15
new stories - click to show

Tipio.cz

Description:

Online magazín s užitečnými návody do domácnosti, tipy na cestování, radami do života a recepty.

URL:

https://www.tipio.cz/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

3.5 items/week

Vytápění domu aneb jak v zimě ušetřit za energie a zachovat si teplo domova

16:16
Každou zimu řešíme to samé – jak si udržet svou domácnost v teple, když venku klesají teploty někdy i hluboko po bod mrazu. Existují ale triky, které vám pomohou udržet vytápění i nízké náklady.

Dřevostavby Haas Fertigbau s garantovanou cenou

12:04
Haas Fertigbau cenu svých dřevostaveb garantuje Obliba ekologických domů s minimálními provozními náklady stoupá napříč Evropou, neboť v dlouhodobém měřítku ušetří desítky až stovky tisíc korun. Jedny z nejlepších možností nabízí dřevostavby s montovanou konstrukcí, která je vyrobena za předem stanovených podmínek a následně složena na místě. Známým průkopníkem je například firma Haas Fertigbau...

Treková obuv aneb podle čeho vybírat tu správnou?

18.January
Pokud vybíráte své trekové boty, musíte myslet na to, že nemohou být používány na všechny výšlapy. Například v létě se vám může zbytečně zapařovat noha, pokud máte trekovou obuv vyrobenou do studených oblastí. Svou obuv tedy musíte vždy přizpůsobit nejenom ročnímu období, ale také aktuálnímu počasí, a hlavně terénu, do kterého se vydáváte. Jak vybrat trekovou obuv?

Akupunktura jako lék na mnoho nemocí. Jak může pomoci

17.January
Ať už máte jakýkoli problém, můžete vyzkoušet alternativní druh léčby, a tím je akupunktura. Síla těchto malých jehliček dokáže přinést skvělé výsledky v mnoha případech.

Hoverboard aneb jeho vlastnosti a dle čeho vybírat

16.January
Hoverboard je v poslední době velice oblíbeným balančním vozítkem nejenom pro děti. A to hlavně díky jeho jednoduchém ovládání a pohodlí, které poskytuje během jízdy.

Z bývalé rybářské osady je dnes moderní lotyšská metropole s názvem Riga

15.January
Riga je hlavním městem Lotyšska a perlou celého Pobaltí. Skrývá v sobě významnou středověkou minulost, cvrkot moderní doby i malebnou přírodu. Dnes už je to město mladých, kteří pracují, sportují, studují, baví se, v létě grilují, v zimě lyžují a umí si užívat života.

Jak vybrat ten nejlepší android mobil právě pro vás?

13.January
Čeká vás výběr nového (či bazarového) mobilu a vy si hledáte informace, jak se k výběru postavit, čím začít, které parametry zahrnout a proč, co oželet a na co si dávat pozor? Výběr mobilu není zrovna snadnou záležitostí, ale není ani neřešitelný. Pokud se zamyslíte nad následujícími parametry a vyberete ty, co vám vyhovují nebo alespoň dostačují, jistě budete s výsledkem výběru spokojeni.

Sedací souprava a obývací stěna: prověřené řešení v moderním hávu

31.December
Začnete-li vyprávět o obývacím pokoji, jehož dominantami jsou obývací stěna a naproti ní umístěná sedací souprava, nejeden pamětník si vzpomene na dětství prožité v panelákovém bytě v sedmdesátých či osmdesátých letech minulého století.

Industriální styl bydlení hýbe světem interiérového designu. Pořiďte si jej i vy!

12.December
Patříte-li mezi obyvatele některé z městských aglomerací, možná zrovna přemýšlíte, jak spojit příjemné s užitečným a čím svůj městský způsob bydlení oživit. Pokud se vám líbí kreativní a neobvyklé řešení bytů, může být industriální styl pro vás tím „pravým ořechovým“.

Paella byla původně jídlem chudých, dnes je zapsána na seznamu UNESCO. S námi si připravíte její nejlepší verzi v pohodlí vašic

11.December
Pro mnoho lidí je toto jídlo notoricky známé, je však i spousta těch, kteří čtou jeho název dnes úplně poprvé. Jak ho tedy představit? Paella je ve Španělsku něco jako v Česku svíčková.

V pokoji studenta by již nemělo platit pořekadlo „binec v bytě, šťastné dítě“

10.December
Děti rostou jako z vody. Ani se nenadějeme a malý uzlíček štěstí, jež jsme si s hrdostí odnášeli „nedávno“ z porodnice, již nadobro odložil kojeneckou lahev s dudlíkem a pyšně se začal stavět na vlastní nohy. Uplynulo opět „pár dní“ a první nesmělé krůčky kolem nábytku vystřídaly smělé kroky do školy.

Maková bábovka s pomerančem aneb netradiční spojení tradičních dobrot

8.December
Mám tu pro vás další recept z mého bábovkového experimentování. Chutě i design jsem pojala trošku vánočně – a mohu spokojeně říct, že obstáli na výbornou. No a byl by přece hřích, kdybych se s vámi nepodělila o další povedený koláč, který můžete upéct a potěšit s ním své blízké.

„Athény severu“ – legendární město, jenž ročně přivítá přes 13 milionů turistů

7.December
Přestože současná situace nepřeje návštěvám jiných států a zřejmě ještě nějakou dobu tomu nebude jinak, můžeme zatím nanejvýš cestovat, jak se lidově říká „prstem po mapě“ anebo virtuálně.

Malá zrníčka s velkým vlivem na vaše zdraví, to je bulgur

6.December
Vyznavači zdravé výživy nejspíš dobře vědí, o čem bude dnes řeč. Bulgur už pár let je nedílnou součástí racionální kuchyně. O co se vlastně jedná? Jsou to zrnka tvrdých odrůd pšenice, která se namáčí, vaří a po vysušení se drtí na menší kousky.

Teoretická příprava na jarní sezónu začíná již před zimou. Dnešní téma – denivky

5.December
Naše zahrádky se již pomalu ukládají k zimnímu spánku a nám, nadšeným zahrádkářům, nastává méně veselé období roku, kdy pohled na listím zapadané zahrádky nám již nepůsobí ten dobře známý a blahodárný pocit radosti tepající v naší srdeční krajině, jež známe z období plně rozkvetlých záhonků.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes