Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

7,9 položek/den

Na posmrtné album Hallydaye se ve Francii čekaly fronty

22:19
Stovky fanoušků čekaly v noci na pátek před francouzskými hudebními obchody na posmrtné album rockera Johnnyho Hallydaye. Ikona francouzské hudby, která strávila na výsluní bezmála 60 let, loni v prosinci ve věku 74 let podlehla rakovině plic.

Jenny Blackurst: Ztichlý dům. Strhující příběh o matce hledající pravdu

20:48
Jednoho dne najde Emma Cartwrightová mezi poštou obálku adresovanou Susan Websterové. Ta už ovšem nežije a Emma to ví lépe než kdo jiný. Sama ji před čtyřmi týdny zavraždila... Tedy, Emma (dříve Susan) změnila jméno i bydliště, aby se jí podařilo vytěsnit z hlavy hrůznou minulost. Ta se však vrací jako úder nože, když Emma zjistí, že někdo další zná její tajemství.

Nová seriálová Sabrina slibuje temné, až satanické čáry

20:01
Dnešní mladá generace během svého dětství jistě v televizi zaznamenala seriál Sabrina – mladá čarodějnice. Příběh o teenagerce, která má magické schopnosti, a zároveň musí umět zapadnout mezi normální lidi, nově zpracovali na internetové streamovací stanici Netflix pod trochu odlišným názvem Chilling Adventures of Sabrina (zatím bez českého překladu). Seriálovou novinku zatím vidělo jen pár nov...

Gaudího katedrála v Barceloně se možná konečně dokončí

16:21
Barcelonská katedrála Sagrada Familia (Svatá rodina), která je jednou z nejnavštěvovanějších španělských památek, se staví už 136 let. Ale až začátkem příštího roku dostane od města stavební povolení, vyplývá z dohody, kterou ve čtvrtek podepsala starostka katalánské metropole se šéfem nadace, jež toto monumentální dílo spravuje a zajišťuje i jeho výstavbu.

Aukce nabídnou milionová díla Toyen, Štyrského či Čapka

12:15
Obrazy slavných a mezi českými sběrateli oblíbených autorů nabídne aukce, která se bude konat v Praze 28. října. Plátna Toyen, Jindřicha Štyrského a Antonína Procházky navíc pocházejí ze sbírky rakouského sběratele Iva Rottera a byla dlouhodobě vystavena v rakouské Národní galerii Belvedere ve Vídni a na mnoha dalších výstavách v zahraničí.

Václav Neckář oslaví narozeniny koncertem v Ústí, kde začínal

9:06
Posledních 15 let považuje zpěvák Václav Neckář za úspěšné. Od roku 2002, kdy ho postihla mozková mrtvice a po rekonvalescenci se vrátil na scénu, vydal dvě nová alba a absolvoval množství koncertů. V Divadle Broadway společně s bratrem Janem připravují obnovenou premiéru představení Kocour v botách a mají chuť vytvořit nové album.

Divadlo Spejbla a Hurvínka chystá speciální představení pro dospělé

6:25
Dejvické Divadlo Spejbla a Hurvínka letos oslavuje 45 let působení Martina Kláska na scéně. V rámci jubilea uvede 7. listopadu a 5. prosince jeho první představení pro dospělé s názvem S+H - "Ve dvou se to lépe...".

Němci vynaloží na digitalizaci filmového fondu 100 milionů eur

18.října
Německo vynaloží v příštích deseti letech na digitalizaci filmového fondu 100 milionů eur (více než 2,5 miliardy korun). Oznámily to ve společném prohlášení německý Ústav na podporu kinematografie, ministryně kultury Monika Grüttersová a spolkové země. Každý z těchto tří partnerů se bude od příštího roku podílet třetinou na každoročním desetimilionovém obnosu určeného na digitalizaci.

Šelma. Vědec na stopě geniálního sériového vraha

18.října
Nakladatelství Knižní klub představilo svou novou značku Kabibr, pod kterou chce v budoucnu vydávat knihy s prvkem napětí. Vůbec prvním titulem nové značky je ambiciózní Šelma. Kniha, která v zahraničí láme žebříčky prodejů. Vysloužila si pozornost čtenářů právem?

Zemřel pěvec Dalibor Jedlička, sólista a šéf Opery Národního divadla

18.října
Ve věku 89 let zemřel operní pěvec Dalibor Jedlička, emeritní sólista a šéf Opery Národního divadla. Členem souboru Národního divadla byl 45 sezon. Řekl to mluvčí ND Tomáš Staněk

Mars: experiment o experimentu

18.října
Žánr sci-fi není v našich luzích a hájích příliš častým hostem. Ani současná novinka Mars není sci-fi v tradičním smyslu, ovšem jakémukoli žánrovému zařazení se vzpírá. Je to podivuhodný, absurdní experimentální film, který dopadl… podivuhodně a absurdně. Při jeho sledování není možné být si čímkoli jistý.

Zemřel slavný turecký fotograf Ara Güler

18.října
Ve věku 90 let zemřel ve středu v Istanbulu fotožurnalista Ara Güler, který bývá označován za nejslavnějšího tureckého fotografa. Informovala o tom agentura Anadolu. Fotožurnalista, který proslul zejména černobílými fotografiemi města Istanbul, zemřel na srdeční selhání.

Michael Schenker přiveze do Prahy superskupinu se špičkovými zpěváky

18.října
Michael Schenker Fest, je nejen vtipný název pro turné špičkových muzikantů, ale vlastně se tak jmenuje superskupina Michael Schenker Group, která vystoupí 14. listopadu v pražském Kongresovém centru Praha. Vévodit ji bude jedna z ikonických postav historie heavy metalu, kytarista Michael Schenker, jehož originální styl kytarové hry ovlivnil desítky následovníků a k jehož četným fandům patří na...

Legenda jménem Holmes v premiéře v Divadle Karlín

18.října
V Hudebním divadle Karlín se ve čtvrtek uskuteční premiéra muzikálu Legenda jménem Holmes. Autorem hudby, textů i libreta muzikálu je Ondřej Gregor Brzobohatý. Titulní roli ztvární zpěvák a herec Vojtěch Dyk, který se do muzikálů vrací po sedmi letech.

Hovory s TGM. Stylizovaná pocta prezidentu Masarykovi

18.října
Příležitost stého výročí vzniku již neexistující, přesto první samostatné republiky, byla výzvou i pro filmaře. Objevuje se čím dál více filmů, které akcentují první republiku – naposledy třeba televizní dvojfilm Rašín. A do kin nyní míří Hovory s TGM.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes