15
new stories - click to show

Tiscali.cz

Description:

Kompletní denní zpravodajství z domova.

URL:

http://zpravy.tiscali.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

3.5 items/day

Polsko vytvoří pracovní skupinu s Německem a ČR pro boj s ilegální migrací

21:01
Polsko a Německo prohloubí spolupráci v boji proti nelegální migraci a za tímto účelem vytvoří společnou pracovní skupinu s Českou republikou, řekl dnes polský ministr vnitra Mariusz Kamiński po jednání s německou ministryní vnitra Nancy Faeserovou. Kamiński také uvedl, že se polská vláda rozhodla zintenzivnit kontroly na hranicích s Českem a Slovenskem. Policisté budou namátkově kontrolovat auto…

Ve Staré Boleslavi si lidé poutní mší připomněli svatého Václava

15:07
Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí si dnes lidé poutní mší, kterou vyvrcholila Národní svatováclavská pouť, připomněli odkaz světce a českého patrona svatého Václava. V místě, kde byl kníže Václav v roce 935 zavražděn, se jí účastnily tisíce lidí. Mši sloužil kardinál Dominik Duka, kázal litoměřický biskup Jan Baxant. Účastnil se také pražský arcibiskup Jan Graubner a všichni čeští a moravští biskupové.

Vláda schválila státní rozpočet na příští rok s 252miliardovým schodkem

27.September
Vláda dnes schválila státní rozpočet na příští rok s příjmy 1,94 bilionu korun a výdaji 2,192 bilionu korun. Schodek bude 252 miliard korun, na letošek je plánováno 295 miliard korun. Příjmy i výdaje se proti návrhu ministerstva financí z konce srpna zvýšily o 19 miliard korun. Parametry rozpočtu představil na tiskové konferenci po jednání kabinetu ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Rozpočet dostanou k posouzení poslanci, v prvním čtení by ho měli projednávat koncem října.

Máme na to: Vláda schválila nákup 24 amerických letounů F-35 za 150 miliard

27.September
Vláda dnes schválila nákup 24 amerických letounů F-35, celkem vynaloží 150 miliard korun. Částka podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) obsahuje i veškeré výdaje na přípravu provozu v Česku, řekla dnes na tiskové konferenci.

Německo zesílí mobilní kontroly v pohraničí s Českem

27.September
Německá policie s okamžitou platností zahajuje na hranicích s Českou republikou a Polskem zesílené pružné a mobilní kontroly, cílem je boj proti převaděčům. Dnes to oznámila spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová. Kontroly, které nebudou stacionární, ale přizpůsobené aktuální situaci, jsou podle ministryně dohodnuty se sousedními státy, a nepodléhají tedy ohlášení Evropské unii.

Kauza šifrovaný telefon: Fiala Rakušana padnout nenechá, ANO vyvolá hlasování o nedůvěře

26.September
Vlastnictví šifrovaného telefonu nemůže být důvodem pro odvolání člena vlády, reagoval premiér Petr Fiala (ODS) na výzvu opozičního hnutí ANO k odvolání ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Ve sněmovně dnes představitelé ANO oznámili, že příští týden začnou sbírat podpisy pro hlasování o nedůvěře, pokud Fiala nebude reagovat na informace o tom, že Rakušan šifrovaný telefon vlastnil.

Never change a winning team: Maskoty Boba a Bobka znovu vytáhli z klobouku

26.September
Maskoty hokejového mistrovství světa v Česku v příštím roce budou králíci z klobouku Bob a Bobek. Organizátoři šampionátu vsadili na stejné postavičky jako v roce 2015, kdy se šampionát konal rovněž v Praze a Ostravě. Maskoty představili na dnešní tiskové konferenci.

Soud podmíněně propustil Petra Kotta z vězení

26.September
Městský soud v Brně dnes svým rozhodnutím podmíněně propustil Petra Kotta z vězení s délkou zkušební doby sedm let. Rozhodnutí je pravomocné, podmíněné propuštění navrhoval i žalobce. Kott má za sebou polovinu osmiletého trestu za korupci.

EK schválila Česku revidovaný plán obnovy, Fiala jednal se šéfkou EK i o migraci

26.September
Evropská komise (EK) dnes schválila revidovaný český Národní plán obnovy. Přináší dodatečných 2,2 miliardy eur (zhruba 53,6 miliardy korun) pro financování čisté energetiky a transformace průmyslu, řekla dnes v Praze po jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS) předsedkyně EK Ursula von der Leyenová. Podle vyjádření EK má nyní celý Národní plán obnovy objem 9,2 miliardy eur (asi 224,2 miliardy koru…

Green Deal zatím EU nenasměroval k inovacím a proměně ekonomiky, postěžoval si Fiala

26.September
Po čtyřech letech od vyhlášení nedokázala takzvaná Zelená dohoda pro Evropu (Green Deal) podle premiéra Petra Fialy (ODS) nasměrovat země EU k inovacím a proměnám ekonomiky. Je třeba příležitosti využít, uvedl dnes na úvod konference o Zelené dohodě, udržitelnosti, energetice a dobrých příkladech v Česku, které se účastní také předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Polsko začne kvůli migraci na hranicích se Slovenskem kontrolovat auta, opatření chystá i Německo

25.September
Polsko kvůli nárůstu nelegální migrace zavede kontroly vozidel na hraničních přechodech se Slovenskem, oznámil premiér Mateusz Morawiecki. Podobná opatření může Varšava zavést do budoucna také na hranicích s Německem, doplnil mluvčí polské vlády. Varšava a Berlín už dříve uvedly, že hodlají ohledně situace na hranicích brzy jednat.

Podle ANO musí Rakušan kvůli šifrovanému telefonu skončit ve vládě

25.September
Vicepremiér Vít Rakušan (STAN) nemůže být podle šéfky poslanců opozičního hnutí ANO Aleny Schillerové nadále ministrem vnitra. Pokud bude premiér Petr Fiala (ODS) bagatelizovat informace portálu iDNES.cz, že Rakušan měl šifrovaný telefon, zváží poslanecký klub ANO, zda není namístě vyvolat hlasování o vyslovení nedůvěry vládě.

Jako mávnutím proutku už nemáme nejdražší energie v EU: Stačilo to jinak spočítat

25.September
Lidé loni v prvním pololetí platili za elektřinu v nejčastějším pásmu odběru 7607 korun za megawatthodinu (MWh), za plyn 2969 korun za MWh. Vyplývá to z nové metodiky Českého statistického úřadu (ČSÚ), která počítá se skutečně realizovanými cenami, nikoli s nabídkovými.

Chtěli jsme konfliktům předcházet, ale někdy se to nepovedlo, řekl rozhodčí k derby Sparty a Slavie

25.September
Rozhodčí Ladislav Szikszay v rozhovoru pro O2 TV připustil, že se mu s kolegy v nedělním pražském ligovém derby mezi fotbalisty Slavie a Sparty v některých situací nepodařilo předejít konfliktům. Nervózní průběh utkání vyvrcholil v 88. minutě, kdy po vzájemné potyčce dostali červenou kartu oba kapitáni domácí Jan Bořil s hostujícím Ladislavem Krejčím a vyloučeni byli i dva členové realizačního tý…

Penicilín je velký problém. Obnovíme jeho výrobu v Česku, slibuje Válek

24.September
Rozkolísané dodávky penicilinu trvají nejen v Česku už rok. I letošní podzim a nástup respiračních chorob se odehraje v kulisách nedostatku některých léků.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes