Tiscali.cz

Popis:

Kompletní denní zpravodajství z domova i ze zahraničí. Věnujeme se zejména politice, financím a ekonomice, zprávám o počasí, krimi zprávám a zajímavostem z dalších oblastí.

URL:

http://zpravy.tiscali.cz

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

7,6 položek/den

Kosovo schválilo vznik armády, Srbové se bojí etnických čistek

18:01
Kosovo bude mít vlastní armádu s lehkou výzbrojí čítající pět tisíc aktivních vojáků a další tři tisíce záložníků, poslanci velkou většinou schválili transformaci Kosovských bezpečnostních sil (KSF). Srbsko, na kterém kosovští Albánci před deseti lety jednostranně vyhlásili nezávislost, se bojí etnických čistek na severu země. NATO se bojí stupňování napětí a ohrožení míru v regionu.

Žluté vesty chystají další zteč Paříže

16:07
Francie, a zejména Paříž, se připravuje na pátou sobotu protivládních protestů hnutí žlutých vest. Demonstranty neuspokojily ústupky, které v pondělí oznámil prezident Emmanuel Macron.

Velký den pro ostrovanky, který měl však vadu na kráse

15:21
Před 100 lety měly Britky velký den. Poprvé jim bylo dopřáno to, oč mnohé z nich dlouhá léta usilovaly. I když... ne tak úplně.

Neveřejný zápis z jednání Zeman – Orbán: "Spolupráce s Rosatomem není bez problémů."

13.prosince
Prezident Miloš Zeman se na nedávném setkání s maďarským premiérem Viktorem Orbánem živě zajímal o to, jaké jsou maďarské zkušenosti s dostavbou jaderné elektrárny Paks a se spoluprací s ruským Rosatomem. Redakce HlídacíPes.org získala diplomatický zápis ze schůzky obou politiků na zámku v Lánech, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.

Brexit je varováním pro všechny czexitáře

13.prosince
... a vlastně pro všechny Čechy. Upozorňuje, že exit z Evropské unie není zadarmo a že nemusí skončit tak, jak jste si přáli.

Buřič krotne - a vytáčí své věrné

13.prosince
Začal zostra, nyní však Matteo Salvini lehce otupil hrany. Někdejší pravicový buřič, který to dotáhl na místopředsedu italské vlády a ministra vnitra, míří k politickému středu. A některé své voliče tím pěkně štve.

Triumf Mayové se nekonal, míní britský tisk

13.prosince
Britská premiérka Theresa Mayová dokázala obhájit důvěru svých konzervativních poslanců, opozice proti ní ve vlastních řadách je ale příliš silná a poškozuje ji. V dnešních vydáních se na tom shodla většina předních britských deníků. List The Guardian poznamenal, že Mayová zřejmě nemá z dnešních titulků radost, neboť noviny o udržení důvěry nepíší jako o premiérčině triumfu, ale spíše jako o Py...

Copak se nenajde nikdo, kdo by mě zbavil toho fláterníka?

13.prosince
Zavražděný novinář je osobností roku a zavražděný biskup byl prohlášen za svatého. V obou případech dal zřejmě rozkaz k vraždě panovník.

Mayová ustála hlasování o nedůvěře, do dalších voleb však stranu nepovede

12.prosince
Britská premiérka Theresa Mayová dnes ustála hlasování poslanců své vlastní strany o nedůvěře, ve kterém se rozhodovalo, zda bude dál vůdkyní Konzervativní strany a potažmo i předsedkyní vlády. Informoval o tom poslanec Graham Brady, předseda výboru, který měl sčítání na starosti. V tajném hlasování podpořilo Mayovou 200 poslanců, 117 jí vyjádřilo nedůvěru.

Sváteční krasavci (nejen) napříč Evropou

12.prosince
Vánoce v centrech měst jsou zážitek - v dobrém slova smyslu. Vždyť pár týdnů před svátky hrají náměstí a prostranství všemi barvami a zpravidla nechybí ani pořádný vánoční strom. Jak se v tomto směru vytáhla některá z hlavních měst (nejen) evropských států?

Rusko si nemůže nárokovat Azovské moře jen pro sebe, vzkázala Merkelová

12.prosince
Německo se bude zasazovat za prodloužení protiruských sankcí, řekla dnes kancléřka Angela Merkelová (CDU) parlamentu, kde čelila dotazům poslanců. Spolková republika podle ní nemůže přijmout, aby si Azovské moře nárokovalo jen Rusko. V Kerčském průlivu mezi Azovským a Černým mořem se v listopadu odehrál incident, při němž Rusko zadrželo tři ukrajinské lodě a 24 námořníků.

Víno pojmenované podle nácka? Ale fuj...

11.prosince
Může se jmenovat známá odrůda vína podle přesvědčeného nacisty? A má smysl ji po více než sedmdesáti letech od konce války přejmenovat?

Nový Zéland ruší vstřícnost k Huawei, v Čínanech vidí riziko. V Česku firma vyhrává tendry

11.prosince
Nový Zéland ostře mění svou bezpečnostní politiku. Generální ředitel novozélandské bezpečnostní služby (GCSB) Andrew Hampton oznámil , že mobilní operátor Spark nemůže používat zařízení Huawei pro novou mobilní síť 5G. Čínská zařízení označil za bezpečnostní riziko. USA a Austrálie Huawei vyloučily ze státních zakázek, v Česku se o ně firma naopak uchází.

Nová dohoda o brexitu nebude, vzkázaly státy EU Britům. Mayová vyjednává

11.prosince
Sedmadvacet států Evropské unie se kvůli britskému vnitropolitickému dění nechystá s Londýnem znovu začít jednat o podobě už domluvené dohody o brexitu. V Bruselu to dnes zopakovali zástupci sedmadvaceti zemí evropského bloku, kteří připravovali čtvrteční a páteční summit EU.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes