15
new stories - click to show

Vitalia.cz

Description:

Vitalia.cz - váš průvodce zdravým životem

URL:

http://www.vitalia.cz/zdravi-a-medicina/

Catalog:

Lifestyle → Zdraví

Publishes:

12.6 items/week

10 pomůcek na cvičení doma. A čím je nahradit zcela zdarma

17:22
Mnoho lidí vzdává snahu o pravidelné cvičení, protože si myslí, že jim schází nezbytné náčiní a drahé stroje. Ve skutečnosti však není potřeba nákladné vybavení, ale pouze trocha času a spousta motivace.

Bolí vás „celý člověk“? Fibromyalgie se projevuje bolestmi i únavou

6:51
„Bolí mě celý člověk.“ Co přesně toto poměrně běžné postesknutí znamená, vědí velmi dobře právě lidé s fibromyalgií. Jejími hlavními příznaky jsou bolesti svalů a kloubů. Toto onemocnění se obtížně diagnostikuje i léčí. Dokáže přitom zcela vyřadit z běžného života.

Sladkosti jím ze zvyku. Jak s tím přestat?

26.January
Můj děda pracoval ve velkém závodě na výrobu sušenek. Domů nosil plno cukrovinek za výhodnou „zaměstnaneckou“ cenu. Přesně jsem věděla, ve které skříňce jsou tyhle poklady hojně k mání. Snad od té doby se datuje můj celoživotní návyk „na sladké“. Co s ním, když se ho chcete zbavit?

Na druhou zubní prohlídku máte nárok. Co dělat, když ji lékař nechce provést?

26.January
„Druhou prevenci za rok už neděláme… Zdravotní pojišťovna ji už neuhradí… Musíte si ji zaplatit…“ Zubařům se v lednu pozměnil systém úhrad, a někteří proto nechtějí pacientům provádět druhou hrazenou zubní prohlídku. To je ale chyba. Zjišťovali jsme, jak se pacient může bránit.

Koupání venku v zimě je zdravé. A nemusíte přitom vůbec lézt do studené vody

25.January
Zimní koupání je trend, a pokud jej provozujeme rozumně, prospívá našemu zdraví. Otužování v ledové řece či kádi ale není pro každého, a mnozí na ně nemají chuť či odvahu. Pak je tu možnost koupat se venku – ale v teplé vodě.

Říká se mu čertův dráp, výzkum zkoumá, zda umí zmírnit bolesti kloubů

25.January
Harpagofyt ležatý neboli harpago, lidově čertův dráp, ďáblův nebo čertův spár či čertovo kopyto. Navzdory zlověstně znějícím přízviskům má podle tradiční lidové africké medicíny i moderních výzkumů schopnost působit pozitivně. Vědecké zkoumání ukazuje jeho potenciál ulevit od potíží s pohybovým aparátem.

Lázně na pojišťovnu nově napíše kromě praktika i ambulantní specialista

24.January
Okruh lékařů, kteří mohou napsat hrazené lázně, se od ledna rozšířil. Kromě praktiků nově poukaz mohou vystavit také ambulantní specialisté.

Nové technologie ve fyzioterapii jsou efektivní, ale připlatíte si

24.January
Fyzioterapie zažívá boom nových technologií. Přinášejí významné benefity pacientům a výrazně rozšiřují možnosti řešení problémů konzervativním způsobem. Jejich problémem je, že nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Navštívil urologa, zachránil si život. Lékaři zvou na týden prohlídek zdarma a bez žádanky

23.January
Desítky urologů po celé republice otevřou v týdnu od 24. ledna své ambulance a nabídnou mužům vyšetření prostaty. Chtějí tak zachytit nebezpečnou nemoc – rakovinu prostaty, na kterou v Česku ročně zemře kolem 1500 mužů. Urologové říkají, že by velkou část z nich mohli zachránit, kdyby se u nich nádor odhalil včas.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes