Tiscali.cz

Popis:

Kompletní denní zpravodajství z domova.

URL:

http://zpravy.tiscali.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

6,2 položek/den

Pivo a zelená na každém kroku: Podívejte se!

17:34
Ač jsou velkolepé oslavy Dne svatého Patrika spjaty hlavně s Irskem a zeměmi, kam kdysi proudili irští migranti, průvody a s nimi spojené radovánky s chutí převzalo i mnoho dalších zemí světa. I tentokrát k nim o víkendu patřily bláznivé (nejen) zelené kostýmy, čtyřlístky, hudba - a též něco dobrého na zapití.

Konec kontrol hovězího se blíží - pokud Polsko splní sliby

15:50
Česko zruší mimořádná veterinární opatření vůči dovozu polského hovězího masa 25. března, pokud Polsko do té doby Praze i Evropské komisi zaručí, že skutečně přijímá všechna opatření, která slíbilo udělat. V Bruselu to novinářům řekl ministr zemědělství Miroslav Toman po jednání s polským protějškem Janem Krzysztofem Ardanowským a eurokomisařem pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenisem Andriuk...

Stát nákup elektromobilů pro občany nepodpoří, prohlásil Babiš

15:50
Stát v současnosti neuvažuje o podpoře na nákup elektromobilů pro fyzické osoby. Bude pokračovat ve vypsaných programech pro podnikatele a úřady. Po skončení kolokvia vlády se zástupci automobilového průmyslu to uvedl premiér Andrej Babiš. Na kolokviu zaznělo, že v roce 2030 budou chybět desítky tisíc dobíjecích stanic.

Zvolí poslanci zástupce, nebo nechají věc vyhnít?

11:40
Poslanci a poslankyně v prvním kole nezvolili zástupce veřejné ochránkyně práv. Dost možná se jim to nepodaří ani v kole druhém či v nové volbě. Hrozí tak, že současný zástupce ombudsmanky bude post zastávat i po skončení svého funkčního období. K čemu tato situace může vést?

Exdetektiv Vokál je obžalován kvůli vynášení informací

11:40
Státní zástupce obžaloval bývalého kriminalistu Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Luďka Vokála. Detektiv údajně v letech 2010 až 2015 poskytoval lidem z podsvětí informace ze spisů. Podle dřívějších informací by mělo jít o údaje ze spisů protidrogové centrály nebo informace z policejních databází o šéfovi ČEZ Danielu Benešovi či lobbistovi Romanu Janouškovi.

ODS došla trpělivost s názory Klause mladšího, vyloučila ho

16.března
Vedení ODS jednomyslně vyloučilo ze strany poslance Václava Klause mladšího. Už mělo údajně dost jeho kontroverzních názorů, podle ODS se Klaus se stranou delší dobu názorově rozchází. Skončil i v poslaneckém klubu.

Letec Josef Bryks: Mistr útěků a válečný hrdina, který skončil v uranových dolech

15.března
Držitel Řádu britského impéria, vězeň nacismu i komunismu. Angličané o odvaze Josefa Brykse natočili film, komunisté poslali slavného pilota do uranových dolů.

Poslanci Volný, Bojko a Nevludová opouštějí SPD

15.března
Moravskoslezští poslanci Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová vystupují z hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Vyplývá to z informací ČTK a Deníku N. K odchodu se rozhodli kvůli postupu nového vedení organizace hnutí v Moravskoslezském kraji, která podle Volného přijala do SPD usvědčeného rasistu a neonacistu. Vedení SPD vyzvalo Volného, aby se po odchodu z hnutí vzdal i mandátu ve ...

Tisíce českých studentů stávkovaly za lepší klima

15.března
Tisíce studentů se v pátek v Česku zapojily do celosvětové stávky za důslednější ochranu klimatu a snižování emisí. Prahou prošlo více než dva tisíce středoškoláků, podobné akce se konaly v Liberci, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Karlových Varech, Rakovníku či Pelhřimově. Studenti chtějí, aby politici začali o ochraně klimatu jednat, jinak budou stávky pokračovat. Celosvětově se dnes uskute...

Ženy v Česku se teprve 17. března dostanou na loňský výdělek mužů

15.března
Ženy v Česku se teprve v polovině března dostanou na částku, kterou si loni vydělali muži. K tomu, aby dosáhly na průměrný roční mužský výdělek, musí pracovat přes 14 měsíců. V průměru totiž pobírají zhruba o pětinu méně než muži. Takzvaný den platové rovnosti ( Equal Pay Day ) připadá v ČR na neděli 17. března. Informovala o tom společnost Business & Professional Women ČR (BPW). Česko patří v ...

Olomoucká synagoga byla jednou z prvních obětí nacistické okupace

15.března
Před 80 lety vstoupila německá vojska na území Čech, Moravy a Slezska a začala jedna z nejtemnějších kapitol naší historie. Již v noci z 15. na 16. března pak byla vypálena krásná olomoucká synagoga. Kdo oheň založil, není dodnes jasné.

Když biskup neřeší případy sexuálního zneužívání, má být odvolán, říká Jan Rozek

14.března
O případech, kdy sama církev prošetřuje případy sexuálního zneužívání ze stran kněžích, se veřejnost nemá šanci dozvědět. "Oni jsou prostě kasta, která je něco víc, a hotovo. Obětem nikdo nevěří," říká Jan Rozek, který zahájil iniciativu Pro čistou církev a na pomoc obětem zneužívání.

Zemřel herec Stanislav Zindulka

14.března
Ve věku 86 let ve čtvrtek zemřel mnohaletý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka. Ztvárnil mnoho televizních i divadelních rolí. Za vedlejší roli ve filmu Babí léto byl oceněn Českým lvem. Proslavila jej role v seriálu Vlak dětství a naděje. Jilemnický rodák zemřel pokojně v rodinném kruhu. Oznámil to ředitel Činoherního klubu Vladimír Procházka.

Je to politický boj, prohlásil Faltýnek ke kauze kolem mýtného

14.března
Místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek zopakoval, že do jednání o dálničním mýtném vstoupil v létě 2015 kvůli hrozbě někdejšího premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), že odvolá ministra dopravy za ANO Dana Ťoka. Kauza mýto nebo kauza Faltýnek, jak místopředseda vládního hnutí řekl dnes před poslanci, je politický boj.

Soud EU zamítl žalobu komise na Česko kvůli sporu ohledně odpadu

14.března
Soudní dvůr Evropské unie dnes zamítl žalobu Evropské komise proti České republice za to, že nepřevzala od Polska 20 tisíc tun směsi, kterou Poláci považovali za nebezpečný odpad. Podle ČR ale sporná zásilka obsahovala palivovou směs. Soud o tom informoval v tiskové zprávě.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes