Ústecký deník

Popis:

Informace a zprávy z severočeské metropole Ústí nad Labem

URL:

http://ustecky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Ústecký

Publikuje:

4,1 položek/den

Splácí dluhy sobě i věznici. Odsouzení se práce nebojí

12:16
Ústecký kraj – Městský hřbitov, domovy pro seniory nebo třeba četné soukromé firmy. Všude na těchto místech se vedle běžných pracovníků vyskytují i ti, kteří nemají úplně vzorový životopis. Jak ukazuje příklad Vazební věznice v Teplicích, velká část odsouzených má zájem i za katrem pracovat.

Vyplnit a pověsit. Seniorská obálka může zachránit život

9:06
Ústecký kraj - Na Litoměřicku se testovala obálka s důležitými údaji pro záchranáře. Zájem o ni byl obrovský, rozšíří se do celého Ústeckého kraje.

FOTO: Jubilejní Ples sportovců měl nabito. K tanci zahrál i Yo Yo Band

8:19
Ústí nad Labem - Na letos již pětadvacátý Ples sportovců v pátek 22. března – tedy na druhý jarní den - do Domu kultury v Ústí nad Labem zval Štěpán Sokol, moderátor ze sportovních novin TV Nova. Akce měla podtitul Vysmáté 25. století.

Starosta Severní Terasy tvrdí: Nejvíc chybí parkovací místa

22:59
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Potřeba nových parkovacích míst na Severní Terase patří mezi absolutní priority obvodu. To si uvědomuje snad každý, kdo tu bydlí. Včetně starosty Jaroslava Šimanovského.

FOTO: Krása pomáhala dětem z Ústí. Přehlídka vydělala 305 000 korun

17:48
Severní Čechy – Bezmála pět milionů korun už za čtrnáct let získala pro malé marody benefiční módní přehlídka Krása pomáhá dětem. Založila ji modelka a Miss Sympatie 2002 Lenka Kocmanová Taussigová, rodačka z Ústí. V prvních letech pomohla sehnat peníze na vybavení a přístroje pro Dětskou kliniku ústecké Masarykovy nemocnice a poslední léta vychází vstříc i dalším nemocnicím Krajské zdravotní.

FOTO: Příchod jara slavil celý Újezd

15:20
Újezd – Takových jarních táboráků bylo koncem týdne v okolí Ústí určitě více. Ten s výhledem na vysoké trmické komíny připravili nadšenci z Újezdu.

Miliony za úklid Předlic chce Ústí vymáhat

23.března
Předlice – Hromady odpadků se opět povalují podél zdi omšelého činžáku v Předlicích. Dávají za pravdu tvrzením, že místní lidé si za letitou skládku ve vnitrobloku Sklářské ulice mohou především sami. Jedno smetiště s několikametrovou vrstvou odpadu totiž nechal ústecký magistrát loni odklidit.

Chovatelé se exotiky nebojí. Ne všichni ji ale zvládnou

23.března
Ústecký kraj - Z bytu v sedmém patře panelového domu v Litvínově se line nesnesitelný zápach. Za dveřmi jsou slyšet roztodivné zvířecí zvuky. Za přítomnosti správce bytového družstva se pracovníci Krajské veterinární správy (KVS) Ústeckého kraje dostávají dovnitř.

Když se člověk snaží, vždy mu něco najdeme, tvrdí personalistka Šubrtová

23.března
Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Vidina lepší práce a vyššího výdělku žene velkou část obyvatel ze severních Čech za prací k německým sousedům. Mnozí to mají jen pár kilometrů, a tak si zaměstnání dokážou najít sami. Ostatní využívají nejrůznější personální agentury, které poskytují práci po celém Německu.

Kraj rozdal Zlaté erby za weby. Nejlépe si vedly Bílina, Litoměřice a Nové Sedlo

22.března
Ústecký kraj - Je rozhodnuto, zástupci měst a obcí si z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka převzali ocenění za nejlepší webové stránky a elektronické služby.

FOTO: Stavební práce na Miladě spolknou 200 milionů korun

22.března
Ústí nad Labem – Obří investice poputují do zázemí Jezera Milada. Pracuje se například na Tuchomyšlském okruhu, který získá asfaltový povrch. Pro záchranáře i bruslaře.

FOTO: Běh pro malou Valinku podpořilo na Severní Terase 200 lidí

22.března
Ústí nad Labem - Lidská soudržnost se stále častěji projevuje různými charitativními akcemi v celé České republice, Ústí nad Labem nestojí stranou. Dvě stovky lidí se dostavily se startovním číslem do parku na Severní Terase, aby Prima během vyjádřily podporu nemocné osmileté Valince.

Základní škola Trmice zve na zápisy do prvních tříd

21.března
Trmice - Zápisy do prvních tříd se v Základní škole v Trmicích letos odehrají ve čtvrtek 4. a v pátek 5. dubna 2019. A to pokaždé od 13.30 až do 17 hodin.

Jak v Ústí operují žlučník? Průměrně si poležíte v nemocnici šest dní

21.března
Ústí n. L. – Deník získal exkluzivní čísla, jak si ústecká nemocnice poradí s běžnou laparoskopickou operací žlučníku. Nemocnice v Ústí udělá ročně 100 až 200 těchto operací. Průměrně pacient stráví na lůžku 6,2 dne a 1,61 % operací zkomplikuje nějaká nenadálá událost. Například v děčínské nemocnici je délka hospitalizace jen 3,53 dne.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes