Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

31 položek/den

Muž, který napodobil Palacha, zůstává ve vážném stavu

17:52
Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku

Česko zasáhnou tuhé mrazy, sněžit příliš nebude

16:10
Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko tak čekají celodenní mrazy. Zvolna oteplovat se začne na začátku února, kdy také přibude srážek.

V Praze vyrostou nové tunely, zjednoduší dopravu

15:01
V Praze by mohlo v budoucnu přibýt několik kilometrů tunelů. Vzniknout by měly především jako součásti dopravních staveb.

Piráti chtějí konkurovat hnutí ANO, ambicemi se netají

12:45
Piráti chtějí v květnových volbách do Evropského parlamentu obdržet 20 procent hlasů. Příští rok chtějí získat zastupitele ve všech krajích a v nejbližších sněmovních volbách v roce 2021 chtějí být alternativou k hnutí ANO.

Na Kvildě naměřili přes minus třicet stupňů, mrzlo i jinde

12:45
Teploty v Česku v noci a ráno klesaly hluboko pod bod mrazu. V mrazových kotlinách dosahovaly extrémů, na stanici Kvilda-Perla, Jezerní Slať bylo dnes v 08:00 minus 32,4 stupně. .

Na silnicích je ujetý a zledovatělý sníh, místy se tvoří námrazy

10:29
Souhrnný přehled stavu českých silnic a dálnic. Celkově jsou vozovky v ČR namrzlé, ovšem doprava funguje plynule bez větších komplikací. Na silnicích nižších tříd se můžete stále setkat s namrzlou vrstvou sněhu.

Výměna Babiše je pro vládu prioritou, potřebuje změnit zákon

9:55
Novelu, která má umožnit nahrazení premiéra Andreje Babiše (ANO) v čele vládní vládní Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy, chce kabinet prosadit ve Sněmovně ve zrychleném schvalování. Babiš z vedení rady odstoupil v půlce prosince v reakci na kritiku Evropského parlamentu ohledně svého možného střetu zájmů v souvislosti s dotacemi pro holding Agrofert, který dříve vlastnil.

Až polovina dětí neví, jak ověřit informace z internetu

6:01
Téměř polovina českých dětí neví, jak ověřit pravdivost informace, kterou najdou na internetu. Zjištění přinesl evropský průzkum EU Kids Online IV, do kterého se zapojilo přes 2800 českých dětí a dospívajících od devíti do 17 let.

Lanovka v Červené Vodě po odstávce spustí v sobotu provoz

20:25
Od sobotních 8 hodin zahájí provoz čtyřsedačková lanovka v Červené Vodě na Orlickoústecku, na kterou ve čtvrtek spadl strom. Lanovka je opravená a schopná provozu, řekl Pavel Procházka ze skicentra. Provozovatel celou trasu lanové dráhy zkontroloval, lesníci pokáceli potenciálně nebezpečné stromy.

Ťok jednal v Sasku, rychlodráha do Drážďan se vyjasní letos

18.ledna
O technickém řešení vysokorychlostní tratě mezi Prahou a Drážďany se rozhodne ve druhé polovině roku. Po schůzce ministra dopravy Dana Ťoka s jeho saským protějškem Martinem Duligem o tom informovalo ministerstvo dopravy. Ministři řešili také propojení železnice mezi Rumburkem a Seifhennersdorfem.

Ministra školství Plagy se zastali rektoři i školské organizace

18.ledna
Ministr školství Robert Plaga (ANO) je přesvědčen o tom, že se jeho úřadu v posledním roce mnoho věcí daří a spousta je rozpracovaná. Jeho tvrzení potvrdily také školské organizace, podle nichž je Plaga schopným ministrem, který přistupuje věcně k zásadním otázkám. Spekulace o Plagově možném konci ve vládě, které přinesly ve čtvrtek Lidové noviny, vyhodnotili také rektoři vysokých škol a univer...

V Bohuslavicích se našla letecká puma, evakuováno bylo 18 lidí

18.ledna
Dělníci v Bohuslavicích na Opavsku našli v pátek odpoledne při výkopových pracích leteckou pumu z druhé světové války. Vážila 100 kilogramů. Policie kvůli tomu evakuovala 18 lidí z dvou desítek rodinných domů v okruhu 100 metrů kolem nálezu. Pumu pak zajistil a a odvezl policejní pyrotechnik.

V centru Prahy se zapálil muž, kolemjdoucí ho uhasili

18.ledna
V Praze na Václavském náměstí u sochy svatého Václava se dnes kolem 15.00 polil hořlavinou a zapálil čtyřiapadesátiletý muž. Kolemjdoucí ho uhasili, informovala na twitteru policie.

Policie v Praze zadržela tři Afghánce, kamionem chtěli do Německa

18.ledna
Pražští policisté časně ráno na základě svědectví řidičů projíždějících po Pražském okruhu zadrželi tři cizince, které převážel kamion jedoucí ve směru na ústeckou dálnici D8. Šlo o Afghánce, kteří se v návěsu kamionu se srbskou registrační značkou ukryli bez vědomí řidiče.

Datovou schránku půjde od příštího roku zřídit dálkově

18.ledna
Datovou schránku bude možné si od příštího roku zřídit i na dálku prostřednictvím eObčanky a portálu občana. Je k tomu ale potřeba změna legislativy, kterou ministerstvo vnitra připravuje. Na tiskové konferenci to uvedl náměstek ministra vnitra Jaroslav Strouhal.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes