Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

12,6 položek/den

Developeři z T.E. postaví na Jarově komplex s kancelářemi

16:32
Developerská a stavební skupina T.E koupila jeden z pozemků původního stavebního dvora v Praze na Jarově. V areálu o rozloze 14 tisíc metrů čtverečních plánuje postavit objekt s byty, kancelářemi a obchody.

Odbory s Ťokem nesouhlasí, změny mohou ČD destabilizovat

16:32
Odboráři na železnici nesouhlasí s důvody, které přiměly ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) k personálním změnám ve vedení Českých drah (ČD). Velké změny v managementu podle nich navíc povedou k destabilizaci podniku. Řekl to místopředseda Odborového sdružení železničářů (OSŽ) Vladislav Vokoun.

Rusům experiment s fotbalem vyšel. Ale ještě nemají vyhráno

15:57
Jen krátce trvalo roztrpčení Rusů z vyřazení ve čtvrtfinále světového fotbalového mistrovství. Ruský šampionát vstoupí do análů jako jeden z nejvydařenějších a plody nadšené organizátorské práce bude Moskva sklízet jak na poli domácím, tak i zahraničním.

Airbnb musí změnit informování o cenách, porušuje pravidla EU

14:48
Populární služba Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v současné době porušuje spotřebitelská pravidla Evropské unie a od Evropské komise nyní dostala čas do konce srpna, aby navrhla potřebné úpravy.

Zdravotnické skupině Agel loni stoupl zisk o čtvrtinu na 782 miliónů

14:14
České zdravotnické skupině Agel loni meziročně stoupl konsolidovaný zisk o více než čtvrtinu na 782 milionů korun.

Čínské ekonomice se daří. Je nad vládním cílem pro letošek

11:52
Růst čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí meziročně podle očekávání zpomalil na 6,7 procenta z 6,8 procenta v prvním kvartálu.

Na Letišti Farnborough začíná tradiční mezinárodní aerosalon

8:24
Na letišti Farnborough u Londýna začíná tradiční evropský mezinárodní aerosalon, který se zde koná každý druhý rok. Jedna z největších světových přehlídek letecké techniky potrvá do 22. července a pořadatelé slibují, že bude patřit mezi doposud nejvíce inovativní a interaktivn

ČD Cargo vydá dluhopisy za miliardu korun. Chce investovat

6:44
Nákladní dopravce ČD Cargo vydá kvůli investicím dluhopisy za miliardu korun. Informuje o tom deník E15.

Polovina Čechů považuje za nejstabilnější investici zlato a drahé kovy

20:38
Nejstabilnější alternativní investicí je pro Čechy zlato nebo jiné drahé kovy. Drahé kovy jako nástroj pro uložení peněz preferuje 48 procent lidí. S velkým odstupem následuje umění (11 procent), starožitnosti (devět procent) nebo kryptoměny (pět procent).

Prodejci lihovin Rémy Cointreau ČR vzrostl zisk o 72 procent

15.července
Jednomu z největších prodejců lihovin Rémy Cointreau ČR vzrostl za rok končící letošním březnem meziročně zisk o 72 procent na 92,3 milionu korun. Tržby za alkoholické nápoje se firmě zvětšily zhruba o pětinu na 2,25 miliardy korun, uvádí společnost ve své výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin.

Platy v průmyslu na Liberecku patří k nejvyšším v Česku

15.července
Mzdy v průmyslových podnicích v Libereckém kraji patří k nejvyšším v zemi. V prvním čtvrtletí brali zaměstnanci 114 průmyslových podniků s více než stovkou lidí v průměru 32 550 korun hrubého měsíčně.

Stát chce snížit byrokracii v podnikání. Mají odpadnout duplicitní hlášení

15.července
Stát se chce v příštích letech zaměřit na snižování administrativní zátěže podnikatelů, konkrétně jde o elektronizaci veřejné správy, odstranění duplicity hlášení údajů pro statistický a finanční úřad, odstranění duplicitních hlášení o produkci a nakládání s odpady a přehodnocení projektu zřízení jednoho inkasního místa.

V červnu skončilo v reorganizaci šest společností

15.července
Letošní červen přinesl rekordně vysoký počet schválených reorganizací podniků v jednom měsíci, a to celkem šest. Za poslední rok jich bylo okolo dvou za měsíc.

Solární skupině Energy 21 vzrostl čistý zisk i tržby

15.července
Energetické skupině Energy 21, výrobci elektřiny ze solárních zdrojů, vzrostl loni meziročně čistý zisk o 23,8 procenta na 350,7 milionu korun. Konsolidované tržby z prodeje výrobků a služeb meziročně stouply o 5,2 procenta na 887,8 milionu korun.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes