15
new stories - click to show

Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

8.1 items/day

Dostálová: Základem nového stavebního zákona musí být dodržování lhůt

17:53
Základem nového stavebního zákona, který by dnes a v pátek měla projednávat Sněmovna, musí být dodržování lhůt. Proto je nutné, aby celá stavební správa přešla pod stát.

Zástupci kultury chtějí hrát od 17. května, vláda rozhodne asi v pondělí

16:47
Zástupci různých odvětví v kultuře na středečním jednání s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) navrhli, aby se od 17. května mohlo začít hrát divadlo nebo konat koncerty uvnitř.

Podíl slepic chovaných v klecích klesá, nyní jich jsou zhruba tři čtvrtiny

5.May
Zákazu klecového chovu slepic od roku 2027 se řada velkých i malých chovatelů přizpůsobuje už nyní. Vliv na to má i rozhodnutí obchodních řetězců omezit prodej vajec z těchto chovů.

V úterý v Česku opět zpomalovalo šíření covidu a zrychlovalo očkování

5.May
V úterý dále zpomalovalo šíření nemoci covid-19, a naopak zrychlovalo očkování. Přibylo 2405 nakažených koronavirem, což bylo o čtvrtinu méně než před týdnem.

Za pokus o dvojnásobnou vraždu si mladík odpyká 16 let vězení

4.May
Odvolací soud potvrdil pětadvacetiletému Petru Oswaldovi šestnáctiletý trest vězení za pokus o dvojnásobnou vraždu.

V dodávce odhalili veterináři 80 kg špatně přepravovaných ryb

4.May
Veterináři ve spolupráci s celníky odhalili v dodávce na Pražském okruhu nedaleko Jesenice u Prahy více než 80 kilogramů ryb a mořských plodů, které byly převážené v nevhodných podmínkách a bez dokladů.

Systém péče o handicapované je složitý a nevychází z jejich potřeb, uvádí Aliance

4.May
Český systém podpory a péče o lidi s handicapem je složitý a nevychází z požadavků potřebných. Sociální služby pro ně nejsou dostupné.

Ekologové kritizují opatření v plánu obnovy, navrhli přesuny peněz

4.May
Ekologické organizace kritizují zpoždění a podobu některých částí Národního plánu obnovy, který má být podkladem pro čerpání peněz z nového fondu EU.

V pražské MHD se rozroste počet křižovatek s preferencí tramvají

4.May
V pražské MHD se letos rozroste počet křižovatek, ve kterých budou mít přednost tramvaje. Úpravy se chystají například v Táborské ulici v Praze 4, ve Vršovicích nebo na Malé Straně.

Většina kroužků se nyní obnoví venku, docházka bude záležet i na testech

4.May
Většina kroužků domů dětí a mládeže (DDM) se v nadcházejících dnech obnoví prezenčně venku. Do venkovních prostor se přesunou i aktivity, které jinak bývají obvykle uvnitř, jako třeba výtvarné kroužky.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes