5:35
V národním týmu nechyběla deset let, poslední roky dělala dokonce kapitánku. To se však letos změnilo. Po náročné sezoně se volejbalistka Kocmanová-Havlíčková rozhodla, že se k reprezentaci nepřipojí. Definitivní sbohem ale ještě neřekla.

Volejbalistky nedovolily Španělkám ani set a znovu vyhrály

19:09
České volejbalistky porazily v Evropské lize Španělsko i podruhé bez ztráty sety. Před domácími fanoušky v pražské hale na Podvinném mlýně zvítězily po setech 25:20, 25:16 a 25:21 a vedou skupinu C.

Štybar pomohl Vivianimu k dalšímu etapovému vítězství na Giru

17:49
Zdeněk Štybar pomohl italskému spurtérovi Eliovi Vivianimu vyhrát na letošním Giru d'Italia už čtvrtou etapu. Po úspěšné spolupráci se jezdci Quick-Stepu radovali z vavřínu v 17. etapě s cílem v Iseu, růžový trikot čtyři dny před koncem nadále drží Simon Yates.

Olympiáda v Tokiu? Mým snem jsou tři medaile, tvrdí Dostál

12:30
Kajakář Josef Dostál chce za dva roky na olympijských hrách v Tokiu zaútočit na tři medaile. Vedle singlkajaku a čtyřkajaku, ze kterých má stříbro a bronz z Ria 2016, by rád jel i na deblkajaku. Už začal přizpůsobovat trénink tomu, aby náročný program mohl zvládnout.

Houston ukončil vítěznou šňůru Golden State a srovnal sérii

9:50
Basketbalisté Houstonu ve finále Západní konference NBA vyhráli 95:92 na palubovce Golden State a v sérii srovnali 2:2 na zápasy. Rockets obhájcům titulu připravili ve vyřazovací části první domácí porážku po rekordní sérii 16 vítězství za sebou.

Časovku vyhrál Dennis, v růžovém zůstal Yates

22.května
Úterní časovku jednotlivců na Giru d'Italia vyhrál australský cyklista Rohan Dennis, nejlepším z českých závodníků byl Zdeněk Štybar na 68. místě se ztrátou necelé tři a půl minuty. Růžový trikot po 16. etapě stále drží Brit Simon Yates s náskokem 56 sekund před obhájcem celkového prvenství Tomem Dumoulinem z Nizozemska.

Ukázal nové věci. Basketbalistky trénovaly s americkým koučem

22.května
České basketbalové reprezentantky dnes absolvovaly speciální trénink individuálních dovedností pod vedením uznávaného amerického trenéra D.J. Sackmanna. Odborníka pracujícího na individuálním rozvoji i s hráči NBA pozvala Česká basketbalová federace. Během tohoto týdne se bude věnovat také mládeži a pracovat bude i s mužskými reprezentanty.

Nymburk nastřílel rekordní počet trojek a má mečbol

21.května
Basketbalisté Nymburku vyhráli úvodní finále NBL doma nad Opavou 114:90 a ve čtvrtek mohou v hale soupeře slavit už patnáctý titul v řadě. K úspěšnému vstupu do série si pomohli 21 trojkami, což je nový rekord soutěže. Dosud bylo maximem 20 tříbodových košů Děčína z roku 2003 a Sparty z roku 2004.

James se možná dočká své sochy. Za úmyslem stojí fanoušek

21.května
Hvězdný basketbalista Clevelandu LeBron James se možná po skončení kariéry dočká sochy v životní velikosti v Akronu, kde se sportem začínal. Na webu GoFundMe už začala crowdfundingová kampaň s cílem získat milion dolarů na zhotovení sochy trojnásobného šampiona NBA.

Šampionát v ohrožení. Micka kvůli nemoci nestihne kvalifikaci

21.května
Nejlepší český plavec Jan Micka kvůli nemoci může přijít o mistrovství Evropy v srpnu v Glasgow. Ze zdravotních důvodů totiž vynechá jedinou kvalifikaci na šampionát, kterou bude od pátku do neděle Český pohár v Pardubicích. Třiadvacetiletý národní rekordman na tratích 1500 i 800 metrů volný způsob nicméně věří v náhradní termín.

Skvělá forma. Vadlejch předvedl druhý nejdelší hod kariéry

21.května
Oštěpař Jakub Vadlejch předvedl na nedělním mítinku v německém Rehlingenu druhý nejdelší hod kariéry. Výkonem 88,76 metru skončil druhý za domácím Andreasem Hofmannem, který si vylepšil osobní rekord na 91,44 metru.

Házenkářský titul získala po výhře nad Plzní Karviná

20.května
Házenkáři Karviné po osmi letech vyhráli extraligu. Ve čtvrtém finále zvítězili v Plzni 30:29 a celou sérii ovládli poměrem 3:1 na zápasy. Slezané prakticky celý dnešní zápas vedli, o triumfu ale rozhodli až v závěrečné desetiminutovce.

Zemřel bývalý koulař Brabec, jako trenér pomáhal i Železnému

20.května
V 68 letech dnes zemřel bývalý úspěšný koulař a později vrhačský trenér Jaroslav Brabec. O úmrtí halového mistra Evropy z roku 1973 informovaly atletický svaz a Dukla, za kterou závodil. Později v Brabec v pražském klubu pomáhal s přípravou například oštěpaři Janu Železnému či dalšímu olympijskému vítězi desetibojaři Robertu Změlíkovi.

Skvělý víkend! Po kilometru uspěl Fuksa i na pětistovce

20.května
Kanoista Martin Fuksa vyhrál v úvodním dílu Světového poháru v Szegedu po sobotním kilometru také závod na trati 500 metrů. Pětadvacetiletý český reprezentant tak prodloužil svou nadvládu na této neolympijské distanci, na níž je úřadujícím dvojnásobným mistrem světa a Evropy.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes