Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

31 položek/den

ČSSD chce přidat na mzdy, rodičovskou či výbavu policie

19:48
Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní růst platů ve veřejných službách, jak si přejí odbory. Podle propočtu ministerstva práce a sociálních věcí pod vedením Petra Krčála (ČSSD) jde o nárůst zhruba o 4,5 miliardy.

Jiskra z ohniště zažehla u Vidče lesní požár

17:21
Požár lesa likvidovali v neděli odpoledne hasiči u Vidče na Vsetínsku, kde oheň zachvátil zhruba čtyři hektary lesního porostu. Požár se už podařilo uhasit, nikdo při něm nebyl zraněn. Škoda zatím nebyla vyčíslena. Příčinou požáru byla nedbalost při používání otevřeného ohně, řekl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Na Kladensku se srazilo pět aut. Hasiči museli vyprostit zraněnou ženu

16:43
Na silnici I/7 u Třebíze na Kladensku se před 15.00 srazilo pět aut. Pět lidí utrpělo zranění, tři z toho byly děti. Jednu ženu musel s těžkými zraněními převézt do nemocnice vrtulník, řekli mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík a záchranné služby Petra Effenbergerová.

Nález mrtvého těla zastavil vlaky mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem

15:31
Nález mrtvého těla zastavil odpoledne vlaky mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem. Těla ženy u trati si všiml cestující z vlaku. Okolnosti její smrti teď vyšetřuje policie.

"Není to pád do propasti," říká Baxa o končícím mandátu předsedy NSS

14:55
Předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa, jemuž v září skončí mandát, se připravuje na roli řadového soudce. "Nemám ani nehledám žádnou jinou alternativu," řekl v rozhovoru. V kuloárech se o něm mluvilo jako o možném budoucím předsedovi Ústavního soudu.

Cestou z diskotéky se mladík pokusil o znásilnění, na akci se pak vrátil

13:07
Pražští kriminalisté hledají mladého muže, který je podezřelý ze znásilnění. Případ se odehrál 1. července kolem půl třetí ráno v ulici U Jezera ve Stodůlkách, kdy ženě zastoupil cestu neznámý mladík a pokusil se ji znásilnit.

Přijímání dalších migrantů problém v Evropě jen zhoršuje, míní Babiš

11:22
Česká republika nebude přijímat žádné migranty, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz týkající se aktuální italské žádosti o pomoc s uprchlíky. Babiš trvá na tom, že přijímání migrantů se má řídit principem dobrovolnosti. O pomoc při rozdělení 450 lidí, kteří uvízli na moři, požádal státy EU italský premiér Giuseppe Conte.

Motorkář se střetl s vlakem. Nehodu nepřežil

11:22
Motocyklista zemřel v sobotu před 22.00 po střetu s vlakem na železničním přejezdu v katastru obce Nová Ves na Českobudějovicku. Pravděpodobně vjel na přejezd, když jím projížděl osobní vlak.

Balon přetnul dráty elektrického vedení, posádka vyvázla bez zranění

10:47
Dodávku elektrického proudu do dvou obcí přerušila v pátek večer havárie horkovzdušného balonu, který musel neplánovaně přistát u Žeravic nedaleko Přerova a přetnul tam dráty elektrického vedení.

Při festivalu zemřel chlapec, srazil ho turistický vláček

14.července
Pětiletý chlapec zemřel v sobotu na festivalu v areálu Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem v okrese Žďár nad Sázavou. Srazil ho turistický vláček, který areálem jezdí. Záchranáři se dítě neúspěšně snažili oživit. Řekly to krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová, ředitelka Záchranné zdravotnické služby kraje Vysočina Vladislava Filová a generální manažerka areálu Šikland Eva Černá.

V Hlavici na Liberecku hořel bývalý kravín

14.července
Do Hlavice na Liberecku vyjížděli v sobotu odpoledne hasiči k požáru v části areálu bývalého kravína. Oheň zachvátil objekt, v němž bylo uskladněné seno a sláma, hasiči se snažili zabránit tomu, aby se oheň rozšířil na další budovy. Oheň se v podvečer podařilo lokalizovat, na místě zůstala jedna jednotka. Řekl to řídicí důstojník libereckých hasičů Milan Zobač.

Na Královéhradecku havarovali tři motorkáři, jeden je v nemocnici

14.července
Na Královéhradecku v sobotu odpoledne havarovali tři motorkáři. Jednoho z nich zdravotničtí záchranáři převezli vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Řekla to mluvčí policie Eva Prachařová.

Okamura je opět šéfem SPD, mandát má na tři roky

14.července
Místopředseda sněmovny Tomio Okamura povede hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) další tři roky. Na volební konferenci v Praze obhájil zakladatel uskupení svou pozici, když získal 150 ze 152 hlasů, řekl místopředseda strany Radim Fiala.

Ministerstvo: Česká vláda nebude souhlasit s nelegální migrací

14.července
Česká vláda nemůže a nebude dávat souhlas s nelegální migrací, reagovalo ministerstvo zahraničí na informace o globálnímu paktu k migraci, na jehož textu se v pátek shodla většina zemí OSN.

Nejvyšší správní soud možná bude moci odmítnout kasační stížnost

14.července
Nejvyšší správní soud možná dostane pravomoc odmítnout pro nepřijatelnost jakoukoli kasační stížnost, když shledá, že podstatně nepřesahuje zájmy navrhovatele. Navrhla to v novele skupina ze sněmovního ústavně-právního výboru v čele s předsedou Markem Bendou (ODS).
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes