Třebíčský deník

Description:

Moje Třebíčsko - Třebíčský deník (denik.cz)

URL:

http://trebicsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Vysočina

Publishes:

7.1 items/day

Výsledky voleb stále nejsou definitivní. Soud vynese verdikt v listopadu

10:43
Na svoji odměnu stále ještě čekají členové volebních komisí, stejně tak zatím nelze skartovat volební materiály. Přepočítávají se hlasy dvaceti okrsků.

FOTO: Okruh Bažantnice u Třebíče je hotový, o víkendu začne sloužit sportovcům

6:03
/MAPA/ Bruslaři, cyklisté, běžci i chodci. Pro ty všechny je určený nový sportovní okruh v těsné blízkosti Třebíče. Trasa okolo rybníka Zámiše a Bažantnice je hotová. Ostrý start čeká stezku o víkendu, otevře se 31. října 2020.

Podvodníci na Vysočině vytáhli novou zbraň. Vydávají se za Českou poštu

6:03
Podvodné e-maily se zprávou o balíčku, který čeká na doručení, začaly chodit lidem na Vysočině. Vydávají se za informační zprávu České pošty. Stačí jen doplatit clo, hned poté bude balík dodán adresátovi. Adresáti často vůbec netuší, že se jedná o podvod.

Krajské krizové zásoby pomáhají vykrýt problémy s ochrannými pomůckami

6:03
Krizové zásoby ochranných pomůcek se snaží držet plné Kraj Vysočina. Zatím se to daří. Krajští radní v úterý schválili příspěvek dva miliony pro záchranné složky. Za tuto částku budou pořízeny tři tisíce ochranných obleků.

Kapacity nemocnic v ČR: část hlásí skoro obsazeno, v jiných je lůžek zatím dost

6:03
Deník přináší údaje o aktuálně volných a obsazených lůžkách v nemocnicích, které získal a zveřejnil server Hlídač státu.

Pozitivních je na Vysočině za den přes sedm set, uzdravených skoro dvě stovky

19:47
Celkem 712 lidí je za posledních čtyřidvacet hodin na Vysočině pozitivních na koronavirus. Ale 199 se jich za čtyřiadvacet hodin naopak z nákazy uzdravilo.

Vyděšení psi, strašidla v problémech. Podívejte se na vtipy o vládních omezeních

17:33
/KORONAVIRUS S HUMOREM/ Uhonění psi, kteří už ani nechtějí chodit ven. Nebo strašidla na hřbitovech mající při zákazu nočního vycházení těžkou práci. Obyvatele Vysočiny ani v těžkých chvílích šíření koronaviru neopouští humor a dobrá nálada. Podívejte se na výběr z toho, co sdílí na sociálních sítích.

Šéf vysočinských silničářů chce ušetřit a udělat přítrž drobným nekalostem

14:17
Letošní koronavirová krize jen urychlila realizaci jednoho z hlavních cílů šéfa krajských silničářů Radovana Necida. Chtěl organizaci digitalizovat, v čemž viděl možnost úspor. „Videokonference pro všechna okresní pracoviště jsme například plánovali už loni na podzim,“ uvedl Necid s tím, že zařízení silničářů je plně propojitelné s těmi, které využívá zřizovatel, Kraj Vysočina.

Krajský rozpočet má letos o půl miliardy nižší příjmy. Pomohou rezervy

14:17
Propad o půl miliardy korun eviduje aktuálně Kraj Vysočina ve výnosech ze sdílených daní. Investice zatím omezovat nechce.

Lůžka v nemocnicích na Vysočině jsou téměř plná. Padáme na hubu, hlásí z nich

28.October
Krajští radní se v úterý věnovali i situaci ve zdravotnictví, které sužuje koronavirus. Nelze totiž zrušit všechnu další akutní péči.

Dárek doplní energii v prvních liniích. Zdravotníci z LDN dostali nové kávovary

28.October
/FOTO/ Díky rychlé akci místních si může personál v léčebně dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích doplnit energii kvalitní kávou. Dva nové kávovary získali zaměstnanci darem. „Zdravotníci tam v nelehké situaci statečně bojují s šířením nákazy covid-19 mezi pacienty,“ řekl jeden z inicátorů Jan Švaříček.

Pacienti na Vysočině se z nákazy uzdravují, ale psychicky je drtí statistika

27.October
Celkem 525 lidí pozitivních na koronavirus za posledních čtyřiadvacet hodin přibylo na Vysočině. Ale více než dvě stě se jich naopak z nákazy uzdravilo. Podle údajů krajské hygieny z úterního večera, se 146 nakazilo na Jihlavsku, 107 v okrese Havlíčkův Brod, dalších 64 v okrese Pelhřimov, 84 na Třebíčsku a 124 na Žďársku.

V noci z domu ani na krok. Strážníci na Vysočině to ohlídají i pomocí kamer

27.October
Zpřísňování vládních opatření pokračuje. V pondělí večer přišel zákaz, který Češi z jara neznají – po deváté hodině večerní nesmí z domu.

Řidiči vběhla pod kola srna, náraz ji odmrštil na další auto

27.October
K dopravní nehodě došlo v pondělí 26. října odpoledne krátce před sedmnáctou hodinou na silnici I/23 na Třebíčsku.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes