15
new stories - click to show

Třebíčský deník

Description:

Moje Třebíčsko - Třebíčský deník (denik.cz)

URL:

http://trebicsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Vysočina

Publishes:

6.8 items/day

Sněžení na Vysočině komplikuje dopravu, místy hrozí náledí

11:41
Silnice na Vysočině jsou v neděli s opatrností sjízdné. V celém kraji sněží, vozovky jsou mokré, nebo se slabou vrstvou sněhu.

Palivo z reaktoru elektrárny Dukovany vyveze speciální stroj

7:16
Úplnou vyvážku jaderného paliva v z reaktoru druhého výrobního bloku zahájí v pátek v noci energetici Jaderné elektrárny Dukovany. Manipulaci s palivem, které je jednou z klíčových procesů elektrárny, provedou pomocí speciálního zavážecího stroje. Elektrárna nechala stroj zmodernizovat za skoro 60 milionů korun. Vyvážka paliva 349 palivových kazet a 37 absorbátorů bude probíhat nepřetržitě a po...

Žijeme obavami o budoucnost, říká lékař z Vysočiny Pavel Jenerál

7:16
Obdivuji všechny sestry i lékaře. Covidových pacientů přibývá a jsou to oni, kdo se s tím musí poprat. Pro mě jsou to hrdinové, chválí zdravotníky Kateřina Novotná ze Žďáru nad Sázavou.

Víkend nabílo: na Vysočině připadne až deset centimetrů sněhu

27.November
Na Vysočině může během víkendu připadnout dalších až 10 centimetrů sněhu, předpovídají meteorologové

Hrad Kámen nabízí procházku adventním časem středověku, podívejte se

27.November
S koncem listopadu končily i zábavy. Na svatého Ondřeje si dívky věštily budoucnost. Zlé Lucky tloukly muže vařečkou. První betlém postavili jezuité v Praze.

Desítky betlémů. Na třebíčském zámku začala tradiční vánoční výstava, podívejte

27.November
Betlémy. Malované, vyřezávané, keramické, vitrážové, dokonce i zasazené do obří žárovky. Muzeum Vysočiny Třebíč pro svou tradiční vánoční výstavu jesliček tentokrát sáhlo nejen do depozitářů, ale oslovilo i soukromé osoby. V konírně na třebíčském zámku se tak sešla kolekce, jakou Třebíčané zatím nikdy neměli možnost spatřit.

Sníh, uvízlé kamiony a padesát nehod. Na Vysočinu přišla zima

27.November
Skoro padesát dopravních nehod v souvislosti s prvním sněhem řešili policisté na Vysočině před víkendem. Zmrazky na silnicích, kluzko a zablokované kamiony v kopcích - s tím musejí řidiči na Vysočině počítat i v sobotu. Na odpoledne hlásí meteorologové sníh s deštěm.

Zrušením trhů přijdeme o vánočního ducha i peníze, říká trhovkyně z Třebíče

27.November
Těšila se na vánoční atmosféru trhů i na prodávání zboží. Zákaz trhů plány a radost Ireně Rybníčkové překazil. Vánoční stánky připravovala pro charitativní projekt Vrátka. „Covidovou situaci vnímám, takže jsem to vnitřně očekávala. Do poslední chvíle jsem přesto doufala, že trhy proběhnou. Že bude třeba jen omezený program. Takhle přijdeme o vánočního ducha, je to čerstvá rána,“ popisuje svoje ...

Nejlepší místo pro život: Kraj Vysočina má druhé místo

26.November
Jsou tu nejnižší nájmy. Lidé mají kousek do práce. Jen málo mladých je nezaměstnaných. Proto Kraj Vysočina získal stříbro v jedenáctém ročníku srovnávacího výzkumu Místo pro život. V něm analytická agentura Datank hodnotí data získaná z nezávislých zdrojů a údaje z průzkumu prováděného mezi 2 320 obyvateli. První místo má Zlínsko, bronz Jihomoravský kraj.

První sníh brzdí dopravu: policie řeší na Vysočině desítky nehod

26.November
První sníh komplikuje na Vysočině jízdu řidičům. Jen za odpoledne vyšetřili policisté čtyřicet nehod. Obešly se bez zranění. Největší problémy se sjízdností silnic má Žďársko a Třebíčsko.

První letošní bruslaře v Třebíči nezastavilo ani husté sněžení, podívejte se

26.November
Třebíčský baseballový klub Nuclears proměnil své hřiště pro mládežnické týmy opět v ledovou plochu. Ta hned v první den svého provozu přilákala řadu bruslařů, kterým pranic nevadilo, že na Vysočinu dorazila zima a led hustě zasypává sníh.

Prodavač jmelí z Vysočiny: Asi to budu muset naházet do pytle a vyvézt

26.November
V létě jezdí s kolotočem, v zimě zase se jmelím. Zdeněk Spilka z Chrasti u Chrudimi však letos tradiční vánoční výzdobu na Havlíčkobrodsku neprodá. „Zrušení vánočních trhů ze dne na den považuji za nefér. Hlavně vůči nám, malým živnostníkům,“ stěžuje si. Každý rok pravidelně jezdí do Chotěboře a do Havlíčkova Brodu. „Už od osmnácti let, jen co jsem dostal řidičák,“ usmívá se devětačtyřicetiletý...

Vysočinu zasypává sníh: na některých místech napadne až deset centimetrů

26.November
/FOTO/ Jakoby někdo na nebi roztrhal peřinu. Bílé sněhové vločky se snáší na zem jedna za druhou. Páteční předpověď meteorologů se do puntíku splnila.

Stalker vyhrožoval známé z Třebíčska smrtí. Teď si ho podal zákon

26.November
Zastřelím tě. Poškodím ti auto a zemřeš. Urážky, pronásledování, výhružky smrtí. To všechno musela snášet žena z Třebíčska od neodbytného pronásledovatele.

Na Vysočině začne od prosince platit nový jízdní řád. Jízdenky zdraží

26.November
/NEJVĚTŠÍ ZMĚNY UVNITŘ ČLÁNKU/ Lidé na Vysočině si budou muset od prosince zvyknout na nový jízdní řád. Některé spoje se přesunou, jiné zruší. Cestující si připlatí za jízdenky.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes