15
new stories - click to show

Ústav pro studium totalitních režimů

URL:

https://www.ustrcr.cz/

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

3.5 items/week

V Malé pevnosti jsme uctili oběti terezínského ghetta

20.May
Ladislav Kudrna , ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů, se v neděli 19. května na Národním hřbitově před Malou pevností v Terezíně účastnil tradiční Terezínské tryzny. Vzpomínková akce k uctění obětí nacistické perzekuce se konala u příležitosti 79. výročí osvobození.

Cirkus ÚSTR potřetí: Historie jako zbraň?

17.May
Ve čtvrtek 16. května 2024 proběhl v Knihovně Václava Havla už třetí diskusní večer z cyklu Cirkus ÚSTR . Tentokrát na téma "Historie jako zbraň?"

Před 80 lety zemřela v KT Ravensbrück Milena Jesenská

17.May
Dne 17. května 2024 uplynulo 80 let od smrti významné české novinářky a bojovnice proti nacismu Mileny Jesenské .

Den archivů 2024: Zveme do ABS na VONS i přestřelku

15.May
V rámci Mezinárodního dne archivů se otevřou brány Archivu bezpečnostních složek v budovách na pražském Braníku a v Kanicích u Brna.

Na Motolském hřbitově jsme uctili oběti komunistického režimu

11.May
Na Motolském hřbitově v Praze se uskutečnila pietní akce, připomínající zde pohřbené oběti komunistického režimu. Za Ústav pro studium totalitních režimů se jí zúčastnili ředitel Ladislav Kudrna a 1. náměstek Kamil Nedvědický .

K undergroundu podle Ladislava Kudrny patří věda, ale i život

7.May
V těchto dnech vychází kolektivní monografie s názvem Underground v letech 1981-1986. Jejím editorem, který kromě vlastní studie přispěl i dalšími texty, je Ladislav Kudrna , ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů .

V České republice proběhlo Veřejné čtení jmen obětí holokaustu

7.May
Již 19. ročník Veřejného čtení jmen obětí holokaustu „Jom ha-šoa“ proběhl v pondělí 6. května ve 31 městech České republiky. V Praze se ho zúčastnil také ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů docent Ladislav Kudrna .

Před rozhlasem jsme si dnes připomněli Pražské povstání

6.May
Před budovou Českého rozhlasu v Praze se uskutečnil pietní akt. Mezi těmi, kteří uctili památku padlým v bojích o rozhlas v květnu roku 1945, bylo také vedení Ústavu pro studium totalitních režimů - ředitel Ladislav Kudrna a 1. náměstek Kamil Nedvědický .

Rok 1989 očima Státní bezpečnosti – oslavy 1. máje

1.May
Komunistické vedení i funkcionáři ministerstva vnitra měli značné obavy z narušení oslav 1. máje, jednoho z největších svátků předlistopadového Československa. Největší protesty byly očekávány v Praze. Již od března Státní bezpečnost shromažďovala indicie o přípravách opozičních skupin.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes