Týden.cz

Description:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

5.2 items/day

V zásilce z Mexika bylo objeveno 1,5 tuny pervitinu

13:18
Zajištění 1,5 tuny pervitinu v hodnotě nejméně 300 milionů eur (osm miliard korun) oznámila v úterý slovenská finanční správa.

Běženci z lodi Ocean Viking jsou v karanténě na trajektu u Sicílie

10:56
Po více než týdnu na humanitární lodi Ocean Viking se v noci na úterý většina ze 180 migrantů vylodila v sicilském přístavu Porto Empedocle. Záhy ale byli migranti přemístěni na trajekt Moby Zaza, který kotví u téhož přístavu a na němž stráví běženci dva týdny v karanténě. Informovaly o tom agentury DPA a AFP. Podle místních médií je na lodi Ocean Viking stále 57 migrantů, kteří čekají, až dora...

V Botswaně přibývá mrtvých slonů, příčina není jasná

6.July
V oblasti delty řeky Okavango v Botswaně přibývá mrtvých slonů, u kterých není jasná příčina úhynu. Úřady už jich potvrdily nejméně 275, zatímco před dvěma týdny jich bylo hlášeno 154. Příčina úhynu se stále vyšetřuje, pytláctví už ale úřady vyloučily, protože těla mrtvých zvířat byla netknutá. Informovala o tom agentura Reuters.

Florentská galerie uspořádá program o černošské kultuře

6.July
Galerie Uffizi ve Florencii plánuje ze svých sbírek vybrat devět mistrovských děl podtrhujících roli černochů a černošské kultury v období renesance. Galerie umístí na internet fotografie vybraných děl a uspořádá řadu debat a dalších akcí, informovala agentura Reuters.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes