15
new stories - click to show

Třebíčský deník

Description:

Moje Třebíčsko - Třebíčský deník (denik.cz)

URL:

http://trebicsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Vysočina

Publishes:

10 items/day

Ve stopách na Jihlavsku si na své přijdou začátečníci i zkušení běžkaři

18:02
Přestože mohli běžci na lyžích na Jihlavsku do stopy už koncem listopadu, až víkendové sněžení pomohlo ideálním podmínkám. Deník mapuje tři lokality, kde lze v Jihlavě a okolí běžkovat.

Matka chlapců z Jihlavska, které hledala policie, odmítla u soudu vypovídat

14:48
Matka dvou chlapců z Jihlavska, která odmítá respektovat zákony a nedávno kvůli tomu skončila ve vazbě, se opatrovnického řízení u Okresního soudu v Jihlavě zúčastnila prostřednictvím videokonference z vazební věznice v Brně. Deníku se podařilo získat vyjádření otce chlapců, ten byl k počínání jeho exmanželky značně kritický.

Bruslení na třebíčské Hvězdě startuje. Umělou ledovou plochu otevřou už v pátek

11:34
Oblíbené bruslení na umělé ledové ploše ve sportovním areálu Na Hvězdě v Třebíči začíná. První návštěvníci se budou moci sklouznout už v pátek 8. prosince.

Tipy na vánoční dárky: Jaké jsou lístky na koncerty, festivaly, do divadla

11:34
Se začátkem adventu získala na naléhavosti otázka, čím obdarovat blízké na Vánoce. Nemusí to přitom být jen oblečení či elektronika, ale také dary na první pohled nehmotné. Milovníky kultury může potěšit voucher či vstupenka na divadelní představení, koncert nebo festival. Filmoví fanoušci zase pravděpodobně nepohrdnou předplatným své oblíbené streamovací platformy. S předstihem se dá pořídit i v…

Děti z mateřské školy zazpívaly seniorům v třebíčském domově. Přinesly i dáreček

9:21
V minulém týdnu se paní učitelky s dětmi ze zelené třídy z MŠ Duha Dukovanská v Třebíči vydaly navštívit babičky a dědečky z Domova pro seniory na ulici Manželů Curieových v Třebíči. Děti zpívaly, recitovaly a pohladily klienty na duši.

FOTO: Na Třebíčsku zapadl kamion, na Žďársku autobus s třiceti lidmi

9:21
Sněžení a mráz nadále komplikuje dopravu na Vysočině. Na Třebíčsku zapadl zahraniční kamion a na Žďársku autobus s třiceti lidmi.

Třebíčany čeká další dlouhá uzavírka mostu. Tentokrát nad Týnským údolím

5:04
/FOTO, VIDEO/ Most přes Týnské údolí v Třebíči bude v příštím roce více než šest měsíců neprůjezdný. Není v havarijním stavu, jeho rekonstrukce je ale nutná. Opravovat se nebude jen povrch, ale také výztuhy uvnitř mostu. Zrenovovaný most bude mít širší vozovku, chodníky se ale zúží.

Vytvořil bronzového Donutila v třebíčském divadle a vylepšoval České chaty snů

5.December
Je to rozený umělec, přesto po škole začal pracovat v designerském týmu u výrobce aut v Mladé Boleslavi. Dnes žije Sebastian Wojnar v Semilech, kde vytvořil pětimetrové sousoší nebo portréty herce Miroslava Donutila či knížete Karla Schwarzenberga. „Podstatou mé tvorby je práce s figurou,“ řekl také jeden z hlavních protagonistů televizního projektu České chaty snů, kde dostal příležitost uvést a…

Vysočinu zásoboval kokainem, cizinec skončil před soudem

5.December
Další díl zločinecké větve, která zásobovala Vysočinu kokainem, rozplétal tento týden Okresní soud v Jihlavě. Na lavici obžalovaných skončil Makedonec žijící v Praze Igor Lazareski. Čtyřiatřicetiletý cizinec byl hlavním dodavatelem Bronislava Sklenára, Slováka, který kokain prodával dalším uživatelům.

Vzpomínka na Napoleona: za bitvy tří císařů se Jihlavané báli vycházet z domů

5.December
Válečný stav, ulice plné vojáků a vyděšené obyvatelstvo si v těchto dnech připomínají nejrůznější historici, badatelé i patrioti. Vzpomíná se na Bitvu u Slavkova, zvanou také Bitva tří císařů.

Parkoviště v Cityparku o adventu praská ve švech. Roli hrají i modré zóny

5.December
Dlouhý had aut u vjezdu do Cityparku, řidiči musí čekat, až jiní z parkoviště vyjedou. Na počítadle volných míst totiž svítí nula. Obrázek, který je během roku spíše raritou, se o adventu v Jihlavě stává relativně běžnou záležitostí. Deník zjišťoval, zda nákupní centrum chystá nějaká omezení pro návštěvníky, kteří míří na parkoviště.

V Třebíči končí Decathlon, prodejna se zavře na silvestra

5.December
Po pěti letech zavírá v Třebíči prodejna se sportovním zbožím Decathlon. Provoz ukončí k letošnímu jednatřicátému prosinci.

Strojově upravené běžkařské stopy jsou i na Třebíčsku. Rudíkov přišel s novinkou

5.December
/VIDEO/ Hned dvou strojově upravených stop mohou využít běžkaři v blízkosti Třebíče. Ta první je přímo u města, v blízkosti rybníka Zámiš, odkud vede po okruhu k Bažantnici. Připravili ji třebíčští sokolové.

Dopravu na Vysočině komplikují led a závěje, uvízlo i auto silničářů

5.December
Sníh, led a silný vítr komplikují provoz na silnicích Vysočiny. Nejhorší je situace na Jihlavsku a Havlíčkobrodsku. U Štoků v noci dokonce zapadl sypač.

Lidé na Třebíčsku moc šetří vodou. Ta v trubkách neproudí, údržba je pak dražší

5.December
Kvůli nízkému průtoku je potřeba vodu více upravovat. To ji ale prodražuje. Řešením by byla větší spotřeba vody. Třebíčsko je zásobované hlavně vodou z Vranovské přehrady, ta ale pro odběr vody není původně určená. Třebíč čekají velké změny ve vodohospodářství.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes