Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

29,2 položek/den

Koncerty i protesty. Česko si připomínalo 17. listopad

21:58
SLEDOVALI JSME ON-LINE. V emotivní a někdy vyhrocené atmosféře si dnes lidé v Česku připomněli události z listopadu 1989 i 1939.

V Krkonoších hořela velká louka, hasiči požár zlikvidovali

21:58
Hasiči asi po dvou hodinách lokalizovali požár louky v Krkonoších nad Labskou boudou. Oheň zasáhl plochu 600 krát 600 metrů, a to i na polské straně.

Svět si všímá divné atmosféry v Česku. Píšou o kuriózní situaci

19:42
Německý, britský i ruský tisk si všímá aktuálních politických okolností českých připomínek 17. listopadu 1989.

České úřady požádaly Švýcary o bankovní podklady

16:51
České úřady zažádaly letos v dubnu o spolupráci Vrchní státní zastupitelství ve švýcarském kantonu Curych ve věci premiéra Andreje Babiše.

Ochlazení a první sníh nejen na horách. Zima se hlásí o slovo

16:17
Po mimořádně teplém začátku listopadu bude v dalších dnech pokračovat chladnější ráz počasí. V noci klesnou teploty pod nulu, přes den vystoupí příští týden maximálně na plus pět stupňů. Po víkendu má začít sněžit, a to nejen na horách.

Reakce na incident. Aerolinky zpřísnily zkoušky na alkohol

14:36
Letecká společnost Japan Airlines zavádí nový systém dechových zkoušek na alkohol, napsal v sobotu list The Daily Telegraph.

Nejdelším českým tunelem už jezdí rychlíky v obou směrech

14:03
Novým železničním tunelem u Plzně, nejdelším v ČR, začaly v sobotu jezdit všechny rychlíky, expresy a spěšné vlaky v obou směrech, tedy na Prahu i na Plzeň.

"Primitivismus." Část opozice ale vyhození květin chápe

12:56
Část opozičních politiků chápe vyhození květin premiéra Andreje Babiše (ANO) či prezidenta Miloše Zemana od památníku na Národní třídě. Považují to za důkaz nespokojenosti lidí. Další ale postup demonstrantů tvrdě kritizují. Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) vyhození květin označila za primitivismus, lidovecký poslanec Marian Jurečka za zhovadilost.

Babiš uctil památku v noci, aby odletěl za synem do Švýcarska

12:56
Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes brzy ráno odletěl za synem do Švýcarska, proto letos uctil 17. listopad s předstihem.

Veřejnost si připomíná Opletalovu smrt a uzavření vysokých škol

11:45
Uzavření vysokých škol nacistickými okupanty 17. listopadu 1939 a smrt studenta Jana Opletalova a dalších umučených a popravených studentů si v sobotu připomněli lidé u Hlávkovy koleje v Praze. Výročí událostí z roku 1939 o 50 let později stálo na začátku sametové revoluce.

SPD brojí proti zahalování obličeje na veřejnosti

11:45
Hnutí SPD Tomia Okamury chce až na výjimky zakázat zahalování obličeje nebo jeho části na veřejnosti. Předpokládá to přestupková novela poslanců hnutí, které je označováno za protiislamistické.

Vyhrocená atmosféra na Národní: kytice politiků končí v koši. Řeší to i policie

11:11
Vyhrocená atmosféra dnes od rána provází pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní třídě v Praze.

Kolaps na dráze: vlaky z Prahy nejezdí nebo nabírají zpoždění

9:31
Porucha trakčního vedení ve stanici Praha Vršovice v sobotu ráno omezila železniční dopravu. Některé spoje vyjíždějící například z Hlavního nádraží mají i více než hodinové zpoždění, některé vlaky byly úplně zrušeny, další jezdí odklonem. Omezení by podle orientačních odhadů mohlo skončit v poledne.

Jak si Babiš vede u lidí? Polovina voličů ANO má výhrady

8:57
Premiér Andrej Babiš (ANO) podle většiny Čechů rozděluje společnost, je ve střetu zájmů a ovlivňuje média. Podle většiny lidí ale také zlepšil výběr daní a ekonomickou situaci Česka. Vyplývá to z průzkumu agentury Median z 13. a 14. listopadu. Průzkum agentura provedla po zveřejnění kauzy kolem výroků Babišova syna. Již dříve Median zveřejnil, že podle většiny účastníků průzkumu by měl kvůli ka...

KVÍZ: Co všechno (ne)víte o 17. listopadu?

6:09
V sobotu 17. listopadu si jako každý rok Česká republika připomíná dvě významné historické události. Státní svátek Den boje za svobodu a demokracii je připomínkou uzavření českých vysokých škol 17. listopadu 1939 a odstartování sametové revoluce, jež nastala přesně o 50 let později. Prokažte své znalosti a vyzkoušejte si náš kvíz, který se tomuto významnému datu věnuje.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes