15
new stories - click to show

Vláda ČR

Description:

Média centrum - je k dispozici všem, kteří se chtějí dozvědět informace o činnosti vlády a premiéra z první ruky

URL:

http://www.vlada.cz/

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

3.3 items/day

30. listopadu 2020: Schůze vlády ČR, předpokládaná TK v 16.00

15:37
V pondělí 30. listopadu od 14.00 hodin proběhne formou videokonference jednání vlády Andreje Babiše. Upozorňujeme, že vzhledem k vyhlášeným krizovým opatřením vlády na základě nouzového stavu kvůli zhoršené epidemické situaci bude omezen počet novinářů na tiskové konferenci a neuskuteční se ani doorstep a fototermín před začátkem jednání.

Do třetího stupně PES přejde Česko ve čtvrtek, rozhodla vláda

12:56
Do třetího stupně protiepidemického systému PES přejde Česká republika ve čtvrtek 3. prosince. Na dalším postupu v rozvolňování epidemiologických opatření se shodla vláda Andreje Babiše na mimořádném jednání v neděli 29. listopadu 2020.

Premiér Babiš si prohlédl zrekonstruovaný most Vysočina, modernizace D1 pokračuje podle plánu

28.November
Dálniční most Vysočina na D1 u Velkého Meziříčí prošel generální opravou. Jeho zmodernizovanou podobu si v sobotu 28. listopadu 2020 přijeli prohlédnout předseda vlády Andrej Babiš a místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček.

Rada vlády pro rovnost žen a mužů projednala přípravu Národního plánu obnovy a financování z evropských fondů

27.November
Ve čtvrtek 25. listopadu 2020 zasedala Rada vlády pro rovnost žen a mužů. Členky a členové Rady prodiskutovali plánované rozdělení alokací v připravovaném období ESI fondů. Část jednání byla věnovaná aktuálnímu stavu přípravy Strategie rovnosti žen a mužů. Představena byla i příprava priorit českého předsednictví Radě EU v oblasti rovnosti žen a mužů.

30. listopadu 2020: Premiér Babiš a vícepremiér Havlíček otevřou nové úseky dálnice D6

27.November
Premiér Andrej Babiš a ministr dopravy Karel Havlíček se v pondělí 30. listopadu 2020 zúčastní zprovoznění 9,8 km dlouhého úseku dálnice D6. Na úvod se uskuteční tiskový brífink ke zprovoznění dvou úseků dálnice D6 Nové Strašecí – Řevničov – Krušovice a ke stavební sezóně 2020/2021, který proběhne na začátku zprovozňovaného úseku u Nového Strašecí na tělese dálnice. Součástí brífinku je otevření uvedených úseků pro běžný provoz. Akce se uskuteční za účasti ředitele ŘSD Radka Mátla.

Legislativní rada vlády se zabývala ochranou oznamovatelů a implementací předpisů Evropské unie týkajících se unie kapitálových

27.November
Legislativní rada vlády na svém 246. zasedání, které se konalo ve čtvrtek 26. listopadu 2020 a které se stejně jako předchozí zasedání uskutečnilo z důvodů přetrvávajících opatření proti šíření onemocnění COVID-19 prostřednictvím videokonference, projednávala návrh zákona o ochraně oznamovatelů a s ním související návrh doprovodného změnového zákona a dále návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s implementací právních předpisů Evropské unie týkajících se unie kapitálových t...

Nezapomínejme v krizi chránit děti i jejich práva

27.November
Výbor pro práva dítěte vypracoval desatero doporučení týkající se rodin a dětí. Dokument je reakcí na situaci během koronavirová krize a shrnuje oblasti, jež lze s ohledem na práva dětí považovat za problematické.

29. listopadu 2020: Mimořádná schůze vlády ČR, předpokládaná TK v 10.00

27.November
V neděli 29. listopadu od 9.00 hodin se formou videokonference uskuteční mimořádné jednání vlády Andreje Babiše. Kabinet projedná aktuální situaci v šíření nemoci covid-19 a příslušná protiepidemická opatření.

28. listopadu 2020: Tiskový briefing k ukončení letošní fáze modernizace D1

26.November
Předseda vlády Andrej Babiš, ministr dopravy Karel Havlíček a ředitel ŘSD Radek Mátl vystoupí v sobotu 28. listopadu na tiskovém briefingu k ukončení letošních prací na modernizaci dálnice D1.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes