cirkev.cz

Description:

Katolická církev v České republice. Stránky provozované Českou biskupskou konferencí.

URL:

http://www.cirkev.cz

Catalog:

Lifestyle → Náboženství

Publishes:

3.4 items/day

Mariánský sloup se vrátil na Staroměstské náměstí

19:53
Po sto jedna letech, sedmi měsících a jednom dni se ve čtvrtek 4. června 2020 na pražské Staroměstské náměstí vrátil mariánský sloup.

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

13:57
Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

13:57
HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. D...

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

3.June
Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně…...

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

3.June
I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

3.June
Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.

COMECE: Obnova Evropy ať stojí na spravedlnosti

3.June
„V tento čas, kdy je zapotřebí jednoty mezi námi samými i mezi národy, se dnes modlíme za Evropu, aby se jí tuto bratrskou jednotu, o níž snili otcové zakladatelé Evropské unie, dařilo vytvářet...“ řekl papež František. Na základě toho COMECE (Komise biskupských konferencí zemí EU) vyzývá EU, aby obnovila ducha solidarity a shodla se na plánu obnovy během pandemie Covid - 19, který do středu po...

Papež František: Bůh nás nikdy neopustí, je naším společníkem a průvodcem

3.June
Během své pravidelné středeční audience, která byla opět přenášena z knihovny Apoštolského paláce, pokračoval papež František v cyklu katechezí věnovaných modlitbě, tentokrát modlitbě Abrahámově.

Od 8. června jsou povolené bohoslužby pro 500 osob

3.June
Na základě nařízení Vlády ČR budou od 8. června platit nová opatření, na základě kterých se budou moci konat akce do 500 osob, vždy však se zachováním daných hygienických pravidel.

Moravská zemská knihovna: "Akce K"

3.June
K 70. výročí "Akce K", která začala v noci ze 13. na 14. dubna 1950, připravila Moravská zemská knihovna v Brně nejenom tematickou výstavu, ale rovněž virtuální knihovnu. Ta se tak stává trvalým zdrojem pro poznání této bolestné části našich dějin.

Práce na mariánském sloupu finišují

2.June
Už brzy budou moci návštěvníci pražského Staroměstského náměstí obdivovat znovuobnovený mariánský sloup. Práce na jeho dokončení v těchto dnech finišují.

Navzdory neobvyklé situaci Noc kostelů 2020 nabízí zajímavý program

2.June
Koncerty, přednášky, projížďky na veteránech, výstup do věží, výstavy nebo aktivity pro děti. To všechno nabízí letošní Noc kostelů v českých a moravských diecézích. Letošní 12. ročník bude díky specifické situaci zcela odlišný od předchozích let. Bude komornější, s užší programovou nabídkou než bylo zvykem, i přesto alezajímavý. Do letošního ročníku se aktuálně zapojilo 1090 kostelů a modliteben.

Katolický týdeník: Pouť v páru

2.June
Svatební cesta, vděčnost za uzdravení nebo touha učinit pokání. Ale také splnění životního snu, způsob, jak překonat fyzické možnosti nebo posílit vztah. To vše je možné, když se rozhodnete putovat ve dvou.

Ještě dobrovolníci z oderské školy

1.June
V době koronavirové krize se do dobrovolnické činnosti zapojily všechny studentky 3. ročníku oboru Ošetřovatel Střední pedagogické školy a střední zdravotnické školy sv. Anežky České, přímo do nemocnice v Odrách jich pak nastoupilo 70% a jejich síly podpořil také jeden student 2. ročníku. Všem těmto studentům patří velké poděkování, za jejich ochotu a odvahu nastoupit v první linii, za schopnos...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes