Vyškovský deník

Popis:

Moje Vyškovsko - Vyškovský deník (denik.cz)

URL:

http://vyskovsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

2,3 položek/den

Studenti si vyberou školu na veletrhu vzdělávání Gaudeamus

0:10
Brno - Velcí zaměstnavatelé z jižní Moravy letos poprvé doplní již tradiční veletrh vzdělávání Gaudeamus na brněnském výstavišti. Na stáncích významných technologických firem se studenti od úterý do pátku dozvědí, o jaké absolventy mají v kraji největší zájem. I to jim pomůže s výběrem oboru.

Volby? Soud rozhodne o osmnácti stížnostech

0:10
Jižní Morava - Nové hlasování. I takovým rozhodnutím může skončit posuzování stížností na letošní komunální volby na jihu Moravy.

Ve Slavkově u Brna začali s výměnou lamp. Díky nim ušetří

12:25
Vyškovsko – Sedm nových sloupů veřejného osvětlení vzniká v Nerudově ulici ve Slavkově u Brna na Vyškovsku.

Ve třinácti letech napsala Martina knihu o dracích

11:06
Ratíškovice - Knihy o dracích čte Martina Zdařilová z Ratíškovic na Hodonínsku už od čtvrté třídy. Byly jí dokonce inspirací k napsání vlastního díla. V pouhých třinácti letech tak vydala svoji první knihu Plamenná duše věnující se dračí tématice. Sama si ji také ilustrovala.

Jihomoravanů nakažených encefalitidou se zdvojnásobil. Onemocnělo šedesát lidí

5:53
Jižní Morava – Počet lidí nakažených klíšťovou encefalitidou se na jihu Moravu oproti loňsku téměř zdvojnásobil. Od začátku roku hygienici zaznamenali šedesát případů, loni touto dobou nemocí onemocnělo dvaatřicet lidí, přičemž za celý rok Za celý loňský rok se hygienici narazili na třiačtyřicet případů nákazy.

Zvou na výlov Malého Kačence ve Vyškově

19.října
Vyškov - Na výlov Malého Kačence ve Vyškově zvou místní rybáři. Zajímavou podívanou pro diváky chystají na tuto sobotu.

Víkend v Brně bude patřit veteránům, v Letonicích oslaví republiku

19.října
Brno /TIPY NA VÍKEND/ – Na desítky historických aut a motocyklů se mohou lidé přijít podívat tuto sobotu na brněnské výstaviště. Kromě výstavy patří k Motortechně tradičně i burza. Sběratelské předměty, součástky i náhradní díly tam nabídne více než čtyři sta prodejců.

Na faře vznikne komunitní centrum. Musí ji ale opravit

19.října
Vyškov- Místo aby byla ozdobou centra města, je rok od roku sešlejší. Oprýskané omítky nejsou tím nejhorším, co faru sousedící s kostelem Nanebevzetí Panny Marie ve Vyškově trápí.Jak už Deník Rovnost před lety informoval, potřebná je rekonstrukce za miliony.

Ivanovičtí se dočkali. Po čtyřech letech začaly opravy průtahu městem

18.října
Ivanovice na Hané /FOTOGALERIE/ - Čtyři roky čekali lidé z Ivanovic na Hané na Vyškovsku, až začne slibovaná oprava dlouho rozbitého průtahu přes město. Dočkali se teprve před pár dny.

Nabídnou dětem přehled dalšího vzdělání. Zvou na veletrh

17.října
Vyškov – Už dvaadvacátý ročník Veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí bude ve čtvrtek hostit Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Sochorova ve Vyškově. Akci navštíví čtyřicet zástupců středních škol a učilišť a devět zaměstnavatelů z Vyškovska a okolí.

Zloba voličů: Proč dělají z lidí blbce? komentují koalice

17.října
Vyškov, Břeclav – Výsměch. Podraz. Můj hlas už nedostanete. Kromě pozitivních ohlasů se vyškovská ODS v čele s Karlem Jurkou dočkala i nadávek. Kvůli nové koalici. Vítěz voleb, ČSSD, v ní není. Občanští demokraté uzavřeli dohodu s ANO 2011, lidovci, Volbou pro město a Naším Vyškovem.

Rozryli louku, odváží se dokonce až do vesnice. Obrana proti divočákům? Odstřel

16.října
Jižní Morava – Rozryli nám celou louku, dokonce se nebojí přijít až do vesnice. Na divočáky si stěžuje jednatel zemědělské společnosti Agris Jedovnice Jaromír Janíček. Škody firmy z Blanenska jdou podle něj do statisíců. „Nevíme, co s tím budeme dělat. Situace je čím dál horší, neexistuje žádná účinná obrana kromě odstřelu,“ je přesvědčený.

Demolici domu v Drysicích nic nestojí v cestě. Na jeho místě vznikne zeleň

16.října
Drysice - Demolici domu, který stojí v Drysicích, plánují tamní zastupitelé. Lidé se na jeho místě dočkají nové zeleně.

Nová koalice ve Slavkově u Brna? Pro občanské demokraty zklamání

16.října
Slavkov u Brna – Je podepsáno. To hlásí staronová koalice ve Slavkově u Brna. Po jednoznačné výhře u voličů se hlavní slovo podařilo udržet sociálním demokratům v čele se starostou Michalem Boudným. Koalici partaj uzavřela s lidovci a TOP 09.

Hlas je umělecký nástroj, říká vedoucí a capella souboru

14.října
Bučovice - Vystudovala operní zpěv, vede sbor v Bučovicích a zpěv učí. Její sen byl ale od patnácti let jiný. „Chtěla jsem zpívat a capella, bez doprovodu hudby. To bylo to, o čem jsem snila a chtěla toho dosáhnout,“ říká Kateřina Vašíčková. Je členkou a uměleckou vedoucí vyškovského a capella souboru Za5, který před třemi lety spoluzaložila.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes