15
new stories - click to show

Vitalia.cz

Description:

Vitalia.cz - váš průvodce zdravým životem

URL:

http://www.vitalia.cz/zdravi-a-medicina/

Catalog:

Lifestyle → Zdraví

Publishes:

2.1 items/day

Ženy na diagnózu endometriózy čekají v průměru sedm let, trpí jí každá desátá

6:51
Endometrióza s sebou přináší řadu nepříjemných stavů, které mohou ovlivnit každodenní život ženy. Jde především o bolest, která se vyskytuje i mimo menstruaci. Často způsobuje problémy v sexuálním životě a v mnoha případech také s plodností. Diagnostika endometriózy je poměrně náročná. Jaké jsou postupy a jakými prostředky může moderní medicína bojovat s endometriózou?

Příběhy závislých a čtyři fáze feťáckého bytu. Piko nabízí originální vhled do drogové scény

6:50
Má 260 stran a podtitul Na životech feťáků záleží. Řeč je o knize s názvem Piko věnované české pervitinové scéně. Stojí za pozornost, protože, jak její podtitul naznačuje, na problematiku drog se její autoři snaží nahlížet neotřelým způsobem.

Nemocná ledvina zůstává, nová se vloží do břicha. Funguje deset i dvacet let

9:35
Ledviny jsou nejčastěji transplantovaným orgánem. Ročně čeští lékaři provedou asi 500 těchto operací. Transplantací ale pacientům léčba nekončí. Co samotné operaci předchází a co po ní následuje?

Kýla vzniká v místech, kde je břišní stěna oslabená. Může ji způsobit i zácpa

7:30
Kýla vzniká přesunutím orgánu z jeho přirozeného místa na jiné místo. Většinou se vyskytuje v oblastech, kde je břišní stěna oslabená nebo narušená. Může se objevit kvůli zvedání těžkých předmětů, kvůli těhotenství, obezitě i obtížnému vyprazdňování. Kýla sama o sobě nebezpečná není, ale velké riziko představuje její uskřinutí. V takovém případě je nutný okamžitý chirurgický zákrok.

Pacienti usilují o zavedení práva „být zapomenut“, usnadní život vyléčeným

23.March
Nedostanou půjčku nebo si nemůžou sjednat životní či cestovní pojištění. Taková je situace lidí, kteří překonali vážné onemocnění, ovšem finanční instituce nebo veřejná správa na ně přesto stále pohlíží jako na nemocné. Vznikla proto iniciativa, která bojuje za tzv. právo „být zapomenut“.

Na trhu se objevila e-cigareta, která vydá za 120 těch běžných. Kuřákům hrozí otrava

22.March
Pražská hygienická stanice varuje před nákupem elektronické cigarety s velmi vysokou dávkou návykového nikotinu. Šestinásobně překračuje limit určující, kdy už je výrobek toxický. Kuřákům, mezi které patří i děti, proto hrozí otrava.

Bolavé nohy bez přechozí námahy? Může to v krajním případě skončit bércovým vředem

21.March
Že nás po delší chůzi bolí bohy, je normální. Stejně jako o nich víme, když musíme dlouhé hodiny stát. Ale co když nás nohy bolí večer co večer, aniž jsme je během dne nějak přehnaně namáhali? Může jít o projev problémů se žilami, které byste měli řešit.

Výzkumy potvrzují léčebný efekt zázvoru. Pozor by si však měli dát lidé s hypertenzí

21.March
Konzumace zázvoru má hodně benefitů. Má široké využití v kuchyni jako koření, zdravotní účinky zázvoru znali už naši dávní předkové a dnes je potvrzují moderní výzkumy. Použití zázvoru se neomezuje jenom na známý zázvorový čaj, který pomáhá při nachlazení a nevolnosti. Věda prokazuje možnosti širšího medicínského využití této rostliny.

Nezapomeňte zítra na odlišné ponožky, podpoříte tak lidi s Downovým syndromem

20.March
Pokud v úterý potkáte někoho s každou ponožkou jinou, nemusí jít o roztržitost ani o člověka, který si koupil bláznivé ponožky, u nichž se vzory liší už z výroby. Může jít o vyjádření podpory všem, kdo na svět přišli s Downovým syndromem. Světový den tohoto postižení připadá právě na jedenadvacátého března.

Kdy a komu uhradí pojišťovny fyzioterapii? Důležité je neprošvihnout platnost poukazu

20.March
Problémy pohybového aparátu nemusí vždy končit hromádkou léků nebo operací. Řadu z nich umí účinně vyřešit také fyzioterapeut. Za jakých podmínek vám rehabilitaci uhradí pojišťovna?
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes