15
new stories - click to show

Volný.cz: Noviny

Description:

Volný.cz

URL:

http://web.volny.cz

Catalog:

Publishes:

2.1 items/day

Z domova: O grant žádá rekordní počet českých vědkyň. Peníze využijí třeba i na dovolenou aktualizováno

29.May
Do soutěže pro mladé vědkyně se přihlásilo dvakrát tolik žen než loni. Tři nejúspěšnější získají každá čtvrt milionu korun, které mohou použít nejen na vědu, ale třeba na chůvu pro dítě nebo na dovolenou.

Z domova: Janukovyč do Česka nepřijede. Zeman místo něj přijme předsedu parlamentu Turčynova aktualizováno

29.May
Sesazený ukrajinský prezident Janukovyč do Česka nakonec nedorazí. Český prezident Zeman adresoval pozvánku nejvyššímu představiteli Ukrajiny. A tím je nyní úřadující hlava státu a předseda parlamentu Turčynov.

Z domova: Partie: Sobotka chce použít dvě miliardy z rozpočtové rezervy pro nemocnice aktualizováno

29.May
Bohuslav Sobotka v nedělním pořadu Partie televize Prima uvedl, že vláda letos využije pro financování nemocnic nejméně dvě miliardy korun z vládní rozpočtové rezervy. Premiér během televizní debaty rovněž prohlásil, že v ČSSD nejsou žádní kmotři.

Z domova: Máme zkušenosti z roku 1968, s vojenskou intervencí nelze souhlasit, říká prezident Zeman aktualizováno

29.May
Prezident Miloš Zeman kritizuje ruskou vojenskou intervenci na Ukrajině. Znepokojení nad situací v zemi vyjádřilo i ministerstvo zahraničí a premiér Bohuslav Sobotka, který chce o situaci jednat s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem.

Z domova: Biskup Paďour rezignoval a odchází z vedení českobudějovické diecéze aktualizováno

29.May
Biskup Jiří Paďour končí ve své funkci v čele českobudějoviské diecéze. Svou rezignaci nabídl papeži Františkovi v říjnu, ten ji v sobotu přijal. Diecézi vedl od roku 2002, odchází ze zdravotních důvodů.

Ze světa: Blade Runner před soudem. Paralympijský šampion Pistorius úmyslnou vraždu odmítá aktualizováno

29.May
V Jihoafrické republice začal měsíc trvající soud, před kterým se atlet a paralympijský šampion Oscar Pistorius bude zpovídat ze zabití své přítelkyně Reevy Steenkampové. On jakoukoliv vinu odmítá, prý šlo o nešťastnou náhodu.

Ze světa: Ruské ministerstvo chce přestěhovat Ukrajince na Dálný východ. Pomohou rozvoji regionu

29.May
Obyvatelé Ukrajiny by se podle výroku ruského ministra měli přestěhovat na Dálný východ. Mají tak pomoci jeho rozvoji. V regionu totiž chybí pracovní síla. Ministr pro rozvoj Dálného východu odmítá, že by jeho plán měl souvislost s krizí na Ukrajině.

Ze světa: ŽIVĚ: Krym ovládá ruská armáda. Sedm států zastavilo přípravy na summit G8 v Soči aktualizováno

29.May
Poté, co ruský parlament v sobotu schválil záměr prezidenta Vladimira Putina nasadit na Ukrajině vojáky, přicházejí nyní z Krymu zprávy, že Kyjev už tuto oblast prakticky neovládá. Ruští vojáci přitom nenarážejí na odpor, na jejich stranu přešlo více než 3000 Ukrajinců.

Ze světa: Kyjev ztrácí kontrolu nad Krymem. Ukrajina povolala všechny zálohy a chce se bránit aktualizováno

29.May
Kyjev přišel o kontrolu nad Krymem, kam v neděli ráno zamířily další stovky ruských vojáků. Ukrajina v reakci na pohyby ruských vojsk povolala všechny vojenské zálohy. USA žádají vyslání mezinárodních pozorovatelů do země a Obama vyzval Putina k ukončení intervence.

Ze světa: Ruský parlament schválil nasazení vojáků na Ukrajině. V zemi už je jich 6000 aktualizováno

29.May
Ruská Rada federace schválila Putinovu žádost o nasazení ruských vojáků na Ukrajině k normalizaci situace. K dění na Krymu bude mimořádně zasedat Rada bezpečnosti OSN.

Ekonomika: Soška Oscara znamená příslib velkého zisku. Filmy však vydělají už na nominacích aktualizováno

29.May
Ať si z Los Angeles za pár hodin odveze zlatou sošku Oscara jakýkoliv film, jisté je jedno: jeho producenti si budou mnout ruce. Už jen nominace do kategorií nejprestižnější filmové soutěže zvedají tržby za prodané vstupné i práva k uvedení v dalších zemích.

Ekonomika: Na festivalu Rock for People nahradí Karla Gotta pop Toma Odella. Zahrají i drsné Biffy Clyro aktualizováno

29.May
Zpěvák a klavírista Tom Odell bude hlavní hvězdou jubilejního ročníku hudebního festivalu Rock for People. Loňské vystoupení Karla Gotta, který sklidil na hlavní scéně mimořádný úspěch, pořadatelé zatím nezopakují.

Ekonomika: OSCAR: Nejlepším filmem je drama 12 let v řetězech, rozhodli akademici aktualizováno

29.May
Oscara za nejlepší film letos získal historický snímek 12 let v řetězech, který obdržel celkem tři nejprestižnější americké filmové ceny. Nejvíce ocenění během slavnostního ceremoniálu v Los Angeles posbíral vesmírný thriller Gravitace se sedmi soškami.

Ekonomika: Selfie z předávání Oscarů nejsdílenějším snímkem všech dob aktualizováno

29.May
Moderátorka předávání Oscarů Ellen DeGeneresová překonala rekord Baracka Obamy v počtu sdílení na sociální síti Twitter. Její snímek s hvězdami letošních Oscarů zatím retweetovalo přes dva miliony lidí.

Ekonomika: Zemřel výtvarník Zdeněk Hajný, který propojil malbu s esoterikou aktualizováno

29.May
Ten, který maloval své vnitřní vize. Ten v jehož obrazech se odráží neznámé síly i kosmos. Ten, který propojil malbu s psychologií a esoterikou. Výtvarník a psycholog Zdeněk Hajný zemřel ve věku 72 let.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes