Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

6,9 položek/den

Divadlo Na Fidlovačce uvede novou adaptaci muzikálu Šakalí léta

20:54
Nová adaptace muzikálu Šakalí léta, která bude mít premiéru 23. března v pražském Divadle Na Fidlovačce, nabídne text odlišný od filmového zpracování. V příběhu podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha autoři adaptace více zdůraznili mladé postavy.

Na Vsetínském majálesu vystoupí Thom Artway i Kapitán Demo

18:19
Na Vsetínském majálesu zahrají Thom Artway, Kapitán Demo i studentské kapely. Akce se uskuteční 24. května na náměstí Svobody. Po třech letech se ve Vsetíně vrací květnová open air akce pro studenty k původnímu modelu, sdělila v pondělí v tiskové zprávě Klára Blažková z pořádajícího vsetínského Domu kultury.

Divadlo 12 uvede hru ruského dramatika Ivana Vyrypajeva

15:04
Komedii současného ruského dramatika Ivana Vyrypajeva Opilí připravila činohra Národního divadla moravskoslezského (NDM). Inscenaci uvádí na jevišti komorního Divadla 12, které NDM nedávno vybudovalo během rekonstrukce jednoho ze svých objektů.

Rowlingová: Vztah Brumbála a Grindelwalda byl na sexuální úrovni

13:29
Dlouhou dobu se o tom spekulovalo. Od chvíle, kdy J. K. Rowlingová prohlásila, že mezi Albusem Brumbálem a Gellertem Grindelwaldem panoval milostný vztah, ptali se fanoušci, nakolik vážné to mezi oběma postavami bylo. Nyní autorka Harryho Pottera potvrdila, že šlo o velmi vášnivý vztah, který nepostrádal ani sexuální stránku.

Zemřel Dick Dale, průkopník surf rocku

13:29
Ve věku 81 let zemřel o víkendu průkopník kalifornského rockového žánru surf rock Dick Dale. Jeho patrně nejslavnější skladbou je Misirlou, která se stala neodmyslitelnou součástí hudby ke kultovnímu akčnímu filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí z roku 1994.

Italský umělec vyrábí z Rubikových kostek portréty celebrit

11:04
Mladý italský umělec Giovanni Contardi používá pro své výtvory opravdu zvláštní materiál. Portréty známých osobností vytváří ze stovek Rubikových kostek, píše server CNBC. Tvorba takového portrétu mu trvá nejméně tři až čtyři týdny.

Dny frankofonie nabídnou výstavu konžských umělců i filmy

8:39
Dvacátý ročník festivalu Dny frankofonie nabídne výstavu konžských umělců, projekce krátkometrážních filmů z frankofonních zemí nebo ochutnávku frankofonních specialit.

Eva Greenová: James Bond by měl být muž a ne Jane Bondová

6:08
Za pár týdnů ji diváci budou moci vidět v kinech, kam zamíří hraná Disneyho pohádka Dumbo z dílny režiséra Tima Burtona. Eva Greenová tak momentálně v rámci marketingové kampaně na film rozdává rozhovory a novináři se jí ptají i na jiná zajímavá témata. Se serverem Vanity Fair se například podělila o svůj názor na postavu Jamese Bonda. Ta by podle ní měla zůstat výhradně mužská.

Na Janáčkově festivalu zahraje také klavírista Tomáš Kačo

17.března
Na letošním Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka vystoupí klavírista, skladatel a improvizátor Tomáš Kačo. Festival nabídne během 32 dní na různých místech Moravskoslezského kraje celkem 34 koncertů.

Nejlepší snímek Jednoho světa vyhrál film o uprchlíkovi

17.března
Vítězným filmem letošního festivalu dokumentů o lidských právech Jeden svět se stal snímek Kamenné srdce o afghánském uprchlíkovi ve Francii. Cenu za nejlepší režii má film Odložený případ tvůrce Madse Brüggera o tragické smrti generálního tajemníka OSN Daga Hammarskjölda.

V Praze začíná festival Hommage s klavíristou Brendelem

17.března
V pražském Rudolfinu začíná třídenní festival Hommage a Alfred Brendel. Za účasti všestranného umělce a rodáka z Čech Brendela se uskuteční řada koncertů a edukačních programů.

Třebíč si připomene básníka Vítězslava Nezvala

16.března
Akcí Malá Nezvalova Třebíč si 6. dubna Městská knihovna Třebíč připomene výročí úmrtí básníka Vítězslava Nezvala. Vystupovat budou třebíčští básníci i hudebníci včetně Mirky Hedbávné, Filipa Kršky a Pavla Pokorného.

Lipský knižní veletrh uvede premiéru filmu Uzly a pomeranče

16.března
Česko-německo-slovenský koprodukční snímek Uzly a pomeranče režiséra Ivana Pokorného bude mít premiéru 20. března v lipském kině Regina-Palast. Uvedení filmu natočeného podle stejnojmenné knižní předlohy Ivy Procházkové bude součástí doprovodného programu Lipského knižního veletrhu, na kterém je Česká republika letos čestným hostem.

Český soubor Cirk La Putyka bude k vidění v Berlíně

16.března
Vystoupení českého souboru Cirk La Putyka mají až do srpna možnost zhlédnout obyvatelé německé metropole. Ve známém berlínském divadle a varieté Chamäleon odehraje uskupení téměř 180krát představení nazvané Vzpomínky bláznů (Memories of Fools).

Uhde: Milan Kundera narozeniny od mládí příliš neslaví

16.března
Světoznámý spisovatel Milan Kundera, kterému 1. dubna bude 90 let, podle svého brněnského kolegy a přítele Milana Uhdeho narozeniny od mládí moc neslaví. Uhde mu proto blahopřát nebude, rád by jej ale někdy znovu navštívil v Paříži, kde Kundera od roku 1975 žije.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes