Žurnál Online

Description:

Online zpravodajství Univerzity Palackého v Olomouci

URL:

https://www.zurnal.upol.cz/

Catalog:

Z domova → Student

Publishes:

2 items/day

Muzikologie iniciovala vznik knihy o populární hudbě v komunistické a postkomunistické Evropě

8:11
Aktuální a komplexní pohled na populární hudbu nabízí nová kniha s názvem Popular Music in Communist and Post-Communist Europe/Populární hudba v komunistické a postkomunistické Evropě. V angličtině ji vydalo německé vydavatelství Peter Lang a společně s Janem Blümlem z katedry muzikologie FF se na ní podílelo asi pětadvacet autorů.

Připravit studenty na zahájení studia na vysoké škole bylo cílem Seznamováku UP

22.September
Čtyři stovky studentů využily příležitost seznámit se s novými spolužáky i s nejrůznějšími užitečnými informacemi z univerzitního prostředí a zúčastnily se akce nazvané Seznamovák UP. Ve dvou turnusech ho v mohelnickém MoravaCampu uspořádal spolek Studentlife.

Česko-francouzská letní škola práva má za sebou jubilejní desátý ročník

21.September
Právnická fakulta francouzské Université Clermont Auvergne má mezi zahraničními partnery olomoucké právnické fakulty speciální postavení. Jejich vzájemná spolupráce totiž patří k nejdelším a současně nejužším. Letos uplynulo od jejího zahájení dvacet let, a navíc společný projekt obou fakult Česko-francouzská letní škola práva oslavil výročí, deset let existence. Její jubilejní ročník hostila v...

V Pevnosti poznání se návštěvníci promění v superhrdiny komiksu

20.September
Aktivity spojené s hrdiny komiksu připravila od soboty 21. září Pevnost poznání. Popularizační akce nazvaná Věda ve světě komiksu potrvá celý měsíc a slibuje nevšední zážitky spojené s chemickými pokusy, originálním fotokoutkem, tvůrčími workshopy nebo výstavou dětského časopisu Raketa a komiksu Trikolora od Martina Šinkovského a Petra Nováka alias Ticha 762.

Konference MEDIACE 2019 nabídla odborné příspěvky i praktické workshopy

20.September
Na sto odborníků přilákala mezinárodní vědecká konference MEDIACE 2019. Setkání zaměřené na tuto metodu mimosoudního řešení pořádá pravidelně jednou za dva roky právnická fakulta. Letošní ročník byl v pořadí již pátý. Záštitu nad ním převzali rektor Jaroslav Miller a děkanka právnické fakulty Zdenka Papoušková.

Student práv získal jednu z cen kraje za přínos v oblasti životního prostředí

19.September
Úspěšný premiérový ročník mají za sebou Ceny Olomouckého kraje 2019 za přínos v oblasti životního prostředí. Výrazně se do něj zapsala i Univerzita Palackého. Jednu z cen, za významný počin v roce 2018 v kategorii ovzduší, získal Luděk Plachký, student právnické fakulty. Vyhlášení cen se uskutečnilo ve středu v prostorách centra ekologických aktivit Sluňákov v Horce nad Moravou.

PdF spolupracuje na novém pojetí výuky informatiky na základních školách

19.September
Katedra technické a informační výchovy pedagogické fakulty pracuje v rámci projektu PRIM na proměně výuky informatiky na základních školách. Nově se na školách začne učit patrně už ve školním roce 2020/2021.

Pšenici pomohou obohatit vzácné geny jejích divokých příbuzných

19.September
Vyšlechtit kvalitnější a odolnější odrůdy pšenice bude v budoucnu snazší díky výzkumu planých předchůdců plodiny v olomoucké laboratoři Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR (ÚEB AV ČR), která je součástí Centra regionu Haná pro zemědělský a biotechnologický výzkum (CRH). Po dvou letech se zde totiž podařilo sestavit mapu genomu příbuzného dnešní pšenice, trávy mnohoštětu (Aegilops biu...

V Konviktu bude o víkendu knižní veletrh LITR

18.September
Od pátku do neděle se uskuteční v Uměleckém centru UP pátý ročník knižního veletrhu LITR, který se specializuje na autorské a umělecké publikace a jejich prezentaci a na fenomény spojené s nízkonákladovým vydáváním knih nebo časopisů. V Konviktu čeká na příchozí prodejní veletrh a také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Na mezinárodním kongresu se bude mluvit o krajině i historii bývalých Sudet

18.September
Seznámit studenty s krajinou v oblasti bývalých Sudet a tradicemi tamního obyvatelstva je cílem mezinárodního kongresu Annual Congress 2019 – Fotgotten homeland, kterého se v Pevnosti poznání i v Koutech nad Desnou zúčastní na dvě stě padesát studentů geografie z více než 80 evropských univerzit. Akce pořádaná Evropskou geografickou asociací se uskuteční 16. září.

Právnická fakulta má nového partnera. Generální finanční ředitelství

18.September
Právnická fakulta získala významného partnera. Děkanka Zdenka Papoušková podepsala rámcovou smlouvu o vzájemné spolupráci fakulty s Generálním finančním ředitelstvím. Podstatou dohody je spolupráce při propojování zkušeností, znalostí, kontaktů a vazeb mezi akademickou půdou a státním sektorem v oblasti finanční správy. Olomoucká fakulta je první právnickou fakultou v Česku, která takovou smlou...

V Pevnosti poznání bude konference o rizicích v digitálním prostředí

17.September
Na rizika a nebezpečí, která hrozí dětem v digitálním prostředí, ukáže konference v Pevnosti poznání. Ve spolupráci s muzeem vědy ji na středu 18. září od 10 hodin připravily Československá obchodní banka a Policie ČR. Akce nazvaná „Bezpečně online: gramotnost v digitálním věku“ je určena nejen pro školy, ale také pro širokou veřejnost.

Mistryně Evropy na divoké vodě studuje porodní asistenci

17.September
Na porodním sále se v budoucnosti vidí studentka fakulty zdravotnických věd Klára Hricová, úspěšná kajakářka, která divokou vodu sjíždí v barvách oddílu kanoistiky SK UP a české reprezentace. Letos si vyjela triumf v hlídkách na dlouhém sjezdu a individuální čtvrté místo na mistrovství Evropy, stala se vicemistryní republiky a v Českém poháru skončila na třetím místě.

Univerzita Palackého si v žebříčku THE drží pozice

16.September
Univerzita Palackého potvrdila své pozice v mezinárodním hodnocení univerzit THE World University Rankings. Stejně jako v předchozích dvou letech i letos figuruje spolu s Masarykovou univerzitou na 601. až 800. místě, z tuzemských univerzit si lépe vedla jen Univerzita Karlova na 401. až 500. pozici.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes