Tripmania.cz

Description:

Tripmania.cz je Váš online průvodcem na cestách po jedinečných místech naší planety. Každý den nové články a témata z oblasti cestování a poznávání krás světa

URL:

https://tripmania.cz/

Catalog:

Lifestyle → Cestování

Publishes:

5.6 items/week

Chystáte se do Švýcarska? Zapomeňte na auto. Tuto zemi poznáte nejlépe z vlaku

13:41
Švýcarsko, to není jen čokoláda nebo hory. Je to i neuvěřitelně propracovaná a dokonale fungující síť železniční dopravy.

Neuvěřitelná místa na naší planetě: Kam se vydat, když milujete tajemno?

15.September
Máte rádi nevysvětlitelné jevy a přírodní monumenty? Po celém světě existují tisíce míst, která jsou zahalena oparem tajemna. Některá jsou dokonce blíž, než si myslíte.

Dovolená v Karibiku se může změnit v horor. Čeho se při návštěvě této oblasti vyvarovat?

14.September
Pro české turisty už nejsou dávno jedinými prázdninovými destinacemi Chorvatsko, Itálie nebo Bulharsko. Stále přibývá těch, kdo si dopřávají exotickou dovolenou v jihoasijských zemích, jako je Thajsko, Vietnam či Malajsie.

Nejkrásnější ostrov na světě uspokojí dobrodruhy i kavárenské povaleče

13.September
Kombinaci tepla a mořských vln většina lidí neodolá. Když proto vyberete pro podzimní dovolenou některý ze 7107 filipínských ostrovů v západním Pacifiku, určitě neprohloupíte.

Chcete cestovat po světě skoro zadarmo? Můžete se vozit třeba v luxusním karavanu

12.September
Ne to opravdu není vtip, existuje totiž služba, zvaná relokace automobilů. U nás není příliš známá, ale ve Spojených státech, v Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandu a v řadě zemí Evropy opravdu funguje a jejím prostřednictvím můžete při dobrém plánování projet třeba celý kontinent skutečně téměř zadarmo.

Chystáte se do Vídně? Skryté skvosty, které byste si neměli nechat ujít

11.September
O hlavním městě Rakouska Vídni se říká, že je jakýmsi tavícím kotlem historické architektury, historie a umění, zejména hudby. Každoročně jej navštěvují miliony turistů ze všech koutů světa, ale většina z nich se vůbec nedozví, že Vídeň má i své skryté divy.

Dovolená na konci sezóny: Kam se dá vyrazit i v září a říjnu?

9.September
Nestihli jste letos ještě dovolenou u moře? Nebuďte smutní, nevadí. Stále ještě máte čas, a pak, v posledních letech už není dovolená u moře jenom záležitostí letních měsíců června, července a srpna.

Dovolená v Polsku: Pohodové koupání, cyklistický ráj a historické skvosty

7.September
V minulých letech byla mimořádně populární dovolená na jihu Evropy. Na druhou stranu je ale třeba říci, že řada lidí kdysi jezdívala k Baltu a nejeden Čech se k tomuto svému zvyku začíná opět vracet.

Zlatý trojúhelník: Objevte krásy donedávna zapovězené části naší planety

6.September
Pohraniční oblastí mezi Thajskem, Barmou a Laosem je v současnosti rájem turistů z celého světa. Hotelové komplexy nabízející své služby za směšně nízké ceny.

Azory: Utajený kout světa ve vlnách Atlantiku

5.September
Azorské ostrovy jsou u nás stále málo známý kout světa. Ostrovy patří pod portugalskou správu, mají však status autonomního území.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes