Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

78,4 položek/den

Putin s Trumpem si notovali. Američané "mají míč na své straně"

18:42
Na pondělním rusko-americkém summitu v Helsinkách panovala otevřená a pracovní atmosféra, jednání bylo úspěšné a užitečné. Na společné tiskové konferenci s prezidentem USA Donaldem Trumpem to prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Tragický střet auta s nákladním vozem si vyžádal tři mrtvé

18:07
Při střetu osobního a nákladního auta na Olomoucku zemřeli dnes odpoledne tři lidé. Další dva z pětičlenné posádky osobního auta byli zraněni a převezeni do nemocnice, řekla krajská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Očekávaná mláďata plameňáků se nenarodí, nikdo neví proč

18:07
Chovatelé v Zoo Hodonín se po loňském narození dvou plameňáků růžových těšili na letošní další přírůstky, žádné ale nebudou.

Olomoucký radní na dva měsíce zmizel, šlo prý o zkrat

17:29
Olomoucký radní ČSSD Miroslav Petřík, který byl takřka dva měsíce nezvěstný,zdůvodnil svůj nenadálý odchod z domova značnými starostmi a zdravotními problémy. Psychicky je prý neunesl a jednal zkratovitě. "Chtěl bych se také omluvit všem, kterým můj odchod zapříčinil problémy a nepříjemnosti," řekl.

VIDEO: Češky zazářily v červené, Djokovič tančil s Kerberovou

17:29
Stejně jako fotbalový šampionát zná své vítěze také Wimbledon. Na londýnské akci byla výrazně zaznamenána česká stopa, šampionkami v ženské čtyřhře se staly Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Obě společně oslavily významný trumf na tradiční večeři, kde svým stylem zaujaly všechny zúčastněné. Zahanbit se nenechal ani letošní král Novak Djokovič, který vyzval k tanci kolegyni Angeliqu Ker...

Rusům experiment s fotbalem vyšel. Ale ještě nemají vyhráno

15:46
Jen krátce trvalo roztrpčení Rusů z vyřazení ve čtvrtfinále světového fotbalového mistrovství. Ruský šampionát vstoupí do análů jako jeden z nejvydařenějších a plody nadšené organizátorské práce bude Moskva sklízet jak na poli domácím, tak i zahraničním.

Masakr v americké zoo. Jaguár utekl a zabil šest zvířat

15:46
Zoo Audubon v New Orleans měla v sobotu zavřeno. Důvodem byl hluboký zármutek jejích zaměstnanců poté, co ze svého pavilonu utekl jaguár a zabil šest zvířat. Další tři zranil.

Dostane medaili i Kalinič? O jeho osudu rozhodnou spoluhráči

15:46
Udělal největší chybu v dosavadní kariéře. Chorvatský útočník Nikola Kalinič se vešel do závěrečné nominace pro fotbalový šampionát, na hřišti se však kvůli svému chování neobjevil a odcestoval zpět do rodné země. Nemohl tak být u fantastického úspěchu, jeho spoluhráči vybojovali na velké akci stříbrnou medaili. Zda ji dostane i zmíněný hříšník, rozhodnou právě ostatní plejeři.

Premiér Babiš musí doložit, že neovládá svěřenský fond

15:46
Evropský parlament schválil začátkem července nová pravidla pro střet zájmů při čerpání dotací. Nařízení nově zakazuje politikům v exponovaných funkcích pobírat dotace.

Jak se postavit vůči společnosti, jež neuznává seniory

10:31
Na první pohled by to mohlo vypadat jako obvyklé setkání klubu třetího věku. Jde však o skupiny a semináře pařížského sdružení Old´up, které bojuje za to, aby staří lidé nebyli považováni za méněcenné občany. Sdružení má asi 250 členů ve věku od 70 do 96 let, říká jeho předseda Philippe Gutton. Jde také o společenství lidí, kteří si vyměňují názory a zkušenosti a pomáhají si v tom, aby jejich s...

Rolls Royce pracuje na létajícím taxi. Vznese se v dalším desetiletí

8:46
Britská strojírenská firma Rolls-Royce navrhla systém elektrického pohonu s vertikálním vzletem a přistáním pro létající taxi, které by mohlo přepravovat čtyři až pět osob. Společnost to oznámila s tím, že její stroj by se k obloze mohl vznést na počátku příštího desetiletí.

Vyhrajte vstupenky na letní festival Hrady CZ

6:32
Čtrnáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ již odstartoval na hradě Točník. Dále se vždy v pátek a sobotu představí na významných historických památkách v osmi různých krajích České republiky.

Největší jedlík na jihočeském Borůvkobraní snědl 25 knedlíků

22:15
V jihočeských Borovanech v neděli největší jedlík za půl hodiny snědl 25 kynutých knedlíků politých borůvkovou omáčkou - žahourem. Je to stejně jako loni. O titul krále borůvkových knedlíků se na festivalu Borůvkobraní utkalo 40 soutěžících, zvítězil Josef Voharčík ze Žirovnice na Pelhřimovsku.

Senioři milují tanec ve všech podobách, říká organizátorka letního kempu

19:48
První letní taneční kemp pro zhruba sedm desítek seniorů z celé České republiky pořádá v těchto dnech v Plzni místní mezigenerační a dobrovolnické centrum Totem.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes