Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

128,9 položek/den

Světová ekonomika je na svém vrcholu, oznámila OECD

19:59
Vzhledem k eskalaci obchodního napětí a turbulencím na rozvíjejících se trzích je světový hospodářský růst na svém vrcholu. Uvedla to Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

Církev přestavěla břežanský zámek na čtyřhvězdičkový hotel

19:59
V Dolních Břežanech u Prahy se otevřel čtyřhvězdičkový hotel Chateau Clara Futura, který vznikl rekonstrukcí zámku.

Letošní pokračování závodů Forza z hráčů udělá Jamese Bonda

19:59
Chystá se totiž speciální balíček aut, ve kterém najdete ikonická "bondovská” auta z celé řady filmů. Pro majitele dražší edice bude zdarma v den vydání.

Práce s dětskými migranty? Naučte je jazyk, líčí dobrovolnice

19:25
V roce 2015 přijalo Švédsko 163 tisíc žadatelů o azyl, což bylo z celé Evropy nejvíce v přepočtu na obyvatele. Rekordní migrační vlna ale polevila a nyní to je ročně kolem 25 tisíc. Jak se Švédsko o uprchlíky stará? Převážně jde o mladé děti, kolikrát bez svých rodičů. Bez pomoci dobrovolníků by se neobešli.

Výrazně se ochladí, předpověď zmiňuje sněhové přeháňky

19:25
Před studenou frontou, která začne v pátek pozdě odpoledne přecházet přes území Česka, k nám vyvrcholí příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu. Během neděle a pondělí bude přecházet hluboká tlaková níže. Na jaké počasí se tedy v příštích dnech máme připravit?

Zeman kritizoval zpravodaje Českého rozhlasu, přišla omluva

19:25
Prezident Miloš Zeman kritizoval berlínského zpravodaje Českého rozhlasu (ČRo) Pavla Poláka, který ve středu na svém facebookovém profilu napsal, že Zemana na jeho současné cestě do Německa doprovázejí tři lékaři a čtyři zdravotní sestry.

Syřan dostal za překročení hranic Maďarska pět let vězení

19:25
Soud v jihomaďarském městě Segedínu v odvolacím řízení snížil trest vězení ze sedmi na pět let uložený Syřanovi za ilegální překročení hranice a za účast na střetech mezi migranty a policií v září 2015.

Debutantka Kučerová postoupila, ostatní ženy ve dvouhře ME končí

19:25
Z kvarteta českých stolních tenistek uspěla v prvním kole dvouhry na mistrovství Evropy v Alicante jen Aneta Kučerová. Hned v prvním zápase vypadly česká jednička Hana Matelová a úspěšné kvalifikantky Dana Čechová a Karin Adámková.

Festival české filmové komedie nabídne 12 soutěžních snímků

19:25
Letošní 40. ročník Festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují na Náchodsku nabídne v soutěžní části 12 snímků. Dalších dvacet snímků bude promítnuto v nesoutěžní části. Kromě filmových projekcí nabídne festival od 23. do 29. září i doprovodný program, například koncerty a besedy a výstavy, uvedli pořadatelé.

Nové teplotní rekordy má v Česku 22 míst, čekají se i v pátek

19:25
Na 22 místech v Česku, ze zhruba 150 stanic měřících alespoň 30 let, padly teplotní rekordy pro dnešní den. Nejtepleji 31,3 stupně Celsia bylo v Řeži u Prahy, tato stanice ale měří jen sedm let. Nové dlouhodobé rekordy přepisovaly tabulky zejména v Polabí a dolním Poohří.

V Praze demonstrovaly za přijetí syrských sirotků stovky lidí

18:50
Asi tři stovky lidí se ve čtvrtek odpoledne v Praze sešly na shromáždění za přijímání uprchlíků. Chtěli zejména podpořit přijetí 50 syrských sirotků, které odmítá premiér Andrej Babiš (ANO). Akci zorganizovala křesťansko-feministická skupina RFK.

Soud nařídil psychiatrické vyšetření Le Penové, té se to nelíbí

18:50
Vůdkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová se ostře ohradila proti soudnímu nařízení, aby se podrobila psychiatrickému vyšetření. Soudní rozhodnutí souvisí s vyšetřováním političky kvůli tomu, že na konci roku 2015 umístila na Twitter tři fotografie zachycující zavraždění rukojmí takzvaného Islámského státu.

Bič na migraci? Trump by postavil zeď přes Saharu

18:16
Americký prezident Donald Trump před časem navrhl, aby Španělsko problém s migrací z Afriky vyřešilo tím, že postaví přes Saharu zeď. Na videozáznamu, který zveřejnila španělská média, to tvrdí španělský ministr zahraničí Josep Borrell. Do Španělska v současnosti míří nejvíce migrantů ze severní Afriky.

Zeman se obává nové světové hospodářské krize

18:16
Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Řekl to v Berlíně zahraničním investorům s tím, že za každou takovou krizí stojí "blbost politiků a bankéřů". Konkrétní politiky nejmenoval, ale jasně se postavil proti protekcionismu a clům. Ty nyní prosazuje například americký prezident Donald Trump.

Vyhodili ji z kavárny, zatímco kojila své dítě

18:16
Zaměstnanci kávového řetězce Costa Coffee vyhodili ze své provozovny matku, která kojila své dítě. Důvodem bylo, že si nic neobjednala. Rozčilená žena přitom argumentovala tím, že jakmile své dítě nakojí, kávu si objedná. Zprávu přinesl server Daily Mail.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes