15
new stories - click to show

Ústecký deník

Description:

Informace a zprávy z severočeské metropole Ústí nad Labem

URL:

http://ustecky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publishes:

2.5 items/day

Ústecko naposledy navštíví prezident Miloš Zeman

16:53
Mnohé Ústečany překvapili četní policisté a hradní automobily v ulicích centra. Ti si zde mapovali a připravovali prostor pro návštěvu hlavy státu, tedy prezidenta Miloše Zemana, který si sem naplánoval nejspíše svou poslední návštěvu, jelikož ve své funkci končí a už nemůže podle zákona být opětovně volen.

Půlmaraton v Ústí zvedá lidi ze židlí a propaguje region, říká jeho manažer

12:48
/ROZHOVOR/ Letošní 12. ročník závodu Mattoni 1/2 Maraton Ústí nad Labem, jemuž se kvůli rychlé, rovinaté trati přezdívá Ferrari mezi závody, běželo téměř 2200 běžců. Běžely zde hvězdy jako Vitaliy Shafar z Ukrajiny, rumunský běžec Stefan Iulius Gavril, Němec Sebastian Hendel, či finsko-česká běžkyně Kristiina Mäki, z Čechů pak Jakub Zemaník. O novinkách na příští rok nebo prospěchu závodu pro cel…

Ústečtí úředníci budou mít vyšší výplaty. Radní jim navýšili tarify

7:31
Celkem čtyři miliony korun na mzdy a 1,4 miliony na povinné odvody poslali ústečtí radní do rozpočtu kanceláře tajemníka ústeckého magistrátu. Reagovali tak na aktuální nařízení vlády, kterým od 1. září navýšila platové tarify o deset procent.

FOTO: Do charitativního běhu v Krupce se zapojili i Ústečané

2.October
Dobrých skutků není nikdy dost. Teplické běžce můžete potkat v Trmicích na legendární desítce, na Střížáku, na ústeckém půlmaratonu. Ústečané už deset let dojíždějí do Krupky na charitativní běh. V sobotu 1. října se areál Biskupského gymnázia, ZŠ a MŠ Bohosudov na několik hodin proměnil v běžeckou arénu, doprovodný program připomínal přátelskou show plnou smíchu a zábavy.

Skvělá zpráva pro ústeckou zoo: opět získala plné členství v evropské asociaci

1.October
Zoologická zahrada v Ústí nad Labem má důvod slavit. Podařilo se jí znovu získat plné členství v Evropské asociaci zoologických zahrad a akvárií (EAZA).

Z litvínovské chemičky jezdily vlaky do celé Evropy, vzpomíná Milena Martínková

1.October
/PŘÍBĚHY PAMĚTNÍKŮ/ Pětaosmdesátiletá seniorka prožila život v Litvínově a Horním Jiřetíně, narodila se na Zakarpatské Ukrajině.

FOTO: Experimenty a pokusy. Ústecká univerzita přivítala Noc vědců

1.October
Noc vědců je akce, na níž se lidé mohou dostat do všelijakých zákoutí laboratoří, poslechnout si přednášky, vyzkoušet nejrůznější experimenty a parádně se přitom pobavit. V České republice probíhá již od roku 2005 a také letos si ji návštěvníci mohli užít na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně.

Výrobce autoskel vyhlásil soutěž pro studenty, mohou vyhrát 325 tisíc korun

30.September
Do poloviny října mohu studenti techniky zaslat přihlášky do soutěže TECHNOwizz. Tu již pošesté vyhlásil největší výrobce automobilových skel u nás, chudeřická firma AGC Automotive Czech.

Byl to takový uzavřený hoch, říkají sousedé zastřeleného mladíka ze Střekova

30.September
Je to docela hezká a klidná ulice. Tolstého na Střekově. Když tudy ale procházíte, jakoby na vás všechno padalo. Snad to způsobuje vědomí, že tu před dvěma dny musel policista vystřelit na útočníka s nožem, který ohrožoval svou rodinu. Snad je to prostě sychravým a opršelým podzimním počasím a zlatavým listím, nostalgicky opadávajícím ze stromů. V každém případě teď nad vyšetřováním bdí státní za…

Pořád rostou! Košíky jsou plné, mění se ale skladba hub. Pozor na přemrznutí

30.September
Největší „houbařské hody“ jsou nyní v Krušných horách, naopak méně rostou na Lounsku. Přečtěte si, jak současnou situaci vidí mykologové a jak dlouho předpovídají, že ještě sezona vydrží.

Pomáhat je pro studenty z Jatečky styl života. Nyní se dočkali ocenění

30.September
Gymnázium Jateční z Ústí nad Labem uspělo v soutěži Gratias Tibi, oceňující mladé dobrovolníky, kteří chtějí zlepšovat svět kolem sebe.

Senioři oslaví svůj den s policisty a záchranáři v knihovně. Čeká je program

29.September
/PROGRAM/ Mezinárodní den seniorů oslaví dámy a pánové v Ústí nad Labem osvětou. Svátek připadá na 1. října, letos tedy nadcházející sobotu. A Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem ve spolupráci s ústeckou městskou policií a zdravotnickou záchrannou službou pro ně připravila osvětovou akci.

FOTO: Sedmimetrový drátěný pes překonal zdymadla v Ústí a míří do Drážďan

28.September
Obří drátěný pes překonal ve středu 28. září střekovská zdymadla a ve čtvrtek večer by měl po Labi dorazit do Drážďan. Rozměrná skulptura Františka Skály bude součástí výstavy pořádané v rámci České sezony v Drážďaněch.

Super foťák z krabice od bot. Studenti experimentovali s camerou obscurou

28.September
Je možné dělat nádherné fotky jen za pomoci papírové krabičky s dírkou a fotopapíru? Vlastně to lze. Přesvědčit se o tom mohli v ústeckém muzeu pod vedením lektora Jáchyma Myslivce studenti EKO Gymnázia a Střední školy multimediálních studií, kteří si vyzkoušeli výrobu klasické dírkové komory postavené na principu camery obscury a exponovali s ní vlastní snímek.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes