Tiscali.cz

Popis:

Kompletní denní zpravodajství z domova i ze zahraničí. Věnujeme se zejména politice, financím a ekonomice, zprávám o počasí, krimi zprávám a zajímavostem z dalších oblastí.

URL:

http://zpravy.tiscali.cz

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

7 položek/den

Tragédie Romanovců a dívka, jež byla zklamáním, oporou i nadějí

20:36
Evropskými panovnickými dvory otřásla přesně před sto lety hrůzná událost. V noci ze 16. na 17. července bolševici v přísně střeženém domě na Uralu zavraždili cara Mikuláše II., jeho ženu Alexandru, následníka trůnu Alexeje a čtyři dcery - Olgu, Taťánu, Marii a Anastázii.

Trump s Putinem se bavili dvě hodiny. Užitečné, chválil si ruský prezident

18:54
Dlouho očekávané setkání amerického prezidenta s jeho ruským protějškem proběhlo dnes v prezidentském paláci v Helsinkách. Donald Trump a Vladimir Putin spolu vedli téměř dvouhodinový rozhovor za zavřenými dveřmi pouze se svými tlumočníky. Podle ruského prezidenta se odehrálo v "otevřené a pracovní atmosféře". Na přetřes přišli i kontroverzní témata ruského vměšování do amerických voleb, či sit...

Fotbalové stadiony po šampionátu osiřely. Co s tím?

15:00
Ruští činitelé řeší palčivý problém - jak využít stadiony po skončení mistrovství světa, které se konalo v jedenácti městech Ruska. Silné fotbalové základny mají totiž v zemi jen metropole Moskva a Petrohrad a na údržbu sportovišť ve vzdálených městech chybějí úřadům peníze.

Tusk se obul do USA, Ruska a Číny. Ničíte světový řád, vytkl jim v Pekingu

15:00
Předseda Evropské rady Donald Tusk se bojí, že světu hrozí vyhrocené obchodní války a chaos. Své obavy prozradil při důležité obchodní schůzce mezi Evropskou unií a Čínou v Pekingu. Kromě Číny směřoval svá slova i vůči Donaldu Trumpovi a Vladimiru Putinovi, kteří se dnes scházejí v Helsinkách.

Na nové referendum o brexitu zapomeňte, vzkázal Britům mluvčí Mayové

14:14
Odchod Británie z Evropské unie proběhne podle současného plánu premiérky Theresy Mayové. Jakékoli alternativní možnosti včetně nového referenda se konat nebudou, prohlásil její mluvčí. Nesouhlas s navrhovaným způsobem brexitu přitom nesouhlasí řada britských poslanců i členové vlády. Kompromisní návrh Justine Greeningové na vypsání nového referenda ale všichni shodně odmítají.

Uprchlický 'horký brambor' končí na Sicílii. Babiš solidaritu odmítl

10:08
Loď se 450 uprchlíky zachráněnými v sobotu ve Středozemním moři nakonec může přistát na Sicílii. Itálie k tomu přistoupila poté, co Francie, Německo, Malta, Portugalsko a Španělsko oznámily, že přijmou 50 migrantů. Český premiér Andrej Babiš odmítl kohokoliv z lodi přijmout, Itálii ale nabídl experty a policisty.

Češi obtěžování příliš neřešili - sex je mercedes chudých

9:19
O kampani #MeToo se toho napsalo už požehnaně. Řadě lidí zruinovala kariéru, dalším naopak pomohla, mnoha mlčícím ženám dodala odvahu a vrátila sebevědomí. Je to přesně tři čtvrtě roku od chvíle, kdy začala bouřlivá debata o sexuálním obtěžování, která obletěla zeměkouli, ale východní Evropě se přece jen tak nějak vyhnula. Čím to je?

Svatební rozmařilost pomáhá chudým. Dostávají zbytky delikates

15.července
Ať je svatební hostina sebechutnější a množství přepočínaté na hosty, odvážejí si zpravidla novomanželé druhý den pořádnou krabici zbytků. A co teprve v Indonésii, který vede žebříčky v plýtvání potravinami a kde se bujného stavebního veselí účastní stovky lidí... Díky novému programu boje proti plýtvání se zbytky nevyhazují, ale putují na stůl chudým rodinám.

Chtějí druhé dítě, musí si pro něj zajet do Thajska

15.července
Ani konec čínské politiky jednoho dítěte neznamená pro všechny páry toužící po druhém potomkovi zelenou. Za umělým oplodněním a genetickými testy se musí vydat za hranice a vzít s sebou zlatou kreditní kartu...

Trump chce kandidovat i za dva roky. Cítí se neporazitelně

15.července
Americký prezident Donald Trump oznámil, že bude chtít obhájit svůj prezidentský mandát ve volbách v roce 2022. Svůj záměr prozradil v rozhovoru britským televizním moderátorem Piersem Morganem. Je prý přesvědčen, že uspěje, protože nezná nikoho, kdo by ho mohl porazit. Prozradil také, že nová kampaň začala okamžitě po jeho zvolením prezidentem.

Obličeje utopených dětských uprchlíků nikdy nezapomenu, říká italský lékař

14.července
Ze slova "vítej" se staly hranice obehnané ostnatým drátem. Italská vláda se v podstatě rozhodla uzavřít dohodu s libyjskými pašeráky lidí a posvětit existenci hrůzostrašných táborů připomínajících ty koncentrační, říká italský lékař z Lampedusy Pietro Bartolo, který mimo jiné ohledával těla 368 migrantů, kteří se utopili jen pár stovek metrů od italského pobřeží.

Everest je obří skládka. Horolezci radši zaplatí pokutu, než aby po sobě uklidili

14.července
Snímky z výprav na Mount Everest berou dech. Vyfotit na nejvyšší hoře světa čistý neposkvrněný sníh je však možná stejně složité jako zvěčnit Monu Lisu bez davu turistů. Cesta na vrchol je natolik lemovaná odpady, že úřady požadují po expedicích kauce, aby donutily horolezce alespoň trochu po sobě uklízet. Jejich výše je však v porovnání s náklady na výstup směšná...

Francouzští řezníci chtějí ochranku, napadají je 'gangy' agresivních veganů

14.července
Rozbíjejí jim výlohy, píší na ně urážlivé vzkazy a obchůdky jim polévají falešnou krví. Francouzští řezníci se stále častěji stávají oběťmi útoků militantních odpůrců masa. Problém je podle nich tak vážný, že vyzvali ministerstvo vnitra, aby policie zakročila.

Mafián Trump vybírá výpalné. Po Česku chce 50 miliard

13.července
Sklapne příští rok americký ochranný deštník nad Českem? Pokud budeme brát Donalda Trumpa doslova, měli bychom se na takovou krajní alternativu připravit.

Mayová mě neposlechla, vadí Trumpovi. Brexit je ale britská věc

13.července
Americký prezident Donald Trump se při návštěvě Británie pustil do premiérky Theresy Mayové. Ta podle jeho slov neposlechla jeho rady k brexitu, což původně okomentoval jako možnost narušit obchodní dohodu mezi Británií a Spojenými státy. Svá slova ale po společném setkání zmírnil. V rozhovoru pro list The Sun prozradil, že lituje konce Borise Johnsona v britské vládě, protože nejraději by ho v...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes