Tiscali.cz

Popis:

Kompletní denní zpravodajství z domova.

URL:

http://zpravy.tiscali.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

9,6 položek/den

Neveřejný zápis z jednání Zeman – Orbán: "Spolupráce s Rosatomem není bez problémů."

18:37
Prezident Miloš Zeman se na nedávném setkání s maďarským premiérem Viktorem Orbánem živě zajímal o to, jaké jsou maďarské zkušenosti s dostavbou jaderné elektrárny Paks a se spoluprací s ruským Rosatomem. Redakce HlídacíPes.org získala diplomatický zápis ze schůzky obou politiků na zámku v Lánech, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.

Šéf Starostů a nezávislých má v plánu skončit

17:29
Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátilo funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík to řekl ČTK a potvrdil tak informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravovaném...

Krize na D1: Zakažme jízdu kamionů v levém pruhu, navrhl Ťok

16:55
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) zvažuje kvůli situaci na D1 zákaz jízdy kamionů v levém pruhu na dálnicích včetně předjíždění. Plánuje kvůli tomu legislativní změny, operativně by zákaz mohly zatím vynucovat dopravní značky. Ministr to ve čtvrtek řekl novinářům po mimořádném jednání o situaci na páteřní dálnici, na které už druhý den kolabuje kvůli počasí a opravám doprava. Podobný návrh už dn...

Poslanci se přeli o zdanění náhrad církvím. Co bylo státem ukradeno, má být vráceno, apeloval Feri

16:55
Sněmovna ve čtvrtek posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích. Hlasování by se mohlo uskutečnit na schůzi, která začne ve druhé polovině ledna. Novela bude čelit ve sněmovním finále návrhu na zamítnutí, který podala TOP 09.

Brexit je varováním pro všechny czexitáře

16:55
... a vlastně pro všechny Čechy. Upozorňuje, že exit z Evropské unie není zadarmo a že nemusí skončit tak, jak jste si přáli.

Odhlasováno: Europoslanci chtějí, ať EU neposílá peníze Agrofertu

12:53
Evropský parlament vyzval komisi, ať pozastaví evropské finance pro Agrofert. Poslanci tudíž schválili nejtvrdší z variant usnesení k tématu, o kterém diskutovali ve středu - tedy zda není český premiér a bývalý majitel Agrofertu Andrej Babiš (ANO) ve střetu zájmů.

Rodiny s nejvyšším rizikem chudoby. V Česku má práci jen 44 % žen s malými dětmi

12.prosince
Česká republika zažívá nebývalé období vysoké zaměstnanosti. Důsledkem je mimo jiné úspěšný tlak na růst mezd a platů, ale také strop, na který narazily výrobní kapacity českých podniků. Přesto je v Česku velká skupina těch, kteří mají přístup na trh práce stále obtížný – jsou to matky s malými dětmi, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.

Je třeba změnit výuku ve školách, apelují inspektoři. V čem děti plavou?

12.prosince
Výsledky žáků ve školách neodpovídají tomu, co by měli umět. Takzvané rámcové vzdělávací programy, které vymezují obsah učiva, jsou totiž příliš obsáhlé a vyvíjejí na učitele i děti velký tlak na výkon. V hodinách pak nezbývá čas na procvičování a zábavnou formu výuky. Vyplývá to z letošních zjištění České školní inspekce, která dnes její zástupci představili novinářům. V revizích vzdělávacích ...

Platy vrcholných politiků stoupnou jen o devět procent, ke zvýšení o pětinu chyběl jeden hlas

12.prosince
Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok pravděpodobně pouze o devět procent, jak to schválila sněmovna. Senát na tom ve středu nic nezměnil. K přijetí návrhu na postupné navyšování platů v příštích dvou letech chyběl jeden hlas. Vládní platovou novelu, kterou horní komora neschválila ani neodmítla, tak zřejmě počátkem příštího týdne dostane k podpisu prezident.

Policie žádá sněmovnu o vydání Roznera ke stíhání kvůli výrokům o táboře v Letech

12.prosince
Policie požádala sněmovnu o vydání poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání za výroky o romském táboře v Letech u Písku. Informaci deníku Právo o doručení žádosti policie do dolní komory ve středu potvrdil předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM). Výbor se začne žádostí zabývat v úterý.

Nový Zéland ruší vstřícnost k Huawei, v Čínanech vidí riziko. V Česku firma vyhrává tendry

11.prosince
Nový Zéland ostře mění svou bezpečnostní politiku. Generální ředitel novozélandské bezpečnostní služby (GCSB) Andrew Hampton oznámil , že mobilní operátor Spark nemůže používat zařízení Huawei pro novou mobilní síť 5G. Čínská zařízení označil za bezpečnostní riziko. USA a Austrálie Huawei vyloučily ze státních zakázek, v Česku se o ně firma naopak uchází.

Ministerstvo obrany nakoupí protiletadlové střely za miliardu a půl, vylepší i letouny CASA

11.prosince
Ministerstvo obrany nakoupí v příštích šesti letech protiletadlové řízené střely až za 1,5 miliardy korun. Určeny jsou pro přenosný raketový komplet RBS-70. Informaci o zakázce, která bude vyhlášena prostřednictvím agentury NATO Support and Procurement Agency (NSPA), ve středu předá vládě ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Zároveň je v plánu i nákup nového vybavení pro vojenské letouny CAS...

Nová strana slibuje prosperitu. Vznikne ale vůbec?

11.prosince
Strana, kterou plánuje založit producent Jan Štern, pokračuje ve sběru podpisů potřebných pro svou registraci. Současně představila Manifest za moderní Česko. Co o vznikající partaji, která České republice slibuje prosperitu, zatím víme? A máme ji brát vůbec vážně?

Syndromem vyhoření trpí každý pátý Čech. Koho ohrožuje nejvíce?

11.prosince
Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři, lékaři, zdravotníci, učitelé, policisté a soudci. Informace v úterý zazněly na tiskové konferenci Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Takzvaný syndrom vyhoření je reakcí na dlouhodobý stres, který se projevuje především únavou a ztráto...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes