15
new stories - click to show

Vyškovský deník

Description:

Moje Vyškovsko - Vyškovský deník (denik.cz)

URL:

http://vyskovsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publishes:

2.9 items/day

Nová vláda: z jižní Moravy premiér Fiala i ministr zdravotnictví Válek

14:14
Dva Jihomoravané jsou v současné vládě Andreje Babiše. Ministryně financí Alena Schillerová a šéf školství Robert Plaga. Jižní Morava by měla mít zastoupení i v nové vládě. Rezort zdravotnictví zřejmě povede lékař Vlastimil Válek. A především má mít premiéra, Petra Fialu.

Vyškov: vichřice polámala stovky stromů. Zasadí nové a odolné

7:44
/FOTO/ Náhradní výsadbu po následcích letní bouře ohlásili představitele Vyškova. Prvních sedmdesát stromů koncentrují do nejpostiženějších lokalit s náklady na šest set tisíc korun. Vichřice vyvrátila, zlomila a poškodila zhruba 320 stromů. Živel ve stejnou dobu poničil několik obcí na Hodonínsku a Břeclavsku.

Podpora pro mladé podnikatele? Zvažují ji ve Vyškově

20.October
Podporu pro začínající podnikatele na zvláštním pracovišti ve Vyškově zvažují představitelé tamní radnice. Podle vyjádření starosty Karle Jurka by zvláště mladí lidé v lokální komunitní buňce překonali počáteční obavy a získali odvahu.

Kroupy, mrazíky i chladné léto: jablek na jihu Moravy je méně, shodují se sadaři

20.October
Každý rok měli na uskladnění jablka z vlastního sadu. Letos jim ale hnijí a ze zásob na zimu tak nic nebude. Rodině Silvie Hlaváčové z Ivančic u Brna nezbude nic jiného, než si pár beden koupit. Tedy pokud najde sadaře, který by je prodával.

Bezohledné parkování: řidiči lidem ve Slavkově blokují vjezdy

20.October
Bezohlednost části řidičů při parkování trápí obyvatele Slavkova u Brna. Ve městě na Vyškovsku někteří nerespektují zákazy a brání majitelům pozemků v přístupu nebo vjezdu. „Není to sice každý den, ale stává se velmi často, že nám někdo postaví auto do nájezdu. Určitě by to bylo možné řešit,“ potvrdila třeba Blanka Molčíková.

Rybářský vrchol roku. Na jihu Moravy začínají výlovy, ryby budou letos dražší

19.October
Po roce je to opět tady. Zátahy sítí, vůně rybiny a bahna na hrázích rybníků. Kádě plné ryb. Kapři, amuři, štiky, candáti a sumci. Rybáři na jihu Moravy začínají s výlovy. Návštěvníci se však musí připravit na to, že letos za ryby zaplatí více.

Cenzura aktů na sítích? Moravská galerie zbystří, muzeum Venuši nezahalí

19.October
S propagováním explicitnějších výstav a uměleckých děl obsahujících nahotu na sociálních sítích může být problém. Blokování zobrazení děl na Facebooku a dalších popudilo prestižní vídeňské galerie a muzea. Město na protest zřídilo profil na placené službě OnlyFans pro uživatele starší osmnácti let, kde obrázky „necudného" umění zveřejňují. Jejich kolegové z brněnských institucí raději budou výv...

Zmodernizované vyškovské kino posoudí návštěvníci už v říjnu

19.October
/FOTO/ Nové plátno, pohodlné sedačky i kvalitnější zvuk. Ještě v říjnu se o výsledcích pětiměsíční modernizace kina Sokolský dům ve Vyškově přesvědčí tamní příznivci filmové tvorby. Konkrétnější termíny provozovatelé ještě upřesní.

Země je kulatá: studenti vyškovského gymnázia přinesli důkaz, podívejte se

18.October
Snímky planety Země z výšky pětatřiceti tisíc metrů pořídila sonda, kterou studenti vyškovského gymnázia úspěšně vypustili do stratosféry. „Jednalo se skutečně o komplexní a organizačně náročný vědecký projekt. Součástí sondy byly vědecké přístroje, které zaznamenávaly různé fyzikální veličiny a také kamera, která pořídila úžasné fotografie, na kterých je zřetelně viditelné zakřivení Země,“ sdě...

Vraždy na jihu Moravy: letos zatím 10, nejčastější je útok nožem jako v Tišnově

18.October
Deset vražd se stalo prozatím letos na jihu Moravy, loni jich policisté vyšetřovali patnáct. Nejčastější zbraní bývá nůž. Nedávno jej použil i útočník v Tišnově na Brněnsku.

Vlakové nádraží ve Vyškově kompletně zrekonstruují. Projekt podpořil i stát

18.October
Nová nástupiště, podchody i parkovací místa najdou cestující ve Vyškově po plánované rekonstrukci. Prozatím pokračují jen dílčí opravy.

Uzavírka v ulici Nádražní ve Vyškově skončí až jedenáctého prosince

17.October
S úplnou uzavírkou Nádražní ulice se až do jedenáctého prosince smíří řidiči ve Vyškově. Stavební úpravy za více než dvacet milionů korun jsou pro letošní rok největší investicí města. „Za mne je jakákoli změna potřebná, jelikož samotné nádraží je pro mnohé návštěvníky brána do města. Těším se proto, až bude mít Vyškov za sebou i rekonstrukci přilehlé ulice,“ komentoval na dotaz redakce Vyškova...

Včely, králičí hop i ptačí exotika: chovatelé ve Vyškově si vysloužili poháry

17.October
Skupinky návštěvníků v pátek i v sobotu mířily do chovatelského areálu u vyškovského vlakového nádraží, kde se otevřela tradiční okresní výstava králíků, drůbeže a holubů. Příchozí mohli navíc navštívit i expozici s ukázkou exotických ptáků nebo prací včelařů. Právě v těchto prostorech mohli hosté na zdech objevit připomínky na bohatou a úspěšnou historii vyškovského chovatelství. První diplomy...

Skryté příběhy Vyškova poznávají zájemci s mobilem v ruce, podívejte jaké

16.October
Do poznávací hry Skryté příběhy se zapojují také návštěvníci Vyškova. Využívají k tomu stejnojmennou mobilní aplikaci, se kterou ve městě putují po tři a půl kilometru dlouhé trase s celkem osmi zastávkami.

Na pochybách jsem byl už před volbami, říká o výsledku komunistů Grebeníček

16.October
Komunisté se poprvé nedostali do Poslanecké sněmovny. Se získáním hlasů jim tentokrát nepomohl ani matador dolní komory parlamentu za jižní Moravu a bývalý stranický předseda, Miroslav Grebeníček. Jeho jméno už na kandidátce chybělo. „Chtěl jsem dát prostor mladším,“ vysvětluje Grebeníček pro Deník Rovnost.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes