15
new stories - click to show

Tiscali.cz

Description:

Kompletní denní zpravodajství z domova.

URL:

http://zpravy.tiscali.cz

Catalog:

Z domova

Publishes:

3.6 items/day

Ministerstvo rozpustilo skupinu MeSES pro boj s covidem bez uvedení důvodů

17:12
Ministerstvo zdravotnictví rozpustilo Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES). Informaci České televize potvrdil na twitteru jeden ze členů skupiny, sociolog Martin Buchtík.

Miloš Zeman se setkal se srbským prezidentem Vučičem

14:27
Prezident Miloš Zeman uvítal dnes dopoledne na Pražském hradě s vojenskými poctami srbského prezidenta Aleksandara Vučiče. Jde o první oficiální prezidentskou návštěvu od začátku pandemie.

Hniličkův nástupce Neusser chce odpolitizovat sport a přijít s vizí do budoucna

13:22
Nový předseda Národní sportovní agentury (NSA) Filip Neusser nepřichází jako zástupce malých ani velkých sportů, ale celého sportu, a zejména dětského. Na dnešním setkání s médii uvedl, že chce prostředí odpolitizovat a přijít s vizí pro sport do budoucna, kterou nyní postrádá.

Stát i přes stopku proplatil dotaci firmě Fatra z Babišova fondu. Testuje na ní střet zájmů v Bruselu

10:35
Stát proplatil firmě Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše dotaci 547 000 korun, přestože platby pro firmy z holdingu Agrofert byly kvůli auditu Evropské komise (EK) ke střetu zájmů preventivně pozastaveny. Píše o tom server iROZHLAS.cz .

Policie řeší Hamáčkovu cestu do Moskvy, je tu podezření ze dvou trestných činů

17.May
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zahájila úkony trestního řízení v případě neuskutečněné cesty vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy. Uvedla to dnes Česká televize.

Od pondělí se otevřou všechny školy

17.May
Od 24. května se vrátí po epidemii koronaviru k plnému provozu bez rotací všechny základní školy v Česku. Tento týden musela ještě zůstat na distanční výuce část žáků druhého stupně v regionech s vyšším stupněm rizika nákazy.

Hnilička odešel z čela Národní sportovní agentury, prý z osobních důvodů

17.May
Předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička rezignoval na svou funkci. Dopoledne o tom informoval premiéra Andreje Babiše. Důvodem odchodu prý bylo enormní pracovní vytížení, které už nehodlal dál podstupovat. S výsledky kontroly ministerstva financí odchod nijak nesouvisel, řekl Hnilička novinářům

Rychetský přesvědčoval žalobce Zemana, aby tlaku odolal. O Benešové si prý myslí své

17.May
Předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský se podle Deníku N pokoušel přesvědčit nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby odolal tlaku a vydržel ve funkci do podzimu, žalobce se přesto rozhodl ve funkci skončit.

Za neděli nejméně případů covidu od léta. Venku se může hrát divadlo či hudba pro 700 lidí

17.May
V neděli testy v Česku potvrdily 257 nových případů covidu, což je nejmenší nedělní přírůstek od konce letních prázdnin.

Kulhánkovým náměstkem bude exministr Jan Kohout

17.May
Bývalý ministr zahraničí ze dvou úřednických vlád Jan Kohout je ode dneška politickým náměstkem ministra zahraničí Jakuba Kulhánka.

Podle Zemana je víc verzí k Vrběticím. Babiš potvrdil, že vyšetřovací verze je jedna

16.May
Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen o tom, že existuje jen jedna vyšetřovací verze explozí ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014. Vedle zapojení ruských tajných služeb podle něj dlouhodobě existuje i verze o neodborné manipulaci s výbušninami.

Hamáček podal trestní oznámení na autory reportáže webu Seznam Zprávy

16.May
Vicepremiér Jan Hamáček v pátek podal trestní oznámení na autory reportáže serveru Seznam Zprávy k jeho cestě do Moskvy Janka Kroupu a Kristinu Cirokovou. Řekl to v dnešní Partii televize Prima.

Očkování se otevřelo pro všechny nad 40 let, počet nových případů dál klesá

16.May
K očkování proti covidu-19 se mohou od půlnoci hlásit všichni lidé starší 40 let. V této věkové skupině jich v ČR žije více než 923 000. Dosud jim mohli zdravotníci vakcínu podat jen v případě, že pracovali ve školství, zdravotnictví, sociálních službách nebo kritické infrastruktuře nebo měli nějakou z chronických nemocí. Dokončené očkování má v tomto věku už téměř 59 000 z nich.

Doporučení založená na vědeckých názorech. MeSES se obhajuje před kritikou skupiny lékařů

15.May
Zřízení Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) umožnilo rychle připravit odborná doporučení, postavená na převládajících vědeckých názorech. Skupina tak dnes reagovala na kritiku, kterou vůči ní v pátek vzneslo několik významných lékařů. Vadí jim, že MeSES nenese žádnou odpovědnost za svá doporučení ke zvládání epidemie covidu-19 v Česku.

Hamáček měl let do Moskvy zamluvený

15.May
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček měl pro svou dubnovou cestu do Moskvy zajištěnou přepravu armádním letadlem, potvrdilo serveru Seznam Zprávy ministerstvo obrany.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes