Týden.cz

URL:

http://www.tyden.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

28,4 položek/den

Moos: Reakce předsedy KSČM ke změnám v ČD byla zbytečně negativní

10:29
Minulý týden prosadil ministr dopravy Dan Ťok změny v dozorčí radě Českých drah, což vyvolalo vlnu kritiky. Z devíti členů bylo pět lidí nahrazeno a v nové radě by tak měli zasednout zástupci akademické sféry.

Policie navrhla obžalovat extajemníka SPD za nenávistné výroky

10:29
Policie navrhla obžalovat bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka kvůli nenávistným výrokům ve sněmovně.

Odmítnutí migrantů? Babiš byl pozván do Itálie k vysvětlení postoje

9:54
Italský premiér Giuseppe Conte v úterý odpověděl v otevřeném dopise svému českému protějšku Andreji Babišovi na jeho víkendové odmítnutí italské žádosti o pomoc se skupinou 450 migrantů. Informovala o tom agentura ANSA. Podle italských médií Conte mimo jiné pozval Babiše do Říma, aby si o italském návrhu na evropský přístup k řešení ilegální migrace promluvili.

Ředitelka pozemkového úřadu Maradová skončila ve funkci

9:54
Ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Svatava Maradová po dohodě s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem (za ČSSD) rezignovala. Informaci sdělil vedoucí tiskového oddělení ministerstva Václav Tampír a potvrdila mluvčí pozemkového úřadu Monika Machtová.

Policie bude vyšetřovat příčinu nehody v Mikulandské ulici

9:19
Dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž spadlý strop v úterý dopoledne zavalil dělníky, ve středu budou ohledávat kriminalisté. Prohlásil to mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Hasiči na Brněnsku likvidují požár pece, přes dvě stě evakuovaných

9:19
Ve firmě v Moravanech na Brněnsku zřejmě nekontrolovaně hoří pec, ještě před příjezdem hasičů objekt opustilo přes 200 lidí. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Ministra Krčála na zasedání vlády zastoupí náměstek Martinec

8:09
Ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD), který kvůli podezření z plagiátorství v úterý oznámil rezignaci, na středečním pravidelném zasedání vlády nahradí náměstek Tomáš Martinec.

Senát projedná značky pro ekologická auta i různé petice

0:21
Na srpnové schůzi Senát projedná mimo jiné novelu, která umožní například zavedení zvláštních registračních značek na ekologicky šetrná vozidla. Schůze se uskuteční 15. srpna. Návrh programu schůze, jak jej v úterý projednal organizační výbor, čítá celkem 27 bodů.

Babiš šéfem protikorupční rady? Šlo o automatický proces

23:48
Premiér Andrej Babiš (ANO) se stal předsedou Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí na základě statutu této rady platného od roku 2014. V tiskové zprávě to v úterý uvedla mluvčí vlády Petra Doležalová. Reagovala na upozornění médií, že Babiš je nově hlavním koordinátorem boje s korupcí a střety zájmů, když je zároveň trestně stíhaný pro podvod kvůli padesátimilionové evropské dotaci.

Vondráček s Ryanem hovořil o hrozící obchodní válce

23:13
Předseda české Poslanecké sněmovny Radek Vondráček v úterý ve Washingtonu jednal s šéfem Sněmovny reprezentantů Paulem Ryanem mimo jiné o hrozbě nových celních bariér. Informovala o tom Vondráčkova mluvčí Barbora Štenglová, podle které šéf dolní komory českého parlamentu po schůzce prohlásil, že je opatrným optimistou.

Na hasiče v troskách budovy spadl strop, záchranné práce pokračují

22:01
Hasiči už odstranili asi sedmdesát procent suti z domu v Mikulandské ulici v centru Prahy, kde se dopoledne propadla dvě patra. Zvyšuje se tak pravděpodobnost, že pod sutinami už nikdo není. Zásah bude pokračovat i za tmy, řekl novinářům jeho velitel Oldřich Klegr. V podvečer spadla na jednoho z hasičů část stropní konstrukce, zraněn však není. Dopoledne hasiči ze sutin vyprostili tři vážně zra...

Krejčíř má opravdu malou celu. Česko žádá o zlepšení podmínek

22:01
Česká diplomacie podpořila požadavky Radovana Krejčíře na zlepšení jeho podmínek ve vězení v Jihoafrické republice. Jihoafrické úřady zatím oficiálně nereagovaly, uvedla v úterý. Krejčíř je v JAR vězněn od roku 2013, v roce 2016 zde byl odsouzen k 35 letům vězení za pokus o vraždu, únos, mučení a obchod s drogami.

Nedaleko Pravčické brány hořel les, oheň vzplál asi od táboráku

21:26
Hasiči v úterý zhruba devět hodin likvidovali požár nedaleko Pravčické brány v Českém Švýcarsku. Hořela hrabanka v nepřístupném terénu, kam se nedalo dojet požární technikou. Oheň byl pod kontrolou už po poledni, v podvečer byl zlikvidován, řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Místo předali hasiči správě parku. Pravděpodobnou příčinou požáru je podle mluvčího správy parku Tomáše Salova oh...

Nevkusné značení v centru? Dočasné řešení, řekl starosta

20:52
Bílé čáry na chodnících v centru města jsou podle starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (TOP 09) dočasným řešením. Na některých místech vymezují prostor, kde platí omezení cyklistiky v pěších zónách.

Prezident jednal se Zemanovou o výběru soudců

19:44
O systému výběru soudců v České republice v úterý jednal prezident Miloš Zeman s prezidentkou Soudcovské unie Danielou Zemanovou. Mluvili i o obsazení postu předsedy Nejvyššího správního soudu a o úkolech, které nový šéf soudu bude před sebou mít
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes