Týden.cz

Description:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

11.2 items/week

S Evou Pilarovou se přišly rozloučit tři stovky lidí

13:41
Tři stovky lidí se přišly do zcela zaplněné baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Strahově rozloučit se zpěvačkou Evou Pilarovou, která zemřela 14. března ve věku 80 let. Mezi přítomnými byli vedle blízké rodiny také zpěváci Štefan Margita, Hana Zagorová, herečka Jiřina Bohdalová, moderátor Karel Šíp, zpěváci Pavel Vítek a Pavel Sedláček, promotér Janis Sidovský či ministr kultury Lubomír Zaorále...

V brněnské filharmonii si orchestr a publikum vymění místa

11:50
Filharmonie Brno připravuje na 17. června první koncert ve velkém obsazení po zmírnění opatření proti šíření koronaviru.

Čapkův památník otevřel expozici o jeho divadelních hrách

2.June
Památník Karla Čapka ve Staré Huti na Příbramsku zpřístupnil výstavu Loupežníkova Lásky hra osudná. Připomíná dvě čapkovská výročí - 110 let od premiéry jednoaktovky Lásky hra osudná, jež byla prvním výsledkem spolupráce Karla a Josefa Čapkových na poli dramatu, a 100 let od uvedení hry Loupežník, prvního samostatného dramatického díla Karla Čapka. Tématem je i soukromí bratří Čapků a jejich vz...

Dokument V síti byl v čele víkendové návštěvnosti kin

1.June
Dokument režiséra Víta Klusáka V síti, který natočil spolu s Barborou Chalupovou, je i třetí týden od zahájení omezeného provozu v čele víkendové návštěvnosti kin. Výpověď o zneužívání dětí na internetu v českých kinech od premiéry 27. února navštívilo téměř 340 tisíc lidí a jeho tržby se blíží 51,5 milionu korun. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů (UFD).

Kniha TÝDNE: Postapokalyptický román Metro 2033

1.June
Zajímáte se o to, jak to na světě bude vypadat po třetí světové válce? Přesně takovou otázku si položil i ruský spisovatel Dmitry Glukhovsky ve své knize Metro 2033. Post apokalyptický sci-fi román zaujme všechny dobrodruhy a fanoušky tohoto žánru.

Nové klipy nabízejí Vypsaná fixa, Landa, Müller nebo Chinaski

29.May
Nové hudební klipy vzniklé během karantény nabízejí kapely Vypsaná fixa a Chinaski, stejně jako sóloví zpěváci Daniel Landa a Richard Müller.

Český snímek o Emilu Zátopkovi bude mít premiéru až příští rok

27.May
Producenti a distributor filmu Zátopek o slavném československém atletovi odložili premiéru snímku o rok. Za tvůrce o tom ve středu informovala Uljana Donátová. Film režiséra Davida Ondříčka věnovaný čtyřnásobnému olympijskému vítězi Emilu Zátopkovi měl mít původně premiéru letos 13. srpna.

Studio Pixar vydalo krátký film, kde je hlavní postavou gay

27.May
Animované studio Pixar učinilo další krok směrem k plnohodnotné reprezentaci svých postav. Komunitu LGBTQ potěší svým novým přírůstkem na poli krátkometrážních animovaných filmů. Devítiminutový snímek Out je jedním ze sedmi v rámci programu SparkShorts, v němž se studio snaží prozkoumat nové techniky vyprávění a experimentovat s produkčními postupy.

Čtyři kresby Alberta Uderza se vydražily za 10,5 milionu korun

27.May
Za 390 tisíc eur (10,5 milionu korun) se v Paříži vydražily čtyři listy s kresbami Alberta Uderza, který se proslavil jako spoluautor komiksů o vzpurných Galech Asterixovi a Obelixovi.

Na světovém festivalu se představí i filmy z Česka

27.May
Více než sto celovečerních filmů, dokumentů i krátkometrážních filmů či debaty s režiséry Pong Čun-hoem či Guillermem del Torrem se budou od pátku zdarma vysílat na síti YouTube v rámci společného projektu dvou desítek filmových festivalů.

Koncerty na zámcích doplní výklad majitelů o jejich historii

26.May
Na třech zámcích připravili pořadatelé koncerty v autentickém prostředí, které doprovodí prohlídka či výklad o památce z úst jejích současných majitelů

Kytarista ze slavných Queen tvrdí, že byl po infarktu blízko smrti

26.May
Kytarista legendární rockové kapely Queen Brian May tvrdí, že byl "velmi blízko smrti" po nedávné srdeční příhodě. Dvaasedmdesátiletý hudebník to řekl ve videu umístěném na instagramu.

Nejvíce lidí o víkendu opět navštívilo dokument V síti

25.May
Dokument režiséra Víta Klusáka V síti, který natočil spolu s Barborou Chalupovou, je druhý týden od zahájení omezeného provozu v čele víkendové návštěvnosti kin. Šokující výpověď o zneužívání dětí na internetu v českých kinech od premiéry 27. února navštívilo téměř 330 tisíc lidí a jeho tržby se blíží částce 50 milionů korun.

Náhrada za zrušené festivaly: Kryštof chce hrát v O2 areně

25.May
Kapela Kryštof kvůli aktuálním zdravotním opatřením přeložila osm festivalů Kryštof Kemp i jarní turné na rok 2021. Vstupenky zůstávají v platnosti. Se svými fanoušky se chce skupina setkat 4. prosince v pražské O2 areně.

Zámek Čechy pod Kosířem vystaví Mánesovu Švadlenku

25.May
Ozdobou návštěvnické sezony zámku v Čechách pod Kosířem, který se otevře po nucené pauze v úterý, bude jeden z nejslavnějších obrazů Josefa Mánesa Švadlenka.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes