15
new stories - click to show

Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

31.2 items/day

Novela zavede jednoznačnou definici domácího násilí, má tak zajistit lepší ochranu obětí

12:47
Ochranu obětí domácího násilí má zlepšit novela, která zavede jeho výslovnou a jednoznačnou definici. Měla by zajistit, aby všechny instituce - policie, justice i intervenční centra - postupovaly v typově stejných situacích jednotně. Návrh ve středu projedná vláda. Podle dat z předloňského roku má v Česku zkušenost s domácím násilím téměř 30 procent žen a 12 procent mužů.

Nová nebo prasečí chřipka se v Česku objevila v květnu 2009

25.May
Nebezpečná chřipka A(H1N1), takzvané nová nebo prasečí, se poprvé objevila v Mexiku. Její první oficiální obětí se 12. dubna 2009 stala devětatřicetiletá sociální pracovnice Adela María Gutiérrezová ze San Luis Potosí ve středním Mexiku.

Náprstkovo muzeum dnes Etnopiknikem oslaví století a půl od založení

25.May
Pražské Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur dnes veřejnosti připomene 150. výročí své existence. Pro návštěvníky připravilo Etnopiknik plný zpěvu, ukázek tanců a bojových umění, ale i ochutnávek tradičních pokrmů.

Na Pražském hradě se koná Dětský den, zve na zábavu a další aktivity

25.May
V Královské zahradě a Jelením příkopě Pražského hradu se dnes koná Dětský den. Malým i větším návštěvníkům nabídne ukázku lidových řemesel, divadelní představení, vystoupení šermířů a kejklířů nebo hry a soutěže, které připravily dětské neziskové organizace.

Pavel byl propuštěn z nemocnice, program na příští týden neruší

24.May
Prezident Petr Pavel byl dnes dopoledne propuštěn po nehodě na motorce z pražské Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) do domácího léčení, oznámila na síti X Kancelář prezidenta republiky (KPR). Prezidentův program na příští týden zůstává zachován včetně plánované zahraniční cesty. ÚVN na síti X potvrdila, že Pavel byl propuštěn krátce před 11:00.

Zemřel herec a režisér Jan Kačer, zazářil ve filmech nové vlny

24.May
Dnes dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním divadle. V roce 2016 obdržel od prezidenta republiky Řád Tomáše Garrigua Masaryka za vynikající zásluhy …

Škodu přes 100 mil. Kč způsobil střet vlaku s posunovací lokomotivou v Praze

24.May
Škodu za více než 100 milionů korun způsobil dopolední střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny.

Prezident Pavel se zranil na motorce, zranění nejsou vážná, je na pozorování v ÚVN

24.May
Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si krátké pozorování v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze. Na síti X to dnes večer oznámila prezidentská kancelář. Více informací Hrad zveřejní, až je bude mít k dispozici. Mluvčí ÚVN Jitka Zinke na dotaz ČTK potvrdila, že nemocnice přijala a ošetřila prezidenta, který tam zůstává na pozorování. Délku h…

ČT: Distributor otráveného alkoholu Vacula byl podmínečně propuštěn z vězení

24.May
Distributor otráveného alkoholu Jiří Vacula, který byl v hlavní větvi metanolové kauzy odsouzen k 15 letům vězení, byl podmínečně propuštěn na svobodu. Dnes to uvedla Česká televize, datum propuštění neuvedla. Vaculu, který si z trestu odpykal více než dvě třetiny, ČT kontaktovala v jedné z vesnic na Zlínsku.

Střední školy nabízejí přes 25.000 volných míst, gymnázia jen necelých 1600

24.May
Nepřijatí uchazeči o studium na středních školách mohou ode dneška podat přihlášku ve druhém kole přijímacích zkoušek. Čas mají do pátku 24. května do půlnoci, a to elektronicky, poštou i osobně na dané škole. Do dnešních 16:00 tak učinilo téměř 2000 zájemců.

Výrok člena Rady ČT Veselého na adresu Vášáryové projedná mediální výbor PS

24.May
Vulgární výroky člena Rady České televize Lubomíra Veselého na adresu slovenské herečky a diplomatky Magdy Vášáryové projedná sněmovní mediální výbor. Novinářům to před dnešním zasedáním Sněmovny řekl předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

Sněmovna odhlasovala pro dnešek možnost večerního, případně nočního jednání

24.May
Sněmovna hned v úvodu schůze schválila návrh koalice, podle kterého bude moci dnes jednat i večer, případně v noci. Záviset to bude podle předsedy klubu ODS Marka Bendy na délce debaty o návrhu programu, do níž se přihlásila řada opozičních poslanců. Při zahájení řádných schůzí trvá jednání o podobě programu i několik hodin, dnes to byly více než dvě hodiny.

Digitalizaci zpomalují falešné obavy. Česko na špičku zatím nemá

24.May
Digitalizaci nejčastěji zpomalují obavy majitelů z finanční a časové náročnosti. Sedm z deseti firem v posledním roce sice implementovalo nové technologie, u společností s obratem nad sto milionů je to téměř devět z deseti, ale menší hráči se digitalizace obávají. Vyplývá to z průzkumu Asociace malých a středních podniků (AMSP ČR), ze zjištění Českého statistického úřadu (ČSÚ) i ze zkušeností expertů. Firmy nejčastěji nakupují služby cloudů a příslušné doplňky.

Pěstitelé mohou nově žádat o podporu za škody způsobené mrazy

24.May
Pěstitelé mohou nově žádat o podporu za škody způsobené mrazy Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) v aplikaci Portál farmáře. Po žádosti naplánuje fond termín kontroly škod na zasaženém místě a pokud žadatel splní všechny podmínky, počítá fond s vyplacením peněz na konci srpna a začátku září. SZIF o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Fond předpokládá, že kompenzace bude poskytovat až od 50 procent škod, případně ušlých příjmů.

Soud zrušil usnesení Sněmovny o odvolání Köppla z vysílací rady

23.May
Pražský městský soud dnes zrušil usnesení, kterým Poslanecká sněmovna loni v květnu odvolala Daniela Köppla z funkce člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) kvůli střetu zájmů.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes