15
new stories - click to show

TZB-info

Description:

internetový portál pro Technická Zařízení Budov - aktuální informace z oborů vytápění, větrání a klimatizace, voda a kanalizace, obnovitelná energie a úspory energie

URL:

http://www.tzb-info.cz/

Catalog:

Lifestyle → Bydlení

Publishes:

4.2 items/day

MŽP chce omezit jednorázové plasty, posílá 60 milionů na alternativy fastfoodového nádobí

1:12
Projekty podpořené z Operačního programu Životní prostředí sníží používání jednorázového nádobí. Na mnoha místech ČR tak odzvoní kelímkům či nádobí na jedno použití. Podporu za bezmála 60 milionů korun získalo na 23 projektů zejména měst a obcí. Při nejrůznějších příležitostech se díky tomu bude používat nádobí, které místo do koše půjde do myčky a znovu na další akce.

Předepisování technických zásad výrobků a zařízení v konstrukční, technické prováděcí i provozní dokumentaci

1:12
S každým výrobkem, technickým zařízením, stavbou je spojeno mnoho povinností, které musí splnit jak výrobce, tak provozovatel. Zásadním úkolem je správně porozumět přepisům a v nich používaným pojmům a následně nařízeným postupům.

Na komoditní burze Kladno se v roce 2020 zobchodovalo téměř 6,5 milionů megawatthodin

16.January
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v roce 2020 uzavřeno 6 409 kontraktů v hodnotě 4,633 miliardy korun.

Aplikace Mfix propojuje pomocníky a kutily s lidmi, kteří hledají pomoc doma

16.January
Aplikace Mfix propojuje pomocníky a kutily s lidmi, kteří poptávají pomoc v domácnosti nejrůznějšího typu. Nová aplikace společnost M2C je do odvolání zdarma.

Rigidní vinylové dílce Gerflor 2 jinak

16.January
Značka vinylových podlah Gerflor představuje moderní rigidní vinylové dílce vhodné jak pro bytové, tak komerční využití.

Vaše aparatura ve sklepních zkušebnách trpí. Vy také

15.January
V České republice pravděpodobně nenajdete kapelu, která by netrávila dlouhé hodiny ve sklepních zkušebnách. Alespoň dokud se nedostane na špičku hitparád a nemůže si dovolit vzdušnější a příjemnější prostory, například v rodinném domku či na zahradě některého ze svých členů. Většina sklepních zkušeben je však spíše z nouze ctnost a pro skladování aparatury se vůbec nehodí. Nehodí se konec konců...

Axalta Imron představuje odolné nátěry pro oblast dopravy

15.January
Voda, bláto, otřesy, nárazy a další vlivy mají neblahý účinek na povrch komponentů nacházejících se na osobních a nákladních automobilech, na vlacích i tramvajích. Kvalitní nátěry Axalta Imron jsou určeny k ochraně těchto částí.

Buďte vidět za každé situace s výstražnými oděvy

15.January
Snížená viditelnost, noc, pohyb po silnicích nebo po stavbách – to jsou chvíle, kdy je vhodné obléci oděvy se zvýšenou viditelností.

Více zelených plynů. Plynaři se připravují na budoucnost

15.January
Za podpory státu začíná v České republice výzkum možností akumulace energie do plynovodů. Přebytky čisté energie vyráběné z obnovitelných zdrojů (OZE) bude možné ukládat do plynárenské soustavy a znovu je využívat.

Společnost Daikin rozšiřuje program cirkulární ekonomiky

15.January
Rozšíření programu L∞P by Daikin s cílem posílit přínosy ve vztahu k udržitelnosti v Evropě: Díky cirkulární ekonomice se ročně nemusí vyrobit 250 000 kg nového chladiva.

Snižte náklady za ohřev TUV s průtokovými ohřívači Wterm

15.January
Náklady za teplou vodu jsou nikdy nekončícím evergreenem. Naštěstí jde o jednu z položek v rozpočtu domácností i firem, kterou lze jednoduše snížit díky využití průtokových ohřívačů.

Běží lhůta žádostí o dotace na rekonstrukce a přestavby veřejných budov

15.January
Obce mohou žádat o dotace na rekonstrukce a přestavby veřejných budov. Je připraveno až 600 milionů Kč. Žádat lze do 5. 3. 2021 a žadateli mohou být obce od 3 do 10 tisíc obyvatel.

Autonomní hlásiče požáru chrání životy i majetek

14.January
Požárně bezpečnostní zařízení, ke kterým patří autonomní hlásiče požáru, by měla být součástí většiny firemních i soukromých objektů jakožto prvek zajišťující požární bezpečnost.

Skladování elektřiny prostřednictvím tepla aneb Carnotovy baterie 2. díl - projekty a technologie ve světě a v ČR

14.January
Druhý díl přibližuje první aplikace ukládání elektřiny prostřednictvím tepla a jednotlivé systémy v současném výzkumu a vývoji. U každé varianty je popsán princip, detaily konkrétní technologie, dosahovaná účinnost a stav vývoje. Popsány jsou jak komerční projekty, tak výzkumné aktivity univerzit jak v zahraničí, tak v ČR.

Bezpečné spojování silnostěnného ocelového potrubí

14.January
Metody spojování potrubního vedení, které byly v minulosti upřednostňovány, jako například svařování, mohou přinášet řadu bezpečnostních problémů, zjevných zejména na základě nových důkazů, které potvrzují spojitost mezi zplodinami vznikajícími při svařování a rakovinou.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes