Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

13,4 položek/den

Znělku jihlavského festivalu vytvořil francouzský režisér

17:47
Znělku letošního ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava vytvořil francouzský režisér Jean-Luc Godard. Festival, který se bude konat od 25. do 30. října, zároveň uvede v české premiéře Godardovu novinku Le livre d'image.

Festival Smetanova Litomyšl nabízí Klasiku na zkoušku

16:05
Pořadatelé hudebního festivalu Smetanova Litomyšl chtějí přilákat i návštěvníky, kteří si nejsou jisti, že by je vážná hudba bavila. Připravili pro ně výběr představení nazvaný Klasika na zkoušku, jež mohou zhlédnout za zvýhodněné vstupné.

V Ostravě odhalí sochu Karla Kryla, bude symbolizovat svobodu slova

14:31
Před budovou Českého rozhlasu Ostrava bude ve středu odhalena socha písničkáře a básníka Karla Kryla. Sochu se tam jako symbol svobody slova a demokracie rozhodli umístit studenti. Na svůj projekt získali dotaci z programu města Ostravy zaměřeného na úpravu veřejných prostor.

Další ročník Eurovize uspořádá Izrael, ale kde?

12:57
Izrael doufal, že další země budou následovat Spojené státy s uznáním Jeruzaléma za izraelské hlavní město. Učinily to ale jenom Paraguay a Guatemala, zatímco Izrael se potýká s negativní reakcí. Politika se přelévá i do nečekaných oblastí, například do fotbalu nebo populární hudby.

Divadlu na cucky vzrostla návštěvnost až o stoprocent

11:25
Až stoprocentní nárůst návštěvnosti zaznamenali zástupci olomouckého Divadla na cucky díky přestěhování scény z Wurmovy ulice na Dolní náměstí. Za uplynulou sezonu navštívilo divadlo zhruba čtyři tisíce diváků, dalších přibližně 3500 prošlo jeho galerií, řekl ředitel divadla Jan Žůrek.

Festival United Islands of Prague odstartuje v Karlíně

10:28
V Karlíně v pátek odstartuje 15. ročník mezinárodního festivalu United Islands of Prague. Do 23. června mohou zájemci navštívit 15 hudebních scén, na kterých vystoupí 108 interpretů.

Festival Metronome v Praze: zahrají Massive Attack i Tata Bojs

8:44
Na pražském Výstavišti v pátek začne 3. ročník hudebního festivalu Metronome, který přivítá zahraniční i tuzemské interprety moderní hudby. V dnešním programu vystoupí mimo jiné britská skupina Massive Attack, John Cale, Tom Odell, Tata Bojs, Sexy Dancers a další. Festival končí 23. června. Pořadatelé očekávají až 20 tisíc návštěvníků.

V Hradci začíná festival Divadlo evropských regionů

7:58
V Hradci Králové v pátek začne 24. ročník festivalu Divadlo evropských regionů. Do 29. června nabídne divákům stovky divadelních představení, koncerty a další akce. Součástí festivalu bude i Open Air Program, který v centru města nabídne více než 160 produkcí.

Divadlo Na zábradlí uvede Holmese i Bergmana

6:17
Divadlo Na zábradlí začne od podzimu slavit svou jubilejní 60. sezonu. Ponese se v duchu velkých literárních a kulturních postav i současných a aktuálních témat. První z premiér bude inscenace Podivuhodný případ pana Holmese, kterou známá pražská scéna v režii Davida Jařaba uvede 5. října.

Alex Webb v Leica Gallery. Vystaveny boudou snímky z celého světa

23:11
Pražská Leica Gallery vystavuje snímky amerického fotografa Alexe Webba. Kolekce nabízí přehled tvorby za téměř 30 let, kdy se autor věnuje barevné fotografii. Návštěvník výstavy má možnost procestovat s autorem různé kouty světa, například Indii, Řecko, Grenadu, Haiti, Kubu či Mexiko.

Plastici na Valašském špalíčku spojí síly s Filharmonií Brno

21:37
Skupina The Plastic People of the Universe nabídne 22. června na festivalu Valašský špalíček ve Valašském Meziříčí symfonický projekt Co znamená vésti koně. Skupina v něm spojila síly s Filharmonií Brno pod taktovkou dirigenta Marka Prášila.

Colours of Ostrava připravil hmatovou mapu i příručku v Braillově písmu

20:41
Pro návštěvníky festivalu Colours of Ostrava bude letos připravený výrazně zvětšený vstupní prostor, možnost vyměnit si vstupenky za festivalové pásky několik dní předem i jinde než v Ostravě nebo speciální doprava z nočních koncertů do okolních měst.

Máme nejstarší zachovalý da Vinciho obraz, hlásí experti

20:41
Italští experti tvrdí, že objevili nejstarší obraz od renesančního umělce Leonarda da Vinciho. Měla by jím být glazovaná keramická kachlička s obrazem archanděla Gabriela, kterou na tiskové konferenci v Římě představili dva italští odborníci. Ti ji zkoumali tři roky a došli k závěru, že ji vytvořil Leonardo da Vinci. Kopie tohoto díla má být od pátku vystavena v Římě.

Prodeje vinylů stoupají. Zájem je o rockovou klasiku

18:49
O čtyřprocentní loňský meziroční nárůst prodejů hudebních nosičů se zasloužil především vyšší zájem o vinyly. Prodeje vinylových desek se v minulém roce zvýšily o 38 procent a na celkových příjmech hudebního trhu se podílely šesti procenty.

Přerov chystá Benátskou noc na Bečvě ve stylu první republiky

21.června
Přerov chystá příští týden v úterý velkolepou Benátskou noc na řece Bečvě. Inspirována bude obdobím první republiky, tehdejšími hudebně-tanečními večery na vodě, s občerstvením a lampiony. Jevištní plochu organizátoři nechají postavit díky speciální konstrukci přímo na řeku a částečně také na pravý břeh Bečvy pod Majákem s výhledem na hradby.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes