15
new stories - click to show

Ústecký deník

Description:

Informace a zprávy z severočeské metropole Ústí nad Labem

URL:

http://ustecky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publishes:

5.1 items/day

Bezdomovci odešli, strážníci po nich našli injekční stříkačky

15:12
Ústečtí strážníci kontrolovali v pátek 18. června louku za psím útulkem v ulici Sociální péče. Nespokojený občan je tam přivolal kvůli bezdomovcům a jimi působenému nepořádku.

Ústí obdaruje studenta za práci o Vrbenského lázních

11:34
Celkem dvacet tisíc korun daruje město Ústí nad Labem studentu Martinu Mottlovi za diplomovou práci na téma Rekonstrukce historických lázní Johanna Schichta, známých dnes pod jménem Dr. Vrbenského.

Rozbité domy v proslulé Matiční ulici v Ústí půjdou k zemi

10:40
Ústecký magistrát převzal od neštěmické radnice do majetku pozemky v Matiční ulici. Důvodem je plánovaná demolice obou domů, které se tu nachází.

Přestanov koupil velký pozemek. Postaví školku, říká starostka obce

7:02
/ROZHOVOR/ Příliš živá silnice v obci a bezohlední řidiči, vyhořelé zázemí fotbalového hřiště, sháňka po dotacích. S tím se potýká starostka Přestanova Miroslava Bechyňová. Zároveň se ale může pochlubit novým komunitním centrem nebo místními lidmi, kteří obětavě pomáhají v očkovacím centru na Severní Terase.

Barvám Neutečeš: Sportovci z celého kraje si užili parádní akci v Ústí nad Labem

20.June
Fenomenální barevná show Barvám Neutečeš dorazila v neděli 20. června do Ústí. V parku mezi domy na Severní terase se do ní zapojily stovky lidí z celého Ústeckého kraje.

Do Ústí přijel Vinnetou. V Brné si nadšenci užili Indiánský den Karla Maye

20.June
Setkání milovníků hrdinů knížek Karla Maye se uskutečnil v sobotu 19. června v Brné. Celý program začal slavnostním průvodem od místní školy k místní hospůdce.

FOTO: Útulek Fest 2021 se vydařil. Dobrá muzika a zábava podpořily dobrou věc

20.June
Hrad Střekov v pátek 18. června a sobotu 19. června opět rozezněly kapely na benefičním open air festivalu zvaném Útulek Fest. I přes velká vedra přišly stovky návštěvníků poslechnout si dobrou hudbu a zároveň podpořit dobrou věc.

Jak se žije v Přestanově? Chtělo by to zpomalit auta, ukázala anketa

20.June
/DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ/ Zeptali jsme se několika obyvatel Přestanova, jak se jim v obci žije. V hlasování pod článkem můžete přidat i svůj názor.

Vedro ani těžké překážky běžce neodradily. Sportovci závodili na Severní Terase

19.June
Člověk by si řekl, že v tom hrozném vedru jen blázen navlékne na tělo startovní číslo a vyrazí do parku na záludné překážky. U Laguny to bylo jinak! V sobotu 19. června vyrostl přes noc na Severní terase mobilní sportovní areál, kam mířily stovky nadšenců.

Z archivu Deníku: Vzpomínejte, jak před deseti lety bavil Útulek Fest v Trmicích

19.June
/Z ARCHIVU DENÍKU/ Spousta dobré hudby, zábava, ale i déšť a poměrně malá návštěva. Tak lze shrnout benefiční festival Útulek Fest 2011. Zavzpomínejte s námi nad fotkami z archivu Deníku.

Nejlepší muzejní výstava za uplynulý rok? V Ústí nad Labem

19.June
Písek okouzlil soutěžní porotu. Muzejního Oskara pro tento rok neboli Cenu Gloria musealis za rok 2020 totiž přivezli domů ústečtí muzejníci. Získali totiž první místo v nejprestižnější kategorii XIX. ročníku Národní soutěže muzeí, a sice Muzejní výstava roku 2020.

Válka sperejerů v Ústí pokračuje. Zeď se za noc změnila třikrát. Přijela policie

19.June
Souboj ústeckých sprejerů pokračuje. V noci na sobotu se ústecká zeď na protiatomovém krytu u hotelu Vladimir změnila hned třikrát. Sprejer Lukáš Brožovský si zde vyřizuje účty s "gangem sprejerů" Tax Crew.

Deník se znovu vydá na návštěvu. Tentokrát se uvidíme v Povrlech

18.June
/DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ/ Pojďte s námi na procházku po vesnicích, vesničkách i městech Ústecka. Poznávejte s námi místní obyvatele a nahlédněte do životů jejich obcí. Další díl právě připravujeme!

FOTO: Spousta pohybu, tvoření i mudrování. Zahrada DDM patřila dětem

18.June
Zahrada Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem žila ve čtvrtek 17. června odpoledne velkou dětskou párty.

PŘEHLED: Veřejná pítka na severu Čech. Tady se v horku osvěžíte

18.June
V druhé polovině června jsme na severu Čech skočili rovnou do žhavého léta. Teploty dosahují až pětatřiceti stupňů Celsia ve stínu, v ulicích měst to může být ještě více. Podívejte se na přehled veřejných pítek, u kterých se můžete osvěžit pitnou vodou. Údaje uvádí firma Severočeské vodovody a kanalizace.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes