15
nových článků - klikněte pro zobrazení

Ty brďo

Popis:

Web o cestování, o Asii, Indii, Kašmíru, trochu o škole, o práci doma a zábavě v práci.

URL:

http://www.tybrdo.cz

Katalog:

Publikuje:

3 položek/měsíc

Mediální výchova s youtubrem Kovym v rámci programu Jeden svět na Školách

29.května
Ušetřete si práci, nechte za sebe učit youtubera Kovyho. Nemá smysl složitě vymýšlet aktivity, které už někdo jiný dobře připravil. A navíc je dal zdarma a veřejně k dispozici. Získáte tak výborně nachystané hodiny, videa a metodiky v rámci mediální výchovy. Jsou dílem organizace Člověk v tísni v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách.

Novinky v Google Classroom – rok poté, co jsme kompletně odešli od Moodle

16.května
Google svoji Učebnu neustále vylepšuje, přidává nové funkce a na základě zpětné vazby mění ty stávající. Koukněte, jak se toto online výukové prostředí změnilo od doby, kdy jsem tu naposledy srovnával Moodle a Google Classroom. Novinek je spousta - vše je přehlednější a snazší. Já už nevidím cesty zpět k Moodle. Classroom u nás definitivně zvítězil.

Události, co se nestaly. Lidé, kteří neexistují. Tvořili jsme fakenews

29.dubna
Zadání je jednoduché: Vytvoř co nejvěrohodnější falešnou konverzaci, zprávu, fotku nebo profil. Jednoduše lži a manipuluj. K dispozici dostaneš zajímavé nástroje, které ti práci usnadní. Jenže to není vše. V druhé části práce vysvětlíš, jak jsi postupoval a proč je tvá zpráva falešná jak pětník. To proto, aby si i ostatní uvědomili, jak snadné je manipulovat informace a šířit fakenews.

Himálajská úzkokolejka z Kalky do Shimly je technickým divem a zajímavou turistickou atrakcí

15.dubna
Urazit 96 kilometrů vlakem po úbočí Himálaje tu trvá 5–6 hodin. Trať překoná převýšení téměř jeden a půl kilometru a jet rychleji prostě nejde. Indická úzkokolejka do Shimly je právem jedním z technických zázraků britského stavitelství. I proto byla zapsána na seznam světového kulturního děditství UNESCO.

Jak na Computer Science First with Google – praktický návod krok za krokem

28.března
Internetový kurz programování ve Scratchi, doplněný o metodickou podporu, videa a další materiály od firmy Google, je opravdu výborný a komplexní. O to překvapivější je pak určitá složitost a nelogičnost v jeho nastavení a ovládání. V tomto návodu se podíváme, jak na to. Nebojte se toho, zvládnout se to dá a výhody jsou jasné.

Zrealizovat přírodopisnou písemku v angličtině je snazší, než byste čekali

14.března
Nachystal jsem písemku z přírodopisu, která nebyla v češtině, ale pouze v angličtině. Žáci měli obavy, ale nakonec to dopadlo lépe, než čekali. Dokázali správně odpovědět na 76 % otázek. Chci vám tím ukázat, že připravit si hodinu s prvky CLILu je snadné. Chci vám ukázat, že vám to nezabere víc než 15 minut. Chci vám ukázat, že se toho nemusíte bát.

Jaká byla učitelská konference Edustaňkov 2019

11.března
Někdy se pro zajímavou informaci nebo tip do výuky vyplatí jet i na druhou stranu republiky. Přesně to je případ učitelské konference Edustaňkov. Je to akce, kterou dělají učitelé pro učitele. Tedy bez frází a akademické omáčky. Letos bylo v nabídce celkem 19 workshopů s velkým tematickým rozptylem ve čtyřech blocích. Proto si každý mohl namixovat to, co mu sedne nejvíc.

Grand Anicut je přehrada stará více než 2 000 let – zázrak stavitelství starých Čólů

7.března
Historie ovlivňování krajiny člověkem je delší, než si někdy občas dokážeme představit. Před zhruba 2 000 lety změnili jihoindičtí Čolové tok řeky, postavili přehradu a zúrodnili obrovské území. Ta přehrada tu zůstala dodnes.

Programování ve Scratchi s podporou firmy Google – to je Computer Science First

28.února
Když máte metodik k programování víc, než kolik lze reálně vyzkoušet, sáhnete po něčem větším a osvědčeném. To velmi dobře splňuje povedená série kurzů firmy Google „Computer Science First“. Vám jako učiteli poskytne vše, co potřebujete pro výuku programování a pro rozvoj informatického myšlení. Žákovi pak dá podporu a materiály, které ho od základů naučí třeba naprogramovat si vlastní hru.

Překvapivé setkání s kouskem Tibetu v jižní Indii – Namdroling monastery v Karnátace

21.února
Ano, ten nadpis je pravdivý. I v jižní Indii můžete najít kus Tibetu, buddhistické mnichy a jejich kláštery uprostřed vedra a zeleně. Většina z nás má buddhistické kláštery spojené s Himálajem a severem země. Málokdo ale tuší, že i na jihu najdete tibetskou komunitu o téměř 10 000 členech.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes