Vyškovský deník

Description:

Moje Vyškovsko - Vyškovský deník (denik.cz)

URL:

http://vyskovsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

2.5 items/day

Další možnost testování. Do Vyškova přijede covidový autobus

6:11
Novou možnost k otestování na koronavirus získají v druhé polovině listopadu zájemci ve Vyškově. Do města totiž přijede speciálně upravený covidový autobus, který provozuje Fakultní nemocnice Brno.

Kvalitní život? Premiantem na jihu Moravy je Slavkov, Hodonín mezi posledními

6:11
Dvacet let vyrůstala v Mostu v Ústeckém kraji. Nyní Michaela Rájová provozuje svatební salon ve Slavkově u Brna. „Mohu proto porovnávat. Slavkov je pro mě pohádka, dá se v něm žít pohodově. Je krásným městem se spoustou zeleně a vším, co lidé k životu potřebují,“ řekla podnikatelka. Její slova potvrzuje žebříček indexu kvality života, ve kterém Slavkov u Brna skončil mezi jihomoravskými městy n...

Vláda utahuje šrouby. Lidé z jihu Moravy v nových zákazech většinou smysl nevidí

27.October
/ANKETA/ Zákaz pohybu venku v noci, omezení maloobchodního prodeje. Vláda již poněkolikáté za posledních deset dní zavedla nová opatření. Platí od středy. Brněnští strážníci jejich dodržování hodlají kontrolovat u podezřelých případů. Provoz nočních linek městské hromadné dopravy zůstane zachován.

Pouliční skládky: v Bučovicích a Vyškově lidé hromadí odpad vedle kontejnerů

27.October
Stále častěji se pracovníci firmy svážející odpad v regionu setkávají s nepořádkem okolo sběrných nádob.

Jihomoravský kraj nakoupí 30 tisíc obleků, zavřeli školku v Maloměřicích

26.October
Celkem třicet tisíc ochranných obleků za necelých devět milionů korun pro případ budoucího nedostatku pořídí Jihomoravský kraj. V pondělí o tom rozhodli krajští radní. „Jihomoravský kraj kvůli epidemii koronaviru zavedl dynamický nákupní systém také na nákupy ochranných zdravotnických pomůcek, tedy roušek, respirátorů, ochranných obleků, rukavic, návleků a podobně,“ konstatoval hejtman Bohumil ...

V Křenovicích zavřou mateřskou školu na celý týden, kvůli šíření covidu

26.October
Děti navštěvující mateřskou školu v Křenovicích zůstanou po celý týden doma. Tamní školka zůstane od pondělí až do pátku uzavřená.

Lidem v Pustiměři nově slouží Zásilkovna. Je v květinářském stánku

25.October
Vedení Pustiměře nyní vyhodnocuje dotazníky pro program rozvoje obce. Jedním z řady požadavků, které lidé na radnici měli, bylo zřízení místa k doručování balíků.

STALO SE: Pro Drnovice slavný den. 28. října 1798 se narodil Jan Mundy

25.October
V těchto dnech si přiopínáme výročí narození Jana Mundy. Byl to textilní magnát a šlechtic, majitel statků a panství Drnovice, Račice, Hvozdec, Říčany, Tišnov a Veveří, které zdědil po svém otci Vilému Mundymu.

Silné ročníky na jihu Moravy dospívají. Hejtman plánuje nové střední školy

25.October
Rok 2014. Brněnské základní školy praskají ve švech. Ve třídách se běžné mačká přes třicet prvňáků. Ředitelé hledají místo, kde se dá. Například v Bystrci na třídy přestavují i kabinety. Následující léta nejsou jiná. Rozšiřují se tak prostory, plánují přístavby. Silné ročníky pomalu dospívají a brzy vezmou útokem střední školy. Budoucí hejtman Jan Grolich tudíž plánuje vystavět nové.

Na Zélandu teď žijeme v bublině, říká výživová specialistka z Útěchova

25.October
Život v bublině. Žádní turisté, sezónní pracovníci v zemědělství. Stopnuté lety a ostrovy prakticky odříznuté od okolního světa. Nejistota. Věra Pražák žije na Novém Zélandu už bezmála devět let. S manželem se usadili v městečku Methven v oblasti Cantebury na Jižním ostrově.

Jsem překvapená jejich nadšením, říká o dobrovolnících koordinátorka Hauserová

24.October
/ROZHOVOR/ V nemocnicích, v sociálních zařízeních nebo jednotlivcům pomáhají dobrovolníci z brněnské Masarykovy univerzity i v druhé vlně koronavirové pandemie. „Jeden člověk mi volal, že je sice v karanténě a doma, ale nabízí pomoc,“ dává příklad koordinátorka dobrovolnického centra Masarykovy univerzity Barbora Hauserová.

Nový rekord. Na jihu Moravy přibylo přes sedmnáct set nových případů nákazy

24.October
Rekordní přírůstek nově nakažených zaznamenali za pátek jihomoravští hygienici. Za jediný den v kraji přibylo 1733 nových případů. Aktuálně pozitivních je přes šestnáct tisíc lidí. Od začátku pandemie už mělo pozitivní test na Covid 22 330 Jihomoravanů.

FOTO: Opravují střechu bývalé synagogy ve Vyškově. Vydrží pak desítky let

24.October
Střecha bývalé synagogy na Masarykově náměstí ve Vyškově se místo každoročních provizorních oprav dočká kompletní rekonstrukce. Řemeslníci se do prací za téměř 3,9 milionu korun pustili nedávno, dodělají je do konce února příštího roku. Osm set tisíc korun získali zástupci města od ministerstva kultury.

K výdejním okénkům na jihu Moravy mohou lidé vyrazit podle mapy

24.October
Kam si zajít pro oběd, kávu, pivo či víno v době, kdy je všechno zavřené, lidem ukáže mapa Centrály cestovního ruchu Jižní Morava. Výdejní okénka a podniky nabízející rozvoz si prohlédnou na stránkách gourmet jižní Morava.

Covid přesunul farmáře z Vyškovska, trhy mají na internetu

24.October
Nástup pandemie a vládních opatření proti šíření koronaviru přesunula řadu farmářů z Vyškovska z trhů do on-line prostředí. I díky tomu se jim daří udržet zákazníky za druhé covidové vlny.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes