MEDICAL TRIBUNE CZ

Popis:

Informační portál nakladatelství MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. určený odborníkům pracujícím ve zdravotnictví. Najdete zde obsahy titulů, aktuality, dokumenty, email servis a mnohé další...

URL:

http://www.tribune.cz

Katalog:

Ekonomika → Zdravotnictví

Publikuje:

11,2 položek/týden

Význam fyzické aktivity u lidí s revmatoidní artritidou, spondylartritidou a osteoartrózou

15.února
Evropská liga proti revmatismu (EULAR) zveřejnila doporučení pro zdravotníky týkající se fyzické aktivity u lidí s revmatoidní artritidou (RA), spondylartritidou (SpA) a osteoartrózou (OA). (rubrika: , autor: red, zdroj: MT)

Prof. Češka: Bagatelizace vysokého LDL-C může být fatální

15.února
Fórum MT: Mylné představy v medicíně. Koncentrace LDL cholesterolu má zásadní význam, apeluje prof. MUDr. Richard Češka, CSc., FACP, FEFIM, předseda České internistické společnosti ČLS JEP. (rubrika: Komentáře a názory, autor: nam, zdroj: MT)

Co se (ne)lze dozvědět ze statistiky eReceptu

14.února
Nejsem si vědom, že by kdekoli jinde v rámci ČR byla takto volně přístupná a tak přesná statistika aktuálního čerpání vydávaných léčiv. (rubrika: , autor: MUDr. Jan Bruthans, Ph.D., zdroj: MT)

Nejvytíženější gama nůž na světě je na Homolce

13.února
Tým Nemocnice Na Homolce léčí s použitím gama nože kolem tisíce pacientů ročně, což přesahuje světový průměr víc než trojnásobně. (rubrika: Tiskové zprávy, autor: tisková zpráva, zdroj: Nemocnice Na Homolce)

Sympozium klinické farmacie René Macha vstoupí letos do třetí dekády

12.února
Letos 22. a 23. listopadu se na jižní Moravě sjedou lékárníci a příznivci klinické farmacie už po jednadvacáté. Organizátorům se daří zvát odborníky na konkrétní choroby, především z řad lékařů. (rubrika: , autor: PharmDr. Stanislav Havlíček, zdroj: MT)

MUDr. Cabrnochová: Pozor na dávkování antibiotik u dětí

12.února
Fórum MT: Mylné představy v medicíně. Dávkování léčiv u dětí bývá chybné, upozorňuje MUDr. Hana Cabrnochová, MBA, praktická lékařka pro děti a dorost, místopředsedkyně České vakcinologické společnosti ČLS JEP. (rubrika: Komentáře a názory)

FN Hradec Králové zavírá svou ambulanci tradiční čínské medicíny

11.února
Experiment s vtělením metod tradiční čínské medicíny do fakultní nemocnice v Česku končí po třech letech a pěti měsících. (rubrika: Denní zprávy, autor: ač, zdroj: MT)

Prof. Kvapil: Každý lékař i laik by měl poznat hypoglykémii

11.února
Fórum MT: Mylné představy v medicíně. Hypoglykémie je nebezpečná, protože se na ni nemyslí, uvádí přednosta Interní kliniky 2. LF UK a FN v Motole, předseda Diabetické asociace ČR. (rubrika: Komentáře a názory, autor: red, zdroj: MT)

V USA bylo registrováno nejvíc nových léků za 20 let

11.února
Jak uvedl výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu, ve Spojených státech byl v roce 2018 úřadem FDA registrován rekordní počet nových léčivých přípravků. (rubrika: , autor: ač, zdroj: MT)

Nové technologie mění vývoj léků i zdravotní služby

11.února
Umělá inteligence může zefektivnit řadu procesů ve zdravotnictví a ušetřit tak čas lékařům, tvrdí Karen Taylor, expertka analytické společnosti Deloitte na zdravotnictví a biotechnologie. (rubrika: Rozhovory, autor: Adéla Čabanová, zdroj: MT)

Doc Anders: Katatonie není schizofrenie

8.února
Fórum MT: Mylné představy v medicíně. Ani sami psychiatři často nevědí o problému léčby katatonních stavů, uvádí doc. MUDr. Martin Anders, Ph.D., předseda Psychiatrické společnosti ČLS JEP. (rubrika: Komentáře a názory, autor: nam, zdroj: MT)

Reexportem je ohroženo 116 variant léků

7.února
Návrh na zavedení emergentního systému a zákazu reexportu míří do legislativního procesu, lékárnická komora má zásadní připomínky. (rubrika: , autor: ač, zdroj: MT)

Prof. Babjuk: Víra v reklamy škodí

7.února
Fórum MT: Mylné představy v medicíně. Snad nejnebezpečnější je víra v nerealistické reklamy, myslí si prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc., přednosta Urologické kliniky 2. LF UK a FN v Motole (rubrika: Komentáře a názory, autor: nam, zdroj: MT)

Všeobecnou fakultní nemocnici povede prof. David Feltl

6.února
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jmenoval prof. Davida Feltla novým ředitelem Všeobecné fakultní nemocnice. Do čela nemocnice nastoupí Feltl 18. února 2019. (rubrika: Tiskové zprávy, autor: Ministerstvo zdravotnictví, zdroj: tisková zpráva)

Při pohovoru nemá mladý lékař šanci odlišit, co je pravda, a co plané sliby

6.února
"Nevíme, proč to v daném zařízení nefunguje, chceme v první fázi vyzdvihnout dobrá pracoviště a neperzekvovat ta horší. Chceme spíše ukázat pozitivní příklad, že to lze udělat tak, aby podmínky pro mladé lékaře byly dobré," říká o projektu Férové pracoviště MUDr. Jan Přáda. (rubrika: Rozhovory, autor: nam, zdroj: MT)
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes