15
new stories - click to show

Týden.cz

Description:

RSS export článků z portálu Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

3.3 items/day

Ve Švédsku byl odsouzen útočník, který ubodal ženu na politickém setkání

15:19
Švédský soud v úterý shledal vinným z vraždy útočníka, který na politickém festivalu v červenci ubodal ženu. Dotyčný byl rovněž shledán vinným z přípravy teroristického činu v souvislosti s jeho plány napadnout vůdkyni švédské Strany středu Annie Lööfovou.

Slovem roku je podle lexikografů z Oxfordu výraz goblin mode - druh lenivosti

19:06
Slovem roku v anglofonním prostředí se podle vydavatelů oxfordských slovníků stal výraz goblin mode. Označuje "typ chování, které je neomaleně požitkářské, líné, lajdácké nebo chamtivé, obvykle způsobem, který odmítá společenské normy nebo očekávání.

Putin podepsal zákon o zákazu takzvaných netradičních vztahů

18:34
Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí podle očekávání podepsal novelu zákona, která zpřísňuje zákaz propagace LGBT+ témat a pedofilie.

Kvůli sérii bombových výhrůžek v Chorvatsku evakuovali řadu veřejných budov

17:28
Kvůli sérii bombových výhrůžek v pondělí dopoledne v Chorvatsku evakuovali řadu veřejných budov. Anonym ohlásil výbušné zařízení i v budově nejvyššího soudu, kde špičky justiční instituce jednaly s ukrajinskou delegací.

Ministři EU budou řešit digitální peněženku k prokazování totožnosti v unii

5.December
Ministři zemí EU by měli v úterý řešit zavedení takzvané digitální peněženky, kterou by obyvatelé unie mohli používat k prokazování totožnosti napříč členskými státy.

Čína zmírňuje protiepidemická opatření, do MHD lze bez testu

5.December
Čína částečně zmírňuje přísná protikoronavirová opatření. Například lidé v Pekingu a nejméně dalších 16 velkých městech mohou od pondělka do městské hromadné dopravy, aniž by k tomu potřebovali test, který není starší než 48 hodin.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes