Žurnál Online

Description:

Online zpravodajství Univerzity Palackého v Olomouci

URL:

https://www.zurnal.upol.cz/

Catalog:

Z domova → Student

Publishes:

10.5 items/week

Katedra geoinformatiky získala dva projekty Jean Monnet Module

13:57
Na geovědy v kontextu evropských politik i získávání a analýzu evropských dat jsou zaměřeny projekty Jean Monnet Module, které získala katedra geoinformatiky přírodovědecké fakulty. Projekty podporují inovace, vzájemné využívání poznatků a šíření informací o evropské problematice v oblasti geovědních oborů.

Je to skvělá praxe, říká o pomoci v dětském domově studentka pedagogické fakulty

8:31
V Dětském domově Prostějov učila Miroslava Loučková už v první vlně pandemie. Pak s tamními dětmi strávila kus léta, a když se na podzim virus vrátil, začala je učit znovu. Společně s dalšími studenty pedagogické, filozofické a přírodovědecké fakulty tak opět vedle studia pomáhá dětem s úkoly i novou učební látkou.

Společný projekt Institutu Bohuslava Martinů a Univerzity Palackého získal Cenu předsedkyně GA ČR

26.October
Projekt Souborné vydání Bohuslava Martinů – 2. fáze získal Cenu předsedkyně Grantové agentury České republiky za rok 2020. Na jeho řešení se v letech 2013 až 2017 podíleli pracovníci Institutu Bohuslava Martinů a tým odborníků z katedry hudební výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého.

Umělecké centrum patří mezi oblíbená svatební místa

26.October
Rok od roku roste počet snoubenců, kteří chtějí mít svatbu v prostorách bývalého jezuitského konviktu. Letos si své ano řeklo v Uměleckém centru Univerzity Palackého už šestnáct párů. Velká část z nich je absolventy některé z jejích fakult.

Zůstanu a pomůžu, dokud bude potřeba, říká studentka z odběrového místa

24.October
S odběry vzorků pro vyšetření na covid-19 pomáhají ve Fakultní nemocnici Olomouc už od jarní vlny epidemie studenti fakulty zdravotnických věd. Jak jejich práce vypadá, jaká panuje v odběrovém místě atmosféra a jak se případně od jara změnila, přiblížila budoucí všeobecná sestra Tereza Šamalíková.

Máte doma nepotřebný notebook? Pomozte dětem ze sociálně slabších rodin

23.October
Zapojit se do online výuky, na kterou po svém uzavření z důvodu epidemie koronaviru přešly školy, může být pro některé žáky, zejména ze sociálně slabších rodin, problém. Pomoci se jim rozhodly i studentky cyrilometodějské teologické fakulty, které aktuálně shánějí notebooky či tablety pro několik dětí z olomoucké Základní školy Svatoplukova.

UPoint představuje nové webové stránky

23.October
Přehlednější, rychlejší, doplněné o řadu novinek a s důrazem na uživatelsky přívětivý e-shop, tak nově vypadají webové stránky univerzitního informačního centra a obchodu Univerzity Palackého UPoint.

Cyrilometodějská teologická fakulta si připomíná 30 let od svého obnovení

22.October
Tři desetiletí od obnovení činnosti, a především od slavnostního aktu začlenění do svazku Univerzity Palackého si připomíná cyrilometodějská teologická fakulta. K výročí připravila speciální webovou stránku, kde zájemci najdou rozhovory s pamětníky, dobové fotografie a „narozeninové“ videopřání. Vzpomínky dokresluje také výstava historických fotografií v přízemí budovy fakulty v Univerzitní ulici.

Senát FZV schválil obměněnou disciplinární komisi i anglický doktorský program

22.October
Poprvé v novém akademickém roce se sešli senátoři fakulty zdravotnických věd. Obvyklé místo jednání vyměnili za větší učebnu a v rouškách a s patřičnými rozestupy schválili nové složení disciplinární komise či podmínky přijímacího řízení pro nový studijní program.

Teologická fakulta nabídne společný doktorát s Papežskou lateránskou univerzitou

21.October
Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého uzavřela mezinárodní smlouvu s Teologickou fakultou Papežské lateránské univerzity. Na jejím základě školy mohou zájemcům nově nabídnout doktorát pod dvojím vedením.

Kineziologická konference se přesunula do online prostředí

21.October
I přes současnou nelehkou dobu uspořádal Ústav klinické rehabilitace fakulty zdravotnických věd tradiční kineziologickou konferenci, ovšem netradičně na podzim a ve virtuálním prostoru. Své příspěvky přednesla dvacítka řečníků, hlavním hostem byl expert na biomechaniku Jim Richards z britské University of Central Lancashire.

Koronakrize neznamená konec akcí. Univerzita využívá možností online formátů

20.October
Přetrvávající situace kolem pandemie covidu-19 už zapříčinila zrušení řady akcí. Sama UP by mohla povídat, když se například tradiční majáles nepodařilo uskutečnit v květnu, ani v náhradním zářijovém termínu. Přesto se i přes stávající opatření a omezení daří mnoho událostí držet při životě: pomocí online formátů. Seznamte se s některými z nich a sledujte je z pohodlí vašeho obýváku.

Průzkum mezi absolventy: Olomouc a Univerzita Palackého je dobrá volba

20.October
Více než tři čtvrtiny absolventů UP by si opět zvolily stejný obor, který již vystudovaly. Vyplývá to z rozsáhlého dotazníkového šetření, které škola letos uskutečnila mezi svými bývalými studenty.

Metodickou pomoc i výuku na dálku nabízí také pedagogická fakulta

19.October
Pedagogická fakulta se připojuje k dobrovolnickým aktivitám Charity Olomouc. V návaznosti na projekt Liška online vyzývá studenty, aby se v rámci svých možností zapojili do pomoci při výuce na dálku. Pomoc jsou připraveni poskytnout i metodici a didaktici fakulty.

Díky koníčku Martina Pykala zdobí obrázky z RCPTM obálky vědeckých časopisů

19.October
Hlavní myšlenky vědeckých publikací převádí do grafické podoby. Nejen u článků svých, ale i jiných kolegů, pokud to pravidla daného časopisu umožňují. Jeho obrázky tak zdobí i titulní stránky významných vědeckých časopisů, jako je například Nature Nanotechnology, Advanced Materials, Nanoscale a další.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes