cirkev.cz

Popis:

Katolická církev v České republice. Stránky provozované Českou biskupskou konferencí.

URL:

http://www.cirkev.cz

Katalog:

Lifestyle → Náboženství

Publikuje:

2,4 položek/den

Papež v Lotyšsku: Maria nás učí vsadit na bratrství

14:56
Papežova apoštolská cesta po Pobaltí pokračovala pondělní návštěvou Lotyšska. V hlavním městě Rize se setkal s představiteli státu a vzhledem k převaze luteránské komunity byla dalším bodem ekumenická bohoslužba v rižském Domu. V katolické katedrále sv. Jakuba se papež setkal s místními seniory a chudými a poté se přesunul do poutního místa Aglona, kde sloužil mši svatou. Mottem návštěvy Lotyšska je úryvek z hymnu Ave Maris Stella: „Ukaž, že jsi Matkou!“.

Panamský předkrm

17:09
Již od dob Kopčemových stávalo se tradicí těch, kteří obývali naši kotlinu, čas od času využít páteční odpoledne k cestě do Brna. Dost možná, že v návaznosti na tuto archeology nepotvrzenou tradici navázali i představitelé Sekce pro mládež ČBK, když právě do Brna sezvali na dvoudenní setkání účastníky blížícího se Světového dne mládeže v Panamě.

Malý přehled nových kaplí v ČR

15:48
V roce 2018 bylo vysvěceno již několik nových kaplí či byly požehnány ty, které se rekonstruovaly. Zajímavostí je, že lidé jednu z nich postavili za velké pomoci dobrovolníků, další je ze sibiřského dřeva a jedna zvonička byla přebudována na kapličku. Těšit se můžete na otevření kaple v Nesvačilce, ta již získala cenu za návrh v soutěži Dřevěné stavby.

Papež v Litvě: Křesťanský život vede vždy skrze kříž

25.září
Papež František zahájil o víkendu návštěvou Litvy svoji apoštolskou cestu do pobaltských států. Jeho cesta byla naplánovaná k 100. výročí nezávislosti pobaltských států. V Litvě, kde žije největší katolická komunita v této oblasti, papež navštívil Vilnius a Kaunas. Víkendová návštěva Litvy vyvrcholila mší, kterou navštívilo zhruba 100 tisíc věřících.

Přihlašování na katechetický kongres prodlouženo!

24.září
Přihlašování na XI. celostátní katechetický kongres, který se koná v Třešti u Jihlavy od pátku 26. do neděle 28. října, bylo prodlouženo.

Z jednání Národní rady Papežských misijních děl

24.září
Ve čtvrtek 20. září 2018 proběhlo v Národní kanceláři Papežských misijních děl (PMD) v Hradci Králové pravidelné jednání Národní rady PMD za účasti diecézních ředitelů papežských misií Čech a Moravy, na kterém byl představen nový diecézní ředitel pro plzeňskou diecézi P. Romuald Štěpán Rob.

Přímé přenosy bohoslužeb od 24. do 30. září 2018

24.září
Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem. V Televizi Noe, Radiu Proglas, na České televizi a Českém rozhlasu.

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2018

24.září
V týdnu od 24. do 30. září připravilo Radio Proglas tematický program ke slavnosti svatého Václava připadající na pátek 28. září. O tomto světci bude řeč například v Barvínku nebo cyklu Mezi slovy.

Spolupráce, nikoliv boj. To je oč v Dolních Břežanech běží

22.září
Ve čtvrtek 20. září 2018 se v Dolních Břežanech u Prahy završil rozvoj obce daný spoluprací s historickým vlastníkem mnoha pozemků v obci ‒ pražským arcibiskupstvím. Po vybudování nového náměstí či nedávném otevření kancelářské budovy pro firmu Rigaku se zde otevřel i hotel Chateau Clara Futura, který má tvořit ubytovací zázemí mj. pro zdejší vědecko-technické centrum. První hoteloví hosté se do krásného prostředí zámku a přilehlého parku podívají ještě letos na podzim.

Charles Balvo appointed new nuncio to the Czech Republic

21.září
The Press Office of the Holy See has announced today (21 Sept. 2018) that Pope Francis appointed a new apostolic nuncio to the Czech Republic – Msgr. Charles Daniel Balvo, an American who had already served at the Prague nunciature.

Charles Balvo se vrací do České republiky. V nové roli

21.září
Dnes v poledne oznámilo tiskové středisko Svatého stolce, že papež František jmenoval apoštolským nunciem v ČR Mons. Charlese Daniela Balva. Američana z Brooklynu, který mluví česky.

Bůh má rád legraci, proto si zvolil mě

20.září
Spolu s Petrem Vtípilem přijme tuto sobotu 22. září v 9.30 v Hradci Králové kněžské svěcení také Jan Lukeš. Na otázky jaká byla jeho cesta ke kněžství, kdy získal jistotu, že si ho Bůh vyvolil a také co je pro něho největší výzvou a čeho se chce naopak vyvarovat, přinášíme odpovědi v rozhovoru. Primiční mši svatou bude sloužit v neděli 23. září od 14.00 v kostele sv. Michaela Archanděla v Rokytnici nad Jizerou, který nazývá „kerkonošskou katedrálou“.

Cesta ke kněžství vedla přes Golgotu

19.září
Již tuto sobotu, 22. září v 9.30, proběhne v královéhradecké katedrále Svatého Ducha kněžské svěcení. Z rukou místního biskupa Jana Vokála ho přijmou dva kandidáti kněžství: Petr Vtípil a Jan Lukeš. Motivace k tomu stát se knězem nás zajímá; oběma jsme tedy položili otázky. Jaká byla jejich cesta ke kněžství, jaké překážky při ní museli překonávat a v čem nalézali sílu jít dál? Nejprve přinášíme rozhovor s Petrem Vtípilem, jehož primice se uskuteční v sobotu 29. září v 10.30 v kostele sv. Mic...

Papež František: Nikdy neurážejme rodiče

19.září
Po prvních třech přikázáních Desatera, která určují náš vztah k Bohu, se při dnešní audienci věnoval papež František čtvrtému přikázání: Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře ti bylo na zemi. Vysvětlil, že i přestože si zkušenost z dětství, která může být někdy negativní, neseme po celý život, díky Boží milosti můžeme svůj život naplnit světlem a najít smíření se svým životem. V závěru zmínil Svatý otec Veronicu Antalovou, která bude blahořečena tuto sobotu 22. září v rumun...

Katolický týdeník: Lesk a bída „křesťanských hodnot“

19.září
Co znamená výraz „křesťanské hodnoty“? Jak se zvěst evangelia může změnit v hodnotový systém? Jak je možné, že se „křesťanské hodnoty“ stávají zásadním artiklem v předvolebním boji v zemi, kde se více než polovina občanů nepovažuje za křesťany?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes