Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

10,2 položek/den

Vzkaz světu: Čína se nebude rozvíjet na úkor jiných zemí

11:33
Čína se nebude rozvíjet "na úkor zájmů jiných zemí a nikdy nebude usilovat o hegemonii", řekl dnes čínský prezident při příležitosti 40. výročí zahájení čínských tržních reforem a otevírání ekonomiky.

Nynější stavbaři na dálnici D1 končí, Ťok chce vymáhat penále

10:22
Sdružení stavebních firem, které opravovalo dálnici D1 mezi Humpolcem na 90. kilometru a Větrným Jeníkovem na 104. kilometru, odstoupilo od smlouvy o dílo uzavřené s Ředitelstvím silnic a dálnic.

Brexit bez dohody ovlivní cestování i nákupy v e-shopech

5:50
V případě, že Velká Británie vystoupí z EU bez dohody, bude se veškerý obchod s ostrovy považovat za obchod se třetí zemí. Zboží bude podléhat celnímu dohledu a bude nutné splnit příslušné dovozní a vývozní formality. Bude možné provádět celní kontroly, bude se vybírat clo podle Společného celního sazebníku EU a další poplatky.

Brusel hledá cestu, jak spravedlivě podpořit zemědělství

22:34
Vyjednavači členských zemí Evropské unie a Evropského parlamentu (EP) se stále nemohou shodnout na finální podobě pravidel, která mají zajistit spravedlivější nakládání s malými a středními zemědělci ze strany jejich větších obchodních partnerů, třeba velkých obchodních řetězců.

Nestlé zruší v Německu stovky pracovních míst

22:34
Švýcarský potravinářský koncern Nestlé zruší v Německu zhruba 380 pracovních míst, dvě továrny zavře a v dalších dvou pobočkách sníží stavy. Firma, která celosvětově zaměstnává více než 330 tisíc lidí, to uvedla ve svém sdělení.

Sankcionovaní Rusové mohou na ekonomické fórum v Davosu

20:53
Pořadatelé Světového ekonomického fóra v Davosu ustoupili od svého rozhodnutí zakázat na této prestižní konferenci účast trojici významných ruských podnikatelů, kteří jsou terčem amerických sankcí. Učinili tak poté, co Moskva pohrozila bojkotem konference.

Babiš chce podpořit hospodářskou spolupráci s Afrikou

20:18
Česko by mělo být aktivní na poli exportní diplomacie hlavně mimo Evropu a snažit se více proniknout například na africké trhy. Před odletem do Vídně, kde se v úterý uskuteční fórum Afrika-Evropa, to řekl český premiér Andrej Babiš.

Česko je evropskou hračkářskou velmocí. Čemu za to vděčí?

19:10
Česká republika je největším vývozcem hraček v Evropě. Hodnota jejich exportu dosahuje dvou miliard eur (51,6 mld. korun). Na export jdou hlavně plastové stavebnice, ale i panenky, miniaturní modely nebo různé hračkářské sady.

Zaměstnanci Amazonu stávkují. Ohrozí to i dodání vánočních dárků

18:01
Zaměstnanci dvou německých distribučních center amerického internetového obchodu Amazon stávkují za zlepšení pracovních podmínek. Vícedenní stávka podle odborů začala v noci na pondělí a mohla by narušit doručování vánočních dárků.

Nové byty v Praze meziročně zdražily o 11,8 procenta

16:51
Průměrná nabídková cena volných nových bytů v Praze na konci října meziročně vzrostla o 11,8 procenta na 104 100 korun za metr čtvereční. Tempo růstu je podobné jako před rokem, kdy byty meziročně zdražily o 15 procent.

Zvýšení existenčního minima Maláčová neprosadila

16:17
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) neuspěla s požadavkem zvýšit od ledna životní a existenční minimum o 380 korun. Vláda projednávání bodu přerušila, vrátí se k němu v lednu, sdělila ministryně. Částka podle ní může být navýšena od února.

Míra inflace v eurozóně se nečekaně snížila na 1,9 procenta

15:41
Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně se v listopadu nečekaně snížilo na 1,9 procenta z říjnových 2,2 procenta. Uvedl to evropský statistický úřad Eurostat, který tak o jednu desetinu procentního bodu upravil směrem dolů svůj předběžný odhad zveřejněný koncem minulého měsíce.

Malajsijská vláda žaluje banku Goldman Sachs kvůli korupci

14:32
Malajsijská vláda zažalovala americkou banku Goldman Sachs a dva její bývalé zaměstnance. Viní je z korupce a praní špinavých peněz v souvislosti s finančním skandálem kolem státního investičního fondu 1MDB.

Bankám a spořitelnám stoupl čistý zisk na rekordní částku

13:20
Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2018 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 2,7 miliardy na rekordních 62,6 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka.

Tesco věnuje více jak pět milionů korun na projekty neziskových organizací

12:47
Do 5. kola grantového programu společnosti Tesco "Vy rozhodujete, my pomáháme" se letos přihlásilo 536 projektů.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes