15
new stories - click to show

Thebusinesssoiree.com

Description:

Přináší rozhovory s významnými osobnostmi politiky, byznysu, sportu i kultury.

URL:

https://www.thebusinesssoiree.com

Catalog:

Ostatní

Publishes:

2.8 items/week

Marek Výborný: Víra je kotvou

22.December
„Kde panuje neshoda, přinesme harmonii. Kde jsou chyby, přinesme pravdu. Kde existují pochybnosti, přinesme víru. A tam, kde převládá zoufalství, přinesme naději,“ přivítal mě oblíbeným citátem Margaret Thatcher Marek Výborný, který byl v říjnu zvolen předsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL.

Ivo Vondrák: Na naši tradici jsme hrdí, a mělo by to tak zůstat

22.December
Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák vede úspěšnou změnu Ostravska z uhelného a hutního regionu ve vědecko-technické a vzdělanostní centrum budoucnosti. Díky tomu je jeho kraj dáván v EU za příklad úspěšné transformace.

Vogue - najvplyvnejší módny časopis

22.December
Slovo Vogue – „štýl“ zhmotnil rovnomenný magazín. Neexistuje človek, ktorý by ho nepoznal. Teenageri, ženy aj muži. Pre milovníkov módy, dizajnu či životného štýlu je módnou bibliou už skoro 130 rokov.

Jana Mračková Vildumetzová: Být v opozici není žádná ostuda

22.December
„Carpe diem“ aneb „Užij dne“ – toto heslo vyznává nová místopředsedkyně sněmovny Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která kombinuje politickou kariéru s rolí starostlivé a milující matky.

Alexandra Udženija: Zažili jsme těžké časy, i časy plné euforie

15.December
„Vždy jsem věřila v lidi, v selský rozum a svobodu jedince, která končí tam, kde začíná svoboda druhého,“ říká Alexandra Udženija, zastupitelka Prahy za ODS a místostarostka Prahy 2.

Egemen Bağış: Zájem o Česko má různé úhly pohledu

15.December
Cestovní ruch v době covidové pandemie, otázky migrace a uprchlíků, arménsko--ázerbájdžánský konflikt, ale samozřejmě i vztahy Česka a Turecka – o tom všem s námi hovořil velvyslanec Turecké republiky v Praze, Jeho Excelence Egemen Bağış.

Jan Skopeček: Každý máme omezený rozpočet

15.December
„Za nejúspěšnější, nejefektivnější a blahobyt přinášející systém považuji kapitalismus,“ říká Jan Skopeček z ODS, který se stal v listopadu místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Státní recepce Saúdské Arábie

15.December
Velvyslanectví Království Saúdské Arábie v České republice uspořádalo počátkem podzimu v největších sálech pražského hotelu Hilton slavnostní recepci u příležitosti výročí svého vzniku.

Lenka Příkazská: Každý den přináší nové právní oříšky

15.December
Covidová pandemie zasáhla v uplynulých dvou letech velké množství oborů. U některých by se dalo předpokládat, že jí mohly být nedotčeny – například oblast práva a advokacie. Jak tomu ve skutečnosti je, o tom mimo jiné promluvila Lenka Příkazská z advokátní kanceláře HSP & Partners v.o.s.

Nestavme zdi, stavme mosty

15.December
Rozdíl mezi zdí a mostem je zřejmý. Most vede odněkud někam, k někomu, z obou stran. Zeď nevede nikam, k nikomu, také z obou stran. Zeď je symbolem rozdělení, most spojení.

Tomáš Petráček: Každý je pozván k hledání odpovědi

15.December
Po Nežnej revolúcii sa častejšie rozpráva o udalostiach v Číhošti z prelomu rokov 1949 a 1950 i o osobnosti tamojšieho farára Josefa Toufara, obeti brachiálnych vyšetrovacích praktík komunistickej ŠtB.

Silvia Patrová: BVLGARI milujem a je mojou srdcovou záležitosťou

15.December
Manažerka butiku BVLGARI Silvia Patrová se nám svěřila s tím, jak po pracovní stránce bilancuje rok 2021 a co by si sama za sebe přála do roku příštího. Co by jí udělalo největší radost? Kdyby se uklidnila situace kolem pandemie a my se naučili s covidem žít.

Dva králové

15.December
Jsou události či osobnosti, které lidi spojují, a jsou naopak takové či takoví, co je rozdělují. A tak, jako Shakespear stvořil nesmiřitelné rody Monteků a Kapuletů, fenomén zvaný fotbal zrodil dva tábory, které se také nikdy nedohodnou: Messiovce a Ronaldovce.

Miroslav Matějka: Politika se odtrhla od reality

15.December
Dohnat Miroslava Matějku opravdu není jednoduché. Když jsem mu volal dopoledne, byl na stavbě, odpoledne na oblastní radě ODS. Jeho firma je sice zaměřená na statiku a dynamiku staveb a podniká i v gastronomii, ale hovor se stočil docela jinam.

Ivan Langer: V politice není nic horšího než amarouny

13.December
S bývalým ministrem vnitra a místopředsedou ODS Ivanem Langerem jsem se potkal den po křtu CD „ZvukoSochoBásně“, na které namluvil některé texty ze svých knih „V Síti“, a to za hudebního doprovodu Norbiho Kovácse a Olina Nejezchleby. Povídání se tak neslo v kulturně-politické rovině.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes