Víra.cz

Description:

Vira.cz je informačním zdrojem o křesťanské víře a životě z víry.

URL:

http://www.vira.cz

Catalog:

Lifestyle → Náboženství

Publishes:

3.5 items/week

Svět prožívá těžké časy a může být i hůř…

16:24
... Proto je nezbytné, abychom se zakořenili v Bohu, který je neměnný. Vztah s Bohem, který se vytváří při modlitbě, je základním prvkem stability našeho života.

Co mám z toho, že věřím v Boha?

15.October
Vzpomínám na jeden pěkný příběh. Udál se v Německu, v Porúří někdy kolem r. 1925. Bylo tam velké shromáždění. Nějaký učenec tam celé dvě hodiny dokazoval, že Bůh neexistuje. Sál byl plný lidí. Mnozí nešetřili chválou a nadšením.

Knižní tip: Jít vlastní cestou - Jeff Goins

9.October
Cesta za vlastním posláním je náročná a riskantní, někdy nahání strach, což je důvod, proč ji tak málo lidí dokončí.

Pochybnost a víra existují vedle sebe

9.October
Naše víra má hodně mezer. Není ale třeba z nich mít strach. Povzbuzují nás, abychom se Boha nepřestali s důvěrou ptát… Pochybnosti totiž mohou existovat společně s vírou.

Naučte se fotografovat, nebo darujte někomu kurz fotografování

9.October
Přihlašte sebe, nebo třeba někomu darujte fotokurz "Hledání světla" v penzionu Panský dům v Rožmitále pod Třemšínem. V pátek až neděli 25. - 27. 10. 2019

"Mafie mi zabila bratra" říká františkánský kněz

4.October
V dětství františkána Jakuba přišla jedna tragická událost. Přesto našel Boha, který mu začal odpovídat na jeho modlitby.

Říjnové číslo časopisu IN!

4.October
Říjnové číslo vám přináší pestrou paletu článků, rad, zábavy i vychytávek do barevného podzimního počasí.

Podle koho si zvolil současný papež své jméno ´František´?

3.October
4. října si v kalendáři připomínáme svátek významné osobnosti křesťanských dějin: sv. Františka z Assisi. K tomuto výročí doporučujeme k shlédnutí poutavý film Klára a František. Jde o nejnovější zpracování příběhu o světcích z Assisi.

Pošlu před tebou anděla,

1.October
aby nad tebou po cestě bděl. Naslouchej jeho hlasu. Můj anděl půjde před tebou, praví Bůh. (srv. Bible, Exodus 23,20-23) (Svátek andělů strážných 2.10.)

Mnichovská dohoda zavalila bezpočet lidí nepopsatelným utrpením

28.September
Násilí a bezpráví zasadilo těžké rány a zanechalo hořkost. Všeho toho velice lituji, naplňuje mě to smutkem a hluboce se mě to dotýká, řekl mnichovský arcibiskup Reinhard Marx na Národní svatováclavské pouti 28. září 2013 ve Staré Boleslavi. (odkaz na pastorace.cz)

Knižní tip: Ovečka Barborka - Ráchel Bícová

25.September
Biblické podobenství o ztracené ovečce, převyprávěné citlivě a zároveň s humorem, pomůže předškolním dětem porozumět Boží lásce a odpuštění.

Drobné projevy laskavosti nás nic nestojí

25.September
Někdy se domníváme, že máme příliš málo času a peněz, takže druhým nemůžeme pomoci. Ale co nás nic nestojí, jsou drobné projevy laskavosti v každodenním životě.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes