15
new stories - click to show

Tiscali.cz

Description:

Články v sekci Cestování

URL:

http://cestovani.tiscali.cz

Catalog:

Publishes:

3 items/month

Řeky čeká drsné léto. Evropští turisté k nim nechtějí na dovolenou

31.March
Nejen, že se o uprchlíky, před kterými se zbytek Evropy pomalu zavírá, musí Řekové postarat. Ještě navíc k nim kvůli záplavě běženců odmítají jezdit turisté, které přitom řecká ekonomika zoufale potřebuje.

Adrenalinová turistika: Muž posedlý nebezpečím cestuje po válečných oblastech

28.March
Když v roce 2002 americký prezident George W. Bush mluvil o zemích "osy zla", měl Skot Andy McGinlay o svých dalších dovolenkových destinacích jasno. Extrémní cestovatel jezdí zásadně jen do zemí řízených diktátory, zmítaných válkami nebo státními převraty.

Němci mají nejsilnější pasy na světě. Bez víza mohou téměř kamkoli

24.March
Není nad to být Němec. Tedy pokud se chystáte za hranice a nechcete si vyřizovat vízum pro cestu do zahraničí. Na druhou stranu, Česko na tom také není vůbec špatně. Dostalo se do prominentní skupiny deseti zemí s nejsilnějšími pasy. A ten, koho diplomaticky slabý pas omezuje, si může koupit nový - třeba na Maltě.

Atentáty ničí turistické ráje. Češi se bojí a raději volí Evropu

23.March
Zlatí uprchlíci, ti do Řecka jen připlouvají, nikdo z nich se na místě nepokouší odpálit, budou si zřejmě brzo říkat čeští turisté. O tradiční dovolenkové cíle s blízkovýchodním nádechem kvůli teroristickým útokům přestává být zájem. Asi nejvíce tím trpí Egypt a Tunisko, ale poslední dva bombové útoky, byť v městech, nepomohou ani Turecku.

Překvapivá turistická mekka boháčů z Perského zálivu

16.March
Když v Bosně zuřila válka, asi nikoho nenapadlo, že o pouhých pár desítek let později se tam pohrnou turisté. A nejde rozhodně o chudou klientelu. Vlastně naopak, Bosna se mění v turistický ráj pro boháče z Perského zálivu.

Lidé chtějí místo památek poznávat chutě. Gastroturistika zažívá rozmach

4.March
Pokud chcete poznat cizí zemi, musíte ochutnat místní jídlo. Chápe to stále víc lidí, a tak se v poslední době rozmáhá gastronomická turistika. Časy "nekontaktního" cestování za památkami jsou pryč, lidé chtějí poznávat cizí kultury na vlastní kůži.

Český šejch, který objevil slavný pouštní palác a střetl se s Lawrencem z Arábie

2.March
Kněz a šejch, císařovnin zpovědník a dobrodruh na velbloudu. Že to nejde dohromady? Ale ano. Důkazem je český arabista, cestovatel a spisovatel ThDr. Alois Musil. Z dochovaných fotografií na nás hledí neobvyklá tvář s ostře řezanými rysy vypovídající o pevné vůli. Ve svém dobrodružném životě ji skutečně potřeboval.

Vlak do stanice Minulost: Kulečník pro Hitlera a vymazaná vesnice

23.February
Svérázná krása, pozůstatky komplikované historie, ale i pěkná příroda a k životu se probouzející památky. To je Osoblažsko. Nesmírně zajímavé, ale tak trochu zapomenuté území, moravská enkláva na pomezí Česka a Polska. Nazujte kecky, nabalte svačiny a vzhůru za jeho nevšední, místy až mrazivou atmosférou.

Matka Anežky České a tajemná manželka vrtkavého krále

1.February
Dcera, manželka i matka králů. A sestra dvou panovníků uherských. Česká královna Konstancie Uherská určitě nepatří mezi nejznámější ženy českého trůnu. Poněkud opomíjená, přesto významná postava našich dějin. Už jenom jako matka jedné z nemnoha českých světic - Anežky České.

Země, kde žijí lidé nejdéle: 15 rájů dlouhověkosti

24.January
Pokud nejste příliš spokojeni s tuzemskými poměry, máme pro vás dobrou zprávu. Na světě existují místa, kde se žije déle a v podstatě i lépe. Žebříček "ideálních" zemí sestavilo Světové ekonomické fórum, které na rozdíl od podobných seznamů nepracovalo jen s údaji o celkovém bohatství jednotlivých zemí, ale i s informacemi o zdraví populace.

Bude mít Afrika vlastní Dubaj?

9.December
Na břehu Adenského zálivu, obklopená Etiopií, Eritreou a Somálskem, leží malá země, která si jde v tichosti za svým snem. Chce být stejně úspěšnou obchodní a turistickou velmocí jako Spojené arabské emiráty. A má k tomu dobře našlápnuto.

Američan z Kladna, který zemřel místo Roosvelta

26.November
Také se občas rádi podíváte na nějakou tu "gangsterku"? Padouši bývají nakonec poraženi a ti hodní vítězí. Jedním z takových kladných hrdinů byl i český rodák a zároveň starosta města Chicaga. Tony Cermak neboli Antonín Čermák.

Zapomenutý ostrov: Chátrající pomník portugalské kolonizace našel zachránce

6.November
Býval okázalou metropolí portugalské kolonizace. Pak přišly časy zapomnění a úpadku. Ostrov Mosambik ležící u stejnojmenného východoafrického státu se ale vrací k životu, přestože místní obyvatelé na opravy nemají peníze a UNESCO ho před časem opustilo. Pomoc přišla díky soukromým investorům.

Nejhorší letiště na světě: Kterým destinacím se vyhnout obloukem?

5.November
Pokud se můžete vyhnout letišti v nigerijském Port Harcourt, tak to udělejte. Kraluje totiž žebříčku nejhorších letišť na světě. Výsledky ankety, které se zúčastnilo 26 tisíc lidí.

Kdo byl Fialový poustevník Oty Pavla?

9.October
Zbirožsko je krásný kraj. A také rodiště Fialového poustevníka. Není divu, že Václav Matoušek, v povídce spisovatele Oty Pavla nazvaný tímto romantickým přízviskem, si z něj odnesl touhu v duši a nadání pro malířské ztvárnění krajiny.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes