Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

7,9 položek/den

Brexit jako problém pro logistiku. Jak se situace vyvine?

8:30
Kvůli situaci na hranicích Velké Británie a kvůli chystanému brexitu vozí hustopečská dopravní firma MOSS logistics v posledních měsících do této země o polovinu méně zásilek. Nyní čeká, jak se situace vyvine a nevylučuje ani úplné ukončení cest do Británie, řekl ředitel Petr Šťastný.

Životní úroveň je dobrá, říkají Češi. Voliči levice jsou kritičtější

23.března
Zhruba polovina lidí v Česku považuje hospodářskou situaci země i životní úroveň své domácnosti za dobrou. Asi třetina je hodnotí jako ani dobré, ani špatné, mírně nad desetinu je vidí jako špatné.

Šéf ECB: Na země západní Evropy dopadne brexit tvrdě

22.března
Evropské společnosti musí posílit své přípravy na možný odchod Británie z Evropské unie bez dohody. Řekl to podle agentury Reuters prezident Evropské centrální banky Mario Draghi představitelům EU.

V pivovaru Radegast začala stavba linky na plnění plechovek

22.března
V pivovaru Radegast v Nošovicích na Frýdecko-Místecku začala stavba linky na plnění plechovek a centrálního skladu celkem za více než 600 milionů korun. Kapacita linky bude šedesát tisíc plechovek za hodinu, první výrobky má začít dodávat na počátku příštího roku.

Aerolinky Garuda zruší objednávku na letadla Boeing 737 MAX

22.března
Indonéská letecká společnost Garuda zruší objednávku na letadla Boeing 737 MAX. Jako důvod uvedla ztrátu důvěry po dvou nehodách za šest měsíců. Garuda je první leteckou společností, která veřejně oznámila, že plánuje zrušit objednávku na stroje 737 MAX, které byly po dvou nehodách indonéských a etiopských aerolinek dočasně vyřazeny z provozu.

Ruská centrální banka úroky nezměnila, naznačila jejich snížení

22.března
Měnový výbor ruské centrální banky na pátečním zasedání ponechal hlavní úrokovou sazbu beze změny na 7,75 procenta. Naznačil však, že by úroky mohl ještě letos snížit, protože očekává zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen.

McDonald's experimentuje na Norech. Láká je na vege nugetky

22.března
Fastfoodový řetězec McDonald's v posledních letech se svým menu různě experimentuje. V každé zemi na základě poptávky přijde s něčím unikátním. Nejnovějším produktem jsou nyní veganské McNuggets, které jsou k dispozici zákazníkům v Norsku.

Podnikatelská aktivita v eurozóně byla horší, než se čekalo

22.března
Podnikatelská aktivita v eurozóně byla v březnu podstatně horší, než se očekávalo. Kvůli velkému propadu poptávky aktivita továren vykázala největší pokles za téměř šest let.

Aerolinky nepředložily pobrexitový plán, sázejí na jeho odklad

22.března
Přední letecké společnosti včetně IAG, vlastníka British Airways, a Iberie, dosud nepředložily plány, jak hodlají splňovat vlastnická pravidla Evropské unie v případě, že Británie opustí unii bez dohody.

Firma Nike zvýšila čtvrtletní tržby o sedm procent

22.března
Americký výrobce sportovního zboží Nike zvýšil ve třetím finančním čtvrtletí tržby meziročně o sedm procent na 9,61 miliardy dolarů (216,5 miliardy korun) a poprvé za šest kvartálů tak nepřekonal předpověď analytiků.

Češi vybrali nejoblíbenější technologie

21.března
Obliba moderních technologií u české veřejnosti stoupá; zatímco v roce 2010 mělo přístup k internetu jen něco málo přes polovinu českých domácností, v roce 2018 už tento počet stoupl na více než 90 %.

Na brexit se chystá i výrobce toaletního papíru. Hromadí zásoby

21.března
Stejně jako firmy z mnoha dalších odvětví i výrobce papírových produktů Wepa se připravuje na hrozící odchod Británie z Evropské unie bez dohody. Německá společnost je pro Brity jedním z největších dodavatelů toaletního papíru a kuchyňských utěrek a za poslední tři měsíce za Lamanšským průlivem nahromadila dodatečných 600 tun výrobků, informoval web BBC.

Výbor britské centrální banky nechal úrokové sazby beze změny

21.března
Měnový výbor britské centrální banky Bank of England (BoE) ponechal na čtvrtečním zasedání úrokové sazby beze změny. Varoval však, že nejistoty kolem odchodu Británie z Evropské unie nadále ohrožují podnikatelskou důvěru, krátkodobou ekonomickou aktivitu a firemní investice v zemi.

Desetina domácností platí za bydlení 40 procent svých příjmů

21.března
Téměř desetina českých domácností platí za bydlení včetně energií více než 40 procent ze svých čistých příjmů. Zhruba dvě třetiny z nich přitom bydlí v pronajatém bytě a největší skupinu mezi nimi tvoří osamělé důchodkyně.

Nezaměstnanost na Slovensku je vyšší než v Česku

21.března
Míra nezaměstnanosti na Slovensku v únoru mírně klesla, a to na 5,16 procenta ze 5,26 procenta v lednu. Nezaměstnanost v zemi je sice vyšší než v České republice, drží se ale blízko novodobých minim.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes