Týden.cz

Popis:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

30,3 položek/den

Británie může jednostranně stáhnout svůj záměr odejít z EU

21:55
Soud Evropské unie potvrdil, že Velká Británie může jednostranně stáhnout svůj záměr odejít z EU. Rozhodnutí by se muselo uskutečnit v souladu s britským právním řádem.

Kam s holuby? Cádiz sáhne po konzervativnějším řešení

21:22
Úřady ve španělském Cádizu řeší otázku přemnožení holubů tím, že plánují odchytit na pět tisíc jedinců a přemístit je o nějakých 800 kilometrů dál do vedlejšího regionu ve Valencii.

"Hněv občanů je oprávněný." Macron se lekl protestů a slíbil peníze

20:47
V reakci na protesty hnutí takzvaných žlutých vest slíbil francouzský prezident Emmanuel Macron řadu opatření v hospodářské a sociální oblasti, které by měly přispět ke zlepšení situace obyvatel země. Hněv občanů, kteří vyšli do ulic, označil za hluboký a oprávněný. Zároveň odsoudil násilí na demonstracích a slíbil, že obnoví v zemi pořádek.

Krok Mayové je ponižující, vyvolává chaos. Takže končí?

20:13
Za ponižující a chaotickou označuje britský i zahraniční tisk situaci v Londýně po dnešním rozhodnutí premiérky Theresy Mayové odložit úterní hlasování Dolní sněmovny o brexitové dohodě.

OSN: Výbor, který má vypracovat syrskou ústavu, se nedaří vytvořit

20:13
Zmocněnec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura oznámil, že se stále nepodařilo vytvořit ústavní výbor, který má vypracovat novou syrskou ústavu.

Odporné, reagoval Netanjahu na střelbu u židovské osady

19:38
Izraelský premiér ostře odsoudil činy "odporných teroristů", kteří "se pokusili zavraždit matku a její nenarozené dítě". Reagoval tak na nedělní střelbu u židovské osady Ofra na okupovaném Západním břehu Jordánu.

Mayová odvolala hlasování o brexitu, dohoda by neprošla

19:38
Britská vláda se kvůli vnitropolitickým neshodám rozhodla odložit úterní hlasování britského parlamentu o připravené brexitové dohodě mezi Londýnem a zbytkem Evropské unie.

Migranti v Bosně zoufale mrznou, Červený kříž vyhlásil sbírku

19:03
Tisíce migrantů na bosensko-chorvatské hranici podle prohlášení Mezinárodního výboru Červeného kříže zoufale potřebují humanitární pomoc.

Demokraté diskutují o možném impeachmentu Trumpa

18:28
Špičky americké Demokratické strany po úspěchu v listopadových kongresových volbách znovu hovoří o možnosti ústavní žaloby prezidenta Donalda Trumpa, takzvaného impeachmentu.

EU podpoří východ Ukrajiny postižený děním v Azovském moři

17:54
Evropská unie a její členské země chtějí po listopadovém incidentu v Kerčské úžině výrazněji hospodářsky podpořit ukrajinské regiony postižené komplikacemi, které ruská strana vyvolává v dopravě do ukrajinských přístavů v Azovském moři.

Porošenko rozhodl o ukončení smlouvy o přátelství s Ruskem

17:19
Ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal zákon, který de facto vypovídá ukrajinsko-ruskou smlouvu o přátelství, spolupráci a partnerství. Základní smluvní dokument upravující vztahy obou sousedních zemí byl uzavřen v roce 1998 s desetiletou platností a automatickým prodloužením o dalších deset let.

Zadržují nás v porodnicích! stěžují si hlavně romské matky

16:45
V některých slovenských nemocnicích několik dní po porodu zadržují rodičky proti jejich vůli. Slovenské ministerstvo zdravotnictví se proti tomuto tvrzení důrazně ohradilo.

Trio mužů pašovalo ilegální petardy z Česka, zadrželi je Němci

16:08
Více než sedm kilogramů nebezpečných petard původem z České republiky objevili bavorští policisté v automobilu tří mladých mužů.

Macron se radí s partnery, "žluté vesty" pokračují v blokádách

14:59
Zatímco prezident Emmanuel Macron v Elysejském paláci jedná s politickými a sociálními partnery před svým večerním projevem, hnutí žlutých vest pokračuje v silničních blokádách.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes