15
new stories - click to show

Thebusinesssoiree.com

Description:

Přináší rozhovory s významnými osobnostmi politiky, byznysu, sportu i kultury.

URL:

https://www.thebusinesssoiree.com

Catalog:

Ostatní

Publishes:

2.7 items/day

Martin Kuchař: Kratom? Regulace trhu je vhodnější než represe

9.May
Každá kultura si ve své době oblíbila nějakou psychoaktivní látku. Některé jako káva, tabák a alkohol se rozšířily celosvětově. Jiné jako listy koky a magické houby zůstaly lokální záležitostí. V době globalizace se však například kratom rozšířil z jihovýchodní Asie do povědomí celého západního světa. A právě kratom byl i tématem povídání s Martinem Kuchařem, mimo jiné členem pracovní skupiny Sys…

Daniel Janata: S regulací kratomu naprosto souhlasíme

9.May
Když se řekne Mitragyna speciosa, možná někteří tuší, ale stále nejde o zažitý botanický pojem. Ovšem když se řekne kratom, je většině hned jasno. Je to thajský název pro prostředek získávaný ze sušených listů onoho stromu. A také žhavé diskusní téma. Nechat ho volně přístupný, zakázat, nebo jen regulovat jeho užívání?

Martin Pacovský: Zemní plyn tady musí být

9.May
Skončila zima, které se mnozí kvůli cenám energií a strachu z nedostatku jejich zdrojů obávali. a skončila výrazně lépe, než předpovídaly některé černé scénáře. Nejen o jejím průběhu a vyhlídkách na zimu příští hovořil předseda představenstva společnosti Pražská plynárenská, a. s., Martin Pacovský.

Barbora Bergová: Sleduji módní trendy, ale nejsem jejich otrokem

9.May
Barbora Bergová, zakladatelka a majitelka PR & eventové agentury BB Media Consulting, působí na české módní scéně od roku 1999. Je uznávanou mediální konzultantkou, ale také spolumajitelkou butiku s francouzskými šperky Messika Paris.

Marcel Červený, Vladimír Moravec: Na změnu je nejvyšší čas

9.May
Pojem cloud computing není ničím novým. Ale stejně jako jiné technologie, i cloudové služby postupují stále kupředu, rozvíjejí se, nabízejí inovace. Cloud využívají velké firmy, ale důraz na něj klade i státní správa - se změnou nákupu cloudových služeb počítá i pozměňovací návrh novely zákona o zadávání veřejných zakázek z dílny vicepremiéra pro digitalizaci Ivana Bartoše. A právě o novinkách v …

Leoš Anderle: Chceme město tzv. krátkých vzdáleností

9.May
Z výšin Sluneční věže na okraji Karlína nedaleko od Palmovky, současného sídla developerské skupiny Sekyra Group, shlíží její výkonný ředitel Leoš Anderle na Rohanský ostrov, kam se po vybudování Rohan City kanceláře skupiny přesunou. Při rozhovoru neskrývá, že se na dokončení nejen tohoto projektu už hodně těší.

Petra Lelovská, Frank Halmos: Výzvy máme rádi

9.May
Šance udělat společný rozhovor s Frankem Halmosem, CEO společnosti Ensana, a její viceprezidentkou Petrou Lelovskou je skoro tak pravděpodobná jako příležitost spatřit jednorožce. Nikdy nevíte, na jakém kontinentu a ve které zemi – ať společně, či každý zvlášť – se právě nacházejí. Přesto se nakonec povedlo.

Jan Bodnár: Jedním z klíčových hybatelů musí být prevence

9.May
Lidé se dožívají stále vyššího věku, modernizují se lékařské přístroje i postupy, a to s sebou samozřejmě nese i vyšší náklady na zdravotní pojišťovny. Mimo jiné i o tom, nakolik je tento trend dlouhodobě udržitelný, jsme si povídali s Janem Bodnárem, náměstkem ředitele VZP ČR pro zdravotní péči.

Pavol Heger: Porušovatelia dokážu byť skutočne vynaliezaví

9.May
Tak, jak se vyvíjí společnost – a to politicky, názorově i technologicky, mění se i oblast práva. A to leckdy hodně překotně. Své o tom ví Pavol Heger, specialista na obchodní právo, fúze a akvizice, energetiku, nekalou soutěž a právo duševního vlastnictví.

Robert Fico: Moje baterky mi vždy dobíjajú ľudia

9.May
Letošní rok bude na Slovensku horký, alespoň v politickém smyslu. V předčasných volbách lidé na konci září rozhodnou o sestavení nové vlády, a tím i o dalším směřování své země. A jedním ze žhavých kandidátů, který už se chystá na svůj další comeback, je dvojnásobný expremiér a předseda strany SMER-SD Robert Fico.

Martin Kupka: Současné kapacity jsou skutečně na limitech

9.May
Vlakem, autobusem nebo vlastním autem jezdí více či méně snad každý. A když něco nefunguje, hned si zanadává na železničáře, silničáře nebo rovnou na ministra dopravy. Tím je Martin Kupka. Má na starosti hodně hektický resort, mluví o něm ale klidně, věcně a s přehledem, aniž by musel pátrat v papírech. Všechny podklady má v hlavě.

Jan Klíma: Jsme od základu jedinečná pojišťovna

9.May
Může se zdát, že český pojišťovnický trh už je hustě pokrytý. O to zajímavější je, když přijde nová pojišťovna, navíc deklarující principy, od kterých se už mnohé nadnárodní kolosy odpoutaly. Co přinese, a zaujmou její produkty v záplavě konkurenčních nabídek? Nejen na to odpovídá Ing. Jan Klíma, zástupce a budoucí branch manager vznikající české pobočky PREMIUM Insurance Company Ltd.

Rastislav Káčer: Možno tu máme nejakú divnú stredoeurópsku karmu

9.May
Ačkoliv současné mezinárodní dění je pro ministry zahraničí určitě hodně zátěžové a stresující, setkání se slovenským ministrem Rastislavem Káčerem (odehrálo se ještě předtím, než požádal prezidentku o odebrání ministerského pověření) bylo uvolněné, přátelské, příjemné. Samozřejmě, že řeč byla nejvíc o politice, nicméně také o tom, čím by se mohl bezproblémově živit, kdyby nebyl politikem.

Karel Havlíček: České hospodářství jede z kopce a je to fičák

9.May
V minulé vládě byl Karel Havlíček dvojitým ministrem. Nyní je premiérem. Sice pouze stínovým za hnutí ANO, ale už nyní v plné pohotovosti na příští parlamentní volby. Vůči současné vládě má řadu výhrad a dokáže je velice ostře sdělit.

Jaroslav Baška: Štát by mal byť partnerom pre samosprávy

9.May
„Táto krajina potrebuje konečne pokoj na prácu,“ tvrdí o Slovensku Jaroslav Baška, poslanec Národní rady SR za SMER-SD, který je také už deset let předsedou Trenčínského kraje.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes