Týden.cz

Description:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

6.4 items/day

Vložit peníze do investičních vín se vyplácí

15:59
V investicích se nevyplácí sázet všechno na jednu kartu. Uvědomuje si to stále víc a víc lidí: alternativní investice jakožto jedna z možností diverzifikace portfolia hrají stále významnější roli. A proč nezkusit vsadit na víno?

Evropská centrální banka rozšířila program nákupu dluhopisů

14:52
Evropská centrální banka (ECB) se rozhodla rozšířit program nákupu dluhopisů spuštěný kvůli koronavirové krizi o 600 miliard eur na 1,35 bilionu eur (36 bilionů korun). Svou základní úrokovou sazbu ponechala na rekordním minimu nula procent.

Německá ekonomika se dostane do stavu před krizí až v roce 2022

14:19
Německá ekonomika by měla dosáhnout předkrizové úrovně ve druhé polovině roku 2022. Ve čtvrtek to jako svůj cíl označil německý ministr hospodářství Peter Altmaier.

Průměrná mzda v Česku překročila 34 tisíc

10:27
Průměrná mzda v Česku v letošním prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o pět procent na 34 077 korun. Zaměstnanci tak dostávali v hrubém průměrně o 1610 korun více než před rokem. Po zahrnutí růstu spotřebitelských cen výdělek reálně stoupl o 1,4 procenta, což je nejméně od konce roku 2013.

Prodej aut je v Británii nejnižší od roku 1946

9:20
Prodej nových osobních automobilů v Británii v květnu vzrostl oproti dubnu, kdy se propadl na nejnižší úroveň od roku 1946. Byl však o téměř 90 procent nižší než ve stejném období loňského roku, protože ho i nadále brzdí koronavirová krize.

Až dvě miliardy korun. Smartwings žádají pomoc od státu

8:47
Česká letecká společnost Smartwings potřebuje získat od státu půjčku nebo záruku za komerční úvěr ve výši 1,7 až dvě miliardy korun. Mladé frontě Dnes (MfD) to řekl spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně.

Prodej nových automobilů klesl o třetinu na 74 tisíc vozů

3.June
Prodej nových osobních aut za pět měsíců klesl meziročně o 30,3 procenta na 74 258 vozů. V květnu se trh meziročně propadl o 44,4 procenta. Důvodem je pokles poptávky způsobený koronavirovou epidemií.

Student navrhl lepší proudnici, ta teď míří na trh. Vycházel z vlastní zkušenosti hasiče

3.June
Student Vysokého učení technického v Brně Filip Páral navrhl lepší proudnici pro požární sport. Vycházel při tom z vlastních hasičských zkušeností. Proudnici nazval BE[A]ST a teď s ní začíná podnikat, sdělila Iveta Zieglová z fakulty strojního inženýrství.

Lufthansa hlásí čistou ztrátu za první čtvrtletí ve výši 55 miliard

3.June
Německá letecká společnost Lufthansa vykázala v prvním čtvrtletí kvůli koronavirové krizi čistou ztrátu 2,1 miliardy eur (55,8 miliard korun).

USA prověřují plány zemí na zavedení digitální daně, v hledáčku mají i Česko

3.June
Spojené státy prověřují daň z digitálních služeb, kterou plánuje zavést nebo již zavedla řada zemí, včetně České republiky. USA se již několikrát vyjádřily, že daň považují za diskriminační vůči americkým firmám a výsledkem přezkumu by mohla být odvetná cla. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení Úřadu amerického obchodního zmocněnce (USTR).

V květnu se zvýšil počet bankrotů firem a podnikatelů i osobních úpadků

2.June
V květnu bylo v Česku vyhlášeno 49 bankrotů obchodních společností, o pět více než v dubnu. Rovněž byl vyhlášeno 619 bankrotů podnikatelů, o 17 více než v předchozím měsíci.

V hlavní roli lampa Tension

2.June
Co se stane, když se spojí Hornbach s duem českých designerů Herrmann a Coufal? Vznikne originální projekt DIY lampy Tension, kterou si každý machr vyrobí svépomocí, navíc s možností dalšího individuální ztvárnění.

Evropské akcie se vyšplhaly nejvýše od první poloviny března

2.June
Evropské akcie se vyšplhaly na nejvyšší úrovně od první poloviny března. Výrazně posiluje burza ve Frankfurtu, německé automobilky totiž těží z nadějí na státní podporu prodeje. Panevropský akciový index STOXX 600 si krátce před polednem připisoval zhruba 1,4 procenta na 359 bodů.

Příspěvek OSVČ: finanční správa registruje více než 792 tisíc žádostí

2.June
Finanční správa do pondělka přijala 792 333 žádostí o vyplacení příspěvku osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ). Celkem vyřídila přes 790 tisíc žádostí a vyplatila 17,7 miliardy korun. Vyplývá to z informací, které zveřejnila finanční správa na twitteru.

Česká ekonomika klesla o dvě procenta

2.June
Česká ekonomika klesla podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) v 1. čtvrtletí meziročně o dvě procenta a mezičtvrtletně o 3,3 procenta. První odhady z poloviny května přitom hovořily o meziročním snížení o 2,2 procenta a mezičtvrtletním o 3,6 procenta. Navzdory revizi ale stále jde o největší pokles české ekonomiky od začátku roku 2010, uvedl ČSÚ.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes