15
new stories - click to show

Techsvět.cz

Description:

Zprávy ze světa technologií

URL:

http://techsvet.cz/

Catalog:

Tech

Publishes:

2.1 items/week

Nový iPhone 13 Pro bude hrubší díky velkému fotoaparátu

13.May
Nové úniky nám poskytují více informací o rozměrech připravovaných iPhonů. Schémata naznačují, že všechny modely série iPhone 13 budou mít tloušťku 7,55 mm, což je v porovnání se 7,4 mm v současné sérii iPhone 12, pouze mírný nárůst.

Společnost IBM vytvořila revoluční integrovaný obvod. Má změnit elektroniku

10.May
Společnost IBM uvádí, že se jedná o průlomovou technologii, která navždy změní naše smartphony. Nový čip je nejen velmi malý, rychlý a efektivní, ale také energeticky efektivní.

Jeff Bezos pošle turisty do vesmíru letos v létě. Lístek lze vyhrát

6.May
Společnost Blue Origin, kterou vlastní Jeff Bezos, zakladatel společnosti Amazon, naplánovala první suborbitální let turistů do vesmíru na palubě New Shepard na 20. července. Jedno z míst je určeno pro osobu, která vyhraje lístek v online aukci.

Revoluce u Microsoftu. Font písma Calibri bude nahrazen

4.May
Společnost oznámila, že Calibri již nebude výchozím písmem pro Office a další produkty skupiny. Poslední taková velká změna nastala v roce 2007, kdy byl výchozí Times New Roman nahrazen písmem Calibri.

7 triků, které stojí za to znát pro uživatele Androidu

3.May
Odhalujeme triky, které byste měli použít pro větší komfort při používání smartphonu se systémem Android.

Inovace ve fotbale: Algoritmus bude pískat ofsajd

3.May
Pandemie přinutila fotbalové ligy zastavit sezónu nebo hrát bez fanoušků. Kluby v nové realitě sahají po inovacích. Digitální revoluce zasáhla fotbalová hřiště. Inter Milán, FC Schalke jsou příklady klubů, které se během pandemie zaměřily na technologickou transformaci. Díky inovacím jsou schopni udržet a dokonce utáhnout jedinečné pouto mezi sportovci a jejich fanoušky. Inovativní řešení zárov...

Studie tvrdí: Chytré telefony bychom neměli mít na stole

3.May
Podle nové studie bychom se měli všichni lépe zdržet jednoduchého odkládání telefonů na stůl. Hovoří se o „významných efektech“ na kognitivní výkon. Měli bychom raději dát smartphone do kapes? Smartphony jsou pro mnoho lidí tak důležité, že je v zásadě vždy chceme mít na dosah. Co může být přirozenějšího, než jednoduše položit mobilní telefon na stůl vedle nás? To, co zní jako poměrně neškodná ...

Zrak lze nahradit umělou inteligencí

3.May
Vědci z Gruzínské univerzity vyvinuli důmyslný batoh, který může být užitečný pro nevidomé a slabozraké. Zařízení vám pomůže lépe porozumět okolí a efektivněji se pohybovat.

Šokující zjištění vědců! Jedna strana polokoule Země se ochlazuje rychleji

3.May
Vědci z Univerzity v Oslo zveřejnili výsledky studie, ve které srovnávali teplotu dvou polokoulí naší planety. Rozdělením zeměkoule od poledníku zjistily rozdíly v ochlazování jejích jednotlivých částí. Své poznatky publikovali v časopise Geophysical Research Letters.

Pronajímaná SaaS řešení dobývají e-commerce svět

3.May
Možná přemýšlíte nad tím, že rozjedete online obchod a možná, že už nějaký provozujete. Podnikání na internetu je dnes dostupnější než kdy dříve. Založit si vlastní e-shop totiž může prakticky každý, a to doslova za několik minut. Na trhu existují řešení, díky kterým se můžete stát prozovatelem e-shopu i bez znalosti kódování. Nebo aniž byste byli grafik či programátor. Dokonce ani nebude třeba...

Google má problém na zařízeních s Androidem. Víme jak to opravit

3.May
Pokud vlastníte smartphone s operačním systémem Android, tak aktuální asi zápasíte s problémem, kdy vám bezdůvodně padají aplikace. Popřípadě aplikace nejdou ani jen otevřít a stále vám vyskakují chybové hlášení o jejich nefunkčnosti. Nefunkčnost aplikace můžete sice nahlásit, ale problém to nevyřeší. Restarty bohužel také tento problém nevyřeší, stejně ani reinstalace aplikací.

Microsoft teams: Funkce umožní potrestat ty, kteří přijdou příliš pozdě na schůzku

3.May
Každý, kdo se pravidelně schází, to zná. Všichni sedí u stolu a čekají na poslední kolegy, kteří ještě museli něco rychle udělat. Po několika minutách zpoždění zahájíte schůzku, zatímco se ještě někteří zaměstnanci propašovávají tiše dovnitř místnosti.

Robot Sophia prodá své první digitální dílo v aukci

3.May
V roce 2017 se Sophia stala prvním robotem, který získal státní občanství. Dnes je to první nehumánní osobnost, která draží své vlastní digitální dílo podporované NFT. Tyto vzkvétající a nezastupitelné NFT tokeny umožňují, že jsou digitální díla nebo sběratelské předměty odolné proti neoprávněné manipulaci.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes