15
new stories - click to show

Vaše Literatura

Description:

Literární magazín, který denně přináší nové články ze světa literatury.

URL:

http://www.vaseliteratura.cz/

Catalog:

Kultura → Literatura

Publishes:

6 items/month

Román české spisovatelky v jednadvacátém století

6.December
Nový román Radky Denemarkové Čokoládová krev se stal pro čtenáře malým překvapením, protože nakladatelství Host jeho vydání neoznámilo s předstihem, jaký by se dal očekávat u tak významné knihy. Jednalo se však o překvapení příjemné. Jsme zvyklí, že autorka vždy nalezne hluboké téma, které zpracovává komplexním způsobem, mnoho lidí se jím cítí zasaženo.

Česká vlna nakladatelství Host

26.November
Není sporu o tom, že se nakladatelství Host v průběhu let podařilo pod svou značku shromáždit celou řadu vynikajících českých autorů. Svědčí o tom zájem čtenářů i odezvy v médiích. Host věnuje pozornost propagaci pravidelnou účastí na knižních veletrzích, ale také pořádá samostatné akce. Ta, která je nazvána Česká vlna, představuje čtenářům autory a jejich knihy.

Čekání na letadlo

19.November
Čekání na letadlo sice nemusí být tak nekonečné jako čekání na Godota, ale ti, kteří často tímto dopravním prostředkem cestují, vědí své o zpožděních či o zrušených letech. Bianca Bellová si takové situace zvolila za základ své nové knihy Transfer .

Maršál Mannerheim v románu Markéty Hejkalové

17.November
Markéta Hejkalová má k Finsku velmi kladný vztah. Není to jen proto, že finštinu studovala, ale měla také možnost v této zemi delší dobu pobývat. To se odrazilo v jejím díle – v překladech i vlastních knihách. Jejím nejnovějším románem je Století na vlnách .

Jak jsem vozil Nory

15.November
Jsou autoři, kteří píšou sofistikovaně koncipované romány nebo povídky s rafinovanou pointou. Jsou ale také tací, kteří jen chtějí popsat, co zažili, protože jim připadá, že by čtenáři o to neměli být ochuzení. Ale ani oni se neobejdou bez toho, aby byli dobrými vypravěči, což je výhoda i v případě, že se o své zážitky dělí s kamarády v hospodě. K těmto typům autorů bezesporu patří i Ondrej Sokol…

Rozhovor s Jitkou Hlouškovou

13.November
Jitka Hloušková je v první řadě koučka. Kromě koučinku se věnuje právě vznikající Sféře v prostorách Automatických mlýnů v Pardubicích a samozřejmě své milované angličtině. Je to člověk, který neposedí. Já jsem si s ní povídala o tom, proč napsala knihu Díky, Londýne! , a také o jejích dalších aktivitách.

Rodina Karnovských

11.November
Židé ve společnosti národů vždy zaujímali specifické místo. Nenávidění i obdivovaní, tajemní a zatracovaní, bohatí majetkem i duchem vzbuzovali a vzbuzují emoce. Román Rodina Karnovských vyšel v roce 1943 a ani po sedmdesáti letech neztrácí na své aktuálnosti. Jisroel Ješaja Singer podává pravdivý obraz tehdejší doby a pozorný čtenář v díle najde nejednu paralelu se současným děním.

Současný Alžír očima českého spisovatele

9.November
Nebudu Čechy podceňovat, takže předpokládám, že většina z nás ví, že Alžír leží v Africe. Trochu větší problém bývá rozlišit Alžír od Alžírska. Takže správná odpověď na to, kde je Alžír, je: Alžír leží v Alžírsku, je to jeho hlavní město. A Alžírsko leží v Africe vedle Tuniska, země trochu známější jako prázdninová destinace. Tolik trochu kostrbatý úvod ke knize Alžírské arabesky Štěpána Kučery. …

Prokletí svatojánského domu

8.November
Říkali si „Dluhonická pětka“ a jejich znamením byla číslice pět na levé paži, vyřezaná do kůže. Pět přátel, jejichž přátelství v minulosti narušila válka, později události spojené s nástupem komunistického režimu. Lenka Chalupová napsala další strhující příběh lásky i nenávisti, příběh života v mnoha odstínech. Po Kyselých třešních (recenze zde) a Pátém jablku (recenze zde ) se prostřednictvím ro…

Paměti na druhou světovou válku

7.November
Od konce druhé světové války už uplynulo téměř osmdesát let a pamětníci na tu dobu většinou už nejsou mezi živými. Je proto velmi důležité zaznamenat co nejvíce faktů z osobních zkušeností dříve, než definitivně zapadnou. Jedním z výsledků takových snah je i kniha Paměti sepsaná Davidem Placzkem.

Kniha o vztazích mezi dětmi a rodiči

5.November
Kniha Držte si své děti – proč jsou rodiče důležitější než než kamarádi je jedním z titulů, který by si měl přečíst každý člověk vychovávající nebo pracující s dětmi. Na knižním trhu je jich dnes nepřeberné množství. Píší je jak odborníci z oblasti psychologie a výchovy, tak také poučení laici. Tahle kniha má výhodu v tom, že je ověřena mnoha lety praxe obou autorů.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes