Tiscali.cz

Description:

Kompletní denní zpravodajství z domova.

URL:

http://zpravy.tiscali.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

4.9 items/week

Co mají společného Alžběta a Masaryk?

11:06
Britská královna jezdila na koni v čele vojenských přehlídek do osmdesáti let, první československý prezident to zvládl do třiaosmdesáti.

Na boj s koronavirem dala Česku miliony i kontroverzní firma ze Singapuru. Varuje před ní několik států

1.June
Během koronavirové krize mířily „do první linie“ dary od jednotlivců i firem. Podle registru smluv šlo většinou o obnos či zboží v hodnotě desítek tisíc, maximálně statisíců korun. Objevil se ale i dar 17 milionů korun od singapurské firmy Riway, která kontroverzním způsobem nabízí své výživové doplňky z placenty. Firma poskytla vysokou částku dvěma českým nemocnicím a chystá i vstup na tuzemsk...

Nově odkryté brněnské podzemí: Jako tajemná komnata z Harryho Pottera

27.May
V brněnském podzemí by se bez problémů mohl natáčet druhý díl série o Harry Potterovi. Podzemní vodojem z konce 19. století, do něhož desítky let nikdo nevkročil, totiž vypadá jako bradavická tajemná komnata.

Proč se nechutným věcem říká zrovna 'hnus fialovej'?

26.May
Fialová barva asi nepatří mezi obecně nejoblíbenější, ale proč čeština při představě čehosi odporného používá zrovna označení "hnus fialovej"? Proč ne třeba "hnus zelenej" nebo "hnus hnědej"?

Může fotografování s bleskem opravdu poškodit obrazy?

22.May
Ve spoustě muzeí či na výstavách se nesmí fotit vůbec, v některých ano, ale bez blesku. Ale může světlo fotografického blesku opravdu tolik poškodit vystavené exponáty?

Proč jsou na letištích koberce?

19.May
Letišti denně procházejí desetitisíce cestujících. Při takovém pohybu si asi stěží lze představit povrch horší na údržbu, než je koberec. Přesto jsou koberce na všech letištích. Proč?

Za knoflíky zřejmě vděčíme maďarským nájezdníkům

19.May
Když na sebe člověk poprvé navlékl cosi na způsob oblečení, pojal také potřebu to celé nějak zapnout. Pomáhal si při tom kdečím - od kostí až po trny. Ale kdy se poprvé objevily knoflíky?

Proč bývá ve výtahu zrcadlo

12.May
Možná jste si ve výtahu již několikrát položili otázku, proč vlastně v kabinách bývají často zrcadla. Na to, aby na sebe člověk cestou dělal ksichty, to je asi přílišný luxus. Důvod bude někde jinde.

Sladké je díky kávě sladší, zjistili vědci

2.May
Není nad to dát si ke kávě dortíček, případně aspoň kousek hořké čokolády. Teď už to je potvrzeno i vědecky.

Mohou zvířata také trpět demencí?

30.April
Senilita a postupná ztráta paměti není jen čistě lidské onemocnění. Stařecká demence může postihnout i zvířata, především pak domácí mazlíčky.

Mistři vibrace: Proč čmeláci v květech občas zvolí vyšší tón

22.April
Málokdo to umí s basou tak skvěle jako čmeláčci. Ale proč chlupatí muzikanti někdy v květech najednou svou píseň transponují na vyšší tón?
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes