Třetí věk

Popis:

Portál nejen pro seniory

URL:

http://www.tretivek.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

4,2 položek/týden

Kampaň proti chudobě

5:21
Zdroj: Tisková zpráva Do Česka v sobotu 16. června přijel speciální autobus. Ten je součástí kampaně Evropské sítě proti chudobě, která chce upozornit mj. na nedostatky systému pomoci v hmotné nouzi. Lidé se budou během autobusové tour po České republice moci poradit s odborníky a diskutovat s nimi např. problémy v oblasti dluhů, sociálních dávek a podobně.

Nejméně starších lidí používá internet na Vysočině

16.června
Zdroj: Český statistický úřad Internet používá v České republice 43 % lidí starších 55 let. Rozdíly mezi regiony ale existují. Dominuje Praha. Naopak nejhorší výsledek má Kraj Vysočina.

Změny v dohledu nad spotřebitelskými úvěry

15.června
Zdroj: Veřejný ochránce práv Od 1. června musí mít nebankovní poskytovatelé spotřebitelských úvěrů licenci od České národní banky. ČNB je také jediným dohledovým orgánem, který řeší stížnosti spotřebitelů na poskytovatele úvěrů, na jejich všeobecné obchodní podmínky apod.

Rázová vlna pomáhá desítkám lidí denně

14.června
Autor: Eliška Crkovská Ročně utrpí v Česku popáleniny, které vyžadují zásah lékaře, přes sto tisíc lidí. Křečové žíly trápí až polovinu dospělé populace. Nejzávažnějším důsledkem žilních poruch je otevřený bércový vřed.

Při inkontitnecí pomáhá posilovat pánevní dno

13.června
Autor: Tomáš Blaha Při obtěžování inkontinence pomáhá posilovat svaly pánevního dna – Pelvicore či Kegelovy cviky.

Milionový doplatek za chybně přiznaný invalidní důchod

12.června
Zdroj: Veřejný ochránce práv Ombudsmanka pomohla vážně nemocnému muži nejen k výraznému zvýšení invalidního důchodu, ale také k doplatku více než 1 000 0000 Kč za důchod, který měl správně pobírat. Problém byl v nesprávně stanoveném datu vzniku invalidity – muž měl být uznán invalidním už o sedm let dříve.

Fuchsoviny II.

12.března
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes