MEDICAL TRIBUNE CZ

Popis:

Informační portál nakladatelství MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. určený odborníkům pracujícím ve zdravotnictví. Najdete zde obsahy titulů, aktuality, dokumenty, email servis a mnohé další...

URL:

http://www.tribune.cz

Katalog:

Ekonomika → Zdravotnictví

Publikuje:

7 položek/týden

Ministerstvo zdravotnictví vítá závěry analýzy českého zdravotnictví, kterou provedla OECD

22:42
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se dnes setkal s generálním tajemníkem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Angelem Gurríiou, který představil výsledky rozsáhlé analýzy českého zdravotnictví a doporučení směrem k ČR. (rubrika: Tiskové zprávy, autor: Tisková zpráva, zdroj: MZ ČR)

Nová koncepce organizace péče je pro českou onkologii nezbytná

22:08
Zajištění české onkologické péče do značné míry závisí na tom, jak zvládneme organizaci péče o stále narůstající počty pacientů. Pozitivní zprávou je, že česká onkologie dlouhodobě významně prodlužuje přežití onkologických pacientů. Avšak cenou za tento úspěch je další nárůst počtu nemocných, kterým je nutné zajistit péči. (rubrika: Denní zprávy, autor: kol, zdroj: MT)

Mým velikým přáním je, aby i mí následovníci pokračovali v reformě psychiatrické péče

16.července
České zdravotnictví se potýká s mnoha problémy: s odchody mladých lékařů do zahraničí, protože český systém jim nezaručuje získání specializačního vzdělání, se zajištěním personálního obsazení českých nemocnic lékaři i sestrami, s podfinancováním oboru, zejména pro únik finančních zdrojů v neprůhledných dodavatelských vztazích. (rubrika: Rozhovory, autor: miš, zdroj: MT)

Ostrý start reformy psychiatrické péče

16.července
Nejde jen o slova, ale o skutečné dění. Bylo již vybráno prvních pět komunitních center duševního zdraví, která budou v počátcích svého fungování podpořena Ministerstvem zdravotnictví. Jak se k této reformě staví odborná veřejnost, Ministerstvo práce a sociálních věcí a co přinese samotným pacientům? Na to se MT zeptala předsedy Psychiatrické společnosti ČLS JEP doc. MUDr. Martina Anderse, Ph.D. (rubrika: Rozhovory, autor: miš, zdroj: MT)

Experti Světové zdravotnické organizace navštívili Ministerstvo zdravotnictví ČR

13.července
Desítky českých odborníků a sedm představitelů Světové zdravotnické organizace (WHO) přijali pozvání ministra Adama Vojtěcha a ve dnech 12. a 13. července 2018 navštívili Ministerstvo zdravotnictví ČR. Hlavním smyslem návštěvy byl rozvoj spolupráce České republiky a WHO v oblastech primární a integrované péče, veřejného zdraví a stabilizace lidských zdrojů ve zdravotnictví. (rubrika: Tiskové zprávy, autor: Tisková zpráva, zdroj: MZ ČR)

Ministerstvo zdravotnictví a praktičtí lékaři uzavřeli memorandum o vzájemné spolupráci na reformě primární péče

13.července
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes podepsal memorandum o vzájemné spolupráci s představiteli praktických lékařů a odborné společnosti. Hlavním smyslem memoranda je deklarace dlouhodobé spolupráce na reformě primární péče. (rubrika: Tiskové zprávy, autor: Tisková zpráva, zdroj: MZ ČR)

Reforma lékárenství patří mezi priority Ministerstva zdravotnictví

13.července
Ministerstvo zdravotnictví ještě nikdy nebylo lékárníkům tak otevřené, jako je nyní. Od nástupu ministra Adama Vojtěcha patří stabilizace lékárenského sektoru mezi priority resortu, což dokazují desítky jednání se zástupci lékárníků na půdě ministerstva. (rubrika: Tiskové zprávy, autor: Tisková zpráva, zdroj: MZ ČR)

Za poslední čtyři týdny zemřelo ve Středozemním moři tolik lidí, jako před tím za půl roku

12.července
Jen za poslední čtyři týdny se ve Středozemním moři utopilo přes 600 lidí včetně batolat. Tyto tragédie představují polovinu ze všech dosavadních úmrtí v oblasti v roce 2018. Odehrály se v době, kdy už ve Středozemním moři nebyly přítomné záchranné lodě nevládních organizací. (rubrika: Tiskové zprávy, autor: Tisková zpráva, zdroj: Lékaři bez hranic)

Zrakově postižených přibývá, pomoc státu se snižuje

12.července
Přesně o 3 637 000 korun méně loni dostali v meziročním srovnání těžce zrakově postižení lidé na pomůcky, které jim usnadňují život. Stát, prostřednictvím Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), tedy v roce 2017 rozdělil 352 počítačů pro zrakově postižené, což je zhruba o 15 % méně než v roce předchozím. (rubrika: Tiskové zprávy, autor: Tisková zpráva, zdroj: Nadační fond FriendlyVox)

Rok po skončení bojů je zdravotnický systém v Mosulu stále v ruinách

10.července
Rok poté, co skončila bitva o Mosul, zůstává tamní zdravotnický systém v troskách. Do města se mezitím vracejí tisíce lidí. Lékaři bez hranic v západním Mosulu zaznamenali za poslední rok také posun v typu zranění – od válečných, přes poranění minami a v poslední době ošetřují zdravotní problémy a poranění způsobená špatnými životními podmínkami. (rubrika: Tiskové zprávy, autor: Tisková zpráva, zdroj: Lékaři bez hranic)

Stažení léčivých přípravků s valsartanem z EU

6.července
Na základě šetření Evropské lékové agentury (EMA) se stahují z evropského trhu všechny přípravky, které obsahují valsartan produkovaný čínským výrobcem (Zhejiang Huahai). Byly v něm zjištěny příměsi potenciálního karcinogenu N-nitrosodimetylaminu (NDMA). (rubrika: Tiskové zprávy, autor: Tisková zpráva, zdroj: EMA)

Na novou ředitelku SÚKL čeká hodně práce, očekávání terénu jsou velká

5.července
Mgr. Irena Storová, MHA, pověřená po rezignaci ředitele PharmDr. Zdeňka Blahuty v prosinci 2017 dočasným řízením SÚKL, je od 1. července po úspěšném výběrovém řízení a dlouhých průtazích ředitelkou SÚKL. Byla jedinou uchazečkou. (rubrika: Komentáře a názory, autor: nam, zdroj: MT)

Ministr zdravotnictví odvolal ředitele Nemocnice Na Bulovce

4.července
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes odvolal ředitele Nemocnice Na Bulovce Františka Nováka. Reagoval tak na zahájení jeho trestního stíhání v souvislosti s podezřením na manipulaci nemocničních veřejných zakázek. Tímto krokem chce poskytnout maximální prostor pro nezávislé vyšetřování ze strany Policie ČR. (rubrika: Tiskové zprávy, autor: Tisková zpráva, zdroj: MZ ČR)

Ministerstvo zdravotnictví výrazně zjednodušuje zdravotnickou dokumentaci

3.července
Ministerstvo zdravotnictví připravilo novelu vyhlášky o zdravotnické dokumentaci, která přináší výrazné zjednodušení vedení zdravotnické dokumentace. Bude tak lépe odpovídat skutečným potřebám v praxi a především sníží administrativní zátěž zdravotnických pracovníků. (rubrika: Legislativa, autor: Tisková zpráva, zdroj: MZ ČR)

eRecept překročí české hranice

3.července
Pacienti budou mít v budoucnu možnost vyzvednout si své předepsané léky v zahraniční. Česká republika se aktivně zapojila do projektu přeshraniční epreskripce a edispenzace, podporovaného Evropskou unií. Projekt začíná 1. července realizovat Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) společně s Krajem Vysočina. Tím, že SÚKL včas odpověděl na výzvu EU, ušetří až 75 procent nákladů na vývoj systému. (rubrika: Tiskové zprávy, autor: Tisková zpráva, zdroj: SÚKL)
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes