Vyškovský deník

Popis:

Moje Vyškovsko - Vyškovský deník (denik.cz)

URL:

http://vyskovsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

12,6 položek/týden

Do parku na rozhlednu: Děti si užijí na hřišti na majáku

10:15
Vyškov – Šestimetrový maják se nově tyčí nad Oranžovým hřištěm ve vyškovských Smetanových sadech. Rozhledna stojí na kopci u lanové dráhy.

Netopýřích spáčů je Na Turoldu více než loni

19.ledna
Mikulov – Rekordních šest stovek netopýrů a vrápenců napočítali odborníci v mikulovské jeskyni Na Turoldu při tradičním sčítání těchto kriticky ohrožených druhů.

Hasiči zrychlí své výjezdy. Dostali nová elektrická vrata

19.ledna
Slavkov u Brna – Původně počítali s tím, že nová vrata dostane hasičská zbrojnice ve Slavkově u Brna v únoru. Nakonec je získala už nyní. Informovala o tom mluvčí města Veronika Slámová.

Poslední šance na výměnu kotlů. Kraj dostane 140 milionů

19.ledna
Jižní Morava – Závěrečnou vlnu kotlíkových dotací spustilo ministerstvo životního prostředí. Jihomoravané mohou čerpat více než 140 milionů korun. Lidé přitom dosud nevybrali ani peníze z předchozí části.

Nové domy někteří lidé z Nemojan kritizují. Zástavba pomůže škole, říká starosta

19.ledna
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Raději se k tomu nechci vyjadřovat. Stejně už rozhodli, co s tím naděláme. Tak odpovídali obyvatelé Nemojan na Vyškovsku oslovení Deníkem Rovnost. Některým se nelíbí právě vznikající moderní čtvrť na okraji obce.

Bývalá obchodní akademie v Bučovicích: budovu nejspíš město získá

18.ledna
Bučovice – Získat budovu bývalé obchodní akademie do svého vlastnictví. O to aktuálně usiluje vedení Bučovic. Podle dosavadních jednání s vlastníkem objektu, Jihomoravským krajem, se zdá, že je převod na dobré cestě.

V Lovčičkách chybí hasičská zbrojnice. Obec ji rozhodla dobrovolníkům postavit

18.ledna
Lovčičky – Hasičská zbrojnice dosud zcela chybí dobrovolným hasičům z Lovčiček. K dispozici mají pouze garáž na auto. To se má však letos změnit.

Obchvat Bučovic? Pomůže připravovaný územní plán

18.ledna
Bučovice /FOTOGALERIE/ – Léta je v mlze. Blíž k reálné výstavbě má posunout obchvat Bučovic na Vyškovsku nový územní plán města. Stěžejní dokument chce mít bučovický starosta Jiří Horák schválený do půl roku. „Hlavním přínosem územního plánu je zapracování jižní strany obchvatu kolem města. Je to zásadní krok pro přípravu projektové dokumentace a výkupy pozemků,“ přiblížil.

Berou odměny a schválili si i refundace. Nejde o peníze pro radní, říká starosta

17.ledna
Jižní Morava – Pobírají odměny v řádech tisíců a nyní ještě požadují refundaci mzdy. Radní tím budou placení dvakrát. Upozornil na to opoziční zastupitel Vyškova Karel Goldemund na posledním zasedání zastupitelů města, kteří refundace schválili.

Vojenská autoškola bude trénovat i v menších ulicích. Provoz neutrpí, ujišťují

16.ledna
Vyškov – Hanácká, Jabloňová, U Jordánka, nebo třeba Sadová. To je jen několik ulic z vyškovských Brňan, kterými budou nově projíždět autobusy vojenské autoškoly. Ve vyhlášce to oznámil vyškovský odbor dopravy.

Lidé na veletrzích uloví z tajícího ledu lední medvědy

16.ledna
Brno - Již ve čtvrtek začínají tradiční veletrhy cestovního ruchu na brněnském výstavišti. Letos se nově jižní Morava a Brno představí ve společném stánku. Celkově přijede 800 vystavovatelů.

V knihovně vyhlásili Knižní výzvu 2019. Zapojit se můžou děti i dospělí

15.ledna
Vyškov – Čtenářskou soutěž Knižní výzva opět vyhlašuje vyškovská Knihovna Karla Dvořáčka. „Je rozdělená do dvou věkových kategorií. Pro děti do čtrnácti let a pro čtenáře od patnácti,“ vzkázala za organizátory Zdeňka Adlerová.

Oprava Vlárské dráhy mezi Kyjovem a Nesovicemi: postaví přístřešky pro cestující

14.ledna
Kyjovsko – Ministerstvo životního prostředí zahájilo zjišťovací řízení pro posouzení vlivu rekonstrukce traťového dvacetikilometrového úseku Vlárské dráhy mezi Kyjovem a Nesovicemi.

V domově důchodců našla novou babičku

14.ledna
Vyškov - Pomáhat těm, kdo to potřebují, se před dvěma lety rozhodla devatenáctiletá studenka zdravotnické školy ve Vyškově Pavlína Sotolářová. „Zaujalo mě na tom hlavně to, že můžu někomu zpříjemnit den a udělat mu radost. Starší lidé v domovech důchodců jsou často sami a nemají si s kým povídat,“ přibližuje studentka, proč se rozhodla pomáhat zrovna penzistům.

Psím bezdomovcům přinesli lidé při vánoční sbírce krmení nebo deky na zahřátí

11.ledna
Vyškov - Pavlína Hrušková z Vyškova přispěla před Vánoci do šestého ročníku vánoční sbírky pro opuštěné psy, kterou pořádá Zoopark Vyškov. Pod něj spadá záchytná stanice pro psy. „Rádi pomůžeme zvířatům, která nemají domov a čekají na nové pány. Koupit pytel granulí, pamlsek nebo konzervu nám nic neudělá a pro nás je to dobrý skutek,“ okomentovala Hrušková.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes