

12:06
Ozbrojené síly Ukrajiny již aktivně používají český 122mm raketomet RM-70 a svědčí o tom zvýšený počet videí natočených ukrajinskými stíhačkami. Český RM-70 má díky podvozku Tatra značnou výhodu oproti BM-21 Grad MLRS, píše server Defence UA.

Rusko je země prototypů. Ukážeme vám neobvyklé vybavení ruské armády zničené na Ukrajině

12:06
Válka na Ukrajině ověřila hesla o účinnosti a modernosti ruské vojenské techniky. Vedle masově vyráběných a ve světě dobře známých zbraní a vozidel se do bojů zapojují i méně známé zbraně: nové, experimentální nebo vyrobené v malém množství, jak uvedl server RFERL. Jaké neobvyklé vybavení ztratilo Rusko ve válce na Ukrajině?

Rusové udělali velkou chybu. Jejich vlastní zákopy explodovaly. Proč?

12:06
Válka na Ukrajině nás znovu a znovu překvapuje neschopností ruské armády. Tentokrát se k posílení vlastních pozic použily pytle s výbušným dusičnanem amonným. Vysvětlíme, proč to pro ně skončilo tragicky.

Obrovský výbuch termobarické munice na vozidle TZM-T. Způsobila ho střela Stugna-P

12:06
Protitankové řízené střely (PTŘS) Stugna-P, ačkoli jsou mnohem těžší než jejich západní protějšky, jsou stále velmi účinným systémem. Ukrajinci je používají mimo jiné k lovu obávaných termobarických raketometů TOS-1A a doprovodných vozidel TZM-T. Vysvětlíme fungování obou systémů.

Sonda Voyager 1 "šílí". Odesílá nesrozumitelná data. Co to znamená?

10:56
Sonda Voyager 1 je ve vesmíru již téměř 45 let. Nedávno si vědci všimli, že začala vysílat nesrozumitelné informace o své poloze, píše server The Verge.

Fotovoltaika zvyšuje napětí. Může poškodit například i televizor?

6:21
Fotovoltaika má své černé stránky. Jde o jeho dopad na elektrickou síť. Zastaralá infrastruktura v kombinaci s četnými fotovoltaickými instalacemi způsobuje zvýšení napětí v síti. A to může mít vliv na elektrická zařízení.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes