Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

8,7 položek/den

Dylan míří do Česka, zahraje třikrát v Lucerně

6:42
Americký hudebník Bob Dylan se po roce vrátí do České republiky. Po letošním koncertu v Brně vystoupí 7. až 9. dubna na třech koncertech v pražské Lucerně. Každý večer bude jiný, protože Dylan během turné pravidelně mění hrané skladby, a jeho každý koncert se tak stává jedinečným.

Metronome Festival Prague přivítá Morcheebu i Pražský výběr

20:55
Metronome Festival Prague, který se 21. až 22. června 2019 uskuteční na pražském Výstavišti, přivítá také Pražský výběr.

Kina uvedou celý seriál Zkáza Dejvického divadla

18:25
V předpremiéře před jeho televizním uvedením uvede několik kin seriál Zkáza Dejvického divadla. V jediném večeru zahrají vybraná kina najednou všech šest dílů seriálu. V režii Miroslava Krobota se v nich představí celé Dejvické divadlo.

HaDivadlo nově interpretuje Maloměšťáky od Maxima Gorkého

15:46
První premiérou HaDivadla v sezonním dramaturgickém cyklu věnovaném práci se ve čtvrtek večer stanou Maloměšťáci od Maxima Gorkého. Letos uplynulo 150 let od autorova narození. Jeho dramatický debut, známý také pod titulem Měšťáci, se pokusil nově interpretovat režisér Ivan Buraj, umělecký šéf HaDivadla.

Aquaman: zdařilá pohádka o tom jak "hloupý Honza" ke štěstí přišel

14:13
Jeden z posledních blockbusterů roku 2018 Aquaman z produkce Warner Bros. vrátil komiksovému studiu DC v marném boji s Marvelem trochu důstojnosti. Přitom se víceméně jedná jen o dobrodružnou pohádku, která obsahuje spoustu patosu a nesmyslů. Jenomže to byl očividný záměr uznávaného režiséra Jamese Wana, a když tuto pohádku navíc ozdobil dechberoucí vizuální podívanou, pak nějaká větší kritika ...

Zimní přehlídka Best Film Fest nabídne festivalové snímky

13:16
V Praze startuje zimní přehlídka Best Film Fest, v rámci které artová kina Atlas, Evald, Lucerna a Mat nabídnou divácky úspěšné filmy druhé poloviny roku 2018. Zájemci je mohou do 19. prosince navštívit za jednotnou cenu 69 korun.

Film o prezidentské kampani Horáčka půjde do kin rok po volbách

10:57
Dokument Robina Kvapila a Radima Procházky s názvem Máme na víc zaznamenávající průběh předvolební kampaně Michala Horáčka uvedou česká kina 24. ledna. Bude to přesně rok po zvolení Miloše Zemana podruhé českým prezidentem.

Vyprodané album Michala Prokopa vychází před Vánocemi v reedici

9:24
Zatím poslední album Michala Prokopa a jeho kapely Framus Five s názvem Sto roků na cestě vyšlo v roce 2012. V roce 2014 získalo platinovou desku za prodej a už déle než rok je beznadějně vyprodané. Na četná přání fanoušků nyní vychází v reedici.

Feničův úspěch s vlastní filmovou firmou dal vzniknout Febiofestu

13.prosince
Úspěch soukromé produkční společnosti vyrábějící filmové dokumenty a také potřeba ukazovat počátkem 90. let v kinech jiné snímky než kasovní trháky přivedl filmaře Fera Feniče k založení festivalu Febiofest.

Na festivalu Rockový Slunovrat vystoupí Gaia Mesiah

12.prosince
Program třináctého ročníku hudebního festivalu Rockový Slunovrat je postupně zveřejňován. Akce proběhne ve dnech 31. 5. a 1. 6. 2019 v prostorách Lesního divadla v Řevnicích a jeho bezprostředním okolí.

Městské divadlo Zlín uvede hru Mikve od Hadar Galronové

12.prosince
Městské divadlo Zlín uvede drama Mikve současné izraelské autorky Hadar Galronové. Režie se ujala Tereza Říhová, premiéra bude v sobotu. Hra, která je kritikou postavení vdaných žen v současné ortodoxní židovské komunitě, vzbudila krátce po uvedení v roce 2005 v Izraeli velmi kontroverzní reakce a objevily se i snahy ji zakázat.

Do kin se kromě historických dramat a komedií chystá i další cesta Trabantu

12.prosince
Kina příští rok nabídnou na tři desítky nových českých filmů. Jsou mezi nimi adaptace světových bestsellerů jako Nabarvené ptáče nebo Pražské orgie, autorské snímky i scenáristický debut oblíbeného herce Jaromíra Hanzlíka Léto s gentlemanem. V lednu bude mít premiéru napínavý příběh českého leteckého esa Narušitel, v únoru film Na střeše, kde měl původně hrát nečekaně zesnulý Jan Tříska.

Divadlo Lampion uvede Broučky od Jana Karafiáta

12.prosince
Broučci Jana Karafiáta jsou druhou premiérou sezony v kladenském Divadle Lampion. Se souborem je nastudovala režisérka a scénáristka Marka Míková. Diváci mohou na představení přijít poprvé v sobotu od 17.00.

Liberecké divadlo chystá společnou premiéru dvou jednoaktovek

12.prosince
Společnou premiéru budou mít v Liberci dvě jednoaktové opery Francesca da Rimini a Lakomý rytíř od ruského skladatele a klavírního virtuosa Sergeje Rachmaninova. Je to unikátní projekt, řekl vedoucí operního souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci a dirigent představení Martin Doubravský.

Nejčastěji streamovanou písní je balada Bohemian Rhapsody

12.prosince
Rocková balada Bohemian Rhapsody od britské skupiny Queen je nejčastěji pouštěnou písní 20. století na internetu. Na službách jako Spotify, Apple Music a YouTube zaznamenal titul vlastněný hudebním vydavatelstvím Universal více než 1,6 miliardy přehrání. Druhým nejčastěji přehrávaným songem je Smells Like Teen Spirit od skupiny Nirvana a na třetí příčce je Sweet Child O' Mine od Guns N' Roses.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes