Vyškovský deník

Popis:

Moje Vyškovsko - Vyškovský deník (denik.cz)

URL:

http://vyskovsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

2 položek/den

Do letního kina přišlo 3 300 lidí. O pět stovek víc než loni

15:47
Slavkov u Brna - Rekordní počet návštěvníků zavítalo na letní filmový festival ve slavkovské zámecké zahradě. Promítání se zúčastnilo přes tři tisíce tři sta diváků, což je o pět set víc než loni.

Dopad horka? Méně tolerance v čekárnách lékařů, vyšší agresivita klientů charity

12:06
Jižní Morava – Ochranný kabát na sobě musí mít takřka vždy. Aktuální tropické teploty tak snáší Jihomoravští hasiči těžce.

Udatní obránci zachrání Brno před Švédy, muzikant Záviš zazpívá Pod parou

10:54
Brno /TIPY NA VÍKEND + POČASÍ/ – Špilberk se vrátí do sedmnáctého století. Památnému obléhání brněnského hradu budou diváci přihlížet na Dni Brna. Akce připomíná 373. výročí ubránění města před Švédy.

Fiasko Napoleonských her: lidi odradilo vyšší vstupné, stánkaři vyhazovali jídlo

5:48
Slavkov u Brna – Přišli, viděli cenu vstupného a odešli. Na hlavu pořadatelů Napoleonských her, které se o víkendu konaly v zámecké zahradě ve Slavkově u Brna, se snáší kritika.

Do Vyškova míří tisíce punkerů. Město bude opět Pod Parou

16.srpna
Vyškov – Tisíce lidí s barevnými „číry“ a specifickou módou míří na festival Pod Parou. Punkrockový festival se ve čtvrtek počtvrté vrací do Vyškova. Na marchanické letiště, kde se třídenní akce koná, dorazí nejen Češi a Slováci, ale i Izraelci, Britové, Rusové a dokonce i punkeři z Jihoafrické republiky.

Obnova Kalvárie začne na podzim. Zatím kácí smrky napadené kůrovcem

15.srpna
Bučovice – Kalvárii, oblíbený bučovický lesopark u škol, už zanedlouho zvelebí. Lidé si odpočinou v altáncích, projdou se po opravených cestách. Sucho jim však práce lehce zkomplikuje.

Od září pojedou vlakem i autobusem za čtvrtinu ceny. Díky novým slevám

15.srpna
Jižní Morava /ANKETA/ - Děti, studenti a důchodci na jihu Moravy od září ušetří při jízdě hromadnou dopravou. Díky zavedení nových slev.

Výbuch, záchrana lidí, noční útok. Vyškovská jednotka se připravovala do Mali

15.srpna
Vyškov – Díky dalšímu cvičení Sahel je zhruba tři sta vojáků a sedmdesát kusů techniky certifikováno k plnění úkolů v Mali.

Bude dítě zdravé? zajímá čím dál víc těhotných. Screeningové vyšetření je trend

15.srpna
Jižní Morava – Těhotné ženy mají stále větší zájem o speciální vyšetření, které umožňuje odborníkům zjistit, jestli dítě bude či nebude trpět vrozenou vadou již v prvních týdnech těhotenství.

Empírová slavnost, dobový piknik i ukázky bojů bavily Slavkov

12.srpna
Slavkov u Brna /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Lidé se začínají scházet na náměstí zámku ve Slavkově u Brna. Vojska se připravují k nástupu. Za zvuku polních trumpet a výstřelů z ručnic propuká střet znepřátelených stran z období napoleonských válek. Všude je slyšet povyk a křik raněných. Vidíme bojiště plné padlých, kteří se po chvíli zvednou a vychutnávají si uznání diváků.

Procházejí se po půl milionu. V Orlovicích spravili 150 metrů chodníků

10.srpna
Orlovice – Po nových chodnících se procházejí Orlovičtí. „Uprostřed obce jsme opravili sto padesát metrů dlouhý chodník. Předláždili jsme i vjezdy do domů, aby na nový chodník navazovaly,“ sdělila starostka obce Jana Minářová.

Tak dobrý tanečník jako válečník? Lidé poznají Napoleona jinak, i jeho milenku

10.srpna
Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Pyrotechnické představení, perličky z Napoleonova života nebo ukázka každodenního vojenského života na návštěvníky čekají o víkendu ve Slavkově u Brna. Podívejte se i na přehled dalších zajímavých akcí z celé jižní Moravy.

Deset kilogramů semtexu vs. průmyslová hala? Budova v UP závodech šla k zemi

9.srpna
Bučovice /VIDEO/ - Dřív se v ní zpracovávala dýhovina, v posledních letech však jen chátrala. Co udělá deset kilo trhaviny semtexu a austrogelu se starou průmyslovou halou? O tom se přesvědčili střelmistři hasičů při svém druhém cvičení v areálu bývalých UP závodů v Bučovicích. Do areálu se po červnovém cvičení tento týden vrátili podruhé. Vrchol programu, demolice staré budovy, se uskutečnila ...

Legionáři lákají Bučovické, další zastávkou bude Kyjov

9.srpna
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Kopii legionářského vlaku z období let 1918 až 1920, kdy Češi a Slováci bojovali na ruské transsibiřské magistrále, si nyní mohou prohlédnout obyvatelé Bučovic na Vyškovsku. Na tamním nádraží bude takzvaný Legiovlak stát až do neděle. „Je o něj až nebývale velký zájem. Jen za první den jej navštívilo několik stovek lidí. Také jsem se byl podívat a stojí to za to,“ c...

Komáři? Letos extrémně málo, hubí je sucho. Místo nich útočí agresivní muchničky

9.srpna
Jižní Morava /ANKETA/ – Krev sáli už před miliony let, jejich bzučení dodnes zneklidní i ty nejotrlejší. Letos se ale moc často neozývá. Komárů je na jižní Moravě extrémně málo. Může za to hlavně velké sucho. Přibylo naopak agresivních muchniček.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes