Ústecký deník

Popis:

Informace a zprávy z severočeské metropole Ústí nad Labem

URL:

http://ustecky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publikuje:

4,6 položek/den

Závěr července bude tropický. Teploty budou atakovat třicet stupňů

11:32
Severní Čechy - Poslední červencový týden bude velmi teplý. Odpolední teploty se budou pohybovat nad 25, mnohdy i kolem tropických 30 stupňů Celsia. Horký bude také začátek následujícího měsíce. Slabé ochlazení by podle meteorologů mohlo do České republiky přijít až uprostřed srpna. V měsíčním výhledu počasí to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Hejtmanství se snaží předejít krizi v autobosuvé dopravě

9:02
Ústecký kraj - Děčínský dopravní podnik Ústeckému kraji při případné autobusové krizi příliš nepomůže. Nemá totiž dostatek vhodných autobusů ani řidičů. Kraj je ale optimistický, podle náměstka hejtmana Jaroslava Komínka autobusy přislíbené má.

Centrum Ovečka má za sebou první letošní letní tábor pro děti

8:06
Ústí nad Labem - První letošní letní příměstský dětsky tábor vyvrcholil po týdnu zábavných výletů napříč Ústím nad Labem a jeho okolím.

Klíšťata nakazí člověka za dvě hodiny, nutná je častá kontrola

16:49
Severní Čechy - Přisáté klíště nakazí člověka encefalitidou za dvě hodiny, boreliózou za 24 hodin. Nutná je proto podle odborníků častá kontrola míst jako jsou podpaží, třísla a podkolenní jamky, kde se klíšťata vyskytují nejčastěji.

Násady ryb decimují kormoráni. Myslivce poznají na dálku a vyplaší se

22.července
Ústecký kraj - V severočeských vodách už letos vysázeli metráky ryb, ohrožují je ale ptáci. Také na řece Bílině.

Neprší, nerostou. Houbaře trápí velké sucho

21.července
Ústecký kraj - Jako na smilování čekají houbaři v Ústeckém kraji na vydatné přeháňky. Kvůli suchu totiž na mnoha známých místech houby vůbec nerostou.

Při prodeji cigaret porušuje zákon každý druhý, zjistila Česká obchodní inspekce

21.července
Severní Čechy - Česká obchodní inspekce (ČOI) zrekapitulovala výsledky svých loňských kontrol prodejců tabákových výrobků. Došla k nelichotivému číslu: Téměř 45 procent z nich nějakým způsobem porušilo zákon.

Nejlepší sklizeň za tři roky? Lidé se mohou těšit na sladké a levnější ovoce

21.července
Severní Čechy /INFOGRAFIKA/ - Po dvou hubených letech se pěstitelé ovoce opět těší na úrodu, která má být vzhledem k slunečnému počasí hojná. Navíc v předstihu proti minulým rokům. Oproti pětiletému průměru by se tak mělo sklidit asi o pětinu ovoce více.

Na podporu odsouzeného strážníka vznikla sbírka i facebooková stránka

20.července
Ústí nad Labem - Lidé pomáhají strážníkovi Pavlu Jindrovi, který má jít podle nepravomocného rozsudku za napadení muže do vězení.

Ústecké muzeum se chlubí sochou duchcovského sochaře Hermanna Zettlitzera

20.července
Ústí nad Labem /FOTOGALERIE/ - Akt dvou žen ze třicátých let, dílo slavného sochaře Zetlllitzera, stěhovalo v pátek 20. července Muzeum města Ústí nad Labem ze Severočeské knihovny těžkým jeřábem.

FOTO: Ústecký kraj svírá sucho. Labe v Ústí se dá skoro celé přejít

20.července
Ústí nad Labem - Česká republika zažívá jeden z nejteplejších roků historie. Celkově nyní suchem ať už počínajícím, či extrémním trpí naprostá většina republiky, jak vyplývá z údajů portálu Intersucho.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes