15
new stories - click to show

Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

17.3 items/day

Stát musí projednávat všechny možnosti dodávek plynu, míní odborníci

11:41
Stát nyní musí projednávat všechny možnosti dodávek plynu. Jednání o získání kapacit v terminálech pro zkapalnění zemní plyn (LNG) je pojistkou. Nizozemské terminály na LNG by pro Česko mohly být i strategickou volbou, míní oslovení odborníci.

Muž se pokusil v centru Ústí nad Labem vraždit, policie ho obvinila

11:08
Policie obvinila muže, který se pokusil 15. května vraždit v centru Ústí nad Labem. Jiného muže bodl po slovní rozepři nožem do břicha a utekl. Zraněného odvezla záchranná služba do nemocnice.

Prodloužení nouzového stavu do konce června je podle premiéra nezbytné a poslední

19.May
Prodloužení nouzového stavu do konce června je podle premiéra Petra Fialy (ODS) nezbytné ke zvládnutí bezprecedentní uprchlické krize, kterou vyvolala invaze Ruska na Ukrajinu.

Stanjura nařídil přezkum loňského prominutí DPH u plynu a elektřiny

19.May
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nařídil na základě vnějšího podnětu přezkoumat rozhodnutí předchozí ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), které se týkalo prominutí DPH u plynu a elektřiny za listopad a prosinec.

Turisty ze zahraničí láká do Česka nová marketingová kampaň

19.May
Turisty ze zahraničí láká do Česka nová marketingová kampaň ve vybraných zemích ve světě v čele s USA, evropskými státy a zeměmi Blízkého východu.

Metodika a aplikace pomáhají zadavatelům veřejných zakázek uplatňovat sankce

19.May
Zadavatelům veřejných zakázek pomáhá uplatňovat mezinárodní sankce vůči ruským oligarchům metodika a i ve čtvrtek spuštěná nová aplikace. Pomoc zadavatelům připravilo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) ve spolupráci s Finančně analytickým útvarem a expertní skupinou pro veřejné zakázky.

Svaz zdravotních pojišťoven: Je třeba, aby v roce 2023 náklady nepřesáhly příjmy

19.May
Pro udržitelnost systému veřejného zdravotního pojištění je podle Svazu zdravotních pojišťoven (SZP) potřeba, aby v příštím roce náklady na zdravotní péči nebyly vyšší než příjmy z pojistného a plateb za státní pojištěnce.

V pátek bude v Česku až 30 stupňů, přijdou ale také silné bouřky

19.May
Pátek by měl být v Česku letošním prvním takzvaně tropickým dnem. Meteorologové očekávají, že nejvyšší teploty vystoupají až na 30 stupňů Celsia. Zároveň se ale k večeru od západu zatáhne a dorazí bouřky, ojediněle i silné.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes