15
new stories - click to show

Ústecký deník

Description:

Informace a zprávy z severočeské metropole Ústí nad Labem

URL:

http://ustecky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publishes:

4.6 items/day

VIDEO: Práce na novém kruhovém objezdu míří do finiše. Hotovo má být ještě letos

12:06
/FOTOGALERIE/ S plynulejším a bezpečnějším provozem má pomoci nový kruhový objezd v Krásném Březně na křižovatce ulic Podmokelská a Pekařská. Jeho stavba stále komplikuje cestu do Neštěmic i Krásného Března, hotovo by ovšem mělo být ještě letos.

Na Severní Terase zasahovali hasiči, spotřebič vyhnal ven téměř třicet lidí

8:27
Vše, jen ne klidný mikulášský podvečer měli v úterý obyvatelé panelového domu ve Višňové ulici v Ústí nad Labem. V osmém patře tam totiž vzplál spotřebič a evakuováno muselo být 26 obyvatel. Kouře se nadýchala jedna osoba.

Vánoční trhy? Líbivá vánoční výzdoba, svařák za šedesát, sváteční nálada zdarma

6.December
/VIDEO, FOTO/ Svařáček a jmelí jsou asi nejviditelnějším artiklem Vánočních svátků. Na trzích v centru města je najdete hned na několika místech. Dělí se o místo na stáncích společně s artiklem z pravé vlny, bombardinem, kafčem a langoši. Vůně klobásek k procházce mezi stánky rozhodně vybízí a jen málokdo dokáže odolat, aby si alespoň něco nekoupil. Mezitím najdete cukroví a sladkosti, rukodělné …

FOTO, VIDEO: Na krampusáky dorazily davy Ústečanů. Viděli jen ti vpředu

5.December
Doslova davy zacpaly Lidické náměstí během vystoupení krampusáků. Ohnivá show přitáhla v úterý pozdě odpoledne malé i velké diváky.

Žena lákala na levné letenky. Případ už řeší policie, hledá další poškozené

5.December
S neúspěšným podnikatelským záměrem se dostala do pořádných problémů sedmadvacetiletá žena z Ústecka, která klientům nabízela výrazně levnější letenky než za běžně dostupnou cenu. Ty ovšem nikdy nesehnala a na oko levnější letenky hradila z vlastních zdrojů. Brzy je však neměla z čeho doplácet a dluhová spirála dospěla až k obvinění z podvodu.

Na Střekovském nábřeží se běhalo pro Martínka, kterého srazilo auto

5.December
/FOTO/ V neděli 3. prosince pozdě odpoledne se na Střekovském nábřeží běhalo pro malého Martínka, kterého roce 2021 před domem srazilo auto. Než se ho podařilo vyprostit a oživit, mozek byl příliš dlouho bez kyslíku. Následně byl Martínek v umělém spánku a žije ve vegetativním stavu, kdy vnímá, ale nereaguje.

FOTO: Panečku, to bývaly zimy! Podívejte, i v Ústí se dalo na ulici sáňkovat

5.December
Zima letos překvapila už z kraje prosince. Leckde se na kopcích už dají najít i skoro půlmetrové vrstvy sněhu. Z let minulých si přitom pamatujeme spíš Vánoce na blátě a suché holomrazy, nebo naopak náledí od půlky ledna do půlky února. Jenže to takhle vždycky nebývalo a staré fotografie od konce 19. století, postupně až k roku 2010 nám ukazují sněhovou čepici i v průmyslovém Ústí nad Labem.

Krása! Ústecká zoo pustila radostnou zprávu, narodila se tam čtyřčata gepardů

4.December
Zoologická zahrada v Ústí nad Labem zveřejnila pro své návštěvníky předvánoční dárek - do rodiny gepardů přibyla čtveřice mláďat. Narodila se už v září, nicméně veřejnosti byla představena až v pondělí 4. prosince - stylově v Mezinárodní den gepardů. Jedná se o jednoho samce a tři samice.

FOTO: Stovky lidí čekaly na Santa Clause. Do Ústí dorazil vánočním kamionem

4.December
Davy lidí čekaly na setkání a společnou fotografii se Santa Clausem u supermarketu na Severní Terase, kam v pondělí odpoledne zamířila tradiční předvánoční atrakce v podobě Coca-cola kamionu. Dokonce kvůli tomu vázla doprava, jelikož lidé hledali na parkovišti místo k parkování.

VIDEO: Vánoční strom na Lidickém náměstí už svítí. Ústecké Vánoce začaly

4.December
/FOTO/ Nespočet světýlek, krásné ozdoby a vánoční atmosféra. Tak vypadlo nedělní rozsvícení vánočního osmimetrového smrku na ústeckém Lidickém náměstí.

FOTO, VIDEO: Školáci se ve Staré ulici dočkají nového přechodu pro chodce

4.December
Přechod pro chodce ve Staré ulici zvedá nejednomu Ústečanovi tlak. Jednak rodičům dětí a studentů, kteří se docházejí na Gymnázium Dr. Václava Šmejkala. Jednak řidičům, kteří tudy před a po vyučování projíždějí, jelikož často stojí u autobusové zastávky a nechávají přecházet davy studentů do školy a zpět.

VIDEO: Do Ústí už přijel kamion Coca-Coly, lidé si ho fotili a natáčeli

3.December
Je to kolos, krásně osvětlený. Když někam přijede, tak vzbuzuje pozornost. Řeč je o kamionu Coca-Coly, který v neděli večer přijel do Ústí. Obří stroj si na parkovišti u hypermarketu Albert na Severní Terase fotili a natáčeli kolemjdoucí. A nebylo jich málo.

Projekt S láskou: Maminka Alena Skálová z Ústí pomáhá dětem i seniorům

3.December
/FOTO/ Devětadvacetiletá Alena Skálová se živí jako animátorka a moderátorka. Ráda rozdává radost. A tak ve svém volném čase založila projekt S láskou. Maminka dvou malých holčiček jeho prostřednictvím už léta pomáhá kde je potřeba, dětem i seniorům.

Šoféři, pozor. Řada nehod, vydatné sněžení komplikuje dopravu v Ústeckém kraji

2.December
Sněhová nadílka, která napadla v Ústeckém kraji v noci z pátku 1. na sobotu 2. prosince, velmi komplikuje dopravu v regionu. Na silnicích je řada nehod, řidiči musí být hodně opatrní.

Božena Fůsová: Je mě všude plno, ráda si s lidmi povídám

2.December
/PŘÍBĚHY PAMĚTNÍKŮ/ Rodiče Boženy Fůsové pocházejí z Bystřice nad Perštýnem na Moravě. Narodila se do početné rodiny, která nakonec vychovávala sedm dětí. Dnes žije třetím rokem v Domově sociálních služeb Litvínov a je velmi spokojená.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes