15
new stories - click to show

Týden.cz

Description:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Catalog:

Publishes:

11.9 items/week

Češi vnímali Hamáčka ze všech politiků během krize nejvíce pozitivně

17.June
Při koronavirové krizi si podle průzkumu veřejného mínění nejlépe počínal vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Zájem podnikatelů a institucí jet s Vystrčilem na Tchaj-wan je vysoký

17.June
Zájem českých podnikatelů a výzkumných institucí o cestu na Tchaj-wan překročil kapacitu vládního letadla.

Vědci popsali u myší vliv stáří na průběh mozkové mrtvice

17.June
Čeští vědci zřejmě přispěli k výzkumu vlivu stáří na průběh mozkové mrtvice. Popsali skupiny genů, na něž má mrtvice u starších myší horší dopad než u mladých zvířat. Výzkum by v budoucnu mohl pomoci k léčbě ischemické mozkové příhody.

Prezident Zeman jmenoval osmdesát profesorů, mezi nimi Jarchovského nebo Šépku

17.June
Prezident Miloš Zeman podepsal jmenování 80 profesorů. Jmenovací dekrety jim předá ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Inflace v Evropě klesla na 0,6 procenta, v Česku je situace horší

17.June
Roční míra inflace v Evropské unii v květnu činila 0,6 procenta, a snížila se tak z dubnové hodnoty 0,7 procenta. Oznámil to ve středu evropský statistický úřad Eurostat. V České republice pak roční inflace klesla na 3,1 z dubnových 3,3 procenta, i tak ale patří k nejvyšším v Unii. Květen byl měsícem, kdy se evropská ekonomika potýkala s dopady šíření koronaviru a s opatřeními proti jeho šíření.

Nakažení pražského náměstka koronavirem ovlivní jednání Sněmovny i chod magistrátu

17.June
Pozitivní test náměstka pražského primátora Petra Hlubučka na koronavirus ovlivnil středeční jednání Sněmovny.

Mistr světa v běhu na 100 metrů Christian Coleman nejspíš přijde o olympijské hry

17.June
Mistr světa v běhu na 100 metrů Christian Coleman má kvůli třem zmeškaným dopingovým kontrolám během 12 měsíců zastavenou činnost.

Hezké fotografie už nikoho nebaví. Nová generace umělců ukazuje originální umění Naostro

17.June
Jak uklidit planetu, zpropagovat hlavní město, zachytit lidské emoce nebo proměnit svoji genderovou identitu. Píseckou bránu na pražských Hradčanech budou do konce června zdobit originální nápady nadějných fotografů, grafiků, designérů a filmařů.

USA chtějí vyhladovět Sýrii a Libanon, tvrdí vůdce Hizballáhu

17.June
Účelem nových sankcí, které proti Sýrii zavádějí Spojené státy a mají platit od středy, je vyhladovět Sýrii a sousední Libanon.

V úterý přibylo 47 případů, aktuálně je v Česku 2420 nakažených

17.June
V Česku v úterý přibylo 47 nových případů koronaviru, denní přírůstek se tři dny drží pod padesátkou. Od začátku epidemie bylo dosud zaznamenáno 10 112 případů. Z nemoci covid-19 způsobované koronavirem se vyléčilo 7360 lidí, zemřelých nakažených je 332.

Pomáhat měnit svět k lepšímu si daly za cíl Ceny SDGs. Přihlášky jsou otevřené do konce června

17.June
Ceny SDGs již čtvrtým rokem ocení iniciativy, produkty nebo služby, jež naplňují globální cíle, a mění tak Česko i svět k lepšímu. Letošní ročník, který opět pořádá Asociace společenské odpovědnosti, přinese několik novinek.

Napětí na Korejském poloostrově opět roste, KLDR vysílá vojáky do demilitarizovaných zón

17.June
Severní Korea znovu vyšle vojáky do letoviska v Diamantových horách a průmyslového komplexu Kesong, které byly kdysi považovány za symboly její spolupráce s Jižní Koreou.

Fotbalisté Bayernu slaví jubilejní 30. německý titul

17.June
Fotbalisté Bayernu Mnichov ovládli poosmé v řadě německou ligu a celkově získali jubilejní 30. domácí titul v klubové historii.

Covid-19 má ve Spojených státech na svědomí více obětí než první světová válka

17.June
Ve Spojených státech za uplynulých 24 hodin zemřelo dalších 740 lidí s covidem-19. S odvoláním na data americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) o tom informovala agentura AFP.

Prodej aut v Evropské unii v květnu klesl o polovinu, oproti dubnu to je lepší výsledek

17.June
Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v květnu kvůli koronavirové krizi meziročně snížil o 52,3 procenta na 581 161 vozů.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes