15
new stories - click to show

MEDICAL TRIBUNE CZ

Description:

Informační portál nakladatelství MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. určený odborníkům pracujícím ve zdravotnictví. Najdete zde obsahy titulů, aktuality, dokumenty, email servis a mnohé další...

URL:

http://www.tribune.cz

Catalog:

Ekonomika → Zdravotnictví

Publishes:

5.6 items/week

Propad v prevencích je znatelný. Snad se podaří dohnat

17:31
Celosvětové a nyní české statistiky hlásí významný propad preventivních prohlídek, a to především v roce 2020. Aby se zdravotní důsledky zmírnily, spouští Ministerstvo zdravotnictví informační kampaň „Dřív než bude pozdě“. Materiály pro pacienty budou distribuovány partnerskou sítí lékáren. (rubrika: Z medicíny, autor: MUDr. Marta Šimůnková, zdroj: MT)

Cloudové ambulantní systémy chrání data pacientů před krádeží i selháním počítače

20.October
Flexibilní, rychlý a především bezpečný. Cloud brání pacientská data výrazně lépe než systémy nainstalované na počítači v ordinaci. CGM MEDISTAR navíc usnadňuje očkování i testování pacientů na COVID-19. (rubrika: Denní zprávy, zdroj: Komerční sdělení)

Role praktika v paliativní onkologické léčbě

20.October
Akutní stavy v paliativní péči, s nimiž se praktický lékař setká, jsou často rámcově očekávatelné, jedná se zejména o bolest, dušnost, zvracení, „pacient nejí a nepije“ a zmatenost. (rubrika: Kongresy, autor: red, zdroj: MT)

Efektivní nemocnice 2021 – Strategie zdravotních pojišťoven, nemocnic a ambulancí

15.October
Ve dnech 23.11.2021 a 24.11.2021 se v Praze uskuteční již 16. ročník odborné konference „Efektivní nemocnice 2021 – Strategie zdravotních pojišťoven, nemocnic a ambulancí“. Organizátorem odborné konference je organizace HealthCare Institute o.p.s., která se již více než 15 let zabývá oblastí zdravotnictví. (rubrika: Tiskové zprávy, autor: tisková zpráva, zdroj: HealthCare Institute)

Lidé oceňují eRecept

12.October
Státní ústav pro kontrolu léčiv zopakoval po třech letech průzkum u veřejnosti na téma zdrojů a využití informací v oblasti léčiv. Lidé podle tohoto průzkumu získávají informace o lécích obvykle od ošetřujícího lékaře (68 %) a z příbalového letáku (57 %), od lékárníka (50 %) nebo z internetu (36 %). (rubrika: , autor: red, zdroj: MT)

Dopady covidu na léčbu karcinomu prsu a naděje do budoucna

12.October
Po koronavirové krizi se očekává další zlepšení prognózy pro pacientky s karcinomem prsu. Výpadek v počtu provedených screeningových vyšetření na karcinom prsu by se měl ještě letos dohnat. Zaznělo to na semináři Breast Cancer 2030: Post‑Covid Challenges for the Oncology Flagship October, který proběhl 5. října v rezidenci velvyslance Spojených států amerických v Praze. (rubrika: , autor: red, ...

Fórum: Školy se vracejí k běžné výuce

12.October
Lékařské fakulty začaly v zimním semestru s praktickou výukou studentů bez omezení. Během pandemie byla výuka v mnoha případech distanční, osobně na ni mohli medici jen v menších skupinách díky výjimce MZ. (rubrika: , autor: red, zdroj: MT)

Vláda slíbila více peněz na úhrady a platy

12.October
Odbory a zástupci poskytovatelů se dohodli s vládou a ministerstvem zdravotnictví pro rok 2022 na růstu tabulkových platů o šest procent a růstu úhrad o devět procent. Zdravotní pojišťovny budou muset sestavit deficitní zdravotně pojistné plány. (rubrika: Finance, autor: ač, zdroj: MT)

Poslanci se stanou Tom Phillip, Zdenka Němečková Crkvenjaš a další lékaři

11.October
Jak se změní zastoupení lékařů ve sněmovně? Poslanecký sněmovní výbor přijde o některé výrazné osobnosti, mezi nimi o MUDr. Jiřího Běhounka (ČSSD) nebo prof. Rostislava Vyzulu (ANO). Nově ale bylo do sněmovny zvoleno sedm jiných lékařů, kteří by se mohli do zdravotního výboru zapojit, a jeden farmaceut. (rubrika: Denní zprávy, autor: ač, zdroj: MT)

Most

9.October
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes