cirkev.cz

Popis:

Katolická církev v České republice. Stránky provozované Českou biskupskou konferencí.

URL:

http://www.cirkev.cz

Katalog:

Lifestyle → Náboženství

Publikuje:

2,5 položek/den

Již známe program RedWednesday v Praze. Kdo se přidá?

16:59
Letos poprvé si i v České republice chceme připomenout lidi z celého světa, kteří jsou pronásledovaní pro svoji víru. Učiníme tak prostřednictvím kampaně Červená středa (#RedWednesday), která se bude konat 28. listopadu 2018. Představujeme pražskou část programu; jako pozvánku, ale i jako povzbuzení pro další zájemce z dalších měst a obcí v ČR.

Vatikán vyzval k důslednému boji proti obchodu s lidmi

16:59
Arcibiskup Bernardito Auza, stálý pozorovatel Vatikánu při OSN, vystoupil na konferenci týkající se přijetí opatření proti obchodu s lidmi a modernímu otroctví. Prohlásil, že díky aktivitám nejrůznějších iniciativ došlo k výraznému pokroku v této oblasti, přesto však raketově stoupá počet osob, které jsou sexuálně zneužívány, zotročovány nebo jsou prodávány jejich orgány.

Nigérie: Unesení kněží byli propuštěni na svobodu

15:38
Čtyři katoličtí kněží unesení v Nigérii počátkem minulého týdne byli po několika dnech propuštění na svobodu. Oznámil to kancléř beninské arcidiecéze Mike Oyanoafoh.

Český rozhlas opět vydává noty k České mši vánoční J. J. Ryby

14:17
Hudební vydavatelství a nakladatelství Českého rozhlasu se rozhodlo znovu vydat jeden z klenotů české hudby, pocházející z rožmitálského kúru. Noty k České mši vánoční J. J. Ryby tak chce obnovit a zpracovat i pro další generace; a to hned ve třech provedeních - v původním znění, pro komorní obsazení a v podobě klavírního výtahu.

Přímé přenosy bohoslužeb od 12. do 18. listopadu 2018

10:10
Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem. V Televizi Noe, Radiu Proglas a na Českém rozhlasu.

Programové tipy Radia Proglas na 46. týden 2018

10.listopadu
V týdnu od 12. do 18. listopadu uslyšíte na Proglasu rozhovor s filosofem a signatářem Charty 77 Danielem Kroupou, nebo pořad Lví silou, vzletem sokolím, který se věnuje historii Sokola.

V neděli 11. listopadu můžeme zvláště vzpomenout na oběti válečných konfliktů

9.listopadu
100 let od konce první světové války či pohřby českých vojáků nedávno padlých v Afghánistánu jsou dobrým důvodem pro to, aby se v tuto neděli na 2 minuty a 20 sekund rozezněly zvony v chrámech napříč ČR či proběhly další modlitební vzpomínky. Na oběti konfliktů se bude 11. listopadu 2018, v Den válečných veteránů, vzpomínat od Prahy po Ostravu.

Asie Bibiová byla údajně propuštěna z vězení

8.listopadu
Ve středu 7. listopadu byla zveřejněna informace, že Asia Bibiová byla propuštěna z vězení a byla transportována letadlem na neznámé místo. Její manžel Ashiq Masih požádal italskou vládu o pomoc.

Mše za oběti sexuálního zneužívání

8.listopadu
18. listopadu si připomeneme Evropský den na ochranu dětí proti sexuálnímu vykořisťování a pohlavnímu zneužívání. V rámci katolické církve budou v tento den slouženy mše svaté za oběti sexuálního zneužívání v dětství, zvláště za ty, kteří byli zneužiti služebníky církve.

Jak si letos připomenout Den Bible?

8.listopadu
Na neděli 18. listopadu připadá letos Den Bible, který se tradičně slaví týden před Slavností Ježíše Krista Krále. Záměrem je podpořit šíření Bible v našich zemích a proto v tento den probíhá v katolických kostelích sbírka. Níže najdete různé tipy, jak si Den Bible připomenout; ve farnosti, při výuce náboženství nebo doma v rodině.

Češi vezou finanční pomoc iráckým křesťanům

8.listopadu
S částkou převyšující 12 milionů korun, které se podařilo vybrat v České republice, vyrazil olomoucký arcibiskup Jan Graubner s dalšími lidmi do iráckých měst zničených bojovníky tzv. Islámského státu. Finanční prostředky mají pomoci tamním křesťanům při návratu do domovů poznamenaných válečnými událostmi. Skupina z ČR dnes navštívila Mosul.

Noví světci: Nazaria Ignazia od sv. Terezie od Ježíše

8.listopadu
Poslední ze sedmi nových světců je španělská misionářka Nazaria Ignazia od sv. Terezie od Ježíše. Své povolání k misionářskému životu poznala v Bolívii, kam byla vyslána sloužit v hospici pro seniory. Evangelizace, zasazení se pro jednotu církve, rozšíření Božího království, pomoc chudým a podpora žen byly hlavními projevy její práce, která ji vedla k založení kongregace Misijních sester papežského křížového tažení, jež měla „křížovým tažením lásky, objímající celou církev“.

Česká biskupská konference má nové logo

7.listopadu
Česká biskupská konference změnila k 7. listopadu své oficiální logo. Cílem je sjednocení barevné identity a vytvoření grafického manuálu, který reflektuje potřeby dnešní doby.

Papež František: Nikdo není vlastníkem majetku, ale jeho správcem

7.listopadu
V dnešní pravidelné audienci se papež František zaměřil na sedmé přikázání „Nepokradeš“. Vyzdvihl, že každé bohatství, které má být dobré, musí mít sociální rozměr, neboť to, co opravdu vlastním, je to, co mohu darovat. Dále papež připomněl, že kořenem všeho zla je láska k penězům, a tudíž sedmé přikázání v tomto smyslu znamená, využívat svého majetku k prokazování lásky druhým.

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na listopad

7.listopadu
I v tomto měsíci se můžeme zapojit do Celosvětové modlitby s papežem Františkem. Tématem k promýšlení má být snaha, abychom v denní liturgii srdcem vyhlíželi Pána, který stále přichází.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes