Vyškovský deník

Popis:

Moje Vyškovsko - Vyškovský deník (denik.cz)

URL:

http://vyskovsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

12,6 položek/týden

Nebezpečné komáry přiváží na jižní Moravu kamiony. Dosud nezabili

5:43
Jižní Morava /ANKETA/– Malý, ale o to nebezpečnější. Druh asijského komára se znovu objevil na jižní Moravě, a to u parkovišť na Břeclavsku. Komár tygrovaný přenáší horečku dengue nebo žlutou zimnici. Tyto nemoci se v kraji ale zatím neprokázaly.

Semafor, snížená rychlost, objížďka. Vyhněte se Slavkovu, radí dopravní experti

15:14
Brno, Brněnsko – Do Slavkova raději nezajíždět, radí experti. Od úterý totiž čekají řidiče na trase mezi Brnem a Uherským Hradištěm další omezení. Z města se už řidiči třeba nedostanou do blízkých Křenovic.

Nedostatek plavčíků ohrožuje koupaliště. Brigádníky odrazuje velká zodpovědnost

7:22
Jižní Morava – Opalování na slunci, davy krásných dívek, sem tam písknout do píšťalky a napomenout neukázněné plavce nebo děti na skluzavce. Pohodová letní brigáda. Tak si možná o prázdninách představuje práci plavčíka řada lidí. Realita je však jiná. A o plavčíky je proto velká nouze.

Klobouky v hlavní roli: háčkované, od květinářek nebo zapomenuté ze skříní

17.června
Bučovice /VIDEO/ – Nádvoří renesančního zámku v Bučovicích se na pár hodin vrátilo do období první republiky. V neděli se tam totiž konal první ročník Kloboukového odpoledne. Akci pořádal bučovický klub důchodců Přístav ve spolupráci s tamní radnicí a pracovníky zámku.

Pozor na přípravu jídel v teplém počasí. Přibývá nemocných s infekčním průjmem

17.června
Jižní Morava – Stovka lidí s infekčním průjmem plní týdně ordinace krajských praktiků. Na nárůst nemoci v pátek upozornili hygienici.

Do you speak English? Maturanti propadli v angličtině, neumějí porozumět textu

16.června
Jižní Morava – Učení se nazpaměť, špatný učitel nebo nedostatek praxe v mluvení. Takové důvody podle odborníků v kraji zapříčinily zhoršení maturantů v angličtině. Podle České školní inspekce žákům nejde čtení.

Tranzit kamionů na Vyškovsku? Termín zákazu je zatím nejasný

15.června
Vyškovsko - Denně tudy projedou stovky aut, bojím se toho, že se jednou něco stane. Tak si postěžovala Petra Vykoukalová z Vyškova. „Kamiony mají jezdit jen po dálnici, a ne přes města nebo obce. Ničí silnice, navíc jsou řidiči dost bezohlední,“ řekla.

Výsledek dvouleté práce se blíží. Kniha o historii Heršpic má být hotová v září

14.června
Heršpice - Knihu o tom, jaký byl život v obci v minulosti, připravují v Heršpicích. Vedení obce ji chtělo vydat dřív, práce na ní se ale nakonec protáhly.

Kraj si půjčí 700 milionů na silnice i záchranku. Úvěr má splatit do 21 let

14.června
Jižní Morava – Jihomoravští krajští politici jedou příští pondělí do Lucemburku vyjednat podmínky, za kterých si region půjčí sedm set milionů korun. Peníze využije třeba ve zdravotnictví nebo na opravy silnic.

Výtah i učebny. Školy ve Vyškově opraví za miliony korun

13.června
Vyškov – Na opravy fasád nebo lezeckou stěnu. Miliony korun pošle letos vyškovská radnice na opravy a vylepšení základních a mateřských škol. Dělníci budou mít práci hlavně přes léto.

Hledají kvalifikované zastupitele. Můžou na školení

12.června
Letonice – Zastupitelstvo Letonic bude v nastávajícím volebním období pracovat v novém jedenáctičlenném systému. Ten bude vyžadovat kvalitnější připravenost budoucích zastupitelů.

Kniha připomene významné události v historii Černčína

12.června
Bučovice – První zmínka o Černčíně pochází už z roku 1141. K blížícím se oslavám 110. výročí založení černčínského sboru dobrovolných hasičů, které budou o víkendu, vychází i nová obsáhlá kniha o Černčíně. Přiblíží historii obce a život lidí v průběhu staletí.

Meruňky zrají o týdny dřív. Půjde pěstovat i subtropické ovoce, říká odborník

12.června
Jižní Morava - Teplé klima a méně vláhy mají za důsledek dřívější dozrávání ovoce i obilí na jihu Moravy. Ovocnáři už sklízí meruňky.

Na hřišti postaví rozhlednu. Díky příspěvku z nadace

11.června
Vyškov - Oranžové hřiště, které vzniklo na podzim roku 2012 ve Smetanových sadech ve Vyškově, se rozroste o šestimetrovou rozhlednu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes