Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

13 items/day

Šikana ve školách zůstává, dvě třetiny případů jsou v ZŠ

6:43
Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech pohybují mezi 1800 a 2300 ročně. Za posledních devět let vzrostl zejména počet případů, kdy si děti stěžují na šikanu v počítačovém světě.

Dostálová se v Aréně Jaromíra Soukupa divila delegaci do KLDR: Co tam pět lidí zmůže?

23:49
V úterní Aréně Jaromíra Soukupa došlo na palčivá témata posledních dní. V bouřlivém prostředí se ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO), poslanec Mikuláš Peksa (Piráti), předseda SPD a místopředseda sněmovny Tomio Okamura, lídryně kandidátky do europarlamentu Kateřina Konečná (KSČM) a též jednička pro eurovolby za ČSSD Pavel Poc vyjádřili například k blížícím volbám do Evropského pa...

Minář by si měl založit stranu, říká Babiš. Debatovat nebude

21:33
Lidé mají právo demonstrovat a vyjadřovat svůj názor, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO) k protestu na pražském Václavském náměstí. Předseda vlády ČTK současně napsal, že nevidí žádný důvod reagovat na výzvu lídra organizátorů ze spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře k televiznímu duelu.

Demonstranti vyzvali Benešovou i Babiše k rezignaci

21:33
V Praze se znovu sešli demonstranti žádající demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Krátce po začátku akce zaplnili převážnou část horní poloviny Václavského náměstí.

Blíží se vydatný déšť. Některým krajům hrozí i povodně

19:13
Vydatné srážky v severovýchodní polovině Česka mohou během středy rychle rozvodnit menší toky, dosáhnout mohou prvního či druhého stupně povodňové aktivity, varují meteorologové. V extrémních případech na návětřích hor může ojediněle napršet až kolem 100 milimetrů během 24 hodin, uvedl v aktuální výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMI). Srážky pak budou slábnout postupně od západu během...

Jak dopadnou eurovolby: 22 procent pro ANO, v závěsu Piráti

15:45
Evropské volby, které se konají o víkendu, vyhraje v Česku podle bookmakerů ANO se ziskem 22 procent, druzí budou Piráti se 17 až 18 procenty.

Aréna Jaromíra Soukupa: eurovolby i nezávislost justice

15:09
Do dnešní Arény Jaromíra Soukupa zavítají ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO), poslanec Mikuláš Peksa (Piráti), předseda SPD a místopředseda sněmovny Tomio Okamura, lídryně kandidátky do europarlamentu Kateřina Konečná (KSČM) a též jednička pro eurovolby za ČSSD Pavel Poc.

Máte už volební lístek? Do úterý je mají dostat všichni

13:57
Voliči v Česku by nejpozději v úterý měli dostat do poštovních schránek hlasovací lístky pro volby do Evropského parlamentu. Nových průzkumů, jaké šance mají kandidující strany, hnutí nebo jejich koalice, se ale do konce hlasování nedočkají.

Déšť nepomohl. V desetině Česka panuje extrémní sucho

13:57
I přes poměrně deštivý květen zůstává deset procent území Česka vystaveno extrémnímu zemědělskému suchu, což je nejhorší stupeň ze šesti. Dalších šest procent území trpí výjimečným suchem.

Žalobce neuspěl s dovoláním v případu exprimátora Thomy

13:21
Bývalý primátor Českých Budějovic Juraj Thoma je nevinen v případu smlouvy na počítačové vybavení. Nejvyšší státní zástupce podle České televize neuspěl s dovoláním u Nejvyššího soudu, kterým se snažil zvrátit osvobozující rozsudek pražského vrchního soudu z poloviny loňského března. Thoma čelil obžalobě ze zneužití pravomoci.

Co říká ústavní právník ke Staňkově demisi?

13:21
Prezident nemusí podle ústavy povinně odvolat ministra, který podá prostřednictvím předsedy vlády demisi, musel by ho ale odvolat v případě, kdy by jeho konec navrhl přímo premiér. Řekl to ústavní právník Jan Wintr.

Hamáček: Staňkova rezignace je jasná, ČSSD hledá nástupce

12:11
Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček trvá na tom, že sociální demokracie navrhne po rezignaci ministra kultury Antonína Staňka nového kandidáta na toto místo.

Boleslav bojuje s agresivní mládeží. Přijdou zákazy vstupu?

11:35
Mladá Boleslav bude agresivní mladistvé trestat mimo jiné zákazem vstupu na určité místo, dotyčnému může být také nařízen program ke zvládání agrese. Jde o takzvané omezující opatření, město k tomuto kroku přistupuje kvůli tomu, že přibývá bitek mezi mladistvými, jež pak děti sdílejí na sociálních sítích.

Vyhrožování Zemanovi chce řešit jesenická ODS

11:35
Občanští demokraté v Jesenici u Prahy plánují na příští týden mimořádný sněm místního sdružení, který se bude zabývat kauzou předsedy jesenické ODS Martina Langa. Řekl to místopředseda místního sdružení Martin Kuruc.

Zeman se zúčastní schvalování rozpočtu ve vládě i ve sněmovně

20.May
Prezident Miloš Zeman se zúčastní jednání vlády i sněmovny, když budou schvalovat návrhu státního rozpočtu na příští rok. Po schůzce s hlavou státu na lánském zámku to novinářům řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Ministerský předseda předal prezidentovi prezentaci návrhu, který předpokládá stejně jako letos schodek 40 miliard korun.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes