Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Tech → Věda a výzkum

Publikuje:

2,2 položek/den

Pátek nabídne úplné zatmění Měsíce. Nejdelší ve století

17:19
Páteční večerní obloha nabídne pozorovatelům úplné zatmění Měsíce. Trvat bude téměř dvě hodiny a půjde o nejdelší zatmění v tomto století.

Lov "mořského kokainu" ohrožuje kalifornské sviňuchy

19.července
Rybáři, kteří loví načerno, a také pašeráci jí říkají "mořský kokain". Smuha MacDonaldova, ryba, která se vyskytuje v severní části Kalifornského zálivu, je na pokraji vyhubení. Na vině je nelegální lov této ryby, známé také pod latinským názvem Totoaba macdonaldi.

Přírodovědec Attenborough v 92 letech přiznal, že má strach z krys

19.července
Slavný britský tvůrce přírodopisných filmů David Attenborough přiznal, že má iracionální strach z krys. Příroda jako taková ho však fascinuje už od dětství, kdy sbíral zkameněliny, řekl 92letý filmař v rozhovoru s německým týdeníkem Die Zeit.

Maso a mléko znečišťují životní prostředí více než auta

19.července
Odvětví živočišné výroby je zodpovědné za 80 procent skleníkového plynu. Společnosti produkující maso a mléko jako největší znečišťovatel světa překonaly dokonce i ropný průmysl. Článek publikovaný v časopise Science v červnu uvedl, že pokud by všichni přestali jíst maso a mléčné výrobky, mohlo by se globální využití zemědělské půdy snížit o tři čtvrtiny.

Tiramisu nebo pomerančový džus? Pozor, za volant nepatří

19.července
Všichni řidiči, kteří si rádi před jízdou dopřejí nějaký ten dezert či jinou lahůdku obsahující alkohol, by měli nyní zpozornět. Vědci zjistili, že například porce oblíbeného italského tiramisu obsahuje takové množství ovocného likéru Amaretto, že by řidič nemusel projít dechovou zkouškou.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes