15
new stories - click to show

Třebíčský deník

Description:

Moje Třebíčsko - Třebíčský deník (denik.cz)

URL:

http://trebicsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Vysočina

Publishes:

9.3 items/day

Rej masek. Masopustní veselí roztančilo Čáslavice. Podívejte se do fotogalerie

5:22
/FOTO, VIDEO/ Měsíc únor je už tradičně ve znamení masopustu. K němu patří také maškarní průvod za doprovodu živé hudby. Ten vyrazil v sobotu čtvrtého února odpoledne do ulic obce Čáslavice na Třebíčsku. Za krásný příspěvek z masopustu děkujeme Marii Ovčáčkové.

Falešná sbírka na nemocného chlapce: ženy z Chotěboře k soudu nechodí

5:22
Vladimíra Konečná a její dcera Barbora Konečná z Chotěboře nechodí k soudu, kde se zodpovídají z toho, že zorganizovaly falešnou sbírku na neexistujícího, onkologicky nemocného chlapce.

V Indii je rodák z Třebíčska slavný, doma ho téměř nikdo nezná. Bude o něm film

5:22
Když spisovatelka a malířka Gabriela Střeláková Kopcová slyší jméno Vincenc Lesný, jen se usměje: „Je mnohem známější v Indii než u nás, ale snad se to nyní aspoň trochu změní,“ říká Střeláková Kopcová, která patří mezi hlavní protagonisty chystaného celovečerního filmu o Vincenci Lesném. Rodákovi z Komárovic na Třebíčsku, prvním a zároveň i nejslavnějším českém odborníkovi na Indii, její jazyk, …

Praktici na Vysočině stárnou: k nejohroženějším oblastem patří Třebíčsko

5:22
/MAPA/ Praktičtí lékaři na Vysočině stárnou. Jejich průměrný věk přesahuje šedesát let. Ty, kteří se chystají do důchodu, nemá v ordinacích kdo nahradit. Některým okresům v kraji tak hrozí dřív či později ztráta základní zdravotní péče. Kraj i pojišťovny se s tím snaží popasovat a lékařům nabízejí benefity. Mladí doktoři se však do menších měst a obcí neženou.

Únorové knižní hity: Zoufalky hledají pana Božského, život za první republiky

5:22
Co nabízí čtení na únor? Na své si přijdou milovníci thrillerů, humorné nadsázky, historie či cestování. A v našich tipech jsme nezapomněli ani na děti.

Aktivní obyvatelé Třebíče mohou žádat o půldruhého milionu. Pravidla se ale mění

16:49
Jeden milion a šest set tisíc korun. Možná i víc. O tolik mohou Třebíčané žádat město na své projekty. Roky zavedený grantový systém se však od letoška zcela změní. „Nejdůležitější je, že nově budou moci žadatelé o finanční podporu žádat ve třech termínech. Jeden termín je březnový, druhý je květnový a třetí je zářijový,“ uvedl starosta Pavel Pacal.

Silný mráz na Vysočině: meteorologové varují před nízkými teplotami

15:39
Meteorologové varují před silným mrazem, který v noci na pondělí zasáhne i Českomoravskou vrchovinu na Vysočině. Teploty klesnou pod minus dvanáct stupňů. Mrazy potrvají minimálně do středečního dopoledne. Informoval v neděli ve výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Hrozí nebezpečí prochladnutí a omrznutí nechráněných částí těla.

Rizikové přejezdy mají hlídat chytré kamery. Za jízdu na červenou bude pokuta

12:14
Piráti silnic už jen tak neuniknou trestu za nebezpečné riskování na železničních přejezdech. V Česku totiž od začátku února dohlíží na přejezd na Frýdecko-Místecku plně automatizované kamerové zařízení, a další mají následovat. Kamery zaznamenávají, zda řidiči respektují blikající výstražná červená světla. V případě porušení zákona záznam systém posílá policistům. Dohled kamer má zlepšit bezpečn…

V Jemnici si na basu už nezahrají. Masopustní průvod ji na konci veselí pohřbil

11:08
/VIDEO/ Masopustní průvod prošel v sobotu 4. února odpoledne Jemnicí. Masky se sešly před druhou hodnou odpoledne v areálu zámeckého parku a poté se vydaly na obchůzku města. Na závěr účastníci průvodu a přihlížející v areálu parku podle tradice pochovali basu. Za fotografie děkujeme Davidu Chvátalovi z pořádajícího spolku Mladí za rozvoj Jemnice.

Retrohrátky ve žďárském muzeu: s Merkurem i igráčky si pohrají malí i velcí

10:03
/FOTO, VIDEO/ Je to spíše pro kluky a tatínky, ale včera si sem sedla dívka a vyrobila funkční klikovou hřídel, usmívá se průvodkyně a aranžérka Kamila Dvořáková v místnosti, které dominuje stůl se stavebnicí Merkur. O výstavu Retrohrádky ve žďárském Regionálním muzeu je značný zájem.

​Domácí násilí na Vysočině. Vykázáním z domu policisté nešetří

5.February
Vykázání z domu. Postup, který policisté na Vysočině využívají čím dál častěji. Prakticky týden co týden musí opustit společné obydlí jeden násilník.

David Matásek: Názory chlápků s puškami na zádech by se neměly tříštit

5.February
Mezi členy mysliveckého spolku, kteří čelí nejen divoké zvěři a milostným vášním, ale i mnohem horším katastrofám, zavede diváky nová osmidílná komediální série Televize Seznam nazvaná Revír. Jednu z rolí, zámeckého pána Leona Krále, v ní ztvárnil David Matásek. „Je to naprosto bezskrupulózní zmetek,“ předesílá s úsměvem herec.

Ceny české filmové kritiky vyhrál okultista Arvéd. Bodovala i série Podezření

4.February
České filmové novináře zaujalo loni nejvíce drama Arvéd. Na Cenách české filmové kritiky bodovalo v sobotu večer v Divadle Archa v kategorii nejlepší film, scénář a mužský herecký výkon pro Michala Kerna. Objevem roku je Michal Blaško, nejlepší režii odvedl Adam Sedlák.

Masky a veselí: do vsi na Vysočině se vrátil masopustní průvod, podívejte se

4.February
/VIDEO/ Před kulturním domem v Mrákotíně si v sobotu musí člověk dávat pozor, kam šlape. Místa s ledovkou a bez ní jsou na silnici velmi vyrovnaná, nicméně dětem to nevadí, s radostí se kloužou. Podobně jako řada dalších i ti nejmladší mají masky a těší se na jeden z prvních masopustních průvodů v kraji. Ten zdejší se navíc do Mrákotína vrací po zhruba čtyřiceti letech.

Vilu Stiassni v Brně pohádkově provoněla záplava živých květů, podívejte se

4.February
Do interiéru brněnské vily Stiassni se vrátila již po šesté výstava z dílny floristy Slávka Rabušice. Letošní ročník výstavy je věnován nejmladší obyvatelce vily Suzanne, od jejíhož narození uplyne v roce 2023 rovných sto let.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes