Ústecký deník

Description:

Informace a zprávy z severočeské metropole Ústí nad Labem

URL:

http://ustecky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publishes:

4 items/day

Ústí nechce další zápach z bioplynové stanice. Požaduje velkou EIA

20:38
Další rozšíření bioplynové stanice ve Všebořicích se stalo trnem v oku městských radních. Proto se rozhodli, že s ním nebudou souhlasit.

Z auta i ve stodole. Netradiční kina zažívají boom i díky nouzovým opatřením

17:51
"Biják" jste si mohli během koronakrize dopřát v autokině. Teď se bude jeden biograf otvírat ve stodole uprostřed Českého středohoří.

V Ústí nově funguje sdílení kol a koloběžek. Můžete se projet do Brné

17:51
Nová služba, takzvaný bikesharing, funguje od středy 3. června v Ústí nad Labem. Lidé si mohou v místním cyklocentru v Přístavní ulici půjčit jízdní kolo nebo koloběžku a vrátit ho na koupališti v Brné. Nebo naopak. „Cesta po Labské stezce vám tak zpříjemní letní den strávený u vody,“ láká úřad města na svém webu.

Obce na Ústecku mají nižší příjmy, zastavují investice

15:03
Zákon o kompenzačním bonusu pro živnostníky odčerpá z krajských a obecních kas patnáct miliard korun. Uvedl to Svaz měst a obcí České republiky. Některé investice proto obce ruší či pozastavují. Čekají, zda vláda splní slib a napumpuje do obcí dotace, jak slíbila.

Zítra můžeme stavět, tvrdí o spalovně v Komořanech. Nic se však neděje

6:47
Kontroverzní projekt Zařízení na energetické využití odpadů (EVO) v Komořanech má podporu měst i kraje. Přesto se nestaví. Investor má s městy pouze domluvu o spolupráci, odpad i podpora v legislativě zatím chybí. Stavbu by mohly zafinancovat i evropské peníze.

Záchrana tonoucího i trénink na člunu. Strážníci cvičili na Miladě

3.June
Ústečtí strážníci ze skupiny operačního zákroku cvičili v sobotu 30. května na jezeře Milada. Procvičovali si záchranářské techniky a cvičné i kondiční jízdy motorovým člunem.

FOTO: Policisté ukončili první koncert po karanténě v Ústí. Nebyl ohlášený

3.June
Kulturní akci pořadatelé zapomněli ohlásit. Kapela hrála přímo na ulici, přišla zhruba stovka posluchačů. Domů je v poklidu poslalo kolem deseti policistů.

Ne každý chce skončit jako ležák, říká autor knihy o důstojném odchodu ze života

3.June
/ROZHOVOR/ Morana. Takto, po staročeském jméně pro smrtku, tituloval svou novou knihu kontroverzní autor Petr Bakalář. Čerstvý padesátník, který se loni z Prahy přestěhoval do zahrádkářské kolonie na Litoměřicku, radí smrtelně nemocným a trpícím, jak odejít ze života, aby to co nejméně bolelo.

Ve středu se opět Ústeckem rozezní zkouška sirén

2.June
140 sekund dlouhý nepřetržitý tón elektrických sirén se ve středu 3. června opět rozezní Ústeckem. Hasiči prověří, že správně fungují.

Bazén na Klíši je po velké rekonstrukci v provozu. Návštěvníci přišli hned

2.June
/FOTO, VIDEO/ Nové koupaliště na Klíši navštívilo hned první den po otevření ve 14 hodin zhruba 130 návštěvníků. Plavecký areál celkem pak 260 milovníků vodních sportů. Pro srovnání, do Brné první den po letošním otevření přijelo jen 52 lidí.

Krajské volby se blíží, strany se šikují do koalic. Chystají společné kandidátky

1.June
Společné kandidátky ohlásila řada politických subjektů. Nelíbí se jim hejtmanství v režii komunistů s podporou SPD/SPO. Podle experta jsou strany nervózní a mají strach z dominance ANO.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes