Publishes:

12.6 items/week

Jsem vyndanej, přiznal Bartoš. Vítěz dostihu děkoval Theovi

14.October
Báječných čtrnáct dnů má za sebou žokej Josef Bartoš. Jako první v jednom roce slaví unikátní dvojboj - koncem září premiérově vyhrál největší překážkový dostih v Itálii a dnes potřetí triumfoval ve Velké pardubické.

Kosgeiová překonala šestnáct let starý rekord v maratonu

13.October
Keňská vytrvalkyně Brigid Kosgeiová zaběhla v Chicagu světový rekord v maratonu. Časem 2:14:04 pokořila o minutu a 21 sekund šestnáct let starý výkon Britky Pauly Radcliffeové.

Hnědák Theophilos vyhrál s Bartošem Velkou pardubickou

13.October
Devítiletý hnědák Theophilos vyhrál při své premiéře 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Potřetí v kariéře ovládl nejslavnější český překážkový dostih Josef Bartoš a pojedenácté trenér Josef Váňa starší.

Rakouský svaz nezaplatil, šampionát v judu mu byl odebrán

13.October
Světová judistická federace IJF odebrala Vídni pořadatelství příštího mistrovství světa. Šampionát se měl v hlavním městě Rakouska uskutečnit v roce 2021, ale nestane se tak, protože rakouský svaz neuhradil v termínu druhou část povinného poplatku ve výši dva miliony eur.

Ragby: Japonsko v euforii, tajfun zrušil další zápas

13.October
Ragbisté pořadatelského Japonska zkompletovali na mistrovství světa pole čtvrtfinalistů a poprvé v historii si zahrají play-off.

Obhájce jako největší favorit. Kdo jsou jeho vyzyvatelé?

13.October
A je to opět tady. Zase po roce se poběží slavná Velká pardubická. Na startu jednoho z nejslavnějších dostihů ve střední Evropě se objeví 21 koní. Letošní ročník je velmi otevřený, na nejvyšší příčky pomýšlí téměř polovina startovního pole. Pojďme si představit favority dostihu, který má naplánovaný start na 16.40.

Ironmana na Havaji ovládli Němci, Frodeno potřetí

13.October
Německý triatlonista Jan Frodeno se stal potřetí v kariéře vítězem Ironmana na Havaji. Stal se nástupcem krajana Patricka Langeho, který triumfoval v uplynulých dvou letech, a navíc časem 7:51:13 překonal jeho rekord závodu. Německý triumf umocnila Anne Haugová, jež ziskem titulu světové šampionky v dlouhém triatlonu vylepšila loňský bronz.

Aspekty rekordního běhu: sebedůvěra, disciplína, top vodiči

13.October
Měl jasný cíl, který po tuhém boji splnil. Keňan Eliud Kipchoge dokázal jako první člověk v historii zaběhnout maraton pod dvě hodiny (1:59:40). Za splněním snu jsou léta dřiny nebo také obří počet vodičů, kteří mu pomáhali držet správné tempo.

Kipchoge posunul hranice, maraton uběhl pod dvě hodiny

12.October
Keňan Eliud Kipchoge dokázal jako první na světě uběhnout maraton pod dvě hodiny. Ve Vídni dosáhl čtyřiatřicetiletý olympijský vítěz času 1:59:40, jeho výkon však nebude oficiálním světovým rekordem. Nebyl totiž dosažen v závodě, ale při speciálním pokusu, při němž mu s tempem pomáhalo 41 vodičů.

Čeští plavci v Berlíně zářili, Seemanová slaví zlato

11.October
Plavkyně Barbora Seemanová vyhrála na Světovém poháru v Berlíně závod na 400 metrů volný způsob. Nejrychlejší byla už v rozplavbách a ve finále porazila o sedm setin sekundy Australanku Maddy Goughovou, vítězku této disciplíny na dvou předchozích mítincích SP. Jako první z českých plavců tak letos dosáhla na zlato.

Protivládní tweet utkání nezrušil. Jak zareagovala Čína?

10.October
Přípravný zápas basketbalistů Brooklynu a Los Angeles Lakers se po kontroverzi mezi NBA a Čínou kvůli tweetu generálního manažera Houstonu v Šanghaji odehrál.

Šampionát v ragby přerušil tajfun. Rozhodne o postupujícím?

10.October
Pořadatelé mistrovství světa v ragby zrušili kvůli hrozícímu tajfunu Hagibis, který míří na Japonsko, sobotní zápasy Anglie s Francií a Nového Zélandu s Itálií.

Satoranský ozdobil debut doskoky i parádní asistencí

9.October
Jeden z hlavních strůjců české basketbalové senzace na nedávno skončeném mistrovství světa Tomáš Satoranský debutoval v dresu svého nového zaměstnavatele Chicaga Bulls.

Vadlejch na medaili nedosáhl, oštěp má překvapivého vítěze

6.October
Senzačním vítězem soutěže oštěpařů se na mistrovství světa v Dauhá stal Anderson Peters z Grenady výkonem 86,89 metru. Jakub Vadlejch při obhajobě stříbrné medaile hodil 82,19 a obsadil páté místo. Vyrovnal tak nejlepší český výsledek na šampionátu překážkářky Zuzany Hejnové, ale atleti se vrátí bez medaile, což se dosud stalo jen v Tokiu v roce 1991.

Staněk byl desátý, bitvu koulařů vyhrál Kovacs

5.October
Američan Joe Kovacs vyhrál na mistrovství světa v Dauhá nejkvalitnější koulařskou soutěž historie. Poslední pokus 22,91 m ho zařadil na třetí místo všech dob. Trojici medailistů dělil jediný centimetr. Tomáš Staněk obsadil desáté místo výkonem 20,79 m.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes