MEDICAL TRIBUNE CZ

Description:

Informační portál nakladatelství MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. určený odborníkům pracujícím ve zdravotnictví. Najdete zde obsahy titulů, aktuality, dokumenty, email servis a mnohé další...

URL:

http://www.tribune.cz

Catalog:

Ekonomika → Zdravotnictví

Publishes:

4.1 items/day

Zachrání digitalizace sociální služby?

15:17
Nástup nových technologií doprovází i sociální služby, resp. zejména služby dlouhodobé péče. Jejich postupné rozšiřování, ale i postupný vývoj vyvolává nejen veliká očekávání, ale i otázky. Jde o otázky etické, otázky týkající se dostupnosti technologií, bezpečí apod. (rubrika: , autor: komentář: Ing. Jiří Horecký, Ph.D., MBA, zdroj: MT)

Kontrola onkologických pacientů může fungovat na dálku

15:17
Videokonzultační platforma FN Olomouc se uplatňuje v dálkové monitoraci onkologických pacientů. Pacienti se mohou online objednat nebo konzultovat svoje problémy s lékařem nebo edukační sestrou. (rubrika: , autor: ač, zdroj: MT)

Robotika v Hradci Králové patří mezi „top ten“ evropských center

15:17
Již tisící roboticky asistovanou urologickou operaci – konkrétně nervy šetřící radikální prostatektomii – provedli začátkem října lékaři Urologické kliniky LF UK a FN Hradec Králové. Zdejší robotické centrum se navíc podle nejnovějšího nezávislého auditu zařadilo mezi desítku nejlepších ze zemí EU. (rubrika: , autor: Prof. MUDr. Miloš Broďák, Ph.D., zdroj: MT)

Novinky ve farmakoterapii z UEG Week 2020

15:17
Na nedávném virtuálním kongresu United European Gastroenterology – UEG Week Virtual 2020 – bylo představeno několik „late‑breaking“ abstraktů. Přinášíme vám výsledky některých prezentovaných klinických studií nejen u pacientů s idiopatickými střevními záněty. (rubrika: , autor: red, zdroj: MT)

Mene, mene, tekel, ufarsin

15:16
V Kralické bibli (Daniel 5, 25–31) se dočtete, že se babylonskému králi Balsazarovi objevil na zdi nápis, s nímž si jeho mágové a učenci nevěděli rady. Král tudíž povolal proroka Daniela, aby mu vysvětlil, o co jde. (rubrika: , autor: komentář: MUDr. František Koukolík, DrSc., FCMA, zdroj: MT)

Pokrýt výzkumem celou biomedicínu si ČR dovolit nemůže

15:16
Vládním zmocněncem pro vědu a výzkum ve zdravotnictví byl 12. října jmenován prof. RNDr. Ondřej Slabý, Ph.D. Jak sám říká, díky všem svým aktivitám – ať už na úrovni akademické, organizační, či hodnocení kvality – má český biomedicínský prostor poměrně dobře zmapovaný a věří, že získané zkušenosti zúročí i ve své nové funkci. (rubrika: , autor: jat, zdroj: MT)

Novela kompenzační vyhlášky? Nejdříve na jaře

8:31
Ministerstvo zdravotnictví počítá s další úpravou kompenzační úhradové vyhlášky pro tento rok, ovšem až po uzavření veškerých čísel za letošní rok a dopočtení mimořádného vlivu pandemie COVID‑19 na ekonomiku jednotlivých typů poskytovatelů. (rubrika: , autor: ač, zdroj: MT)

Nemocnice hledají posily mezi ambulanty, cizinci, mediky i laiky

8:31
Některé nemocnice a osobnosti vyzvaly ambulantní specialisty k výpomoci v nemocnicích. Sdružení ambulantních specialistů ČR po dohodě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou obeslalo ambulantní pneumology a internisty s pobídkou, aby zvážili své možnosti výpomoci v nemocnicích. (rubrika: Denní zprávy, autor: ač, zdroj: MT)

COVID‑19 v druhé polovině října bez příkras

8:31
Naši lékaři a další zdravotníci a personál ve zdravotnictví dělají maximum, jejich nasazení je veliké, chtěl bych jim poděkovat,“ tato vizionářská slova pronesl 16. října v rozhovoru pro MT prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D., FCCM, předseda České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ČLS JEP, předseda Klinické skupiny COVID a národní koordinátor intenzivní péče. (rubrika:...

Fórum: Nemocnice v době covidové

8:31
Vývoj covidové epidemie naplňuje nejčernější scénáře. Nemocnice omezují zbytnou péči, koordinují se kapacity, budují „polní“ nemocnice, nakupují lůžka. Zvažuje se také využití volných lůžek v hotelích a lázních. (rubrika: , autor: red, zdroj: MT)

Riziko vyčerpání kapacity je vysoké

18:54
K sobotě 24. října bylo podle ÚZIS reprodukční číslo R pro Česko 1,36. Problémy nákazy seniorů, vysokého podílu pozitivních testů i rostoucího počtu nákaz zdravotníků trvají. Některé kraje jsou na hraně kapacity nemocnic. (rubrika: COVID-19, autor: ač, zdroj: MT)
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes