Tiscali.cz

Description:

Kompletní denní zpravodajství z domova i ze zahraničí. Věnujeme se zejména politice, financím a ekonomice, zprávám o počasí, krimi zprávám a zajímavostem z dalších oblastí.

URL:

http://zpravy.tiscali.cz

Catalog:

Ze světa

Publishes:

4.4 items/day

Přísné protipotratové zákony v Americe jsou protiústavní. Úmyslně!

10:24
Do českých médií už několik týdnů útržkovitě tečou informace o "nejpřísnějších potratových zákonech v USA". Nejprve o Georgii, o necelý týden později o Alabamě. Jde přitom o poslední v řadě útoků na existující potratové právo, které míří na změnu federálního zákona - a tedy ovlivnění práva na potrat v celé USA.

Pašeračka Tereza by dostala stejný trest i v Česku. Může jí to pomoct z Pákistánu domů

18:02
Č eška Tereza Hlůšková, která si v pákistánském vězení odpykává téměř devítiletý trest za pašování 8,5 kilogramu heroinu, by za svůj čin v Česku dostala obdobný trest. Podle právníků by právě podobnost sazby mohla české občance pomoci vyjednat, aby si část trestu odpykala v České republice, píše Tereza Engelová na webu Hlídací pes.

Strany dojí stát. Miliony z něj vysají i ty, které ve volbách propadnou

18:02
Český stát slouží jako dojná kráva, a to i stranám. Ty, které prohrají volby, mohou vyhrát miliony. Inkasují je ze státní kasy. Platí to zejména v evropských volbách.

Na dovolenou bez letadla: I kousek od nás je krásně

15:42
Uzemnění letadel Boeing 737 MAX 8 a MAX 9, které trvá už třetí měsíc, vyvolává otázku, zda se na letní dovolenou vůbec vydat letecky. Ve hře je otázka bezpečnosti i kapacita leteckých zájezdů, která se naplňuje rychlostí blesku. V Evropě je ale spousta krásných míst, kam se pohodlně dostanete autem i vlakem za několik málo hodin.

Zelenskyj složil prezidentský slib - a rozpustil ukrajinský parlament

11:43
Nový ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po inauguraci poslancům oznámil, že rozpouští parlament. Do 60 dnů tak musí být na Ukrajině vypsány mimořádné volby.

Žádný Strach a žádné Štráchy: Rakouská koalice končí a jde se znovu volit

20.May
Rakušané se k volebním urnám krátce po sobě projdou hned dvakrát. Po hlasování do europarlamentu si v předčasných volbách (zřejmě v září) zvolí nový parlament poté, co se v sobotu kvůli skandálu rozpadla vládní koalice lidovců (ÖVP) kancléře Sebastiana Kurze a svobodných (FPÖ).

Google omezí Huawei některé služby pro Android

20.May
Tlak na Huawei sílí. V důsledku toho, že americké ministerstvo obchodu zařadilo Huawei na černou listinu, Google plánuje omezit čínské společnosti používání svého operačního systému Android.

Krvavá rekordmanka a mučení dětí: Země, kde se nechcete narodit

19.May
Perzekuce, popravy, mučení. Toť realita v zemích, v kterých by se chtěl dobrovolně narodit málokdo. O některých hrůzách popsaných lidskoprávní organizací Amnesty International mnozí (nejen) Evropané ani netuší.

Zářný talent zmalovat se k nepoznání: Britka umí se svým obličejem divy

18.May
Špatné ráno? Jednatřicetiletá kreativní mamina ví, jak zamaskovat vrásky i kruhy pod očima. Byť je pak člověk jaksi k nepoznání.

Rodina našla při venčení psa obří zlatý nuget. Doslova o něj zakopla

18.May
Nedělní ranní procházka se vyplatila jedné australské rodině z Bendiga ve státě Victoria. Jako dárek ke Dni matek donesla domů mamince obří zlatý nuget v hodnotě minimálně 550 tisíc korun.

V Česku by politici měli přestat hrát hru na 'daně a nedaně'

17.May
V novém seriálu "Lze i lépe" budeme analyzovat názorné příklady jiných zemí, jak lze dělat věci ve veřejném prostoru lépe, než je dosud děláme u nás; ať už se jedná o zákonné či regulatorní nastavení, politickou praxi či fungování různých institucí, píše Petr Bartoň na webu Hlídací pes.

Půvab barů, kde se nezboříte

17.May
Jsou bary, kde nedostanete ani kapku alkoholu. Že vám to připadá zvláštní? Právě takové podniky jsou teď na vzestupu.

Znáte nejzelenější země světa?

17.May
Nejnovější zprávy o klimatu nejsou příliš veselé. Českou republiku čeká jeden z nejsušších roků, hladiny podzemních vod u nás klesají, oceány se dle odborníků oteplují až o 40 procent rychleji, než se očekávalo, a nejnovější zpráva mezivládního panelu OSN pro biodiverzitu varuje, že vyhyne až milion druhů živočichů a rostlin. V čem si tedy vzít příklad od nejzelenějších zemí světa?

Rudá mlátička státníkem. Kam sahá drzost komunisty?

16.May
Komunista Zdeněk Ondráček v Donbasu slávy došel. Pasoval se tam na reprezentanta státu a za tónů české hymny si vychutnal chvíle slávy. Moloděc!
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes