15
new stories - click to show

Thebusinesssoiree.com

Description:

Přináší rozhovory s významnými osobnostmi politiky, byznysu, sportu i kultury.

URL:

https://www.thebusinesssoiree.com

Catalog:

Ostatní

Publishes:

5.6 items/week

Vlak jako kancelář i místo zážitků

22.January
Moderní železnice nahrazuje letadla i auta. Manažeři v celé Evropě přesedají do vlaků a cestují v nich za obchodem. Má to své logické důvody: spoje jezdí přímo do center měst a výrazně se také zkrátily jízdní doby. Cestou lze navíc organizovat porady a prezentace pro zákazníky – a po jednání relaxovat s šálkem kávy nebo u večeře.

Čtyři pilíře ČD Cargo

22.January
Akciová společnost ČD Cargo je největším českým železničním dopravcem a patří rovněž k nejvýznamnějším hráčům na evropském železničním trhu. Vznikla 1. prosince 2007 jako dceřiná společnost ČD, a.s., a to vkladem části nákladní dopravy ČD, a.s. Zaměstnává necelých 7000 osob a nabízí přepravu široké škály zboží od surovin po výrobky s vysokou přidanou hodnotou, přepravu kontejnerů, mimořádných z...

Sportovní hodinky inspirované devíti městy

22.January
Bvlgari Bvlgari Cities Special Edition 2020 představuje nejnovější interpretaci charakteristického stylu této značky. Městské sportovní elegantní hodinky navazují na tradici provokace, díky níž je originální model příkladem ultra luxusních hodinek již více než 40 let. Hodinky z této nové kolekce jsou inspirovány vždy jedním z devíti měst – Římem, Tokiem, Dubají, Paříží, Londýnem, Ibizou, Miláne...

Prozíravý pan Amazon.com

22.January
Už třetím rokem je podle časopisu Forbes nejbohatším člověkem na světě Američan Jeff Bezos. A jeho osobní příběh je v první řadě příběhem jeho firmy Amazon.com. Pojďme se na něj tedy podívat.

Pavel Bednář: Totální sezona v knize

22.January
Letos sice fotbalová Slavia obhájila mistrovský titul, ale nejen její skalní fanoušci budou nadále vzpomínat na rok loňský. Na rok ve znamení skvělých výkonů nejen v domácí lize, ale především v Evropské lize a Lize mistrů. Velký úspěch zaznamenal filmový seriál zachycující tuto spanilou jízdu. A v prodeji je i kniha. Jejím hlavním autorem je Pavel Bednář.

Když vás hýčká Prezident

22.January
Karlovy Vary byly mnoho let cílovou destinací takřka výhradně pro ruskou klientelu toužící po zázračných léčivých pramenech. Možná i současná situace paradoxně pomůže tomu, že se do města naplno vrátí i čeští návštěvníci.

Karel Havlíček: Nejsem ani optimista, ani pesimista. Jsem realista.

22.January
Pracovní život Karla Havlíčka coby šéfa dvou ministerstev je rychlý. Ostatně i naše setkání začalo na ministerstvu dopravy, pak ovšem nastal shon a zbytek se odehrával v autě cestou do sněmovny, kde jsme povídání končili. Nutno ale říct, že nejen takovéto kvapíky zvládá a – jak sám říká – i mu vyhovují.

Chráněný účet, bez kterého se neobejdeme

22.January
Jsme na hraně krize ekonomické, kterou můžeme snad výrazně zmírnit rozumnou politikou. A jsme za hranou dalšího prohloubení krize dlužnické. K jejímu zvládnutí může pomoci restart hospodářství, ale jde o krizi strukturální a dlouhodobou, která je (kromě jiného) zaviněna extrémně nízkou kvalitou legislativy. Mimo jiné například neexistencí toho, co se nazývá chráněným účtem.

Krása spod Trenčianskeho hradu

20.December
Slovenský deň kroja nás zaviedol aj do Trenčianskeho kraja. Našli sme tu krásu, poetikuva tradície, ktoré rezonujú v tunajšej ľudovej kultúre a premietajú sa do jedinečného folklóru,včím zhmotňujú dušu tunajšieho ľudu.

Voltaire a Rousseau: Vzťah bez jediného stretnutia

20.December
Voltaire a Rousseau - dvaja velikáni osvietenstva svojimi ideami pripravili pôdu pre Francúzsku revolúciu, ktorá našla ohlas v celej Európe. Boli milovaní, obdivovaní aj nenávidení.

János Esterházy – martýr či agent s imunitou?

20.December
Pre viaceré politické kroky proti československej štátnosti a spoluúčasti na totalitných opatreniach Slovenského štátu zostáva politik János Esterházy (14. 3. 1901 – 8. 3. 1957) kontroverznou osobou československej histórie. I desaťročia po jeho úmrtí sa stal pri odhaľovaní jeho busty v Košiciach v roku 2011 rozbuškou vyhrotených vášní v slovensko-maďarských vzťahoch.

Katar navzdory pandemii navyšuje investice do turismu

30.November
Katar je známý zejména jako světový exportér zkapalněného zemního plynu (Liquefied Natural Gas − LNG), jméno si však chce udělat i v oblasti turistického ruchu, který by se v rámci diverzifikace ekonomiky země měl stát jedním z pilířů budoucího hospodářského růstu.

Ušlechtilá krása v Chuchli

30.November
Ani koronavirová opatření nezabránila ve druhé polovině září milovníkům ušlechtilých koní vychutnat si v Chuchli Areně Praha hned tři akce v jednom víkendu.

I přes pandemii CTP Group roste

30.November
Skupina CTP zakladatele Remona Vose je největším developerem a provozovatelem převážně průmyslových nemovitostí ve střední a východní Evropě. V celoevropském měřítku pak patří do TOP 5, její základnou je Česká republika.

Večer plný oslnivých šperků

30.November
Milovníci módy se dočkali! Počátkem září odstartoval dlouho očekávaný módní vrchol sezony − Mercedes-Benz Prague Fashion Week. V rámci společenského doprovodného programu se v unikátních prostorách Gabriel Loci uskutečnila B.zero1 Rock party. Na ní byla originálním způsobem představena nová stejnojmenná řada šperků italského klenotnického domu BVLGARI.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes