MEDICAL TRIBUNE CZ

Description:

Informační portál nakladatelství MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. určený odborníkům pracujícím ve zdravotnictví. Najdete zde obsahy titulů, aktuality, dokumenty, email servis a mnohé další...

URL:

http://www.tribune.cz

Catalog:

Ekonomika → Zdravotnictví

Publishes:

10.5 items/week

Využívání vhodných aplikací může prodlužit život ve zdraví

19.July
Předvídat, jak dlouho můžete žít v dobrém zdravotním stavu, dnes pomáhá spousta online kalkulátorů, které vyhodnocují kardiovaskulární riziko. Který z nich je ale ten nejlepší? (rubrika: Z medicíny, autor: kol, zdroj: MT)

Na BOD se prezentoval program výcviku signálních zvířat

19.July
Zvláštním hostem na Brněnských onkologických dnech byl australský ovčák Boolomo. Vystoupil v rámci konference laboratorní diagnostiky v onkologii. (rubrika: , autor: lon, zdroj: MT)

Tajemství a kontroverze herpes zoster

18.July
Pravidelný kongres AAD (American Academy of Dermatology), který se uskutečnil v březnu ve Washingtonu, patří již tradičně k největším a nejdůležitějším událostem v oboru dermatologie. K tématům, která vzbudila zájem, letos patřila i aktuální situace v léčbě a prevenci infekce herpes zoster. (rubrika: , autor: kol, zdroj: MT)

Poslanci projednají změny voleb do pojišťoven

18.July
Do správní rady zaměstnanecké zdravotní pojišťovny bude moci kandidovat každý. Dosud kandidáty vybíraly odbory a podniky. Právo volit má nadále zůstat převážně na firmách, rozšíří se jen mírně. (rubrika: Denní zprávy, autor: ač, zdroj: MT)

Pásový opar a demence

17.July
U některých infekčních chorob bylo zjištěno, že jsou spojeny s kognitivním zhoršením a demencí. Nicméně vztahu mezi herpes zoster a demencí bylo věnováno málo pozornosti. (rubrika: , autor: jv, zdroj: MT)

Přinese inhibice IL‑23 revoluci v léčbě psoriázy?

17.July
O nových možnostech léčby psoriázy, zejména o roli interleukinu IL‑23 v jejím vývoji a nejnovější evidenci o významu inhibitoru IL‑23 k dosažení trvalé kontroly onemocnění, se hovořilo na pařížském kongresu EADV (European Academy of Dermatology and Venerology Congress). (rubrika: , autor: kol, zdroj: MT)

Nová doporučení týkající se screeningu PSA

17.July
Americká pracovní skupina pro preventivní medicínu vydala nová doporučení týkající se vyšetření prostatického specifického antigenu v rámci screeningu karcinomu prostaty. (rubrika: Z medicíny, autor: pak, zdroj: MT)

Došlo k průlomovým objevům, výzkum ale musí pokračovat

16.July
To říká v rozhovoru pro MT prof. Messoud Ashina, PhD, DMSc, profesor neurologie na Faculty of Health and Medical Sciences, University of Copenhagen, Dánsko. Mezi jeho výzkumné zájmy patří experimentální modely migrény a funkční zobrazování. (rubrika: Rozhovory, autor: kol, zdroj: MT)

Management bolesti v dermatologii

16.July
V bloku přednášek březnového kongresu AAD (American Academy of Dermatology) ve Washingtonu zaměřeném na léčbu bolesti v dermatologii opakovaně zaznívalo téma opioidní krize. Problém, který se České republice naštěstí vyhnul, avšak v USA patří v posledních letech k těm nejpalčivějším. (rubrika: , autor: kol, zdroj: MT)

FN u sv. Anny povede ekonom Vajdák

15.July
Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně povede od 1. srpna Ing. Vlastimil Vajdák ze zlínské krajské nemocnice. V opakovaném výběrovém řízení porazil exposlance MUDr. Michala Pohanku. (rubrika: Denní zprávy, autor: ač, zdroj: MT)

Člověk by měl mít svůj osud stále ve svých rukou

15.July
Doc. MUDr. Iva Holmerová, Ph.D. od začátku 90. let patří k hlavním osobnostem české geriatrie. Působí v řadě českých i mezinárodních iniciativ a organizací spojených s problematikou stárnutí a dlouhověkosti. (rubrika: , autor: Zdenka Kolářová, zdroj: MT)

Digitalizace přichází. Není otázka zda, ale kdy

15.July
Český výrobce nemocničních lůžek LINET se chytil trendu digitalizace, zahajuje prodej lůžek se senzory napojenými na nemocniční informační systém pod názvem SafetyMonitor. „Již v tuto chvíli probíhají tendry na řádově stovky lůžek vybavených podobným systémem,“ říká produktový manažer LINET Lukáš Košnar. (rubrika: Rozhovory, autor: ač, zdroj: MT)

Studie zpochybnila tvrzení „bez bolesti – bez efektu“ u pacientů s PAD

11.July
Na základě výsledků studie zveřejněné v European Journal of Preventive Cardiology, časopisu Evropské kardiologické společnosti (ESC) by pacienti s periferním arteriálním onemocněním měli mít možnost bezbolestného cvičení. (rubrika: Z medicíny, autor: kol, zdroj: MT)

V dostupnosti služeb pro lidi s demencí funguje železná opona dál

11.July
V ČR je pouze 18 geriatrických ambulancí a 391 akutních geriatrických lůžek, evidováno je 442 geriatrů. Geriatrie se musí připravit na výzvy, které ji čekají se stárnutím populace. (rubrika: Denní zprávy, autor: Zdenka Kolářová, zdroj: MT)

Čím víc nemocnic, tím horší péče

10.July
Jsou zdroje v českém zdravotnictví správně rozdělovány? A váží si lidé úrovně zdravotní péče anebo se zbytečně přecpávají u pověstného švédského stolu? (rubrika: Denní zprávy, autor: čil, zdroj: MT)
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes